Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 22, 2017 2:50 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Tabelka poglądów na temat seksu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Tabelka poglądów na temat seksu
Barney napisał(a):
Specyficznie rozumiesz owo "poszanowanie" - jak możesz kogoś szanować, skoro wydzielasz seks jako "deser"?

A gdzież to ja piszę o tym, co w mojej sypialni?
Analogia do deseru, bo przy stosowaniu NPR seks nie jest chlebem powszednim. I dobrze, bo człowiek to nie rzecz, którą używamy kiedy tylko mamy taką "potrzebę", to nie ziemia, którą i na której uprawiamy według własnego uznania, a dostępność na zasadzie chleba powszedniego to raczej pewne uzależnienie i dowód na to, że NPR to mit. Itd.
Barney napisał(a):
Koncepcja wydzielania seksu z ciągłym strachem "czy to nie pożądanie" w małżeństwie to patologia. Nie widzenie świętości seksu małżeńskiego to patologia. Podobnie jak wydzielani go z małżeńskiej miłości.

Jeśli chcesz przekazać czytającym ten wątek coś, co jest ważne, a o czym nie mówimy, proszę nie pisać tego pod moim adresem.

Zapewne temat patologii w tym wątku powinien być poruszony, ale dopóty normalność jest rozpoznawana jako patologia, można spać spokojnie.

Cz lip 20, 2017 10:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Myslę, że wątek się wyczerpał.

Cz lip 20, 2017 11:14 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Krysia napisał(a):
Barney napisał(a):
Każda integralna część jest "dopełnieniem" ale nie w takim znaczeniu, jaki nadajesz temu pojęciu (że jest miłość, a potem dodatkowy "suplement")

Wskaż, gdzie tak piszę.
Deser to nie suplement diety. Hmm, rzeczywiście, o seksie trzeba mówić chyba jak przysłowiowej krowie na rowie, bo inaczej nie sposób zrozumieć się.
Barney, nie spoczniesz, jak widać, zanim, uciekając się choćby do chamskich metod, nie zdyskredytujesz oponenta.
A temat, jak mało który, zakłada różnorodność w myśleniu. Niestety, jest jedna twoja wizja, reszta albo za nią podąża, albo naraża się na łomot.
Skoro patologią jest współżycie oparte na poszanowaniu godności swojej i małżonka, umiar, kultura, szacunek , czułość to tak: jestem dumna, że jestem "patologiem".

Stojącym na głowie polecam ksiażkę "Seks ciebie wyzwoli".

Wskazywane jest, tylko jest taki problem z tym, Pani można to cytować i tak Pani tego nie czyta. Co chamskiego napisał Barney, że Pani mu to zarzuca? Argumenty Pani się skończyły nazywa to Pani "zdyskredytujesz oponenta" tylko wszyscy widzą co jest napisane.

Najlepiej mówić, że ziemia jest płaska i nazywać to inną wizja od naszej czy różnorodnością, a tak nie jest. A chwila są tacy ludzie i może to nawet dla Pani dobry klimat skoro Pani nie chce słyszeć prawdy bo tam "codziennie" może być problemem jak ma się kilkanaście żon, to tak wypada, że co jakiś czas, byłaby Pani cały czas swoim rozumieniu deserem, a tego jak Pani twierdzi:
którego
Krysia napisał(a):
można porównać do deseru. Tego nie jadamy codziennie, bo też byłoby to ze szkodą dla zdrowia (umiar jest cnotą chrześcijańską)

https://www.youtube.com/watch?v=9a4ISOqDKMI
Nagłówki o których Pani wspomina i rozmowy pewnie są karane śmiercią, nie musiałaby się Pani bulwersować no i wisienka na deserze przestałaby Pani mieć obawy o jak to Pani pisze
Krysia napisał(a):
egostyczne hołdowanie swoim żądzom
bo miałaby Pani obowiązek ubierać hidżab nie budziłaby Pani takich żądz w swoim mężu, których się Pani tak obawia.

Odnośnie chamstwa to Pani przyrównuje rozmowy z nami do krowy w rowie,
Krysia napisał(a):
mm, rzeczywiście, o seksie trzeba mówić chyba jak przysłowiowej krowie na rowie, bo inaczej nie sposób zrozumieć się.

(Pani dobra my źli)
Krysia napisał(a):
Skoro patologią jest współżycie oparte na poszanowaniu godności swojej i małżonka, umiar, kultura, szacunek , czułość

A Pani tak ładnie wymienia tam chwile wcześniej
Krysia napisał(a):
pojawia się to oburzenie. Sposób, w jaki mówi się o współżyciu, sorry, ale "wsadzić", "pokochać się", i to z ust osoby duchownej. Tak, zniesmacza.

A ja polecam, żeby Pani pokochała się(mam nadzieje, że nie brzmię kloacznie dla Pani) z mężem o tak normalnie i zdrowo jak Bóg przykazał i zaraz Pani zobaczy, że te patologiczne rzeczy, tylko Panią unieszczęśliwiają i do tego zmieniają optykę i psują ludzi, którym sprzedaje je jako coś dobrego.
Krysia napisał(a):
(tak iżbyśmy wreszcie nie jawili się jako bojaźliwy ciemnogród?

Pani robi niestety wszystko, żeby tak było, jak trochę wiedzy to szklana kula podpowiada itd.

Pani Krysiu mam nadzieje, że Pani przejrzy na oczy i nas zobaczy, nie jako tłum krów jedzących kartoflankę, ale jako swoich bliźnich, którzy tłumaczą, że ziemia nie jest płaska.

Cz lip 20, 2017 11:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tyberiusz, nie wal ciagle kolejnych bzdur na temat Krysi pogladow tylko uczciwoe przepros bo duzo wiecej bzdur na jej temat nawypisywales niz Barney.
Jej naleza sie solidne przeprosiny a nie kolejne kopniaki za wasze wymysly pod jej adresem.
Zreszta daje to wiele do myslenia dlaczego podczas rewolucji francuskiej mordowanoksiezy i gwalcono zakonnice i to w satanistyczny sposob. bezczeszczac miejsca Swiete.

Cz lip 20, 2017 11:48 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
sapper napisał(a):
Tyberiusz, nie wal ciagle kolejnych bzdur na temat Krysi pogladow tylko uczciwoe przepros bo duzo wiecej bzdur na jej temat nawypisywales niz Barney.

sam nazywasz to co pisze Pani Krysia bzdurami bo "wale" czy jak kto inny woli cytuje je cały czas już wszyscy uciekli z tego wątku to się chcesz zacząć kłócić z Panią Krysią nazywając tak jej wywody? Z doświadczenia zaraz coś wymyśli na ciebie, że "Ty Brutusie przciwko mnie". Wyjdź z twarzą z tego, bo nawet może Pani Krysia Cie traktuje jakoś lepiej niż krowę, możesz powiedzieć, na zjawiska niezrozumiałe dla Pani Krysi że to ci szklana kula podpowiada i że to nie byłeś ty powinna to kupić.
sapper napisał(a):

Jej naleza sie solidne przeprosiny a nie kolejne kopniaki za wasze wymysly pod jej adresem.

masz cytaty Pani Krysi wypowiedzi, to za jakie wymysły
sapper napisał(a):
Zreszta daje to wiele do myslenia dlaczego podczas rewolucji francuskiej mordowanoksiezy i gwalcono zakonnice i to w satanistyczny sposob. bezczeszczac miejsca Swiete.

To, że się tym zafascynowałeś to nie znaczy, że musisz to cały czas cytować. Pewnie nie zrozumiesz to napisze w twój sposób a popatrz tutaj masz przykład co robił kościół, daje to do myślenia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krucjata_dziecięca napisał(a):
Krucjata dziecięca – łączna nazwa nadana dwóm wyprawom krzyżowym, które miały miejsce w roku 1212. Ich uczestnikami były głównie dzieci francuskie i niemieckie, które, zgodnie z planem organizatorów, przez samą czystość serca miały oswobodzić Ziemię Świętą z rąk muzułmanów. Wyprawy te zakończyły się klęską: żadna z nich nie dotarła do Ziemi Świętej, a ich uczestnicy w większości zginęli lub stali się niewolnikami.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krucjata_dziecięca

Ostatnio edytowano Cz lip 20, 2017 12:19 pm przez Tyberiusz, łącznie edytowano 3 razy

Cz lip 20, 2017 12:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Sapperze, jak nie masz nic do powiedzenia konkretnego to może nie pisz.
Kibicowanie nic nie wnosi, prócz zamulania wątku.
Tyberiusz punktuje merytorycznie.

Cz lip 20, 2017 12:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tyberiusz napisał(a):
a popatrz tutaj masz przykład co robił kościół, daje to do myślenia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krucjata_dziecięca napisał(a):
Krucjata dziecięca – łączna nazwa nadana dwóm wyprawom krzyżowym, które miały miejsce w roku 1212. Ich uczestnikami były głównie dzieci francuskie i niemieckie, które, zgodnie z planem organizatorów, przez samą czystość serca miały oswobodzić Ziemię Świętą z rąk muzułmanów. Wyprawy te zakończyły się klęską: żadna z nich nie dotarła do Ziemi Świętej, a ich uczestnicy w większości zginęli lub stali się niewolnikami.
No, tu Tyberiuszu dałeś się trochę nabrać wikipedii :)

Ani legenda o „krucjacie dziecięcej” ani dwa ruchy ludowe w roku 1212 (ruch Nikolasa z Niemiec i ruch Stephena z Francji) które stały się jej zaczątkiem nie miały nic wspólnego z papiestwem.
Opowiadanie o właścicielach okrętów sprzedających dzieci w niewolę jest także prawdopodobnie zmyślone, choć niewykluczone że część uczestników ruchu Nikolasa dostała się do niewoli w Niemczech (jeśli chodzi o francuski ruch pastuszka Stephena to brak danych jakoby w ogóle planowano udać się do Ziemi Świętej).

Reasumując, obie ruchawki były wynikiem działalności samozwańczych „proroków” ludowych (dziś chyba przyporządkowalibyśmy te zjawiska do sekt takich jak Świątynia Ludu Jonesa czy Gałąź Dawidowa Koresha, ostatecznie do ks. Piotra Natanka) i nie miały nic wspólnego z papiestwem . Co więcej, papież Innocenty III stanowczo się im sprzeciwił i nawet wyznaczył do ich powstrzymania zakon franciszkanów.

Cz lip 20, 2017 12:20 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Tyberiusz napisał(a):
[ możesz powiedzieć, na zjawiska niezrozumiałe dla Pani Krysi że to ci szklana kula podpowiada i że to nie byłeś ty powinna to kupić.

Ja protestuję! Przede wszystkim kula jest kryształowa a nie szklana. Prezentów od Pana Boga nie można umniejszać, nawet jeśli różnica polega na zamianie ołowiu na sód. Po drugie, kula jest moja a nie sappera. Dostałam ją, by się móc wymądrzać, więc też protestuję, bo mu jej nie przekazywałam. A po trzecie, na tym forum wystarczy jedna kula, która tylko prawdę prawi a nie jakieś perspektywizmy.
W kryształowej kuli wyczylalam zdanie pewnego ateisty: umysł to maszyna, która umie polączyć dostarczane materialy w najbardziej zadziwiający sposób. Dlaczego się dziwisz i walisz po głowie personalnie?

Nie pragniemy tego czego nie znamy. Seksualność kobiety jak tak delikatnym instrumentem, że jeśli ktoś grał na nim fałszywymi dźwiękami, może rozstroić go na zawsze; przez ten pryzmat zniszczenia będzie odczytywał całą rzeczywistość. Dostosuje ją do możliwości odczytu. Intterpretujemy a nie czytamy rzeczywistość.
Jeśli zrozumiesz to o czym napisałam, masz u mnie punkt. Jeśli nie - chcesz wygrać a nie dochodzić prawdy. Bądź tak dobry, okaż się mężczyzną i zakończ maltretowanie Krysi. Muszę dodać forumułkę wyjaśniającą - prosi merss, żaden moderator.

Cz lip 20, 2017 12:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
Sapperze, jak nie masz nic do powiedzenia konkretnego to może nie pisz.
Kibicowanie nic nie wnosi, prócz zamulania wątku.
Tyberiusz punktuje merytorycznie.

Do swoich wymyslow to tak. TYLKO Cy ma sens dyskusja z wlasnymi wymyslami.
A to ze on nie potrafi zrozumiec co ktos pisze i co jest czyims zdaniem a co aluzja to wybacz ale to nie ma nic wspolneg z Krysia i jej pogladami tylko jakas fobia lub dysleksja.

Cz lip 20, 2017 12:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sapper napisał(a):
(...) jakas fobia lub dysleksja.

Proponuję, bys nie używał słów, których znaczenia nie jesteś pewien :)

Merss, rozumiem przekaz, ale się nie zgadzam. Formu jest miejscem wypowiedzi publicznych i jesli ktoś z czymś wyjeżdża, musi być przygotowany na replikę (nawet jeśli to co pisze wynika z jakichś zranień).
Zresztą jest to jeden ze sposobów, aby zniwelować ich wpływ.
Najgorsze co można zrobić, to upewnić kogoś w przekonaniu że jego skrzywienie jest OK. Nawet jeśli czyni się to z delikatności.

Cz lip 20, 2017 12:45 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Tylko czy należy stosować metodę zdartej płyty i skupiać się na człowieku a nie problemie? To najprostsza droga ku projekcjom, antyprojekcjom i w sumie skupianie się na reakcjach obronnych a nie meritum. Czasem lepiej sobie odpuścić po wcześniejszym wyjaśnieniu meritum.

Cz lip 20, 2017 12:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
sapper napisał(a):
(...) jakas fobia lub dysleksja.

Proponuję, bys nie używał słów, których znaczenia nie jesteś pewien :)

Merss, rozumiem przekaz, ale się nie zgadzam. Formu jest miejscem wypowiedzi publicznych i jesli ktoś z czymś wyjeżdża, musi być przygotowany na replikę (nawet jeśli to co pisze wynika z jakichś zranień).
Zresztą jest to jeden ze sposobów, aby zniwelować ich wpływ.
Najgorsze co można zrobić, to upewnić kogoś w przekonaniu że jego skrzywienie jest OK. Nawet jeśli czyni się to z delikatności.

Chyba nie chcesz przez to powiedziec ze nalezy prowadzic krucjaty na forum?

Cz lip 20, 2017 12:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

merss napisał(a):
Tylko czy należy stosować metodę zdartej płyty i skupiać się na człowieku a nie problemie? To najprostsza droga ku projekcjom, antyprojekcjom i w sumie skupianie się na reakcjach obronnych a nie meritum. Czasem lepiej sobie odpuścić po wcześniejszym wyjaśnieniu meritum.
Zgadzam się, że w tej chwili watek nie ma potencjału - pisałem już o tym.
Upewniam się w tym gdy czytam prymitywne zaczepki sappera - takie jak powyżej. Mam nadzieję, że nikt nie oczekuje ode mnie odpowiedzi.

Cz lip 20, 2017 1:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
merss napisał(a):
Zgadzam się, że w tej chwili watek nie ma potencjału - pisałem już o tym.
Upewniam się w tym gdy czytam prymitywne zaczepki sappera - takie jak powyżej. Mam nadzieję, że nikt nie oczekuje ode mnie odpowiedzi.

No tak, na konkretne pytanie bys doprecyzowal znaczenie tresci tego co naposales twoja merytoryczna odpowiedz jest bardzo merytoryczna. :-)

Jak widac zaplatales sie we wlasne wnyki.

Cz lip 20, 2017 1:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Chyba Barney ma rację - wątek się zakończył, a połajanki wzajemne to nie tu.
Innymi słowy ZAMYKAM. Jeśli będzie miał ktoś jeszcze coś MERYTORYCZNEGO do napisania w tym wątku - proszę dać znać.

Cz lip 20, 2017 1:11 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8