Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 22, 2017 12:00 pm

Kilka pytań 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Kilka pytań
Witam wszystkich serdecznie na forum.

Na początek kilka słów o mnie. Jeszcze trochę (kilka lat) i stuknie mi 30-tka. Jestem wyznania Rzymsko-katolickiego . Wiara w Boga wyniosłem z Rodzinnego domu i mimo, że w dzieciństwie niedzielną mszę traktowałem, jak przykry obowiązek,, w miarę upływu czasu moje podejście do Boga, do Kościoła ewoluowało. Z biegiem lat stałem się świadomym członkiem Kościoła, wyznawcą Jezusa Chrystusa z własnej woli. Gdybym miał miał powiedzieć coś o relacjach z Bogiem, to uważam sie za człowieka bardzo wierzącego . Na początku warte podkreślenia jest to, że - jak wspomniałem wyżej - mimo, iż bardzo wierze i kocham Boga, nie uważam, że postępuje jak przykładny Chrześcijanin,Katolik . Dotyczy to najróżniejszych sfer mojego życia. Bardzo często popełniam błedy, dopuszczam się grzechów . Do spowiedzi chodzę 2 razy w roku - przed Świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia.

To tyle tytułem wstępu. Tematy, jakie chciałem poruszyć w tym wątku, przynajmniej w części - mijają się z tym, o czym dyskutujecie na tym forum.

Do rzeczy. Mam Żonę (ślub kościelny). Zawsze marzyłem od Dziecku. Już w czasach gimnazjum pragnąłem mieć Dzieci (rzecz jasna w przyszłosci), ale nawet w tak młodym wieku w mojej głowie pojawiała się obawa, że z jakiś powodów nigdy nie zostane OJCEM. Nie wiem skąd ten strach, nie byłem i nie jestem , a przynajmniej nic mi nie wiadomo na ten temat, na nic chory. Z moją Żoną poznałem się 6 lat temu. Przez czas, zanim wzięliśmy ślub , wielokrotnie współżyliśmy bez zabepieczenia, jednak nigdy do poczęcia nie doszło. Po Ślubie Kościelnym nie rozpoczeliśmy wzmożonych starań o Dziecko. Po prostu kochamy się, z częstotliwością podobną, co "za młodu", a nawet rzadziej - stresy, zmęczenie , praca.

Zaczną od pytań przyziemnych, które kieruję głównie do Pań.

Moja Żona ma nieregularne cykle( choć przez ostatni 12-16 miesięcy okres dostawała z częstotliwością +/- 29-33 dni.). Zdarzało się, że miesiączki nie miała 40 dni, innym razem 50 czy nawet 60. W ej chwili od Jej ostatniej miesiączki mijają 2 miesiące. Zrobiliśmy 10 dni temu 2 testy ciążowe - oba negatywne. W zeszłym tygodniu zdecydowaliśmy się zrobić test betahcg i wynik wyszedł 365 . Jak zdążyłem się zorientować , taka wartość oznacza ciąże. Nazajutrz powtórzyliśmy badanie i... wynik 1,5 - brak ciąży. Jak wielki jest mój smutek i rozczarowanie. Chciałbym dodać, że na drugie badanie beta hcg Żona wybrała się razem z Mamą, który również oddawała krew do badania, w celu sprawdzenia poziomu cukru we krwi. I w mojej głowie pojawiła się na nowo nadzieja, że może w laboratorium doszło do pomylenia krwi Żony z Mama(to samo nazwisko) i drugi wynik beta hcg pokazał, że Żona nie jest w ciązy.

I pytanie do Pań, lub Panów , jeśli mogą coś pomóc

1. Czy jest nadzieja, że doszło do pomylenia próbek krwi i drugi wynik beta hgc jest fałszywy ?
2. Czy jeśli nie doszło do pomyłki, możliwy jest tak drastyczny spadek poziomu beta hcg w ciągu 24 h (brak krwawienia wskazującego na poronienie).

Kolejne pytania natury bardziej duchowej.

3. Dlaczego (jeśli Żona nie jest w ciązy) Bóg tak zaaranżował całą sytuację ? Czemu miało to służyć ? Przez 24 h skakałem z radości, po czym okazuję się, że Żona w ciązy nie jest i nie była (jak wspomniałem, nie pojawiły się żadne symptomy świadczące o poronieniu).
4. Jak i czy w ogóle , za czyim wstawiennictwem prosić Boga o Dziecko i o to, aby zapewnił byt , finansową płynność mojej Rodzinie, gdy pojawi się Dziecko ?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na Wasze głosy.

Michał.

So lip 08, 2017 5:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pytań
Po pierwsze - idźcie na badania płodności. Ponad 6 lat współżycia bez poczęcia to zdecydowanie za długo. Nieregularne cykle żony też mogą być spowodowane jakimiś przeszkodami chorobowymi (może drobnymi, może tylko brakuje jej magnezu czy innej witaminy).
Rozejrzyj się czy gdzieś w Waszej okolicy jest poradnia naprotechnologii - i tam się udajcie.
http://www.naproinfo.pl/

So lip 08, 2017 6:35 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Jeśli żonie spóźnia się okres już miesiąc, testy ciążowe dają wynik negatywny a beta szaleje, to należy jak najszybciej udać się do ginekologa i zbadać, co jest tego przyczyną.

So lip 08, 2017 7:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oboje się przebadajcie, podkreślam: oboje i miejcie nadzieję. Naprawdę do tej pory nie badaliście się? Pozdrawiam

gaduła05 napisał(a):
I pytanie do Pań, lub Panów , jeśli mogą coś pomóc

1. Czy jest nadzieja, że doszło do pomylenia próbek krwi i drugi wynik beta hgc jest fałszywy ?

To ułuda, nie nadzieja.

N lip 09, 2017 12:30 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witajcie,

Powracam do Was po prawie dwóch miesiącach i muszę podzielić się swoją radością.

Jak wspomniałem na początku tego tematu założonego kilka tygodni temu, testy ciążowe wychodziły negatywne. Wyniki bhcg również poza tym jednym (pomyłka laboratorium). Byliśmy u ginekologa (Około 15 Lipca - nie pamiętam dokładnie), ale ciąże wykluczył. Po powrocie do domu zalałem się łzami, miałem pretensje do Boga, że mówiąc kolokwialnie" "poszczuł" mnie Ojcostwem i natychmiast zabrał mi te marzenia.
Ginekolog Wykluczył też zespół policystycznych jajników, nowotwory (miała cytologie), jednak okres nadal się nie pojawiał, dlatego przepisał Żonie tabletki na wywołanie okresu, ale zanim je zażyje zalecił przeprowadzenie badań hormonalnych.

Tygodnie mijały, a brak czasu bo praca, dom itd sprawiły, że Żona nie zrobiła tych badań i nie wykupiła zapisanych przez lekarza tabletek. około 2 tygodnie temu, Żona skarżyła się na bół brzucha i piersi, co miało zwiastować rychłe nadejście okresu, jednak tak się nie stało. W minioną Niedziele zakupiłem test i gdy Żona wróciła z pracy, poprosiłem Ją, aby go zrobiła. Wyśmiała mnie, ale poszła do łazienki i go zrobiła. I...WYNIK POZYTYWNY. NIE DOWIERZAŁEM własnym oczom. Nazajutrz pobiegłem do apteki po kolejny test i znów wynik pozytywny. Wsiedliśy w samochód i popędziliśmy do laboratorium na bhcg i... wynik ponad 1500. Kolejnego dnia wizyta u ginekologa i ten stwierdził ciąże . Około 6 tydzień, 4mm :) Modliłem się do Matki Bożej, do Boga o potomstwo i zostałem wysłuchany. Jestem przekonany, że Żona jest w ciąży dzięki Wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny.

Może wspomnę jeszcze, że obchodziliśmy (zanim dowiedzieliśmy się o ciąży) rocznice ślubu. Pierwszą. I z tej okazji zamówiłem w Kościele Mszę w podziękowaniu za 1szy rok Małżeństwa oraz potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej . Nie uważam się za dobrego człowieka. Zdecydowanie więcej w moim życiu jest do poprawy, niż tego, za co można mnie chwalić. Ale Pan Bóg mnie wysłuchał i Jemu i Matce Bożej za wstawiennictwo jestem dozgonnie wdzięczny.

Z Panem Bogiem Kochani.

So wrz 02, 2017 5:48 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niech Wam Bóg błogosławi, a ty się stopniowo poprawiaj, abyś miał coraz więcej radości z bycia dzieckiem Boga.
Bo Pana Boga trzeba kochać nie tylko gdy otrzymuje się od Niego łaski. ;-)

So wrz 02, 2017 8:36 pm