Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sty 23, 2018 8:10 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Żona chce rozwodu 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Żona chce rozwodu
Witam

Trzy tygodnie temu dowiedziałem się że żona chce rozwodu. Znamy się 8 lat. Ogólnie rzecz ujmując nie kocha mnie. Najlepsze jest to że rok temu wzieliśmy ślub kościelny. Pierwsze dni po tej wiadomości były ciężkie nawet bardzo. Psycholog, tabletki na uspokojenie, nie mogłem się nawet z łózka zwlec. W ogóle się tego nie spodziewałem, prosiłem, błagałem chociaż o szansę. Próbowałem wszystkiego. No cóż nie byłem ideałem ale zawsze starałem się zapewnić godne życie naszej nowej rodzinie. Sporo pracowałem żeby żonie niczego nie zabrakło ale ale każdą chwilę wolną spędzaliśmy razem. Nie piłem, nie zdradziłem, nie krzywdziłem chociaż kłótnie się zdarzały. Kiedy trzeba byłem romantyczny kiedy trzeba stanowczy a kiedy trzeba było przyznać się do błędu przyznawałem się i przepraszałem. Mam wrażenie że udawała kogoś kim nie jest. Zupełnie jej teraz nie poznaje. Żona wyprowadziła się do rodziców. Teściowie moi rodzice znajomi wszyscy są w szoku. Czy ktoś miał podobne przeżycia? Jak teraz żyć? Jak zacząć od nowa jak już nie będę mógł mieć ślubu kościelnego? Jest to dla mnie ogromnie ważne dla żony chyba nie. Czy mogłem być aż tak zaślepiony?

N lis 12, 2017 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żona chce rozwodu
Jakieś powody żona podaje?

N lis 12, 2017 10:12 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
No to właśnie jest dosyć dziwne. Kiedy ja namawiałem żonę delikatnie do aktywności fizycznej bo ma problemy ze zdrowiem ona twierdzi że nie akceptowałem jej ciała, chociaż nigdy tego nie powiedziałem dla mnie jest ideałem. Kiedy chciałem zaoszczędzić parę groszy dla lepszego spokojniejszego życia ona twierdzi że byłem skąpy Chociaż chciała pieska był piesek, chciała auto było auto itp. Twierdzi że jej nie szanowałem a wszystko było dla niej. Wypomina mi że podczas kłótni powiedziałem " pocałuj mnie w dupę" to były najgorsze słowa jakie padły z moich ust w jej kierunku jeden jedyny raz. Moim zdaniem bardzo wyolbrzymia wszystko. Twierdzi że płakała a ja to olewałem chociaż NIGDY tak nie było! Płakała kilka razy ale zawsze czy winny czy nie przepraszałem pocieszałem.

N lis 12, 2017 10:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja sam tego nie przeżyłem, ale znam takie osoby. Pierwsza myśl że udawała, pewno tak, nie dał byś się uwieźć inaczej. Druga że sama mogła siebie oszukiwać. Tak to jest w młodym wieku, że wszystko wygląda zbyt łatwo i prosto. Potem przychodzi lęk i nieodpowiedzialna decyzja. Lęk u słabszych kobiet pojawia się często.
Co z tym począć?
Jedynie to co można odczekać, by dać więcej czasu do namysłu. Ponaglanie wyjaśnień da raczej odwrotny efekt.
To tyle bo mało danych podałeś.

N lis 12, 2017 10:41 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Marcowy napisał(a):
Nie piłem, nie zdradziłem, nie krzywdziłem

Może w tym problem.

N lis 12, 2017 11:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Macie dzieci?

Pn lis 13, 2017 12:34 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A co Was łączyło przez te 8 lat? Co Was pociągnęło do małżeństwa?

Pn lis 13, 2017 10:22 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie mamy dzieci choć przez jakiś czas się staraliśmy. A do ślubu mnie pociągnęła mnie miłość oczywiście i ją też przynajmniej tak myślałem.

Pn lis 13, 2017 10:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Marcowy napisał(a):
Jak teraz żyć? Jak zacząć od nowa jak już nie będę mógł mieć ślubu kościelnego? Jest to dla mnie ogromnie ważne dla żony chyba nie. Czy mogłem być aż tak zaślepiony?

Marcowy, teraz trzeba Ci myśleć, jak by tu wyjść z kryzysu, jaki dopadł Wasze małżeństwo, nie zaś o marnej perspektywie na "życie od nowa", bo bez ślubu kościelnego :( Sorry, ale w tym, co piszesz jakoś niezbyt wybrzmiewa miłość do żony. Może właśnie o to jej chodzi, nie czuje się kochana. "Nie zdradzasz, nie pijesz, zarabiasz, potrafisz przeprosić" , choć to jeszcze nie miłość przecież, to może być łatwiej Wam ten kryzys pokonać. Wsłuchaj się w to, co mówi/mówiła do Ciebie żona, gdzieś tam pomiędzy tymi niezrozumiałymi dla Ciebie na dziś zarzutami, kryje się ziarnko prawdy.

Pn lis 13, 2017 11:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy jest szansa na dialog?
Polecałbym pisanie listów - kontrolujesz dobór słów, możesz się zastanowić jak zostanie oczytany, a osoba czytająca nie odpowiada na zasadzie szybkiej polemiki.

Pn lis 13, 2017 11:44 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
obejrzyj film fireproof i zastosuj to,

najtrudniej zobaczyć winę w sobie, a jak się dobrze przyjrzymy to mamy sporo za uszami,
Twója zona ma zepsute uczucia wobec ciebie napraw jej, sluchaj co do ciebe mówi i staraj się ją zrozumieć

Pn lis 13, 2017 6:38 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Racja, nikt nie jest idealny. Przemyślałem swoje błędy i szczerze chcę je naprawić. Dziś dowiedziałem się że żona wyjeżdża do Anglii gdzie była jakiś czas temu u koleżanki kilka dni. Chyba jest ktoś trzeci. Uwierzcie próbowałem wszystkiego jest gotów zmienić swoje życie dla niej. Ona nawet nie odbiera już ode mnie telefonów.

Pn lis 13, 2017 7:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Marcowy napisał(a):
Racja, nikt nie jest idealny. Przemyślałem swoje błędy i szczerze chcę je naprawić. Dziś dowiedziałem się że żona wyjeżdża do Anglii gdzie była jakiś czas temu u koleżanki kilka dni. Chyba jest ktoś trzeci. Uwierzcie próbowałem wszystkiego jest gotów zmienić swoje życie dla niej. Ona nawet nie odbiera już ode mnie telefonów.

być moze za pozno sie za to wziołeś i te błedny zauwazyłeś, nawet zakaldając tutaj post nie bardzo widziałeś w swojąe jakąkolwiek winne.
A jak zona na serio odchodzi to sie lapiesz brzytwy.

Wejdz na forum sychar.org

Pn lis 13, 2017 8:50 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dziękuje za link. Szczerze :)

Pn lis 13, 2017 9:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Marcowy napisał(a):

Jesli to tylko rok, to pogrzeb w okolicznościach i dowiedz się czy to małżeństwo wogóle było ważne. Zaoszczędził byś sobie mnóstwa rzeczy.

Wt lis 14, 2017 3:48 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona