Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 22, 2017 2:57 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Tabelka poglądów na temat seksu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Tabelka poglądów na temat seksu
Swiety jest wtedy gdy jest uzupelnieniem Milosci a nie jej podstawa.

Śr lip 19, 2017 1:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sapper napisał(a):
Nie. Święty jest wowczas, kiedy jest Miłości integralną częścią i ofiarą (jej obrzędem i swiętem).
Nie jest, jeśli patrzy się na niego z obrzydliwością i obrzydzeniem, reglamentując go bo "to takie nieczyste i mało wzniosłe".

Malżeństwo zawiera się przy ołtarzu w Kościele - ale bez ołtarza łoża małżeńskiego pozostaje niezawarte.

Małżeństwo trwające ma dwa ołtarze - stół i łoże.

Śr lip 19, 2017 1:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
Nie jest, jeśli patrzy się na niego z obrzydliwością i obrzydzeniem, reglamentując go bo "to takie nieczyste i mało wzniosłe".

Barney, już Cię upraszałam o zaprzestanie przypisywania mi swoich wyssanych z palca, czy z uprzedzeń, bo nie z tego, co piszę - dziwnych komentarzy dot. współżycia małżeńskiego.
Jak widać bezskutecznie.

Śr lip 19, 2017 2:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):

I najważniejszy, który wszystko porządkuje: Ołtarz Eucharystyczny.

Śr lip 19, 2017 2:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Krysia napisał(a):
Barney napisał(a):

Barney, już Cię upraszałam o zaprzestanie przypisywania mi swoich wyssanych z palca, czy z uprzedzeń, bo nie z tego, co piszę - dziwnych komentarzy dot. współżycia małżeńskiego.
Jak widać bezskutecznie.

Dziwne, nie napisałem, że to Ty... skąd wiedziałaś? :wink:

Ale dobrze, sprostuję:
Nie jest, jeśli patrzy się na niego z podejrzliwością o pożądliwość, wydzielając go jak deser bo jest jak kartoflanka.

teraz lepiej? ;)

Krysia napisał(a):
Barney napisał(a):

I najważniejszy, który wszystko porządkuje: Ołtarz Eucharystyczny.
Nie.
Wbrew "pobożnej" wymowie tego co napisałaś, nie.
Pomyliłaś bowiem sakramenty. Ołtarz Eucharystyczny jest ofiarą Najświętszego Sakramentu Ołtarza.

Oczywiście, małżonkowie powinni żyć życiem Kościoła (i to wspolnie), przystępować do Eucharystii (doskonale jesli razem), powinni tez korzystać z Sakramentu Pokuty.
Natomiast Ołtarz Eucharystyczny nie jest ołtarzem małżeńskim i miejscem małżeńskiej ofiary.

Śr lip 19, 2017 2:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Krysia napisała:
Cytuj:
Oczywiście, gdyby człowiek miał naturę o jakiej piszesz, na pewno seks byłby trampoliną do Nieba, ba, zwykłe obieranie ziemniaków, czy mycie toalety mogłoby nią być

Abstrahując lekko od tematu, po przeczytaniu wyżej zacytowanego tekstu skojarzyłam sobie obie czynności jako jedne z elementów miłości, co prawda takie oczywiste, mniej znaczące, ale istotne.
Aby nakarmić głodnych, trzeba obrać i umyć ziemniaki, przedtem trzeba je uprawiać na polu, dbać o ich rozwój i wykopać, a wszystko po to, aby z miłością przygotować posiłek dla swoich dzieci, całej rodziny, lub nakarmić ubogiego, chorego.
Mycie toalety... hmm każdy dba o zdrowie swoje i najbliższych, dezynfekcja i sprzątanie miejsc najbardziej narażonych na zanieczyszczenia jest troską o nie tylko o ladny higieniczny wygląd, ale przede wszystkim o zdrowie.
Krysiu odnoszę wrażenie, że wszystko co jest związane z czynnościami seksualnymi, po prostu jest dla Ciebie "fuj"
stąd porównanie do wyżej wymienionych prostych czynności, przez większość zapewne mniej lubiane, ale jakby się przyjrzeć istotne, mające cechy miłości i troski o innych

Śr lip 19, 2017 2:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
Natomiast Ołtarz Eucharystyczny nie jest ołtarzem małżeńskim i miejscem małżeńskiej ofiary.

Katecheza Franciszka o małżeństwie przypomniała mi inną katechezę na ten temat. (...) Mowa jest w niej o trzech ołtarzach w małżeństwie: ołtarz eucharystyczny, ołtarz stołu, przy którym wspólnie spożywa się posiłki, i ołtarz małżeńskiego łoża.
http://www.idziemy.pl/komentarze/trzy-s ... y-oltarze/
Jaśminowa napisał(a):
Krysiu odnoszę wrażenie, że wszystko co jest związane z czynnościami seksualnymi, po prostu jest dla Ciebie "fuj"

Ależ ja nigdzie nie pisałam o czynnościach seksulanych, ani o tym, że mnie obrzydzają? A wrażenia takie czy inne każdy mieć może, nie będziemy o nich dyskutować :)

Śr lip 19, 2017 3:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dlaczego zostawiłaś słowa o Franciszku, a pominęłaś skąd jest ta katecheza - z Drogi Neokatechumenalnej?
Żebuy sprawić wrażenie, że to katecheza papieska? ;)

Nadto, preczytaj uważnie artykuł: znajdujemy tam dokładnie to, co napisałem wcześniej: że WAŻNA jest w małżeństwie Eucharystia i Spowiedź.
Natomiast nie ma tam (bo być nie może) stwierdzenia, iż Ołtarz Eucharystyczny jest ołtarzem ofiary małżeńskiej, ołtarzem sakramentu małżeństwa. Bo zwyczajnie nie jest.
O.Kowalczyk pisze dokładnie to co ja - o ważności sakramentów dla małżenstwa.
Krysia napisał(a):
Ależ ja nigdzie nie pisałam o czynnościach seksulanych, ani o tym, że mnie obrzydzają? A wrażenia takie czy inne każdy mieć może, nie będziemy o nich dyskutować :)

Jak widzisz, kolejna osoba znajduje w Twoim tekście to samo - może warto się zastanowić, Krysiu?

Śr lip 19, 2017 3:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
sapper napisał(a):
Nie. Święty jest wowczas, kiedy jest Miłości integralną częścią i ofiarą (jej obrzędem i swiętem).

Malżeństwo zawiera się przy ołtarzu w Kościele - ale bez ołtarza łoża małżeńskiego pozostaje niezawarte.

Alez ty zrecznie manipulujesz czyimis wypowiedziami.
Nie twierdze ze nie jest czescia milosci tylko ze ma wyplywac z Milosci.
Nie kazdy seks w malzenstwie jest tym samym, i tylko ten ktory wyplywa z samej milosci jest czescia a nie caloscia aktu Malzenskiego, kazdy inny ktorego zrodlem i przyczyna jest samo zaspokojenie zadzy ciala nie jest czescia aktu Malzenskiego a tym samym nie jest seksem malzenskim.

Śr lip 19, 2017 3:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Krysiu dałaś jednoznacznie do zrozumienia, że czynności związane z seksem są jak sprzątanie toalety, czy obieranie ziemniaków. Możemy już nie dyskutować o tym jeżeli nie chcesz, to przecież Twoja sprawa.

Śr lip 19, 2017 3:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ja w ogóle myślę, że nie ma co dalej ciagnąć. Stanowiska zostały zarysowane.

Śr lip 19, 2017 3:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jaśminowa napisał(a):
Krysiu dałaś jednoznacznie do zrozumienia, że czynności związane z seksem są jak sprzątanie toalety, czy obieranie ziemniaków. Możemy już nie dyskutować o tym jeżeli nie chcesz, to przecież Twoja sprawa.

Tak zrozumiałaś (pewnie nie bez powodu), masz prawo.
Jeśli w wymienionych przeze mnie zwykłych czynnościach dnia codziennego, którymi także można wielbić Boga dopatrujesz się analogii do seksu, to nie mój problem. A może w ogóle problemu nie ma, bo na jakość skojarzeń zwykle wpływu nie mamy ..i nie ma obowiązujących norm, wedle których to kojarzyć należy :)

Cytuj:
Jak widzisz, kolejna osoba znajduje w Twoim tekście to samo - może warto się zastanowić, Krysiu?

Nie przypadek to... Prawda? :-D

Śr lip 19, 2017 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sachol napisał(a):
Sw. Tomasz twierdził, że przed grzechem pierworodnym przyjemność z aktu małżeńskiego była o wiele większa niż po nim.

To jak? Mozesz podac zrodlo w ktorym napisal to twierdzenie?

Śr lip 19, 2017 9:46 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Krysia napisał(a):
Integralny, ale przecież nie na zasadzie: ile seksu, tyle miłości; brak seksu: nie kocha itd. Integralny, jako że nie może funkcjonować poza miłością, tak to rozumiem.

Mamy postęp, jednak Pani czasem czyta co ludzie piszą i potem to powtarza,z błędami bo seks występuje także poza choć nie powinien, ale to Pani mówi, że ja niby pisze o:
Krysia napisał(a):
oczywiście, gdyby człowiek miał naturę o jakiej piszesz, na pewno seks byłby trampoliną do Nieba

tak wysoko na pozycji, że problemów świata się nie widzi, udaje że ich brak?
teraz integralność a wcześniej Pani pisze, rozbijając na obiad i deser. Wcześniej, że trzeba zachować umiar w deserze czyli umiar w miłości bo skoro teraz pani uważa za nierozerwalne to trzeba zachować umiar w miłości (już o tym napisałem). Zmienia Pani swoje stanowisko jak chorągiewka i jak tu normalnie rozmawiać
Krysia napisał(a):
na zasadzie: ile seksu, tyle miłości; brak seksu: nie kocha itd.

to Pani pisze dopiski na jakiej zasadzie i znowu pojawia się patologiczne podejście do seksu, a to jest bardzo proste definicje znamy i taką się posługujemy:
https://sjp.pwn.pl/sjp/integralny;2561726.html napisał(a):
integralny «nierozdzielnie związany z całością»

Krysia napisał(a):
Gdzieś tu wcześniej pisałeś, że "odziedziczyłeś" niewinność dziecka Bożego i z takiej pozycji, ..no zrozumieć się nie możemy.

Pani patrzy na mnie z "takiej" pozycji, a ja to według Pani kartoflanka itp. jakoś według Pani "jak ja "śmiem" się odzywać. To Pani porozumieć się nie chce, ja cytuję, odpisuję, piszę. Pani nic tylko kolejną wypowiedz z czymś nowym nie rozwiązując poprzednich kwestii i zaczyna się wszystko komplikować, po chwil Pani pisze to co napisał Barney jako pierwszy o integralności.
Krysia napisał(a):
Nie żeby w wątku o seksie epatować grzesznością (odebrać radość z niego), ale jednak.. Fakt, że człowiek ma skłonność do grzechu zmienia postać rzeczy i bynajmniej z mojej strony, także ma wpływ na widzenie seksu.

Tylko to Pani widzenie na temat seksu to jak to określił Barney to:
Barney napisał(a):
patologiczne podejście do seksu

Krysia napisał(a):
Byłoby, bo przecież pytając uczciwie swojego serca: nie jest.

proszę przy okazji zapytać uczciwie swojego serca dlaczego ma Pani problem z tymi sprawami i dlaczego Pani wciąga w tą patologiczną wizje inne osoby
Krysia napisał(a):
Bywa, że egostyczne hołdowanie swoim żądzom, bliskie uzależnieniu bądź będące już uzależnieniem utożsamiamy z miłością itd. Pomijanie aspektu grzeszności w kontekście rozmów o seksie to niepełny obraz ludzkiej seksulaności, a jak widać - wzbraniamy się w tej dyskusji przed tym.

ludzie tu piszą o miłości, a ta nie zawiera tego. To Pani pisze egoizm, hołdowanie żądzom, uzależnienie to tylko Pani utożsamia z tym znowu ukazuje się po raz kolejny Pani podejście do tych spraw. Gdzie ma Pani grzeszność w miłości? Pani się wzbrania przyznać o swoim podejściu patologicznym do tego.
Krysia napisał(a):
Nacisk na boskość seksu tym bardziej chyba zobowiązuje do uczciowości w dyskusji o nim.

zamiast proponować polecam zacząć z tą uczciwością od siebie
Krysia napisał(a):
Czy możesz zaprzestać notorycznego wkładania w moje usta słów, których nigdy nie wypwiedziałam jak i insynuacji aż po ostateczne stwierdzenie, że moje podejście do seksu jest patologiczne?

niech Pani poszuka wcześniejszych wypowiedz wszystko jest ładnie tam napisane
Krysia napisał(a):
Fakt, że jesteś teologiem i zasłużonym dla Forum nie upoważnia Ciebie do takiego lekceważącego traktowania dyskutantów.

to tym bardziej skoro taka persona jak to Pani sama zauważa zwraca na to uwagę to powinna się Pani zastanowić nad tymi kwestiami, "lekceważenie"? bo poświęcamy czas cytujemy i odpowiadamy na Pani wypowiedzi, a Pani nas ignoruje miesza kwestie i porównuje do kartoflanki, motywy szklanych kul i bezpodstawne zarzucanie pokrętnych i obraźliwych wywodów, sama je stosując.
Krysia napisał(a):
Stop ten nagonce Twojej i Tyberiusza na moją osobę.

doszliśmy do sedna problemu i teraz strach przed wyjściem problemu popycha do takich sytuacji (Pani dobra my źli ciąg dalszy)
Cytuj:
Dopóty trwasz w przeświadczeniu, że odziedziczyłeś naturę niewinnego dziecka Bożego, musisz najpierw pomóc sobie. A za dobre chęci dziękuję :)

Czyli Pani je swój "deser" przy dzieciach bo przecież nie mogły odziedziczyć niewinności więc można robić wszystko. Może inaczej skoro Pani jest ubrudzona to niech ci co się starają czyścić dookoła także będą brudni jak Pani. Niech Pani poczyta może Pani zrozumie:
http://www.malinski.pl/?inc=read&id=2388
„Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, nie wejdzie do niego” (Ewangelia wg św. Marka 10, 13-16)

sapper napisał(a):
To nie zadna milosc tylko nalog seksu a jak tylko nim wypelniasz swoje codzienne zycie malzenskie to nie ma w nim juz miejsca na Milosc.

super to teraz powiedz mi jak będziemy mieć z żoną ochotę na więcej to co Jej powiem zachowaj umiar bo 9 to spoko a 10 to nałóg?
sapper napisał(a):
sachol napisał(a):
Sw. Tomasz twierdził, że przed grzechem pierworodnym przyjemność z aktu małżeńskiego była o wiele większa niż po nim.

To jak? Mozesz podac zrodlo w ktorym napisal to twierdzenie?

Jak na razie to Sapper pytasz zdaje się drugi raz o "o wiele lepsze przyjemności w akcie małżeńskim".
http://mateusz.pl/mt/dp/dp-wop.htm napisał(a):
Z drugiej strony św. Tomasz sprzeciwia się Stoikom, którzy z podejrzliwością podchodzili do przyjemności, potwierdzając konieczność cielesnych doznań, nawet jeśli w ten sposób leczymy swoje niepowodzenia i rany. Sugeruje również, że w naszej obecnej kondycji przyjemność cielesna jest miłosiernym darem niebios, przynoszącym pokrzepienie utrudzonemu człowiekowi. Pisząc na temat małżeństwa uważa, że w raju, przed upadkiem, przyjemność była jeszcze bardziej intensywna.
źródło:http://mateusz.pl/mt/dp/dp-wop.htm

poświeciłem Tobie te 20 sekund, żebyś nie wypełniał tym głowy

Podsumowanie bo dalsze dysputy obracają się widać podobnie i szkoda czasu na walenie głową w mur.

Patrzcie przez pryzmat miłości nie grzechu.

http://www.biblijni.pl/J,13,31-35 napisał(a):
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.źródło:http://www.biblijni.pl/J,13,31-35

Śr lip 19, 2017 11:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Walisz w mur ktory sam stawiasz.
Wymysliles sobie jakies obrzydzenia seksu i wciskasz te swoje wymysly Krysi, no ale jak mowi powiedzenie " uderz w stol a nozyce sie odezwa". Pewnie nic ci nie obrzydza nawet jak jesz obiad w ubikacji.
A za cytat dziekuje bo wielce pomocny.

Cz lip 20, 2017 12:25 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona