Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 23, 2017 9:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Brak zauroczenia 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak zauroczenia
Żeby kogoś prawdziwie pokochać trzeba pozanać jego wady ipodjac dezycje że tę osobe włsnie chce się kochać, tego na 3 spotkanaich ni w zab się nie da.

Wt lip 11, 2017 7:14 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Może słowa o doskonaleniu zabrzmiały zbyt wyniośle :)
Chodzi o to, żeby brać się za siebie i niwelować swoje wady. Jestem świadomy wielu z nich i trochę działam w tym temacie. Aby w ogóle liczyć na czyjekolwiek zainteresowanie, muszę mocno się postarać.

Brandeisbluesky
Możesz mieć rację, ale z drugiej strony tak jak kilka osób już napisało - trudno liczyć na jakieś zauroczenie, miłość po raptem 3, 4 spotkaniach. Obydwoje nie byliśmy pewni i obydwoje to zakończyliśmy być może zbyt pochopnie, bo raczej się polubiliśmy.

Śr lip 12, 2017 6:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
Chodzi o to, żeby brać się za siebie i niwelować swoje wady. Jestem świadomy wielu z nich i trochę działam w tym temacie. Aby w ogóle liczyć na czyjekolwiek zainteresowanie, muszę mocno się postarać.

Brandeisbluesky
Możesz mieć rację, ale z drugiej strony tak jak kilka osób już napisało - trudno liczyć na jakieś zauroczenie, miłość po raptem 3, 4 spotkaniach. Obydwoje nie byliśmy pewni i obydwoje to zakończyliśmy być może zbyt pochopnie, bo raczej się polubiliśmy.

Facet powinnien wykazać inicjatywe, jak mowisz dziewczynie na 3 spotkaniu ze właściwie Ci sie nie podoba to czego oczekujesz?
Moze warto jeszcze odświerzyć te znajomość moze ona wlasnie placze i mysli ze znow fajnemu chlopakowo sie nie spodobala.
Najwazniejsze aby znalezc kogos kto chce realizować boska wizje malzenstwa.
Bo malżeństwo bez Boga może jedynie zakończyć sie katastrofa.

Cz lip 13, 2017 6:23 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Sachol,
Nic takiego ani podobnego nie powiedziałem. To mnie coś podobnego powiedziano (w sensie sympatyczny, miły itd. ale nic nie czuje). A znajomość mam zamiar kontynuować, niedługo będę się chciał znów odezwać, bo tą osobę polubiłem. Sama zresztą też zasugerowała kolejne spotkania.

Cz lip 13, 2017 9:44 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
Dokładnie, niejedna koleżanka chętnie zwierza mi się ze swoich problemów i dylematów. Mogę być powiernikiem, słuchaczem, kimś kto pocieszy - ale na nic więcej nie mogę liczyć.

To jest już bardzo dużo. Wiele osób tego nie ma. Może nawet większość.

Polecam też poszukać jakiegoś poradnik dla par. Pozwoli Ci lepiej zrozumieć kobiety i relacje damsko-męskie. Będzie trochę jak droga na skróty.

Unknown_PL napisał(a):
Aby w ogóle liczyć na czyjekolwiek zainteresowanie, muszę mocno się postarać.

Zabrzmiało to bardzo samokrytycznie.

Jak sądzisz, co konkretnie trzeba mieć, aby móc liczyć zainteresowanie kobiet?

Cz lip 13, 2017 11:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):

To nie tak. Przede wszystkim musisz być naturalny i mieć swoje zainteresowania, poglądy. Nic na siłę, aczkolwiek pewna inicjatywa w poznawaniu ludzi jest wskazana. Zamiast niwelowania swoich wad, ucz się co jest ważne, a co nie.

Pt lip 14, 2017 7:50 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):

Nie sądzę, żeby o to chodziło. Trochę to co napisałeś brzmi tak, jakbyś był produktem, którego wady trzeba usunąć aby produkt zdobył rynek. A przecież Ty szukasz tej jednej jedynej kobiety, nie jesteś produktem rynkowym co ma się sprzedać możliwie dużej liczbie klientów.
Nie mam pojęcia, jakie masz w swojej opinii wady do zniwelowania, ale w ciemno Ci powiem, że część z tych wad to są cechy, nie wady. Cechy, które dla kogoś będą wadami, ale dla kogoś innego ogromnymi zaletami. Albo czymś mało istotnym. Masz jakiś obrazek samego siebie. Nikt na Ciebie Twoimi oczyma nie patrzy, ma swoje. Nikt Ciebie nie postrzega tak, jak Ty sam siebie.
W pełni się zgadam z PeterW, bądź sobą, nic na siłę i ucz się tego, co ważne.
Z poradnikami byłabym ostrożna - one siłą rzeczy pokazują jakiś wycinek rzeczywistości, masa w nich stereotypów i rzeczy statystycznie typowych, ale indywidualnie to już nie za bardzo. Może wymarzoną żoną dla Unknown_PL byłaby kobieta całkiem nie pasująca do poradnikowego obrazka kobiety?

Pt lip 14, 2017 12:00 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
To jest już bardzo dużo. Wiele osób tego nie ma. Może nawet większość.

Polecam też poszukać jakiegoś poradnik dla par. Pozwoli Ci lepiej zrozumieć kobiety i relacje damsko-męskie. Będzie trochę jak droga na skróty.

O takiej sytuacji mówi się, że się trafiło do tzw. Friendzone - czyli ktoś jest bardzo dobrze postrzegany i godny zaufania, ale na związek nie ma szans, nawet gdy tego chce.

W sumie może warto się przyjrzeć paru tekstom poświęconym tej tematyce. Może trochę pomoże mi to w zrozumieniu drugiej strony.

Cytuj:
Zabrzmiało to bardzo samokrytycznie.

Jak sądzisz, co konkretnie trzeba mieć, aby móc liczyć zainteresowanie kobiet?

Chyba zaczyna przemawiać przeze mnie frustracja tym wszystkim. Niedługo pewnie napiszę, że cały świat jest zły, tylko ja dobry i wszyscy są przeciwko mnie :)

Sansevieria
Mądre słowa, ale przyznasz chyba, że im więcej w człowieku dobrego, tym ma większe szanse na zwrócenie na siebie uwagi? Oczywiście nie będę zanadto się rozpisywać, ile we mnie jest do poprawy - grunt że wiem o tym i coś z tym skromnie próbuję robić.

Trudne to wszystko, a wraz z kolejnymi niepowodzeniami i upływem czasu irytacja narasta.

Parę dni temu odezwała się do mnie na portalu kolejna osoba twierdząca, że widzi między nami trochę podobieństw. Zobaczę, co z tego wyniknie, sprawia wrażenie sympatycznej, ale nie jest przekonana do takiego sposobu zaznajamiania się... W sumie to sam uważam, że Internet może tylko pomóc do bardzo powierzchownego dowiedzenia się czegoś o kimś i zaaranżowania normalnego spotkania. Potem sprawy powinny się już potoczyć klasyczną drogą.

Pt lip 14, 2017 6:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
przyznasz chyba, że im więcej w człowieku dobrego, tym ma większe szanse na zwrócenie na siebie uwagi?

Nie wiem tak do końca, co miałeś na myśli. Przybliżysz?

Jak będziesz desperacko szukał zauroczenia to faktycznie frustracja murowana. Trochę mam wrażenie że całą sprawę traktujesz zadaniowo i strasznie jesteś spięty.
Spotykając się z kobietami poznawanymi tak, jak opisujesz weź też pod uwagę, że one są w podobnej do Ciebie sytuacji, też są spięte, szukają partnera tak samo jak Ty mając za sobą ileś niepowodzeń. To tworzy już na wstępie mocno nerwową atmosferę, nie sprzyjającą spokojnemu poznawaniu się. Więcej luzu, spokoju, naturalności :) Wiem łatwo mówić...

Pt lip 14, 2017 10:57 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mogę czasami zabrzmieć trochę oschle, ale widzę, że podjąłeś walkę i chcesz coś zmienić kilka uwag ode mnie.

Unknown_PL napisał(a):
Dokładnie, niejedna koleżanka chętnie zwierza mi się ze swoich problemów i dylematów. Mogę być powiernikiem, słuchaczem, kimś kto pocieszy - ale na nic więcej nie mogę liczyć.

masz być facetem i takie sygnały wysyłaj, nie przyjaciółką, to odnośnie tego co napisałeś o FZ masz wyżej dlaczego tak jest
Unknown_PL napisał(a):

za dużo kalkulacji, więcej działania
sachol napisał(a):
Żeby kogoś prawdziwie pokochać trzeba pozanać jego wady ipodjac dezycje że tę osobe włsnie chce się kochać, tego na 3 spotkanaich ni w zab się nie da.

nie mierz wszystkich swoją miarą można to zrobić w kilka godzin (sprawdzone) a są pewnie osoby co potrafią i jeszcze szybciej
Unknown_PL napisał(a):
A znajomość mam zamiar kontynuować, niedługo będę się chciał znów odezwać, bo tą osobę polubiłem.

"mam zamiar", "będę chciał" - chwyć telefon i dzwoń
Unknown_PL napisał(a):
Chyba zaczyna przemawiać przeze mnie frustracja tym wszystkim. Niedługo pewnie napiszę, że cały świat jest zły, tylko ja dobry i wszyscy są przeciwko mnie

nie łam się, rozumiem to bo w pierwszym poście zdaje się na dole napisałeś, że wszyscy już mają, a ja nie to nacisk jest.

Jakieś materiały co Soul33 proponował mają sens jeżeli są dobre i dopóki jak PeterW napisał w swoim poście jesteś naturalny.

Ćwiczenia i poprawa kondycji fizycznej i psychicznej jest to ważne u faceta tutaj masz plusy tylko się za to zabierz dobrze (robisz to tylko dla siebie). Staraj się, żeby kobieta od początku widziała w Tobie faceta z którym chce być. To bycie naturalnym wspomniane jest bardzo ważne pozerzy odpadają. Idąc na spotkanie miej nastawienie na dobrą zabawę. Tak jak Sansevieria napisała bez spiny.

Pt lip 14, 2017 11:29 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Sansevieria
Miałem tylko na myśli prostą rzecz - im więcej się ma zalet, tym chętniej ktoś chce się z taką osobą wiązać.

Zgadza się - wiele spraw postrzegam w kategorii zadań do wykonania. Tak najwidoczniej stało się i w tym wypadku. Zazwyczaj realizuję wyznaczone cele, tutaj jest gorzej i w efekcie frustracja siedzi we mnie. Mam wrażenie drastycznie uciekającego czasu, co jeszcze to potęguje.

Wiem, że myślenie w ten sposób tylko "karmi" nerwy, ale trudno to opanować.

Cytuj:
masz być facetem i takie sygnały wysyłaj, nie przyjaciółką, to odnośnie tego co napisałeś o FZ masz wyżej dlaczego tak jest

Niby jasne, ale moja wrażliwość i empatia trochę to utrudniają.

Cytuj:
za dużo kalkulacji, więcej działania

Takie mam wrażenie, zabrakło sygnału z mojej strony.

Cytuj:

Już bym to zrobił, ale być może za kilka dni będę chciał umówić inne spotkanie z nowo poznaną osobą. Na pewno się odezwę (i to nie tylko do tej jednej osoby), zwłaszcza że czeka mnie wkrótce sporo wolnego czasu, który trzeba rozsądnie wykorzystać.

Cytuj:
Staraj się, żeby kobieta od początku widziała w Tobie faceta z którym chce być. To bycie naturalnym wspomniane jest bardzo ważne pozerzy odpadają. Idąc na spotkanie miej nastawienie na dobrą zabawę. Tak jak Sansevieria napisała bez spiny.

Zauważyłem, że im luźniej jestem nastawiony, tym lepsze są efekty. To działa, bo mam spore poczucie humoru (sprawdzone wielokrotnie, szczególnie w pracy), potrafię słuchać i rozsądnie prowadzić rozmowę.

So lip 15, 2017 12:47 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
Nie nawiązywałem do tej pory jakiegoś kontaktu fizycznego (dłuższe obejmowanie, dotyk itp.) poza przywitaniem i pożegnaniem. Nie mam też pewności, co czuje ta osoba, sam nie składałem żadnych deklaracji.

Jak będziesz się spotykał i dobrze bawił to wszystko samo przyjdzie. Taka uwaga bo to bardzo ważne jesteś facetem i panujesz nad sytuacją, dotyk, obejmowanie, pocałunek itp. kobieta ma się przy Tobie czuć kobieco i bezpieczna.

So lip 15, 2017 1:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):

Cytuj:

Już bym to zrobił, ale być może za kilka dni będę chciał umówić inne spotkanie z nowo poznaną osobą. Na pewno się odezwę (i to nie tylko do tej jednej osoby), zwłaszcza że czeka mnie wkrótce sporo wolnego czasu, który trzeba rozsądnie wykorzystać.

O mamo!
Za dużo myślisz, za dużo planujesz. "Być może, mam w planach.." - no cóż.. jak się już ponownie spotkasz, to nie używaj przy niej tego typu słów.. ;-)

Co do tytułowego zauroczenia:
Wyobraź sobie po prostu, czy mógłbyś z tą dziewczyną spędzać dużo czasu, bez specjalnego zmęczenia, a czas ten byłby dla Ciebie przyjemnym czasem. Czy jest dla Ciebie atrakcyjna, od strony seksualnej, może bez jakiegoś specjalnego drążenia tematu, by nie zapędzać się (bo to niezdrowo).. - ale bez ogródek - czy mógłbyś się z nią przespać, czy raczej nie wyobrażasz sobie tego akurat z nią? Jeśli odpowiedzi są pozytywne, to jest szansa na coś. Tylko jedno "ale" (powtarzam się przy różnych okazjach) - pamiętaj, że to przede wszystkim kobiety sobie wybierają swoich mężczyzn.

EDIT
Tyberiusz napisał(a):
Jak będziesz się spotykał i dobrze bawił to wszystko samo przyjdzie. Taka uwaga bo to bardzo ważne jesteś facetem i panujesz nad sytuacją, dotyk, obejmowanie, pocałunek itp. kobieta ma się przy Tobie czuć kobieco i bezpieczna.

Tylko też z umiarem, jeśli chodzi o wstrzemięźliwość w dotykaniu i obejmowaniu. Po efektach tego (oczywiście delikatne to ma być - to dotykanie i obejmowanie) można mniej więcej się rozeznać, czy dziewczynie się to podoba, czy nie, a dalej: czy cokolwiek z tego mogłoby być..

So lip 15, 2017 1:27 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dodam dla jasności to wszystko w duchu chrześcijańskim. Nie że użyjesz tego w złym celu, bo zrobisz komuś i sobie krzywdę.

So lip 15, 2017 6:23 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
O mamo!
Za dużo myślisz, za dużo planujesz. "Być może, mam w planach.." - no cóż.. jak się już ponownie spotkasz, to nie używaj przy niej tego typu słów.. ;-)

Postaram się :) A koleżeńskie / przyjacielskie spotkanie już wstępnie umówiłem.

Cytuj:
Co do tytułowego zauroczenia:
Wyobraź sobie po prostu, czy mógłbyś z tą dziewczyną spędzać dużo czasu, bez specjalnego zmęczenia, a czas ten byłby dla Ciebie przyjemnym czasem. Czy jest dla Ciebie atrakcyjna, od strony seksualnej, może bez jakiegoś specjalnego drążenia tematu, by nie zapędzać się (bo to niezdrowo).. - ale bez ogródek - czy mógłbyś się z nią przespać, czy raczej nie wyobrażasz sobie tego akurat z nią? Jeśli odpowiedzi są pozytywne, to jest szansa na coś. Tylko jedno "ale" (powtarzam się przy różnych okazjach) - pamiętaj, że to przede wszystkim kobiety sobie wybierają swoich mężczyzn.

Rozsądne podejście, w końcu szuka się kogoś, z kim będzie się chciało spędzić resztę życia, a nie spotykać od czasu do czasu. Zastanawiam się tylko, jak to jest z tematami do rozmów po kilku miesiącach bycia razem (w sensie para ale nie po ślubie). We wszystko wkrada się przecież szara codzienność (praca, domowe obowiązki) i chyba trudno ciągle się czymś zaskakiwać. Zawsze mnie zastanawiało, o czym tak dwoje ludzi może godzinami rozmawiać np. przez telefon (znam taki przypadek wśród znajomych) lub na żywo.

A z tym wyborem, to gdzieś już to słyszałem i jest to uwarunkowane biologicznie. Cóż, już takie różnice są między płciami i nie ma co się nad tym rozwodzić ;)

Pn lip 17, 2017 5:01 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona