Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 21, 2018 9:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Co sądzicie o poradnikach uwodzenia? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Co sądzicie o poradnikach uwodzenia?
Czy katolik może to czytać czy jest to zwodnicza nauka?

Fragment tekstu, który przeczytałem:
Cytuj:
Rozdział VI : Świat kobiety

„Mezczyzni probuja zrozumiec kobiety poprzez meski system odniesienia. I predzej czy pozniej frustruja się, ponieważ czegokolwiek nie zrobia, bez względu na to ile czasu na to poswieca – wciąż nie rozumieja. W koncu dochodza do wniosku, ze nie da się zrozumiec kobiet i poddaja się. Jedyne co im pozostaje, to Lady Luck.

Wyobrazi sobie, jakie to uczucie być kobieta. Od najmlodszych lat wszyscy osadzaja cie po wygladzie. Jeśli nie jestes atrakcyjny, opiekunki z przedszkola będą cie zaniedbywac, nauczyciele i wszyscy inni. To naukowo udowodniony fakt. Jeśli jestes atrakcyjna dziewczyna, wszyscy będą postepowac tak, jak ci się podoba i po jakims czasie zaczna cie irytowac. Bo jeśli wszyscy mezczyzni się ciebie boja – nigdy nie znajdziesz mezczyzny, który mialby mocniejsza rame w umysle niż ty. I tego wlasnie taka kobieta genetycznie pragnie. Jeśli bylbys nieatrakcyjna dziewczyna, musialbys spedzac czas z ladna laska, bo ona przywabialaby duzo facetow i ktos, może by cie zauwazyl. Piekne kobiety maja ogromna moc, ale w miare jak robia się starsze – moc zanika. Dlatego wlasnie – nie tylko piekne, ale wszystkie kobiety – histerycznie boja się starzenia i zrobia wszystko, żeby je zatrzymac.

kobieta nie ma (w przeciwienstwie do mezczyzny) umyslu rozwiazujacego logicznie problemy. Kultura uczy nas, ze kobiety i mezczyzni sa rowni we wszystkim. Ale to jest blad. Przez miliony lat mezczyzni biegali i polowali, ich umysl musial kalkulowac – jak rzucic kamieniem, żeby trafic biegnaca zwierzyne, albo jak robic pulapki i przyniesc do domu jedzenie. Dlatego wlasnie mezczyzni maja znakomite zdolnosci analityczne. Kobieta była w jaskini, opiekowala się dzieckiem. Żeby zrozumiec potrzeby dziecka – kobieta jest duzo lepsza w troszczeniu się o dziecko, w wyrazaniu emocji i rozumieniu ich. Tak po prostu jest. Nikt nie jest lepszy, czy gorszy. Kobiety i mezczyzni sa po prostu odmienni. Kobiety nie rozumieja, ze maja mniej umiejetnosci analitycznych, rozwiazujacych problemy.

Wiec jeśli ona daje ci rade, która brzmi zabawnie – nie smiej się. Ona daje z siebie wszystko, nawet jeśli jest to niewlasciwe – docen to, przez sam fakt. Wyobraz sobie, ze ktos dal ci dziecko do opieki. Bylbys strasznie zaklopotany i ostatnia rzecza, ktorej bys potrzebowal to smiejacy się z ciebie ludzie. Jeśli kobieta radzi ci, jakie akcje na giełdzie kupic – nie sluchaj. Ale jeśli mowi ci, ze twój znajomy klamie – prawdopodobnie ma racje. Ponieważ ona potrafi wyczytywac intencje ludzi duzo lepiej niż mezczyzna. Może widziec poza zasiegiem logiki, czytac emocje czlowieka aby pojac jego intencje. Czy zdarzylo ci się kiedys, ze dziewczyna mowi do ciebie i mowi, a ty stoisz tylko jak bezuzyteczny duren? Popadlbys w depresje, gdyby zaczela się z ciebie smiac i powiedziala: „hahaha, ty durniu!, Odgryzles sobie jezyk?”

Jeśli para ma dzieci, ojciec będzie uczyl je uprawiania sportow, a matka będzie koncentrowala na nich swoja milosc troszczac się o nie bardziej niż ojciec. Tata będzie walczyl o dochod dla rodziny poza domem. Wiec tak jak mezczyzni poszukuja nowych celow, kobiety poszukuja nowych sposobnosci na dzielenie się swoja miloscia. Wiec umysl mezczyzny będzie bez wysilku myslal o zadaniach i sexie, a umysl kobiety będzie bez wysilku sam z siebie myslal o milosci i zwiazkach. Jeśli ogladasz telewizje z dziewczyna, będzie wpatrywac się w telenowele jak zahipnotyzowana (…), albo wypozyczy film o wolnej kobiecie opowiadajacej o swoich zwiazkach. Brzmi nudno? Jest nudne, bo jestes mezczyzna. Tak jak ty uwazasz jej telenowele za nudne, tak samo ona patrzy na film pozyczony przez ciebie, o dwoch ofiarach intelektualistach którzy chca przespac się z kobieta. Będziesz smial się do rozpuku ogladajac taki film, a ona przy nim zasnie. Prawdopodobnie lubisz ogladac mecz koszykowki, czy jakiegokolwiek innego sportu na poziomie swiatowym, albo film w którym samotny bohater przynosi sprawiedliwosc. Oczywiście wiesz, ze taki bohater nigdy nie moglby istniec, ale i tak ci się podoba, bo to odpowiada twoim meskim instynktom. Tak samo kobieta ogladajaca telenowele nie jest opozniona w rozwoju… jest calkowicie swiadoma ze takie cos nigdy by się nie wydarzylo, ale to uderza w jej instynkty i ona po prostu lubi to ogladac.

Kobieta przez caly czas będzie się zachowywac nielogicznie i niezrozumiale dla mezczyzny. Kiedy będziesz z niarozmawial, może cie np. zapytac: „Misku, podoba ci się moja nowa sukienka i buty, pasuja do siebie?”. Ponieważ jestes zdrowym mezczyzna, nie będziesz miał pojecia o dopasowaniu sukienki do butow. Ale nie odpowiadaj na pozornie glupie pytania kobiety smiechem. Pytanie jest glupie w twoim meskim swiecie, ale w jej kobiecym swiecie to calkowicie normalne pytanie i temat na który można rozmawiac caly dzien. Wiec musisz pokonac program i powiedziec: „oh, bardzo ladne… mysle ze krotsza sukienka będzie nawet lepsza”.

N gru 03, 2017 10:02 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co sądzicie o poradnikach uwodzenia?
Nie wiem, czy jest zwodnicze, czy nie, ale wydaje mi się, że ten tekst jest po prostu no... mówiąc oględnie "nie do końca prawdziwy" ;)

Bez względu na wyznanie nie radziłabym przywiązywać do niego większej wagi.

N gru 03, 2017 1:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Z jakiej to jest książki?

N gru 03, 2017 1:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Kiedy będziesz z niarozmawial, może cie np. zapytac: „Misku, podoba ci się moja nowa sukienka i buty, pasuja do siebie?”. Ponieważ jestes zdrowym mezczyzna, nie będziesz miał pojecia o dopasowaniu sukienki do butow. Ale nie odpowiadaj na pozornie glupie pytania kobiety smiechem. Pytanie jest glupie w twoim meskim swiecie, ale w jej kobiecym swiecie to calkowicie normalne pytanie i temat na który można rozmawiac caly dzien. Wiec musisz pokonac program i powiedziec: „oh, bardzo ladne… mysle ze krotsza sukienka będzie nawet lepsza”.

A...teraz rozumiem, to pewnie przez takie poradniki mężczyźni zawsze mają opinię i ją wyrażają, w czym kobiecie najlepiej do twarzy. Na stos te poradniki — nic nie są warte!

Tak naprawdę, to uważam, że mężczyźni są wzrokowcami, i pewnie dlatego mają doskonale wyrobioną opinię, lub intuicyjnie wiedzą, w jakim ubraniu chcieliby widzieć kobiety. Dlatego według mnie takie teksty są trochę kłamliwe.

N gru 03, 2017 2:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Z jakiej to jest książki?

z jakiegoś forum o uwodzeniu.

Generalnie zastanawiam się czy mogę to czytać, bo generalnie jak czytam posty gości to się żyć odechciewa, bo dowiaduje się jak te kobiety są puszczalskie. 3 spotkanie i żyją z chłopakiem jak w małżeństwie.
Jak miałbym się kiedykolwiek ożenić wiedząc jakie one są?

Kazania Księży mnie uspokojają i po nich zaczyna mi się wydawać, że właśnie wszystkie niewiasty są dobre i cnotliwe. Tylko, że księża nie uczą metod jak poderwać kobietę (dziwne byloby to z resztą gdyby się na tym znali).

i teraz gdzie jest prawda?

N gru 03, 2017 2:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chyba każdy lubić posłuchać, jak mężczyzna mądrze mówi, to czego ksiądz ma jeszcze uczyć? Jak są jego kazania, każdy widzi, a reszty trzeba uczyć się gdzie indziej. :)

N gru 03, 2017 2:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tego tekstu wynika że faktycznie jestem facetem a nie kobietą. A po co miałbyś podrywać kobietę? Podryw kojarzy się z poderwaniem panny na jedną noc. A chyba nie to masz na myśli?

Dlaczego wchodzisz na bezsensowne fora i strony gdzie ludzie szukają być może przygody na seks? Przecież są portale randkowe dla katolików.

Internet pomaga w nawiązaniu znajomości, bo pisząc z kimś, odpisując na maile masz większe pole do działania, masz czas na zastanowienie się i przemyślenie swojej odpowiedzi, masz przestrzeń gdzie poznasz kogoś bardziej od środka, a potem możesz zaproponować spotkanie i zoabczyć czy zaiskrzy także w realu.

N gru 03, 2017 3:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Odnoszę wrażenie, że mylicie to jak jest z tym, jak być powinno.

Ludzik napisał(a):
dowiaduje się jak te kobiety są puszczalskie. 3 spotkanie i żyją z chłopakiem jak w małżeństwie.

3 spotkanie to i tak nie najgorzej. Wielu kobietom wystarczy kilka godzin. Oczywiście nie wszystkie są takie.

Takie poradniki rzeczywiście kryją w sobie jakąś prawdę. Zazwyczaj są kierowane do nieudaczników, dlatego przekaz w nich zawarty sprowadza się do gotowych schematów i nie jest zbyt głęboki. Pamiętajmy jednak, że nasza świadomość obejmuje tylko wierzchołek góry lodowej procesów, które nami kierują. Ludzie są zaprogramowani na jeden cel. Przeżyć, znaleźć partnera, wydać i wychować potomstwo. Posiadamy pewne mechanizmy, które zapewniają, że robimy to w miarę skutecznie. Te mechanizmy można oszukać i wykorzystać, podobnie jak robi się to np. w reklamach.

N gru 03, 2017 3:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludziku, czy Ty masz jakąś obsesję seksualną? CIągle tylko o jednym.

N gru 03, 2017 3:18 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik gdzieś przespał swoje.. niech policzę.. jakieś 14 lat swojego życia - czasu gdy chłopaki odkrywają co to jest kobieta i do czego służy.. ;-)

N gru 03, 2017 3:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
A po co miałbyś podrywać kobietę? Podryw kojarzy się z poderwaniem panny na jedną noc.

a skąd wziąć żonę?!

Boro napisał(a):
Ludzik napisał(a):
dowiaduje się jak te kobiety są puszczalskie. 3 spotkanie i żyją z chłopakiem jak w małżeństwie.

3 spotkanie to i tak nie najgorzej. Wielu kobietom wystarczy kilka godzin. Oczywiście nie wszystkie są takie.

Ci "uwodziciele" nauczają, że jak nie pykniesz na 3 randce to nie ma sensu marnować czasu na tę dziewczynę. Stąd zakładam, że wszystkie takie są. Z resztą nawet jak po 10 randce, to jak miałbym potem kochać żonę, która wcześniej setki razy oddawała się jakimś gościom?

A do tego bardzo te teksty niszczą moje poczucie wartości, bo ci sobie tak pykają, a ja nigdy nie miałem dziewczyny.

PeterW napisał(a):
Ludzik gdzieś przespał swoje.. niech policzę.. jakieś 14 lat swojego życia - czasu gdy chłopaki odkrywają co to jest kobieta i do czego służy.. ;-)

Otóż to, a teraz jak się obudziłem to jestem łysiejący, a dziewczyny zużyte.
Co prawda coś tam na 1 i 2 roku podrywałem, ale to było bardziej wygłupianie się, tzn. chciałem znaleźć dziewczynę, ale robiłem to jak debil, a te przeciętne olewałem. Jak miałem 20 lat to często dziewczyny same się do mnie uśmiechały na ulicach, a teraz to bardzo często jak się na jakąś popatrzę to przewraca oczami dając do zrozumienia "co się patrzysz debilu".

N gru 03, 2017 3:36 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Kilka lat temu (na 1 lub 2 roku studiów) przeczytałem ze dwa-trzy razy "Alchemię uwodzenia". Autor przekonywał, że dzięki technikom NLP (programowanie neurolingwistyczne) można rozkochać w sobie większość kobiet. Świadomie piszę tu rozkochać w sobie, a nie poderwać - bo cała rzecz polega na wzbudzeniu w kobiecie pozytywnych uczuć do siebie, ale głównie pożądania, jeśli komuś zależy tylko na jednym. Oczywiście nie miałem nawet ochoty tego spróbować, bo wydawało mi się to nie tylko niemoralne, ale też uwłaczające mojej i jej godności (byłem wówczas niewierzący, więc nie patrzyłem na to przez pryzmat religii). Moim zdaniem związek musi zacząć się od relacji, a nie konsumpcji. Każdy z moich byłych związków poprzedziła około dwuletnia relacja koleżeńska, z czasem przyjacielska, a potem miłosna. Nawet to nie jest gwarancją sukcesu, bo od 5 lat jestem sam ;-) W sumie to chyba nigdy nie zaczynałem znajomości ze świadomością "o, ona będzie za x czasu moją dziewczyną". Nie ma co się spinać, podobno kobiety wyczuwają desperatów. Ale o tym może wypowie się płeć piękna.

N gru 03, 2017 3:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik nie nadaje się do głębszych relacji, więc dobrze przynajmniej, że nikomu zycia nie zawiąże. Jednej tragedii ludzkiej mniej, jedno pokolenie oszczędzone.
Uważam, że jego sytuacja jest poważniejsza niż krzysia. Tam mogą pomóc leki i człowiek wróci do społeczeństwa dając dobro, tu musi pomóc sobie sam. Kobieta nie jest terapeutką, pielęgniarką, nałożnicą. Można uwieść kobietę, ale brak męskości szybko wyjdzie na światło dzienne i mądra kobieta odejdzie. Oczekuje partnera a nie dzidziusia. Jakbym czytała dawnego banitę rol23mak. Taki sam dziwoląg. To moje zdanie a nie prawda objawiona. Można się pośmiać jak ktoś tu napisał; tyle, że smiać się z ludzi to miec do nich negatywny stosunek, tym samym i do siebie.

N gru 03, 2017 3:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss, milcz.

N gru 03, 2017 4:39 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):

a skąd wziąć żonę?!

Merss Ci dobrze prawi, ale Ty nie chcesz słuchać, ale dopóki bedziesz się unosił dumą to nic się nie zmieni raczej. A co do szukania dziewczyny to przecieś piszę Ci powyżej, szukaj tam gdzie możesz znaleźć dziewczynę w/g wartości jakie chciałbyś w niej widzieć, czyli nie gdzieś na ulicy, nie w klubie czy na forach z płytkimi pradnikami gdzie grono ludzi szuka tylko seksualnej rozrywki i przygody, szukaj na portalach katolickich, są takie, randkowe.

A skoro szukasz piekności to musisz liczyć się z tym że taka piekność ma powodzenie i wzięcie, czyli niekoniecznie musi być nietknieta reką faceta, a poza tym taka piękność także ma swoje wymagania. Szukaj tego co jest realnie w Twoim zasięgu i posłuchaj czasem porad innych, w tym merss, bo dobrze radzi innym, tylko pytanie co inni z tym zrobią, to już osobna kwestia.

N gru 03, 2017 4:51 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona