Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 10:53 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona
 Cafe Nervosa FD 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
a co mi da telefonowanie do niej? Zaproponowalem spotkanie to przewróciła oczami i się wykręciła, i w ogóle była już do mnie zimna.

So mar 24, 2018 5:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał

Cytuj:
Ludzik, wiosen u mnie to około mnożnik razy dwa wobec ciebie. Idę na EDK (trasa 42 km) dojdę i nie pękam, więc ty nie pękaj. Ja swoje przeżycia zamieszczę, oczekuje twoich.

Słowo się rzekło, kobyłka u płotu. Ano, byłem przeszedłem, dotarłem do Bąblina po godzinie 6 rano, zabrało mi to ok 10 godzin (trasa powiększona do 43 km). Uczestnicy światowej EDK otrzymali błogosławieństwo papieża, Radio Vatican ok godz 16:00 podało wiadomość o rozpoczynających sie na świecie EDK. Obok Różańca u Granic, to kolejny polski wkład w wiarę.

Teraz po odpoczynku dzielę się z wami spostrzeżeniami.

Myślę, że jest to duszpastersko bardzo współczesny przekaz i to nie polegający na rozwadnianiu wiary, wręcz przeciwnie. Celebrans mszy na samym początku homilii stwierdził, że podczas Dogi Krzyżowej nie należy współczuć Jezusowi. Zwrócił uwagę, aby potraktować trudy drogi jako zadośćuczynienie Bogu za popełnione grzechy. Tego wymaga sprawiedliwość. Skupiamy się na naszym życiu, którego zachowania odnosimy do poszczególnych stacji Dogi Krzyżowej. Tak też ustawione są od lat rozważania, które zagubionemu nieco pokoleniu wskazują jasną drogę polegającą na stawianiu sobie wymagań w imię Chrystusa. Do każdej następnej stacji rozważamy myśl przewodnią poprzedniej. Życie jak Droga Krzyżowa podczas której wzrastamy duchowo. Słowa wzrost duchowy zagubione gdzieś ...

Intencje forumowe niosłem wraz z modlitwami między stacją IX, a X.

A z mniej poważnych rzeczy...

Widziałem ukradkowe spojrzenia w Kościele Karmelitów, co właściwie on tu robi, chce dojść? Kilku ok 50 lat, jedna starsza pani, reszta 20 - 30 lat. Obawiałem się dystansu, doszedłem .... w pierwszej grupie. To nie wyścig powiecie i słusznie. Przyjmuje jednak zasadę św. Ignacego Loyoli - Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie. Dlatego po za wcześniejszym przygotowaniem fizycznym, było podejście mentalne do pokonania dystansu. Minuta, dwie ćwiczeń rozluźniających po każdej stacji (mało kto to robił), potem marsz na maksa do następnej stacji. Każde zwolnienie, skupienie się na własnej słabości, czy bólu to porażka. Bardzo pomaga różaniec po łacinie śpiewany w wersji marszowej, o którym nie raz wspominałem.

Za rok znowu? Tu istotna będzie odpowiedź, co mi dała ta Droga Krzyżowa, jak zmieniłem przez ten rok swoje życie ...

EDYCJA

Dodam tylko, że bez kijków nordic walking nie dałoby się tak przejść.

So mar 24, 2018 5:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Ludzik

Kończysz to biadolenie, albo wypraszam cię z wątku za trucie trzy po trzy. (czyt trollowanie)

So mar 24, 2018 5:43 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
za jakie trolowanie? czemu się mnie uczepiliście. Nie dość, że macie żony i jesteście szczęśliwi to jeszcze się pastwicie nad kimś kto już jest wystarczająco nieszczęśliwy bo nie umie znaleźć żony.

So mar 24, 2018 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
a co mi da telefonowanie do niej? Zaproponowalem spotkanie to przewróciła oczami i się wykręciła, i w ogóle była już do mnie zimna.

Będziesz mieszkał w Warszawie, tam jest sporo kobiet, masz szanse zapoznać kogoś.

So mar 24, 2018 6:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
za jakie trolowanie? czemu się mnie uczepiliście. Nie dość, że macie żony i jesteście szczęśliwi to jeszcze się pastwicie nad kimś kto już jest wystarczająco nieszczęśliwy bo nie umie znaleźć żony.

Bo jako 29-LATEK jesteś albo tak strasznie infantylny, albo lubisz role trefnisia (czytaj: trolla). Wiesz o tym że Aleksander Macedoński, mając o wiele, wiele mniej lat niż Ty, podbił znaczną część Starożytnego Świata? A Ty strasznie się użalasz nad sobą, a właściwie totalnymi pierdołami (które są dla normalnego, dorosłego człowieka pierdołami). DOROŚNIJ! JUŻ CZAS! W tej Warszawce, jak zobaczą takiego ciamajdę, to suchej nitki na Tobie nie zostawią..

Ps. żeby nie było - to ocena tego co piszesz na forum, nie wiemy jakim na prawdę jesteś człowiekiem, jeśli choćby w części takim jakim się opisujesz, to radzę jakieś seanse u dobrego psychologa.

So mar 24, 2018 9:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
jeszcze się pastwicie nad kimś kto już jest wystarczająco nieszczęśliwy bo nie umie znaleźć żony.

Sorry, Ludzik ale jeśli w istocie jesteś tak nieudolny jak to przedstawiasz, to może jesteś po prostu niezdolny do małżeństwa. Permanentnie czy może przejściowo to inna rzecz. Forum nie znajdzie coś żony. A ty całkiem strollowaleś kawiarenkę przekształcając ją w swój blog, czy inną poduszkę w ktœrą można płakusiać do woli.

So mar 24, 2018 9:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Opinie userów przeważyły.

@Ludzik

Nie pisz więcej w tym temacie.

So mar 24, 2018 9:53 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
ESI napisał(a):
ja tam sobie nie wyobrażam związku z taką kobietą … za bardzo męska. xD

A co tam widzisz męskiego?

Tam ciężko znaleźć kobiece cechy, ale skoro chodzi o męskie to już sama nazwa „dyrektor” daje do myślenia tzn. stanowiska kierownicze w większości są zajęte przez mężczyzn. Idąc punktami przedstawia się to mniej więcej tak:

Prawie cały punkt 1 za wyjątkiem przedostatniego akapitu, z drugiego punktu drugi i trzeci akapit zwłaszcza to:
„W przeciwieństwie do przedstawicieli typów z wiodącym Si, LSE na ogół nie potrafią przestawić się na tryb wypoczynku w jednej chwili. Czują potrzebę, żeby zamknąć rozpoczęte sprawy i dokończyć zadania, które sobie wyznaczyli, zanim świadomie pozwolą sobie na odprężenie.”
Punkt 3 całość a zwłaszcza to:
„Często jednak przedstawiciele tego typu mają problemy z opanowaniem gwałtownych emocji. Łatwo wpadają w gniew, kiedy ich polecenia nie są wykonywane lub kiedy czyjeś postępowanie wykracza poza ich logikę i zrozumienie. Kiedy są w złym nastroju, potrafią być boleśnie bezpośredni, przyjmując szorstki ton zarówno wobec swoich najbliższych, jak i wobec zupełnie obcych ludzi.”
4, 5, 7 i8 całość
Punkt 6 można przypisać zarówno kobiecie jak i mężczyźnie.Koniec.

N mar 25, 2018 1:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na pewno wszystkim się spodoba. Ludzik w akcji :-D : https://www.youtube.com/watch?v=dl94_b-trxA
Ale jest popularny!

N mar 25, 2018 4:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
No ok, ok, ale już nie odpowiadajcie w tym wątku Ludzikowi, bo ma zakaz pisania w nim.

N mar 25, 2018 4:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
Tam ciężko znaleźć kobiece cechy

Jakie są te - ''kobiece cechy''? Czym to jest?

Cytuj:
ale skoro chodzi o męskie to już sama nazwa „dyrektor” daje do myślenia tzn. stanowiska kierownicze w większości są zajęte przez mężczyzn

To nie oznacza że kobieta dyrektor jest i ma być męska, cokolwiek to znaczy.

Cytuj:
„W przeciwieństwie do przedstawicieli typów z wiodącym Si, LSE na ogół nie potrafią przestawić się na tryb wypoczynku w jednej chwili. Czują potrzebę, żeby zamknąć rozpoczęte sprawy i dokończyć zadania, które sobie wyznaczyli, zanim świadomie pozwolą sobie na odprężenie.”
„Często jednak przedstawiciele tego typu mają problemy z opanowaniem gwałtownych emocji. Łatwo wpadają w gniew, kiedy ich polecenia nie są wykonywane lub kiedy czyjeś postępowanie wykracza poza ich logikę i zrozumienie. Kiedy są w złym nastroju, potrafią być boleśnie bezpośredni, przyjmując szorstki ton zarówno wobec swoich najbliższych, jak i wobec zupełnie obcych ludzi.

Nie widzę aby to były typowo męskie cechy. Są to cechy charakteru, po prostu, pewne cechy określonej osobowości. A emocjonalność cechuje kobiety raczej.

N mar 25, 2018 6:37 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
ESI napisał(a):
Tam ciężko znaleźć kobiece cechy

Jakie są te - ''kobiece cechy''? Czym to jest?

Ten socjotyp jest typowo kobiecy: http://socjonika.pl/#!SEI według mnie.

equuleuss napisał(a):
To nie oznacza że kobieta dyrektor jest i ma być męska, cokolwiek to znaczy.

Chodziło mi o to, że typ będzie przypisywany mężczyźnie, bo więcej mężczyzn zasiada na stanowiskach kierowniczych .

equuleuss napisał(a):
Cytuj:
„Często jednak przedstawiciele tego typu mają problemy z opanowaniem gwałtownych emocji. Łatwo wpadają w gniew, kiedy ich polecenia nie są wykonywane lub kiedy czyjeś postępowanie wykracza poza ich logikę i zrozumienie. Kiedy są w złym nastroju, potrafią być boleśnie bezpośredni, przyjmując szorstki ton zarówno wobec swoich najbliższych, jak i wobec zupełnie obcych ludzi.

Nie widzę aby to były typowo męskie cechy. Są to cechy charakteru, po prostu, pewne cechy określonej osobowości. A emocjonalność cechuje kobiety raczej.

Łatwe wpadanie w gniew cechuje mężczyzn, wystarczy, bowiem zadać sobie pytanie, kto częściej zachowuje się agresywnie (bójki są częściej prowokowane przez mężczyzn dla mnie jest to wypadkowa gniewu).Gniew u kobiet jest raczej związany z bierną agresją.A szorstki ton ewidentnie charakteryzuje mężczyzn, kobiety, które znam mówią emfazą i z tej perspektywy można nazwać je emocjonalnymi.No i to by było tyle nadal będę postrzegał takie kobiety, jako męskie, więc nie wiem, czemu się wysilasz equuleuss.Postrzeganie zależy od osoby xD

N mar 25, 2018 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
Ten socjotyp jest typowo kobiecy

Dosć stereotypowy, uogólniony.

Cytuj:
Chodziło mi o to, że typ będzie przypisywany mężczyźnie, bo więcej mężczyzn zasiada na stanowiskach kierowniczych

Ale to nadal o niczym nie świadczy.

Cytuj:
Łatwe wpadanie w gniew cechuje mężczyzn, wystarczy, bowiem zadać sobie pytanie, kto częściej zachowuje się agresywnie

Agresja związana z fizyczną przemocą jest cześciej przypisywana mężczyznom, ale nie dotyczy to łatwości wpadania w gniew.

Kobieta też może łatwo wpadać w gniew.

Cytuj:
A szorstki ton ewidentnie charakteryzuje mężczyzn, kobiety, które znam mówią emfazą i z tej perspektywy można nazwać je emocjonalnymi.

Można spotkać mężczyzn nie używających szorstkiego tonu, i można spotkać kobiety z szorstkim tonem. To także kwestia kulturowego wychowania.

Cytuj:
No i to by było tyle nadal będę postrzegał takie kobiety, jako męskie, więc nie wiem, czemu się wysilasz equuleuss.Postrzeganie zależy od osoby

Postrzegaj jak chcesz. Nie rozumiem zwrotu o wysilaniu się, po prostu podejmuję temat. To forum dyskusyjne.

N mar 25, 2018 8:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
Łatwe wpadanie w gniew cechuje mężczyzn, wystarczy, bowiem zadać sobie pytanie, kto częściej zachowuje się agresywnie (bójki są częściej prowokowane przez mężczyzn dla mnie jest to wypadkowa gniewu).Gniew u kobiet jest raczej związany z bierną agresją.A szorstki ton ewidentnie charakteryzuje mężczyzn, kobiety, które znam mówią emfazą i z tej perspektywy można nazwać je emocjonalnymi.

Wpadanie w gniew to jedno a ekspresja co innego. Z tego, że pewne zachowania są w naszej kulturze bardziej charakterystyczne dla mężczyzn nie ma co wnioskować o łatwości wpadania w stan emocjonalny. Jeśli bójki są dla Ciebie wypadkową gniewu to sorki, ale tu jest aspekt kulturowy bardzo silny. I co ciekawe - to akurat się zmienia niemal na naszych oczach - ta forma agresji radykalnie się zwiększa u żeńskiej części populacji w nastoletniej grupie wiekowej.

N mar 25, 2018 11:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona