Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 2:05 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Żona chce rozwodu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żona chce rozwodu
Marcowy napisał(a):
Nigdy jej nie zobaczę. Ja powoli zacznę zapominać. Może ułożę sobie życie jeszcze. No bo chyba każdy zasługuje na szczęście? Moim marzeniem zawsze była kochająca rodzina! To tylko przemyślenia.

Czyli kiedyś się zakochałeś, a teraz powoli Ci przechodzi?

Pn lis 20, 2017 11:15 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Marcowy - faktem jest, że Twoja żona straciła Tobą zainteresowanie a na to nie ma żadnego lekarstwa. Strata zainteresowania to koniec - ona już nigdy nie będzie Tobą szczerze zainteresowana, nigdy nie będzie Cię pragnąć. Jeżeli wróci do Ciebie to tylko i wyłącznie dla poczucia bezpieczeństwa i funduszy a nie dlatego, że jest zainteresowana. Nawet jeżeli wróci to i tak jest spora szansa, że znowu zacznie robić Ci jazdy i szukać sobie kolejnego faceta za Twoimi plecami. Ten typ kobiet się nie zmienia i nie licz na to.

Wt lis 21, 2017 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZubenNinja napisał(a):
Marcowy - faktem jest, że Twoja żona straciła Tobą zainteresowanie a na to nie ma żadnego lekarstwa. Strata zainteresowania to koniec - ona już nigdy nie będzie Tobą szczerze zainteresowana, nigdy nie będzie Cię pragnąć. Jeżeli wróci do Ciebie to tylko i wyłącznie dla poczucia bezpieczeństwa i funduszy a nie dlatego, że jest zainteresowana. Nawet jeżeli wróci to i tak jest spora szansa, że znowu zacznie robić Ci jazdy i szukać sobie kolejnego faceta za Twoimi plecami. Ten typ kobiet się nie zmienia i nie licz na to.

każdy, nawet ' ten typ' cokolwiek by to nie znaczyło, moze sie nawrócić...

Wt lis 21, 2017 3:09 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jest to bardzo mało prawdopodobne aby się nawróciła - bezpieczniej przyjąć, że ludzi się nie zmieniają. Ale nawet gdyby jego żona się nawróciła to i tak w głowie do końca życia pozostanie jej powód przed który odeszła od autora. Być może związała się z autorem z braku innych opcji żeby kogokolwiek mieć i tak było jej wygodnie, może nie spełniał do końca jej oczekiwań jeśli chodzi o wygląd. Jest też opcja taka, że była nim zainteresowana gdy się poznali ale przez jego nieatrakcyjne zachowanie - jej zainteresowanie stopniowo spadało a on tego nie zauważał (tak, spadek zainteresowania to proces).

Wt lis 21, 2017 3:30 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
No cóż być może masz rację. Po ślubie trochę przytyłem ale nie tak bardzo jak żona. Nigdy nie pokazałem jej że mi to przeszkadza bo nigdy mi to nie przeszkadzało . Od 5lat chodzę na siłownię regularnie i starałem się być atrakcyjny dla niej. Nie jestem modelem ale tragedii chyba nie ma. Dziś rozmawiałem z żoną i nie mam złudzeń co do jej decyzji. Spokojnie bez nerwów powiedziała że nie ma szans na separację czy odwlekanie rozwodu.

Wt lis 21, 2017 6:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Marcowy napisał(a):
No cóż być może masz rację. Po ślubie trochę przytyłem ale nie tak bardzo jak żona. Nigdy nie pokazałem jej że mi to przeszkadza bo nigdy mi to nie przeszkadzało . Od 5lat chodzę na siłownię regularnie i starałem się być atrakcyjny dla niej. Nie jestem modelem ale tragedii chyba nie ma. Dziś rozmawiałem z żoną i nie mam złudzeń co do jej decyzji. Spokojnie bez nerwów powiedziała że nie ma szans na separację czy odwlekanie rozwodu.

8O
Czytam i trudno mi uwierzyć, że zmiany w masie ciała małżonków mogłyby doprowadzić do decyzji o rozwodzie. To chyba jakiś żart?? 8O

Wt lis 21, 2017 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zależy od motywów wejścia w małżeństwo... jak były słabe to i słabe powody wystarczą by z niego uciekać...
@Marcowy - co by żona nie gadała na rozwód się nie zgadzaj i proponuj co najwyżej separację. Raz że to sąd będzie decydował, dwa że w przypadku braku Twojej zgody nie da się przeprowadzić rozwodu 'za porozumieniem stron'. Więc zostanie tylko opcja uznania winy jednej ze stron - a w tym przypadku łatwo wykazać że to jej chęć rozwodu - więc i jej wina.
Może to ją ostudzi i skłoni do przemyślenia separacji (a w konsekwencji całości)

Wt lis 21, 2017 7:15 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Marcowy - mogłeś być dla niej również "za dobry" czyt. "za nudny" czyli nie dostarczałeś jej żadnych emocji i robiłeś wszystko to co ona chciała, traktowałeś jak księżniczkę. To jest również powód dla którego mogłeś zabić zainteresowanie tzn przyjąłeś że skoro należy już do Ciebie to nie musisz się o nią starać a to poważny błąd. Jeden z tych powodów, które Ci podałem musi być prawdziwy tylko kwestia tego czy żona będzie chciała się przyznać a może być z tym ciężko aby wyciągnąć od niej informację gdyż może nie chcieć Cię obrazić i nie zdradzić prawdziwego powodu.

Pewne jest jedno - straciła Tobą zainteresowanie jako mężczyzną i nie przekonasz jej w sposób logiczny by do Ciebie wróciła. Ona już dokładnie wie w swojej głowie jaki jest tego powód. Zainteresowania nie da się kupić - pamiętaj o tym.

Wt lis 21, 2017 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
eh ZubenNinja ależ masz pesymistyczne myślenie.... ja znam mężczyznę którego żona zostawiła z dziećmi i na parę lat dosłownie zniknęła. Potem okazało się że wyjechała za 'miłością swojego życia' za granicę, a po jakichś 3 latach wróciła do rodziny bo 'miłość' się skończyła...
Ludzie czasem (a raczej nawet często) popełniają błędy - ale przynajmniej część z nich potrafi się do tego przyznać i próbować potem je naprawić.

Wt lis 21, 2017 8:10 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przy braku zgody strony niewinnej na rozwód orzecznictwo jest niejednolite. Jedno jest pewne, na pierwszej rozprawie się nie skończy. Dalej to już Marcowy szybko do dobrego prawnika, tu rady forumowiczów nie wystarczą, bo siłą rzeczy mogą być tylko ogólne, a sprawa sądowa to rzecz z udziałem konkretnych osób w konkretnych realiach.
Jak się przyjmie że ludzie się nie zmieniają to się zablokuje możliwość zmiany.
Może tak bywa wygodnie, ale to jest zwyczajnie nie fair.

Wt lis 21, 2017 8:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart - przykład który mi podałeś to klasyczny brak zainteresowania ze strony tej żony. Zostawiła męża z dziećmi aby się grzmocić z kochankiem za granicą po czym wraca jakby nigdy nic do bezpiecznego domku. Wiedziała za kogo wychodzi i nie ma dla niej żadnego usprawiedliwienia - sama chciała tego romansu i nie - nie był to żaden błąd lecz perfidne działanie z jej strony. Osoby, które kochają nie zdradzają - pamiętaj o tym.

Wt lis 21, 2017 8:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
cóż... zakładasz idealnych ludzi - więc musisz być w błędzie,bo takich nie ma :) ja sam choć chcę być i jestem wierny żonie odczułem na sobie wielkie działanie pokus. I wg mnie bez Boga po prostu człowiek nie ma szans dochować wierności (albo ma baaaaardzo małe).

Wt lis 21, 2017 11:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart napisał(a):
a po jakichś 3 latach wróciła do rodziny bo 'miłość' się skończyła...

Przywitał byś taką chlebem i solą...?

Śr lis 22, 2017 4:30 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Przywitał byś taką chlebem i solą...?

Genialne pytanie na inny wątek. Nawet jeżeli małżeństwo byłoby ważne, to ciekawe jak wyglądałyby relacje z taką kobietą. Pewnie wracałaby bardziej do dzieci niż do męża. I te wszystkie spojrzenia znajomych, rodziny... Wydaje mi się, że mimo wszystko strona powracająca musi wykazać spooooro odwagi żeby powrócić.

Jeżeli zaś niewinny wcześniejszego rozpadu chce ją szczerze przyjąć z powrotem, to powinien dołożyć wszelkich starań by nie narażać ją na szkalowanie i bronić ją przed całym światem... zwłaszcza przed żalem dzieci które 3 lata nie miały matki (zależy też jaki wiek). Tytańska praca :-)

Śr lis 22, 2017 7:19 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart napisał(a):
cóż... zakładasz idealnych ludzi - więc musisz być w błędzie,bo takich nie ma :) ja sam choć chcę być i jestem wierny żonie odczułem na sobie wielkie działanie pokus. I wg mnie bez Boga po prostu człowiek nie ma szans dochować wierności (albo ma baaaaardzo małe).

To nie jest ważne czy odczuwasz pokusy - przysięgałeś wierność przed ołtarzem to koniec - nie masz prawa tykać innych kobiet i dobrze o tym wiesz.

Dlatego nie ma usprawiedliwienia dla przykładu niewiernej żony, który mi podałeś.

Śr lis 22, 2017 10:30 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona