Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lut 20, 2019 1:49 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna strona
 Gender się kończy? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gender się kończy?
Jakie iczby sie pomieszaly? W artykule odnosza sie sie do raportu FRA, na ktory powoluje sie Ordo Iuris. Powiedziala bym - w dobrej wierze sie odnosza bo raport jest watpliwy - nie gadza sie z danymi dunskimi, do ktorych dwa linki podalam. Moge podac wiecej ale co to zmieni?
Sylwian ma prosty probem ze zrozumieniem slowa czytanego oraz danych liczbowych.

Yarpen - wytlumacz mi, np, to ze 50% kobiet w wiezieniach ma PSM. O czym to swiadczy?
Po prostu o tym, ze do wiezien nie trafiaja dziewczynki ani staruszki. I ze nudzace sie w jednym miejscu baby wynajduja choroby :D
Smieszne jest jak malzenstwo Pease pisze o swoich "podrozach i badaniach" robiac z siebie naukowcow.

W obecnej chwili pisze sie ksiazki na kazdy temat ktory sie sprzedaje. Mozesz znalezc takie ktore udowadniaja ze Ziemia rzadza kosmici, ludzie zyli z dinozaurami, zmarli przemawiaja na seansach.
Jezeli ktos nie potrafi odroznic tego chlamu od rzetelnych ksiazek (popularno) naukowych to tylko wspolczuc.

Śr lut 18, 2015 11:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Swiftlark:
Śmieszne jest to, że ciągle usiłujesz zdyskredytować wskazaną przeze mnie pozycję jadąc ad personam po autorach, a także uciekając się do fałszywych analogii. No, ale rozumiem, że jak się nie ma nic, czym można obalić przedstawione materiały, to trzeba się uciekać do takich zagrywek. Pogadamy jak zaczniesz prezentować materiały lub źródła, które zaprzeczą temu, co pokazano w obu wskazanych przeze mnie materiałach.
Na ten moment EOT.

Verbal:
Obawiam się, że to ty jednak musisz wykazać, przez odpowiednie przytoczenia tekstu książki jak i pracy źródłowej wskazanej przez Peace'ów jako podstawy, że w tym miejscu, które zacytowałeś, dokonano błędnej interpretacji tejże pracy. Oraz (zakładając, że jednak to udowodnisz), aby skreślić książkę jako źródło musisz wykazać, że to nie jest jednostkowy przypadek i takie błędy są w niej na porządku dziennym.

Śr lut 18, 2015 12:08 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poniewaz moje ksiazki zostaly w kraju (siostra zagarnela) to mam malo publikacji papierowych.
Ale z popularnonaukowych mam "Unweaving the Rainbow" Dawkinsa, wydanie z 2006.
Zaraz bedzie wrzask ze Dawkins.
Na uzytek Yarpena - ja k to powinno wygladac.
Gdy autor powoluje sie na jakies badania pojawia sie cyferka w nawiasie. Z tylu jest bibliografia - cyferka oznacza publikacje.
Najczesciej jednak autor i tak omawia te badania, w jaki sposob przeprowadzone, do jakich wnioskow prowadza.
Dodatkowo na koncu jest indeks, dzieki ktoremu mozna znalezc dane haslo w ksiazce - osoby. zjawiska, gatunki itp. Wiec ksiazka moze sluzyc jako cos na rodzaj podrecznej encyklopedii.
Byla bym zapomniala - nna poczatku sa informacje o wyksztalceniu i karierze naukowej autora.

Śr lut 18, 2015 12:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jadac po autorach? A do czego mam sie odniesc, do informacji e szwagier kuzynki jadac samochodem bla bla bla :D :D :D :D ? Tam sa jakies naukowe informacje, badania? Zdanie panstwa Pease znaczy tyle co Zenka spod budki z piwem, szkoda na nie czasu.
Jezeli twierdzisz ze sa tam jakies naukowe informacje, wyniki badan to mi je pokaz. Choc jedno :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Śr lut 18, 2015 12:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
[
Obawiam się, że to ty jednak musisz wykazać,..........., aby skreślić książkę jako źródło musisz wykazać, że to nie jest jednostkowy przypadek i takie błędy są w niej na porządku dziennym.

Yarpen , ja nie mam tendencji do wzdęć zatem nie chcę jojczyć o tym kto i za co ma przepraszać :)
Ale Ty jesteś przypadkiem zaiste wyjątkowym :)
Poprowadziłem Cię za rączkę po linkach a Ty idziesz w zaparte ? :)
Czyżbyś zaprzeczał że ostatnie zdanie rzeczonej pracy Benbow brzmi : "Reasons for this sex difference are unclear" ?
No pewnie ,że nie- bo obydwaj wiemy ,że ono tam jest :)
Wskazałem wszystkie odpowiednie cytaty z książki i prac żródłowych i to kilkakrotnie :) - zaczynasz niebezpiecznie zbliżać się do otchłani :)

Co do błędów na porządku dziennym :) Można ewentualnie zająć się "PMS w więzieniach" , heh , tu byłoby mi nawet łatwiej ale szkoda czasu na czytadło.Szanujący siebie i czytelnika autor nie wali dwóch humbugów w jednym rozdziale.

Wolę się dowiedzieć od obecnych tu dlaczego zawód pielęgniarski jest uwarunkowany biologiczne i jakie mają na to dowody.To znacznie ciekawsze.

Śr lut 18, 2015 12:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
[
Obawiam się, że to ty jednak musisz wykazać,..........., aby skreślić książkę jako źródło musisz wykazać, że to nie jest jednostkowy przypadek i takie błędy są w niej na porządku dziennym.

Poprowadziłem Cię za rączkę po linkach a Ty idziesz w zaparte ?

Wskazałeś linki, ale z mojej lektury tekstu pracy i książki nie wynika wniosek, który wysnułeś. Dlatego... Zapraszam do przedstawienia odpowiednich cytatów z książki i prac dr. Benbow, które udowodnią Twoja tezę, że we wskazanym przypadku doszło do przekłamań. Oraz, oczywiście jeżeli to wykażesz, że nie jest to jednostkowy przypadek i jest to nagminne zachowanie autorów w całej książce. Tylko wtedy będzie to podstawa do skreślenia tej pozycji jako źródła - jeden błąd to, niestety, za mało.

Cytuj:
Czyżbyś zaprzeczał że ostatnie zdanie rzeczonej pracy Benbow brzmi : "Reasons for this sex difference are unclear" ?

Niby dlaczego mam zaprzeczać? Jeżeli to zdanie ma stanowić jakiś dowód, to wskaż, proszę, miejsce w omawianej książce, w której przypisano dr. Benbow jakiekolwiek przedstawione w niej wnioski.

Śr lut 18, 2015 12:44 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen - a chociaz jedno badanie naukowe przytoczone w ksiazce malzenstwa Pease? :D
Jeszcze jedna bzdura (ich jest pelno, trzeba by caa ksiazke cytowac) -to nieprawda ze klacz przyjmuje ogiera w czasie owulacji. Sa tekie co "odbijaja" zawsze, i takie co dopuszczaja w kazdej fazie. Dlatego dawniej zeby nie narazac cennych reproduktorow na stres i pokopanie (klacze sa i tak spetane) stosowalo sie tzw, probniki, najczesciej z praciem operacyjnie skierowanym do tylu.
Dzisiaj owulacje rozpoznaje sie badaniem przezodbytniczym lub wywoluje farmakologicznie.

Śr lut 18, 2015 12:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[]
Wskazałeś linki, ale z mojej lektury tekstu pracy i książki nie wynika wniosek, który wysnułeś.

. Tylko wtedy będzie to podstawa do skreślenia tej pozycji jako źródła - jeden błąd to, niestety, za mało.

.

Yarpen , nie zgodzimy się dopóki , na spokojnie, nie przerobimy podstaw.Możesz mi wierzyć na słowo albo nie , wsio mi ryba - w każdym razie zawsze możesz pogadać z kimś kto potwierdzi lub zaprzeczy.Na pierwszym roku studiów już mieliśmy taki kurs w GBL-u - jak oceniać i ew pisać pracę naukową.Zresztą bardzo przydatny jak się okazuje , bo w mojej działce ukazuje się rocznie tysiące publikacji naukawych.
Pierwsza sprawa - jeśli autor rzeczywiście chce napisać jakąś pracę źródłową to ma psi obowiązek , jeśli cytuje cudze prace - powiązać cytat odnośnikiem do załączonej bibliografii.Tak by czytelnik łatwo odnalazł źródło. To kanon. Ta książka jest pod tym względem żałośnie nieprofesjonalna.
Dwa , autor może popełnić w rękopisie błędy.Tylko potem jest redakcja.Po to żeby błędy pousuwać.W porządnej publikacji jest stopka redakcyjna.To kanon.
W egzemplarzu oryginalnym -2001 , wydanej przez Pease Pty Ltd , Orion Publishing Group brak danych nt redakcji.To jest żałośnie nieprofesjonalne.
Już te dwa naruszenia kanonów pozwalają na wejście - mieć kolosalne wątpliwości co jakości książki.I nie jest prawdą jakoby to było tylko widzimisię.To tak działa i się na ogół sprawdza.
Teraz kwestia treści.
Cytacja z cudzej pracy nie może zniekształcać wniosków z cudzej pracy.To kanon.Ponieważ swoją tezę naczelną autorzy formułują w przedmowie to należy oczekiwać ,że będą rzetelnie dobierać do niej cytacje.
No i zaledwie w jednym rozdziale udowadniają ,że nie są w stanie sprostać temu wymaganiu - popełniają błąd rzeczowy z tym skanowaniem ponad miliona mózgów oraz błąd merytoryczny 13:1 polegający na pobraniu z pracy Benbow tylko fragmentu liczbowego z pominięciem komentarza autorki.Bo 13:1 pasuje im do tezy ale komentarz już nie bardzo.Dobór danych do tezy dyskwalifikuje nieodwołalnie każdego autora.
Powyższe - dla każdego kto przywiązuje wagę do jakości publikacji każe bezwarunkowo zaliczyć książkę do czytadeł bez większej wartości.
Zwłaszcza ,że kwestia różnic biologicznych vs społecznych obudowana jest masą wartościowej literatury.
Bzdurę z PMS jeszcze łatwiej mi rozwalić bo już bez poszukiwań wiem na czym się oparli i co dalej z tego faktycznie wyszło.Mieściło się to w zakresie moich zainteresowań patologią sądową.

Reasumując , Yarpen , wierzysz na słowo lub nie - ta książka to strata czasu.I nie chodzi o to ,że z jej tezą się nie zgadzam.Po prostu ciekawej gadać o czymś bardziej sensownym

Śr lut 18, 2015 1:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
[]
Wskazałeś linki, ale z mojej lektury tekstu pracy i książki nie wynika wniosek, który wysnułeś.

. Tylko wtedy będzie to podstawa do skreślenia tej pozycji jako źródła - jeden błąd to, niestety, za mało..

Yarpen , nie zgodzimy się dopóki (...)

Nie zgodzimy się dopóki będziesz snuł dywagacje zamiast przedstawiać konkretne dowody. Mnie bowiem interesują fakty, a nie Twoje przypuszczenia. Na ten moment Twoje wnioski, że "ta książka to strata czasu" opierają się na Twoim widzimisię, a nie rzetelnej analizie.
EOT

Śr lut 18, 2015 2:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[ Mnie bowiem interesują fakty,

Yarpen , heh , udowodniłeś jedno - to co Ciebie z pewnością nie interesuje to fakty :lol:
Ale strusia wycinasz koncertowo :)

Śr lut 18, 2015 2:16 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Jakie iczby sie pomieszaly?

He.he,he
Oj żebyż to tylko liczy Ci się pomieszały. :mrgreen:

Śr lut 18, 2015 2:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał
Cytuj:
Wolę się dowiedzieć od obecnych tu dlaczego zawód pielęgniarski jest uwarunkowany biologiczne i jakie mają na to dowody.To znacznie ciekawsze.

Jeszcze ciekawsze będzie jak zażądasz naukowych dowodów (fizyka) na to że Słońce świeci. Bez wykazania tego, nie ma żadnych dowodów na jego świecenie. :D

Skoro wszędzie na świecie są pielęgniarki głównie, to należy wykazać kulturowość zawodu , zaprzeczające cechom wrodzonym potrzebnym w tej pracy co dotąd uważają niektórzy. Dodam powinno to być nieco lepsze niż opracowania tow prof dr Trofima Łysenki.

Jeszcze raz odsyłam do pielęgniarek z filmu Haralda Eia z kraju gdzie obalono już stereotypy kulturowe i tworzy się nowe wolne społeczeństwo i oferowanie pracy muraki dla Norweżki jest zupełnie normalne. Warto też przy okazji spojrzeć na koniec filmu, gdzie prezentowane są wyjątkowo głupie miny uczonych od gender w konfrontacji z biologią .

Tow Łysenko pozdrawia z grobu swoich nowych uczniów. :)

Śr lut 18, 2015 2:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Harald Eia to dla nich nie jest autorytet. Po pierwsze to komik, a przecież "co komik może wiedzieć"*, a po drugie prezentuje wypowiedzi naukowców i ich badania, które obalają tezy piewców gender. :D

*A nie chciało im się sprawdzić, że to jest z wykształcenia socjolog, który kilka lat spędził na pracy naukowej.

Śr lut 18, 2015 2:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):

Skoro wszędzie na świecie są pielęgniarki głównie, :)

"Prior to the 20th century, Indian nurses were usually young men, and only in special cases, women were taken for conducting childbirth"

http://en.wikipedia.org/wiki/Nursing_in_India

Widocznie mieli inną biologię :)

Śr lut 18, 2015 2:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przydało by Ci się jednak ten angielski odświeżyć. Przy okazji również wiedzę z historii na temat tego, kiedy kobiety zaczęto dopuszczać do takich zawodów jak np. pielęgniarka...

Śr lut 18, 2015 2:56 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna strona