Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 17, 2017 3:52 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
 Cafe Nervosa FD 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
Ludzik napisał(a):
Dostałem wczoraj ofertę pracy za 12000zł na fakturze. Rozmowa kwal. jutro ale odwołam, bo nie jestem w stanie. Pieniądze nie są żadnym motywatorem, gdy śmierć zagląda w oczy.

Moja babcia powiada "życie mi tak szybko zleciało jak jeden dzień" i dobrze naucza: "Pieniądze to jest nic".

Tobie nie smierc tylko glupota zaglada w oczy.
Uzalasz sie nad soba jednoczesnie chwalac wspanialoscia zarabiania duzych sum pienoedzy. To jakos sposob dowartoaciowania sie zapewne

Wt gru 05, 2017 10:30 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Dostałem wczoraj ofertę pracy za 12000zł na fakturze. Rozmowa kwal. jutro ale odwołam, bo nie jestem w stanie.

A za 10 lat dowiemy się od Ludzika, jak sobie spieprzył życie, bo miał okazję znaleźć dobrą pracę, ale tego nie zrobił..

Cytuj:
Pieniądze nie są żadnym motywatorem, gdy śmierć zagląda w oczy.

Ty tak na serio? To już zamów sobie "dębową jesionkę" i śpij w niej zamiast w łóżku.
Rany - chłopie! Masz 27 lat! Jesteś jeszcze w wieku młodzieżowym - nie rób z siebie takiego dziada!

Wt gru 05, 2017 10:34 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
no może faktycznie, mówcie mi tak.. mi się wydaje, że jestem stary, ludzie mi mówią "pan" i łysieję.

Wt gru 05, 2017 11:44 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
no może faktycznie, mówcie mi tak.. mi się wydaje, że jestem stary, ludzie mi mówią "pan" i łysieję.

Nie marudź tyle, tylko idź na Ekstremalną Drogę Krzyżową dla znalezienia samego siebie i znalezienia szacunku dla siebie. Przygotowania można zacząć od razu, czasu jeszcze trochę jest.

Wt gru 05, 2017 11:55 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Ludzik napisał(a):

Nie marudź tyle, tylko idź na Ekstremalną Drogę Krzyżową dla znalezienia samego siebie i znalezienia szacunku dla siebie. Przygotowania można zacząć od razu, czasu jeszcze trochę jest.

Ja bym bardizej polecał Adorację Najświetszego Sakramentu. Nikt nam bardizej nie pomoze odkryć prawdy o sobie jak tylko ON

Wt gru 05, 2017 7:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Sachol bardziej by polecał(a) Adorację, niemniej grzeszne ludzkie cielsko ma wpływ na sferę duchową.

Dlatego polecam Ludzikowi i nie tylko EDK. Po za tym warto zajrzeć na portal - Męska Stronę Rzeczywistości:

Realizujemy to poprzez podejmowanie wyzwań i zaangażowanie w pracę w 5 kluczowych obszarach MSR: duchowość, aktywność fizyczna, praca na rzecz innych, życie zawodowe, relacje. Łączą nas 4 wartości: SIŁA (regularny sport), ODPOWIEDZIALNOŚĆ (regularna służba), MĄDROŚĆ (regularna modlitwa) i HONOR (regularne podejmowanie wyzwań).

http://www.wio.org.pl/projekty-wio/mesk ... tosci.html

Przy takim podejściu bez psychologizowania nad sobą, reakcja na wszelkie problemy staje się inna. Problemy są wyzwaniem, nie przywalającymi kamieniami.

Śr gru 06, 2017 2:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Sachol bardziej by polecał(a) Adorację, niemniej grzeszne ludzkie cielsko ma wpływ na sferę duchową.

Dlatego polecam Ludzikowi i nie tylko EDK. Po za tym warto zajrzeć na portal - Męska Stronę Rzeczywistości:

Realizujemy to poprzez podejmowanie wyzwań i zaangażowanie w pracę w 5 kluczowych obszarach MSR: duchowość, aktywność fizyczna, praca na rzecz innych, życie zawodowe, relacje. Łączą nas 4 wartości: SIŁA (regularny sport), ODPOWIEDZIALNOŚĆ (regularna służba), MĄDROŚĆ (regularna modlitwa) i HONOR (regularne podejmowanie wyzwań).

http://www.wio.org.pl/projekty-wio/mesk ... tosci.html

Przy takim podejściu bez psychologizowania nad sobą, reakcja na wszelkie problemy staje się inna. Problemy są wyzwaniem, nie przywalającymi kamieniami.

Tyle ze do EDK czasu długo zostało bo świeta nie te teraz obchodzim,y.
Do tego czasu autor zdąży już nie jedna adoracje odbyć i spytać Pana Jezusa jaka jest Jego wola wobec życia.

Śr gru 06, 2017 5:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Poszedłem na kolejne spotkanie grupy do bierzmowania i powiem Wam, że zrobiło mi się lepiej. Półtoragodzinne nauki księdza zadziałały jak balsam. Tak dobrze mi się go słuchało. Chciałbym tak cały dzień.

Mówił m.in. o tym czym się różni prawda diabelska od Bożej. Tym, że diabeł wytyka prawdę by człowieka zniszczyć do gleby "nie masz już szans" , "straciłeś życie". A Prawda Boża to jest "tu zrobiłeś źle, podnieś się i zrób teraz dobrze" + nadzieja.

sachol napisał(a):
Do tego czasu autor zdąży już nie jedna adoracje odbyć i spytać Pana Jezusa jaka jest Jego wola wobec życia.

Przez tyle lat zgłuszałem swoje pragnienie by mieć żonę, a to grami komputerowymi, a to karierą, a to samochodem, a to programowaniem... wrzód rósł i rósł, aż w końcu teraz wszystko pękło.

Dzisiaj miałem wyjść z domu, ale nie dałem rady, bo znów mi wraca to diabelskie poczucie winy: nowe "fakty" o tym co było i jak zmarnowałem czas i że to już nie wróci.

Śr gru 06, 2017 7:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik, wiosen u mnie to około mnożnik razy dwa wobec ciebie. Idę na EDK (trasa 42 km) dojdę i nie pękam, więc ty nie pękaj. Ja swoje przeżycia zamieszczę, oczekuje twoich. Masz czas 3,5 miesiąca na przygotowanie się, najlepiej zacząć trening od zaraz. Jest cel, jest sens resztę już znasz. Wszystko.

Czekam na przemyślenia po.

Cz gru 07, 2017 1:57 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Byłem u psychiatry. Po 5 min. rozmowy ze mną powiedział, że:
1. nie jestem chory
2. to nie depresja tylko samotność
3. że przydałaby mi się psychoterapia, a najlepszą psychoterapią są sporty walki, bo człowiek mierzy się ze skrajnymi emocjami w walce i jak się tak ponapitala to wtedy się stwierdza, że w sumie to się nie ma żadnych problemów (w zasadzie to co Robur pisze)
4. nie chciał mi dać leków

Pt gru 08, 2017 11:08 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
już nie mogę wytrzymać.

Czemu prawie wszyscy mieli "miłość" i związki tylko ja jestem całe życie SAM. Czemu Pan Bóg do tego dopuścił? Nic tylko się zabić.

So gru 09, 2017 7:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
już nie mogę wytrzymać.
Czemu prawie wszyscy mieli "miłość" i związki tylko ja jestem całe życie SAM. Czemu Pan Bóg do tego dopuścił? Nic tylko się zabić.

Nie wszyscy, sam Jezus nie miał, nie wspominając już innych jak Jan Chrzciciel , Jan Paweł II, i inni.

So gru 09, 2017 7:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
:(

So gru 09, 2017 7:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post sól egzorcyzmowana
przypadek? nie sądzę.
Kolega gada o niewiastach i gada, gada i gada. Jemy zamówiony obiad, pyta czy mam sól. Dałem mu egzorcyzmowaną, nie mówiąc o tym. Posolił i zaczął mówić o tym w jaki sposób się modli do Pana Boga.

So gru 16, 2017 1:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: sól egzorcyzmowana
Ludzik napisał(a):
przypadek? nie sądzę.
Kolega gada o niewiastach i gada, gada i gada. Jemy zamówiony obiad, pyta czy mam sól. Dałem mu egzorcyzmowaną, nie mówiąc o tym. Posolił i zaczął mówić o tym w jaki sposób się modli do Pana Boga.

Ciekawe zdarzenie :) Rozumiem, że kolega sam zmienił temat?

So gru 16, 2017 3:07 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona