Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 22, 2017 2:53 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Ziemia - raj psychopatów 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia - raj psychopatów
merss napisał(a):
Spotkałam w sieci kameleona, więc go opiszę (sam mi zdradził, że jest socjopatą na jednym z nicków. Oszukal nawet psychiatrów). To osoba nienawidząca KK. Jest prawdopodobnie śJ, zdradził się w pewnym momencie. To osoba niezwykle inteligentna, o wszechstronnej wiedzy, również z zakresu religioznawstwa. Występuje jako kobieta i mężczyzna, pisze z Polski i całego świata, wierzący i niewierzący, zdeklarowany ortodoksyjny katolik miłujący Franciszka i wstawiający pełne nienawiści teksty szkalujące Kościół, lewicowiec i prawicowiec w sprawach politycznych (jest świetny w tej materii). Pisuje czasem jak 'idiota' (raczej niekumata kobieta), który najprostszych spraw nie łapie, czasem robi błędy, ale nie zna zasad, które to demaskują, więc to celowe. Jeśli ktoś go zaintryguje podchodzi na różnych nickach. IP ma zawsze 'czyste'.
Może Merss skończyć polowanie a zająć się sobą ?
Czy aby na pewno jesteś pewna stawianych przez siebie diagnoz ?
Bo już ich wiele postawiłaś w przeróżnych sprawach. dziwne że jeszcze nie dostałaś Nobla :) .

N lip 03, 2016 7:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
A konkretnie o kim pisałam, kogo zdiagnozowałam? Diagnoza dotyczy określonego człowieka. Podasz mi nick macierzysty i wszystkie klony? To będzie dla Ciebie przepaść głębokości rowu Mariańskiego. Jeśli nie wiesz o kim piszę, nie mogłam się też pomylić. Nie mogłam się pomylić, bo diagnozę mi zainteresowany podał. A jeśli art wyobrażeniom przypisuje wagę faktów to problem tylko arta. Do tego art nie zauważył, ze pisuje offtopy ad personam lub smaruje bzdury na temat spcjopatów. Kto wyrzuci socjopatę - szefa z pracy? Art? Nie masz o tych ludziach pojęcia, a piszesz. To nie polityka, na której wielu myśli, że się zna i mają receptę na stworzenie raju na ziemi.

Ziemia nie jest rajem dla psychopatów, zdarza się im popełniać samobójstwa. Jest ich w populacji też niewielu. Większość ludzi nie zdradza cech socjopatycznych, więc mogą bezproblemowo żyć w zgodzie z innymi.

N lip 03, 2016 7:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli psychopatą jest ktoś kto głównie interesuje się innymi, bez zamiaru pomocy wsparcia ich.
To taka niegroźna forma psychopaty.
A ta groźna to, tacy którzy celowo interesują się innymi, by rozeznać jak można manipulować człowiekiem najskuteczniej.
Robią wtedy to po mistrzowsku i nikt, lub prawie tego nie zauważa.

A nieszczęśliwcy już za późno to spostrzegą, stają się ich ofiarami.
Dobrze że są teraz możliwości informacji, także na forach internetowych.
Mają tacy z takimi zapędami utrudnione zadanie.
Ludzie bowiem więcej wiedzą i trudno im znaleźć lukę w niewiedzy, by tam zagrać po swojemu.

N lip 03, 2016 8:03 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Z klasyfikacją są czasem problemy. Naukowa nazwa socjopaty brzmi: osoba z antyspołecznym zaburzeniem osobowości wg klasyfikacji DSM-IV (wg klasyfikacji ICD-10 to osobowość dyssocjalna, psychopatyczna). Określenie socjopata zastąpiło od pewnego czasu powszechniej znany termin 'psychopta'. Nowsza nazwa uwzględnia fakt, że takie zachowanie powoduje cierpienia innych (stąd przedrostek socjo- ) a nie psychiczną udrękę, wypaczenie, czy dezorientację samego sprawcy (psyche). Terminów antyspołeczne zaburzenie osobowości lub wyraźny wzorzec zachowań socjopatycznych używa się do określenia stosunkowo przewidywalnego zespołu zachowań.

Psychopatów dzieli się różnie. Wg stopnia: umiarkowany, ciężki, skrajny wzorzec zachowań antyspołecznych. Inny podział to rodzaje wzorców zachowań: psychopaci nieudacznicy i odnoszący sukcesy. Nieudacznicy dzielą się na typy: nieodpowiedzialny przestępca i gwałtowny sadysta. W kategorii odnoszący sukcesy mamy typy: kanciarz, kameleon.

Tak więc nie ma jednego typu socjopaty. Ja opisałam określony typ i ograniczyłam się do niektórych obszarów funkcjonowania, i to niezwykle ogólnie.

W naszym społeczeństwie istnieje niemal całkowita ignoracja w kwestii zachowań spocjopatycznych. Wszyscy odczuwamy impulsy do działań antyspolecznych (zdrada lub chęć zdrady, kradzież, gdy nadarzała się okazja, kłamstewka). Na ogół jednak poskramiamy te impulsy i nie robimy złych rzeczy. Bywają zdrady, kłamstwa a potem zacieranie śladów, 'pożyczanie' sobie materiałów firmowych, oszustwa w zeznaniach podatkowych. Ale tego nie robimy zbyt często, bo dzięki poczuciu winy kłamanie, zdradzanie, oszukiwanie czy kradzież są zbyt nieprzyjemne, by je kontunuować. Poza tym wiemy, że społeczeństwo musi funkcjonować na podstawie zaufania, no i boimy się, że zostaniemy złapani. Przede wszystkim jednak wiemy, że takie postępowanie jest złe i rani innych. Nasze sumienie czy poczucie winy opiera się na tym, że troszczymy się o uczucia innych oraz o własne. Dlatego łatwiej jest nam oszukiwać przy zeznaniu podatkowym, niż okraść kolegę. W drugim przypadku sumienie i empatia sprawiają, że źle się z tym czujemy, bo nie chcielibyśmy, żeby nas to spotkało.

Też uważam, że założenie takiego wątku jest celowe. Mamy bowiem wpisaną w naturę ufność. Wierzymy ludziom...przynajmniej tak długo dopóki nas nie oszukają, nie zaczynają nam prać mózgów, by wbić w poczucie niższości, czy winy. Uważam, że warto o tym wiedzieć.

N lip 03, 2016 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Są psychologiczne testy "z wagonikami". Często nie można odpowiedzieć, bo każde wyjście jest złe. Dla psychopaty takie testy są proste i z łatwością poświęcają kogoś.
Kwestia szantażu: jeden koleś domagał się ode mnie zapłaty za pewną przysługę, którą jak uważał dla mnie zrobił, mimo że nie umawiałem się na nią. Nie mówił co zrobi gdy nie dam pieniędzy, tylko nękał, uważając że mnie zna, że jestem słaby psychicznie i nękanie wystarczy. Wiedziałem że nie mogę ulec, bo nie tylko stracę pieniądze, ale będę ulegał szantażom. Więc ujawniłem naszemu wspólnemu autorytetowi i od razu przeszła mu ochota.
Nie wolno ulegać szantażom.
Ale weźmy przykład: porwali ci dziecko. Grożą że zabiją. Dobra. Ale grożą że będą wysyłali ucho i inne kawałki. Normalnego człowieka można złamać. Psychopata może mieć takie zasady, że nawet nie chodzi o pieniądze, ale nie zgodzi się zapłacić, dla niego idea niepłacenia staje się ważniejsza od dziecka, choćby nie wiem co z tym dzieckiem miało się stać.

Wt lip 05, 2016 7:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Opis socjopaty przypomina osobę głęboko zniewoloną przez złego ducha a nawet opętaną (tych też jest bardzo mało, a najwięcej wśród osób "w białych kołnierzykach"). Wydaję się, że nauka opisała tak to zjawisko bo przecież uznana by została za śmieszną, gdyby przyznała, że to sprawa duchowa...

So kwi 08, 2017 10:59 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Osobowość dyssocjalna

Śr kwi 12, 2017 11:28 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Z tego co wiem, socjopata to nie psychopata. Socjopatę można zresocjalizować, psychopatę - nie.

Wracając do psychopatów, przeciwstawienie się ich podłym a nawet przestępczym zachowaniom, przemocy bywa dla wielu osób szczególnie trudne dlatego, że psychopata czyniąc tak wygląda jakby czuł się pokrzywdzony, słusznie poirytowany itp. Dla psychopaty bowiem sprawiedliwe i dobre jest tylko to, co jest korzystne dla niego i nawet niezawinione, niezasługujące na karę zachowania innych osób które mu nie pasują, zasługują w jego ocenie na "ukaranie". Są to na domiar złego narcyzi.

Powyższe u wielu (wrażliwych, wyrozumiałych) ludzi powoduje powstrzymanie się od "odgryzienia się", od obrony. Przestrzegam przed taką "wyrozumiałością".

Pn cze 12, 2017 8:57 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2