Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 22, 2017 11:59 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Dynamika rozwoju związku 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dynamika rozwoju związku
Dziękuję, poszukam.

Pt sie 25, 2017 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nasze rodziny się poznały.

I nikt Was nigdy "przypadkowo" nie zapytał, kiedy ślub, albo gdzie pierścionek zaręczynowy? :lol: Nie mówię, że zaraz trzeba spowiadać się przed rodziną, czy znajomymi, ale jednak w mądry sposób dobrze jest coś odpowiedzieć. W takiej sytuacji też możesz się czegoś dowiedzieć o zamiarach wobec Ciebie, czy odpowiada zdecydowanie, czy tak jakby tkwi w niepewności.

Pn sie 28, 2017 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przez dwa lata tylko "drobne, czułe gesty"? Twardziel z niego.
No ja rozumiem powściągliwość, ale męska naprawdę ma swoje granice. Posłuchałabym tu YZ i zapytała jak widzi wasze relacje za rok, a jeśli padłaby odpowiedź w stylu "zobaczymy jak to się będzie dalej rozwijać" to chciałabym wiedzieć co wówczas, gdy będzie się dobrze rozwijać ;)

Wt sie 29, 2017 6:00 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky
szczerze mówiąc - nie.
Przynajmniej u mnie w rodzinie panuje bardzo konsekwentny zwyczaj takiego jakby nie wtrącania się. Nigdy, ale to nigdy nie wypytuje się o sprawy sercowe, czeka się, aż zainteresowani sami coś powiedzą. Jestem z rodziny w znakomitej większości późnożennej, że tak to ujmę.

Z jego strony - jego rodzina takich pytań przy mnie nie zadała. Poznaliśmy się, ale to też nie są spotkania co miesiąc ;)
m
białogłowa - no właśnie tak. Nie wiem. Nieśmiały. Bardo małe doświadczenie damsko-męskie, Wychowanie sztywno-konserwatywne. Może to stąd...?

Wt sie 29, 2017 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Alcina napisał(a):
Nie wiem. Nieśmiały. Bardo małe doświadczenie damsko-męskie, Wychowanie sztywno-konserwatywne. Może to stąd...?

Może. Nietypowe zachowanie nie musi od razu oznaczać, że coś tu się złego ukrywa. Mimo wszystko dążyłabym do wyjaśnienia, bo jednak odbiega od normy i ma prawo niepokoić. Jeśli Tobie odpowiada, że on taki nieśmiały i powściągliwy, to oczywiście jest ok, ale jeśli by to miało podobnie wyglądać przez cały (potencjalny) związek to zastanów się już teraz, czy byłabyś w stanie to udźwignąć. To znaczy gdyby inicjatywa w tych sprawach zawsze miała zależeć od Ciebie, czy coś takiego by Ci odpowiadało.

Żeby trzymać ukochaną kobietę w takiej niekomfortowej sytuacji... Ciężko u wielu panów z inteligencją emocjonalną, ale tu jest jakaś wyjątkowa [tu będzie eufemizm] niedomyślność.

Śr sie 30, 2017 8:34 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
kiedyś z nim rozmawiałam - zdziwił się, jak to ujął, mężczyzna okazuje uczucia inaczej, od tego czasu czułości jest więcej.

Jeszcze jedna kwestia - on jest mocno niezadowolony ze swojego wyglądu. Ja go akceptuję takim jaki jest.

Śr sie 30, 2017 1:14 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Alcina napisał(a):
Nie wiem. Nieśmiały. Bardo małe doświadczenie damsko-męskie, Wychowanie sztywno-konserwatywne. Może to stąd...?

Możliwe, że faktycznie wynika to z nieśmiałości, obaw przed zaangażowaniem lub czegoś podobnego. Ale ja też bym sugerował dowiedzieć się więcej, bo wydaje się to dość niezwykłe.

Gdyby jednak chodziło o wyjątkowo niskie libido, to czasem można spotkać z opiniami kobiet, które żyją w takich związkach i zdecydowanie nie czują się dobrze w takiej sytuacji. Jest to jednak nienaturalne - chyba, że oboje akurat pasują do siebie pod tym względem. Wtedy nie ma problemu.

Śr sie 30, 2017 2:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może być tak, że po ślubie nagle by się obudził w nim "potwór". Zdrowy mężczyzna powinien mieć zapędy seksualne i nawet nieśmiały będzie je zdradzał. Co się z nim dzieje po alkoholu?

Śr sie 30, 2017 2:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ja może z pozoru nie na temat tonem z górnej półki, tzn. co Biblia na małżeństwo (wielokrotnie wałkowane):

1 Kor 7
Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. 8 Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja. 9 Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć.

Jeśli nie ma w Was namiętności (to owe Pawłowe "płonięcie"), to nie ma co się żenić/wychodzić za mąż. Czy Twój chłopak w ogóle się tli (już nie mówię o "płomieniach")? Czy dostrzega w Tobie kobietę, a nie fajną, świetną, wspaniałą, ale kumpelkę? A powinien dostrzegać kobietę (jak każdy facet) i próbować mniej lub bardziej delikatnie coś sygnalizować - jeśli wiesz o co mi chodzi.
To dotyczy sytuacji, gdy podczas tego całego chodzenia ze sobą zachowujecie czystość.
Jeśli tej czystości nie zachowujecie, to pewnie, być może "tyle mu wystarcza".
Nie traktuj tych ostatnich 2 zdań jako wścibstwo z mojej strony (nie moja rzecz wchodzić z butami w czyjeś życie), to tylko próba zwrócenia Ci uwagi na pewne mechanizmy damsko-męskie. Rozwinięcie tego co lekarstwo napomknął.

Śr sie 30, 2017 4:08 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Lekarstwo nic. On alkochol pije okazjonalnie, na spotkaniach ze znajomymi, ale pije go niewiele.

Co do tlenia-coś się tli, ale niewiele i tak jakoś ostrożnie, jakbym była ze szkła.

Śr sie 30, 2017 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Spokojnie. Co do tlenia się płomieni, to jak facet jest nieśmiały (co wiem ze swojego doświadczenia), to ciężko będzie to z niego wydobyć. Nic na siłę. Ważniejsza kwestia to taka, co on sobie planuje w kwestii przyszłości waszego związku. Dwa lata po tym, jak się zszedłem ze swoją żoną, byliśmy już między sobą (czyli bez ogłoszenia) po ustaleniu, że weźmiemy ślub, a w owym czasie ona miała 20, a ja 24 lata.
Pierwsza rzecz, co powtórzę: Pogadaj z nim o tym, jak sobie wyobraża waszą wspólną przyszłość za dwa lata.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Śr sie 30, 2017 5:17 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Czy masz może wrażenie, jakby stawiał Cię na piedestale? Tak, jakby postrzegał jak księżniczkę i nie chciał popełnić świętokradztwa?

To by nie było tak źle, bo może świadczyć np. o tym, że jedynie ma wątpliwości, czy aby na pewno na Ciebie "zasługuje" itp.

Jak myślisz, czy ma problemy z samooceną? Bo może on tam płonie, tylko na zewnątrz nie widać.

Śr sie 30, 2017 5:38 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
jestem w związku niemal 2 lata, poznaliśmy się w środowisku katolickim, ja na dniach skończę 31 lat, on ma 36.

Ze względów światopoglądowych nie mieszkamy razem, spotykamy się czasem w tygodniu, praktycznie w każdy weekend. Drobne czułe gesty, on jest raczej powściągliwy

Rozumiem, że oboje jesteście bardziej "rozwinięci" religijnie (duchowo?) i należycie do Kościoła Katolickiego? Może rzeczywiście, tak jak mówi Soul33, on traktuje cię zbyt platonicznie?

Może następnym razem przytul się do niego mocniej i dłużej przy jakiejś spokojnej sytuacji i sprawdź, czy jego fizjologia działa? Mam nadzieję, że rozumiesz sugestię? ;-)
Możesz też go pobudzić proponując np. aby zrobił ci masaż pleców, itp. Będzie to wciąż w granicach przyzwoitości, a jednocześnie pozwoli ci sprawdzić jego reakcje.

Cz sie 31, 2017 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gratuluję dyskretnych, taktownych bliskich. Raczej nie sprawdzaj, czy miły sercu człowiek 'stawia namioty na zawołanie,' bo to nic nie znaczy; może się przydarzyć w różnych okolicznościach i przy innych kobietach, nawet na sam ich widok. Szczera rozmowa, podejście do siebie nawzajem jak człowiek-do-człowieka wydaje mi się bardziej wskazana. W końcu to normalna sprawa do omówienia i szybciej, czy później nastąpi. Jeśli Tobie się śpieszy, to Ty zagajaj rozmowę.

Cz sie 31, 2017 4:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Cytuj:
jestem w związku niemal 2 lata, poznaliśmy się w środowisku katolickim, ja na dniach skończę 31 lat, on ma 36.

Ze względów światopoglądowych nie mieszkamy razem, spotykamy się czasem w tygodniu, praktycznie w każdy weekend. Drobne czułe gesty, on jest raczej powściągliwy

Rozumiem, że oboje jesteście bardziej "rozwinięci" religijnie (duchowo?) i należycie do Kościoła Katolickiego? Może rzeczywiście, tak jak mówi Soul33, on traktuje cię zbyt platonicznie?

Może następnym razem przytul się do niego mocniej i dłużej przy jakiejś spokojnej sytuacji i sprawdź, czy jego fizjologia działa? Mam nadzieję, że rozumiesz sugestię? ;-)
Możesz też go pobudzić proponując np. aby zrobił ci masaż pleców, itp. Będzie to wciąż w granicach przyzwoitości, a jednocześnie pozwoli ci sprawdzić jego reakcje.

Podchody jak w gimnazjum.
Dla osob po trzydziestce zupelnie niewskazane. Jesli rzeczywiscie myslicie o wspolnej przyszlosci i chcecie budowac bliskosc i jednosc to wystarczy porozmawiac konkretnie takze o seksualnosci.

Cz sie 31, 2017 4:23 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona