Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 21, 2018 2:25 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 51  Następna strona
 Cafe Nervosa FD 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
equuleuss napisał(a):
Kiedyś zaliczyłam szkołę dla modeli, to był taki szalony pomysł. Chciałam nauczyć się gracji i kobiecości. I w rzeczywistosci tak się stało. A potem coś się zmieniło.

Jak raz się zmieniło, to pewnie może znowu się zmienić. :buja:

domgo napisał(a):
Oczekiwanie, że świat zmieni swoją konfigurację tak aby akurat nas zadowolić, wydaje się być podobne do oczekiwania na wygraną w lotto.

Kiedyś było popularne powiedzenie takie, że jak się nie ma tego, co się lubi, to się lubi, co się ma. Zastanawiam się, jak można byłoby przerobić to powiedzenie na bardziej chrześcijańskie. Może tak: "Jak się nie ma tego, co się lubi, to się prosi Boga, by wkroczył w tę nielubianą działkę z mocą, i poustawiał sprawy po Swojemu, a my byśmy mieli odwagę i siłę to przyjąć."

N sty 14, 2018 10:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Kiedyś było popularne powiedzenie takie, że jak się nie ma tego, co się lubi, to się lubi, co się ma. Zastanawiam się, jak można byłoby przerobić to powiedzenie na bardziej chrześcijańskie. Może tak: "Jak się nie ma tego, co się lubi, to się prosi Boga, by wkroczył w tę nielubianą działkę z mocą, i poustawiał sprawy po Swojemu, a my byśmy mieli odwagę i siłę to przyjąć."

Albo

Wezwanie do utrudzonych

28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Albo

38 Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.

i wiele innych...

N sty 14, 2018 10:59 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niewiasty,

a taki gość Wam się podoba?
https://youtu.be/1MYEu4X9gNE?t=40s

N sty 14, 2018 11:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Niewiasty,

lepszy ten ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=aNHwNreDp3A

N sty 14, 2018 11:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Dalej jest popularne, niestety. Niestety bo nawiązuje do czegoś co się często zdarza :dokitu:

Moja propozycja jest taka. Jak się nie ma tego co się lubi, to... się prosi Boga, wyraźnie, jednoznacznie, śmiało o to czego się niema a co się lubi!!! "Ale tylko raz"! Jak nie, to nie, trzeba to uszanować (a nawet warto, w końcu wie lepiej). Znaczy żąda się, eee... przyjmuje postawę oczekiwania, żeby dał to co sam uważa za stosowne dla nas i sam brał za to odpowiedzialność. Znaczy nie za nas, tylko za swój wybór dla nas, a pośrednio za nas. Tym chytrym, chrześcijańskim (w pewnym sensie) sposobem, możemy iść na kompromis w którym zawsze wychodzimy obronną ręką :clever: :clever: :clever: _ :D, tyle, że może to być troochchchęęęęęę odwleczone w czasie...

Ostatnio edytowano Pn sty 15, 2018 12:06 am przez domgo, łącznie edytowano 1 raz

Pn sty 15, 2018 12:02 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
domgo napisał(a):

Moja propozycja jest taka. Jak się nie ma tego co się lubi, to... się prosi Boga, wyraźnie, jednoznacznie, śmiało o to czego się niema a co się lubi!!! "Ale tylko raz"! Jak nie, to nie, trzeba to uszanować (a nawet warto, w końcu wie lepiej).

Twoja nauka jest sprzeczna z Pismem Świętym

Natrętny przyjaciel

5 Dalej mówił do nich: «Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: "Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, 6 bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać". 7 Lecz tamten odpowie z wewnątrz: "Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie". 8 Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

Wytrwałość w modlitwie3

9 I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 11 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża4? 12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona5? 13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

Pn sty 15, 2018 12:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie jest sprzeczna, ponieważ "Ale tylko raz", używam w innym znaczeniu, niż to które cytujesz, co wyraźnie zaznaczyłem cudzysłowem. Bardziej w tym znaczeniu Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie jeśli mamy poruszać się w ramach Pisma.

Nie jest to "nauka", lecz zabawa, w końcu jesteśmy późnym wieczorem w kawiarence i mamy mleko dla moderacji :D . Więc w czym problem...

Aaaacha, ale rozumiem Cię ludzik.

Pn sty 15, 2018 12:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Natrętny przyjaciel

5 Dalej mówił do nich: «Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: "Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, 6 bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać". 7 Lecz tamten odpowie z wewnątrz: "Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie". 8 Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

Kiedyś, gdy byłam mała, ktoś w nocy zapukał do okna obok mego łóżka. Wszyscy już spali. W jednej chwili włosy stanęły mi dęba i jednym susem znalazłam się przy łóżku rodziców. Nie byłam w stanie nic mówić, tylko szturchałam ich. W końcu ocknęli się i poszli zorientować się, kto waruje przy moim oknie. To był sąsiad. Ktoś przyjechał go odwiedzić, a u niego w domu była posucha, więc delikatnie dobijał się do nas, by spróbować pożyczyć procenty. Nigdy mu tego nie zapomnę. Byłam przekonana, że to jakiś duch, lub bandyta, a było na tyle ciemno, że nie mogłam się zorienować, czy to człowiek, czy nie .:evil:

Pn sty 15, 2018 12:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i przy okazji już wiadomo dlaczego do kawiarenki procenty trzeba "przemycać" :)

Ostatnio edytowano Pn sty 15, 2018 12:23 am przez domgo, łącznie edytowano 1 raz

Pn sty 15, 2018 12:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Ludzik napisał(a):
Niewiasty,

lepszy ten ;-)
Ludzik napisał(a):
Niewiasty,

Fajne chłopki :)

domgo napisał(a):
No i przy okazji już wiadomo dlaczego do kawiarenki procenty trzeba "przemycać" :)

Szlaczki są ku pomocy :)

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Pn sty 15, 2018 12:23 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Ludzik napisał(a):
Niewiasty,

lepszy ten ;-)

Ten Twój to mi na takiego bawidamka wygląda, a mój to taki podróżnik, samotnik.

Pn sty 15, 2018 1:11 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzi. Sproboj na portalach rankowych poznawac kobiety. Sa tez chrzescijankie portale tego typu

Wt sty 16, 2018 5:30 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Ludzi. Sproboj na portalach rankowych poznawac kobiety. Sa tez chrzescijankie portale tego typu

Na portalach randkowych są sami desperaci i desperatki.Idealne miejsce dla Ludzika :P

Wt sty 16, 2018 5:51 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
sachol napisał(a):

Na portalach randkowych są sami desperaci i desperatki.Idealne miejsce dla Ludzika :P

Bzdury.

Wt sty 16, 2018 9:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
a takie chłopy?

Najbardziej interesujący i męski jest ten po prawej na samym dole - Aiden Shaw, ale jest gejem.

Cz sty 18, 2018 5:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 51  Następna strona