Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 24, 2018 1:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Sumienie dręczy... Samotność, egoizm, myśli samobójcze... 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sumienie dręczy... Samotność, egoizm, myśli samobójcze..
domgo napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Jeśli komuś przydarzyła się taka historia, to może powiedzieć że zrobił to z nieodpowiednią kobietą z którą nie był związany uczuciem.
Dobry pomysł. Przy czym wszystko ma swoje dwie strony. Więc dobrze by było zwrócić też uwagę na delikwenta, jaki jest na chwilę obecną, a w takim przypadku lepiej gdyby był sobą, czyli robił coś z potrzeby serca, albo z jakiś innych potrzeb, a nie z powodu poczucia winy.

Natalia napisał(a):
Jakby kobieta w swojej przeszłość miała do czynienia z agencją towarzyską i zarabiała swoim ciałem poprzez czynienie nierządu to wypowiedzi byłby zupełnie inne ze strony panów. Zresztą wystarczy spojrzeć na wątki o tym jak postrzegane są kobiety które współżyły przed ślubem jako gorszy materiał ,a który facet nie miałby nic przeciwko małżeństwu z kobietą która była w przeszłość Panią do towarzystwa??w imię oczywiście bezwarunkowej miłość powinien to zaakceptować i kochać ją taką jaką jest. .i powiem coś przykrego ale większość by na taką splunęła i poszła dalej . :roll:
To jest inny temat rozważań, trochę wyciągnięty z kapelusza. Dla mnie podwójnie abstrakcyjny, bo domgo żonaty od dość dawna. Znaczy się rozumiem, że wybrać małżonka to ważna sprawa, rzutująca na całe życie, w jakiś sposób może nawet ciężka sprawa w przypadku tych co doświadczyli złych wyborów innych, lub własnych.

No ale uogólniając z tą prostytutką to nie jest taka jednoznaczna sprawa. Uogólniając w sensie podejścia do grzeszności człowieka. Spójrzmy choćby na sakrament pokuty i pojednania (nawet w sensie pewnego obrazu postawy człowieka do samego siebie i innych, cechującej się dobrą wolą). Bóg odpuszcza grzechy, człowiek jedna się z Kościołem, czyli innymi ludźmi, było nie było też grzesznikami, tyle, że mniejszymi lub większymi, no i co? W takiej sytuacji plując (metaforycznie rzecz jasna) na i za bycie prostytutką/grzesznikiem, rykoszetem oberwie Bóg, Kościół, my sami. Osobiście, preferuję otwartą postawę do grzeszników (konsekwencją jest to, że też do samego siebie), i nie narzekam, no ale moja sytuacja jest inna, więc pewnie rzutuje na "sposób patrzenia" :wink:

Przykład nie jest jakiś inny czy wyciągnięty z kapelusza bo problem Autora jest podobny do opisywanego przeze mnie przykładu -tylko on stoi po tej drugiej stronie nie jako Pani do towarzystwa tylko jako jej klient. Człowiek wybiera sobie na przyszłego małżonka osobę który mu odpowiada pod pewnymi względami ,nie wiążemy się zazwyczaj z ludźmi w których nam coś uwiera, mamy swoje oczekiwania ,wyobrażenia i nie musimy odwzajemniać uczuć każdej napotkanej osoby w naszym życiu czy też być z kimś na siłę. Ja miałam raz taką sytuacje w której na typowym portalu katolickim korespondując z jednym mężczyzną już przy pierwszych wiadomość wypytał mnie o moją przeszłość bo on sobie nie wyobraża aby jego małżonka miała kogoś przed nim ,nawet nie wiedział jeszcze ile mam lat albo czym się interesuje ..a już wypytał właśnie o takie sprawy .

Bezlitosne ocenianie czy krytykowanie czyiś błędów samemu nie będąc przecież świętym -jest idiotyczne ,dodatkowo wzbudzanie poczucia winny czy wyniosłość względem drugiej pogubionej osoby jest nie w porządku .
Ja szanuje każdego człowieka i staram się być serdeczna i życzliwa wobec wszystkim ..nie interesuje mnie przeszłość człowieka który jest moim znajomy, czy nawet bliskim przyjacielem mogę mieć wokół Siebie przeróżnych ludzi ale niekoniecznie każdego z nich będę traktowała jako dobrego kandydata na męża .

Cz paź 26, 2017 11:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia, to co napisałaś, ogólnie rzecz biorąc, jest dla mnie bezdyskusyjne, w sensie zgadzam się.

Chociaż przyjęcie perspektywy, że jednorazowe skorzystanie z usług prostytutki, okupione żalem i postanowieniem "nigdy więcej", a byciem prostytutką, to w swej istocie jedno i to samo, jest dość, powiedzmy zaskakujące. Natomiast jeszcze bardziej zaskakujące mogą być uogólnione wnioski. Możemy mieć swoje preferencje, lepszy albo gorszy gust, bardziej konstruktywny, lub bardziej destrukcyjny sposób życia, ale i tak w swojej istocie jesteśmy tacy sami, no bo kto z nas jest bez grzechu.

Osobną kwestią, jest to, że w naszej religii i naszej kulturze, bywa i tak, że nie jest ważne kto co zrobił, tylko to jak jest (lub chce być) w danej chwili.

Cz paź 26, 2017 3:21 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
domgo napisał(a):
Natalia, to co napisałaś, ogólnie rzecz biorąc, jest dla mnie bezdyskusyjne, w sensie zgadzam się.

Chociaż przyjęcie perspektywy, że jednorazowe skorzystanie z usług prostytutki, okupione żalem i postanowieniem "nigdy więcej", a byciem prostytutką, to w swej istocie jedno i to samo, jest dość, powiedzmy zaskakujące. Natomiast jeszcze bardziej zaskakujące mogą być uogólnione wnioski. Możemy mieć swoje preferencje, lepszy albo gorszy gust, bardziej konstruktywny, lub bardziej destrukcyjny sposób życia, ale i tak w swojej istocie jesteśmy tacy sami, no bo kto z nas jest bez grzechu.

Osobną kwestią, jest to, że w naszej religii i naszej kulturze, bywa i tak, że nie jest ważne kto co zrobił, tylko to jak jest (lub chce być) w danej chwili.

No dobrze-prostytutka też może okupić swoje błędy żalem i postanowieniem że nigdy więcej jak Autor tego wątku , też może jednokrotnie sprzedać swoje ciało albo mieć jedno stałego sponsora ,jak kto woli. Któż z nas jest bez grzechu ,chyba nikt.. ale właśnie są grzechy i grzechy ,mamy lekkie mamy ciężki ,jest niebo jest piekło jest czyściec ...dlatego nie można oczekiwać że ktoś nas względnie zaakceptuje bez względu na to czego się w życiu dopuścimy .

Inną kwestią jest to iż ja pewnie czułabym się skrzywdzona gdyby mężczyzna z którym planuje wspólne życie miał jakiekolwiek kobiety przede mną a gdyby było ich wiele to nie wiem czy nawet taki związek by przetrwał .Najlepiej jest postępować w życiu tak aby nie skrzywdzić swoim grzechem bliskich ludzi ,nie podejmować decyzji których się wstydzimy przed innymi ,żyć godnie bo jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za Siebie ale też za swoją przyszłość ,za to jak będziemy postrzegani .

Cz paź 26, 2017 6:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
No dobrze-prostytutka też może okupić swoje błędy żalem i postanowieniem że nigdy więcej jak Autor tego wątku , też może jednokrotnie sprzedać swoje ciało albo mieć jedno stałego sponsora ,jak kto woli. Któż z nas jest bez grzechu ,chyba nikt.. ale właśnie są grzechy i grzechy ,mamy lekkie mamy ciężki ,jest niebo jest piekło jest czyściec ...dlatego nie można oczekiwać że ktoś nas względnie zaakceptuje bez względu na to czego się w życiu dopuścimy .

Inną kwestią jest to iż ja pewnie czułabym się skrzywdzona gdyby mężczyzna z którym planuje wspólne życie miał jakiekolwiek kobiety przede mną a gdyby było ich wiele to nie wiem czy nawet taki związek by przetrwał .Najlepiej jest postępować w życiu tak aby nie skrzywdzić swoim grzechem bliskich ludzi ,nie podejmować decyzji których się wstydzimy przed innymi ,żyć godnie bo jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za Siebie ale też za swoją przyszłość ,za to jak będziemy postrzegani .
W sensie, że nie wypada, że to nieodpowiednia postawa, takie oczekiwanie, oczekującego? Bo w rzeczywistości to się dzieje co chwila, wystarczy się rozejrzeć. Osobiście nigdy nie miałem takiego problemu, że ktoś mnie nie akceptuje. Natomiast na chwilę obecna przeciwnie, zależy mi, aby "bliźni", zaakceptował siebie samego, i żebym sam potrafił zaakceptować "jego", może zależy mi bardziej niż bliźniemu. Oczywiście, mam w tym interes. Jeśli chcesz na kogoś wpłynąć, zmienić, na lepsze, zależy ci, to musisz okazać mu serce. Tylko to może "obudzić" czyjeś uśpione, czy tam zniewolone serce. A i tak, ostatecznie, każdy z nas kieruje się jakimś interesem :D

Cz paź 26, 2017 7:17 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Ja szanuje każdego człowieka i staram się być serdeczna i życzliwa wobec wszystkim .

nie szanujesz każdego człowieka i wcale nie starasz się być serdeczna i życzliwa wobec wszystkich. swego czasu mnie potraktowałaś jak zwykły cham.

Pt paź 27, 2017 7:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
klint istłut napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Ja szanuje każdego człowieka i staram się być serdeczna i życzliwa wobec wszystkim .

nie szanujesz każdego człowieka i wcale nie starasz się być serdeczna i życzliwa wobec wszystkich. swego czasu mnie potraktowałaś jak zwykły cham.

I wzajemnie .

Pt paź 27, 2017 10:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
I co zamierzacie sobie na tym wypominaniu sobie chamstwa zbudować? I to w publicznej przestrzeni?
Szkoda naszych oczu. Raczej załatwiajcie sobie połajanki na privie.

Pt paź 27, 2017 10:24 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
[ciach... jako prawdziwy mężczyzna (nick zobowiązuje) odpuść kobiecie, co? (PW)]

N lis 05, 2017 10:34 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5