Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 17, 2018 10:54 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 898, 899, 900, 901, 902  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Robur, prędzej piekło zamarznie niż uwierzę, że bankier, który ćwiczył się przez poł życia we wciskaniu ludziom polisolokat, kitu i kreowaniu pieniędzy z powietrza - że przybliży polakom nieba. Szydło, choć nie była tytanem intelektu, to służyła wiernie jak pies i wypełniała linię programową partii i rządu, którą ustalał sam Kaczyński.

Jeśli Kaczyński myśli, że sztywnym Morawieckim po matce żydówce zaczaruje UE to się myli. Lewica rządząca UE nie może wybaczyć nam jednego a wszystko inne jest wtórne. Mianowcie, że nadal funkcjonuje tutaj katolicyzm w takim stopniu, że ma wpływ na kulturę i decyzje. To jest kość niezgodny i dopóki nie pokażemy, że "likwidujemy ciemnogród" w jakiejś sferze to będa nas szarpać.

Co do uniwersytetów i badań, to gdyby przeznaczyli tą kwotę co mają wydać na te rakiety od amerykanów które i tak zardzewieją bez żadnej wojny na projekty badawcze, to za dekadę mielibyśmy PKB jak Rosji. Choc tutaj jestem pesymistą, w kwestii "innowacji", bo trochę wiem jak to funkcjonuje i wiekszość pomysłów ze start upów idzie do piachu albo na sprzedaż do gigantów, bo tak jest, jak maluczki z pomysłem musi konkurować z ogromną korporacją, która siedzi na rynku od 50-100 lat, no a w UE zobowiązaliśmy się do "swobodnego przepływu kapitału i osób" i jakie ma szanse wschodząca siejka brzózki w starym lesie dębowym do przebicia się do słońca?

Co powinniśmy robić jako Polska to maksymalnie naśladować Islandię i Węgry, tam mają świetne pomysły i rozwijają się dobrze choć to małe kraje, a jedno mają wspólne: ukrócili bardzo lichwiarzy i nagle pieniądze się znalazły na rozwój.

Pn gru 11, 2017 2:29 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Tylko co ma do tego pochodzenie matki Mateusza Morawieckiego? I jakie ma to ma znaczenie?
Co do UE to jest wiele punktów zapalnych a ten o którym mówisz to tylko jeden. Kolejny i może najważniejszy to ze Niemcy juz nie mogą tak swobodnie działać w Polsce jak za czasów Tuska

Mateusz Morawiecki jest byłym doradca Donalda Tuska i to czyni go w moich oczach nie bardzo... Cos ten Kaczyński skupuje ludzi PO. Najpierw sp. Zyta Gilowska pózniej Religa a teraz Morawiecki.
Jakoś nie wierze Morawieckiemu. Od dwóch lat czekam na zielone światło dla biznesu i jakoś wciąż co posunięcie to zielone światło ale w kierunku urwiska. Jedyne co widzę to ciagle próby uczynienia z przedsiębiorców kozła ofiarnego. A potem chore teksty ze przedsiębiorcy się uwzięli na ten rząd i postanowili nie mieć dochodów.
Morawiecki wykończy ten rząd i tak wysokie poparcie społeczne jakie PiS ma jeszcze.

Pn gru 11, 2017 7:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
kiedyś art-33 napisał(a):

Komisja Wenecka już dawno pokazała swoją stronniczość, a ja prosiłem o dowody, a nie kolejne ataki.

Możesz uzasadnić?

Proszę bardzo: W Hiszpanii sędziowie do Rady Sądownictwa są wybierani przez ichniejszy parlament, ale Komisja jakoś nie tworzy opinii, w których krytykuje to państwo za "upolitycznienie" tejże rady.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Pn gru 11, 2017 9:43 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale Komisja Wenecka jako aksjomat przyjmuje, że błędy w prawie mogą być tylko w Europie Środkowej i Wschodniej a Zachód jako utwierdzona demokracja jest OK i nawet ich nie sprawdzają.

Pn gru 11, 2017 12:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co również świadczy o jej stronniczości. :D

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Pn gru 11, 2017 2:01 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A czy ja twierdziłem, że Komisja Wenecka jest wiarygodna? To kolejny organ rozpadającej się Unii Europejskiej

Pn gru 11, 2017 5:39 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Tylko co ma do tego pochodzenie matki Mateusza Morawieckiego? I jakie ma to ma znaczenie?

Był marsz niepodległosci, na którym lewica z kraju i zagranicy "dopatrzyła się" antysemityzmu i ksenofobi, ale czy polacy mogą być antysemitami wystawiając bankiera z żydowskim pochodzeniem na swojego premiera?

Jockey napisał(a):
Co do UE to jest wiele punktów zapalnych a ten o którym mówisz to tylko jeden. Kolejny i może najważniejszy to ze Niemcy juz nie mogą tak swobodnie działać w Polsce jak za czasów Tuska

Owszem, niemcom nie podoba się ten rząd i jego dotychczasowe decyzje, głównie za nieprzyjmowanie islamskich imigrantów, ale jak sklepy i koncerny niemieckie działały w Polsce swobodnie za Tuska tak działają za Kaczyńskiego, tutaj nic sie nie zmieniło.

Pn gru 11, 2017 5:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zapomnieli ze jako naród mamy najwiecej „sprawiedliwych wsród narodów świata”
Jak bedą mieli tyle co my to mogą nas oskarżać. Na razie to maja u siebie większe problemy z antysemityzmem niż u nas. Ta garstka chuliganów to jeszcze nie całe społeczeństwo. A UE zadziałało na zasadzie jak chcesz uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie.

Co do biznesów to nie mowię tylko o sklepach.

Pn gru 11, 2017 6:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Zapomnieli ze jako naród mamy najwiecej „sprawiedliwych wsród narodów świata”
Jak bedą mieli tyle co my to mogą nas oskarżać. Na razie to maja u siebie większe problemy z antysemityzmem niż u nas. Ta garstka chuliganów to jeszcze nie całe społeczeństwo. A UE zadziałało na zasadzie jak chcesz uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie.

Co do biznesów to nie mowię tylko o sklepach.

A Australijczycy ratują najwięcej kangurów i misiów koala , nie wiem czemu.
Ale z drugiej strony najwięcej ich zabijają :) dziwne ?

Pn gru 11, 2017 7:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kiedyś art-33 napisał(a):
A Australijczycy ratują najwięcej kangurów i misiów koala , nie wiem czemu.
Ale z drugiej strony najwięcej ich zabijają :) dziwne ?

Wiecej kangurów było w ZSRR

Pn gru 11, 2017 8:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
p.s. no mała korekta: w ZSRR razem zajętą Besarabią i państwami bałtyckimi było porównywalnie do IIRP
https://www.ushmm.org/wlc/en/gallery.ph ... diaType=nm
Ale to polacy ich najwięcej uratowali.
Zresztą co tu dużo gadać, nie od parady żydzi siedzieli u nas tak długo.

Pn gru 11, 2017 8:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ad Wespecjan

Wszystko to prawda lub prawie wszystko. Rzecz w tym, że są to tylko nasze wyobrażenia wynikające z obserwacji polskiego podwórka.

Prezes wytłumaczył to sytuacją i skutkami dla Polski. (…) Wielu z nas oczekiwało, że to Jarosław Kaczyński zostanie premierem. Prezes przedstawił dogłębną analizę, mówiąc, że priorytetem drugiej połowy meczu, gdzie przeciwnicy się przegrupowali, jest potrzebna zmiana na stanowiskach, by dopasować talenty ludzi (...)

Potrzebny jest człowiek, który w UE będzie odbierany jako „swój”.

https://wpolityce.pl/polityka/371399-cz ... -jako-swoj

Nie tylko ja używam piłkarskich odniesień :D, bo to najlepszy przykład. Jesteśmy całkowicie zależni od brukselskiej kroplówki i widać na horyzoncie jej przykręcenie. Machanie szabelką dobre jest na słupki wyborcze naszego podwórka. Na "kroplówce" nie robi żadnego wrażenia, podobnie jak nasze najświętsze oburzenie, poczucie krzywdy. Realnie biorąc nie mamy atutów na dalsze kopanie się z brukselskim koniem oraz jego animatorami Niemcami i Francją. Widać Prezes uznał, że więcej nie da się już ugrać w ten sposób, jest pragmatykiem do bólu.
Z kulis dochodzą odgłosy o wymuszeniu wręcz kandydatury Morawieckiego na partii, która w znakomitej większości była przeciwna.
Decyzja o tak kontrowersyjnym zwrocie oznacza tylko jedno - nasza sytuacja międzynarodowa zaczyna być poważna i trzeba coś koniecznie zrobić.

Cytuj:
Co do uniwersytetów i badań, to gdyby przeznaczyli tą kwotę co mają wydać na te rakiety od amerykanów które i tak zardzewieją bez żadnej wojny na projekty badawcze, to za dekadę mielibyśmy PKB jak Rosji.

Pełna zgoda.

Cytuj:
hoc tutaj jestem pesymistą, w kwestii "innowacji", bo trochę wiem jak to funkcjonuje i wiekszość pomysłów ze start upów idzie do piachu albo na sprzedaż do gigantów, bo tak jest, jak maluczki z pomysłem musi konkurować z ogromną korporacją, która siedzi na rynku od 50-100 lat, no a w UE zobowiązaliśmy się do "swobodnego przepływu kapitału i osób" i jakie ma szanse wschodząca siejka brzózki w starym lesie dębowym do przebicia się do słońca?

W USA i Izraelu przodujących w start upach, też większość idzie do kosza. Niestety zaczynamy od bardzo kiepskich warunków, mimo to, kiedyś trzeba zacząć i zrobić co się da zrobić.

Cytuj:
Co powinniśmy robić jako Polska to maksymalnie naśladować Islandię i Węgry, tam mają świetne pomysły i rozwijają się dobrze choć to małe kraje, a jedno mają wspólne: ukrócili bardzo lichwiarzy i nagle pieniądze się znalazły na rozwój.

Owszem. Można odpuścić Islandii, Łotwie, Estonii, a nawet Węgrom, bo to małe kraje. Takiego dużego i ważnego jak Polska nie puści się i nawet PiS z Kaczyńskim nie pomogą mimo najlepszych chęci. Wracamy do [i]realpolityk.[/i

P.S. Na marginesie o Iranie w sposób wyważony, plusy i minusy.

http://www.mysl-polska.pl/1396

Wt gru 12, 2017 11:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Z czasem przybywa komentarzy o zmianie premiera, rzecz jasna najbardziej wierzy się z reguły w te które odpowiadają poglądom własnym. :-D

Zamieszczam dwa podobne do siebie.

"Rząd Beaty Szydło utknął w resortowości. To jest przekleństwo wszystkich rządów" - powiedział w środę wicepremier, prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Przyznał, że poprzedni rząd włożył wiele wysiłku, aby tę "klątwę resortowości przezwyciężyć".

Przekładając na polski - szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie. Co ministerstwo to osobny watażka(ini). Premier nie ma mechanizmu prawnego dla zmuszenia ministra do określonych działań, może tylko zalecać lub zdymisjonować. Premier Morawiecki ma prawdopodobnie zielone światło od Prezesa do bardziej bezwzględnego działania. Taka jest potrzeba czasu.

Drugi dla mnie trafiający w sedno.

Jednocześnie silne polityczne umocowanie nowego premiera sygnalizuje – jak sądzę – przyspieszenie zmian kadrowych w otoczeniu stronnictwa Jarosława Kaczyńskiego. Przecież wraz z premierostwem Mateusza Morawieckiego w rozmaitych organach i instytucjach władzy rządowej pojawią się nowi ludzie i to ze środowisk dotąd ułamkowo związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Owe mocne usytuowanie premiera Morawieckiego wyraziście pokazuje sprzeciw wobec tzw. chowu wsobnego, czyli wobec stawiania w polityce kadrowej w zasadzie wyłącznie na własne środowisko, często dość zamknięte środowisko koleżeńskie. Tak odczytuję jeden z aspektów nominacji Mateusza Morawieckiego: ma wprząc w bieg państwowych spraw polskich nowe kadry, przede wszystkim mające nowoczesne przygotowanie i niestandardowe doświadczenia zawodowe.

Całość.

Inaczej to się nazywa - chór wujów. Aparatczycy PiSu zdają sobie sprawę, że będą marginalizowani, a słynny zakon będzie powoli przechodził na emeryturę polityczną. Stąd opór w PiSie przeciw Morawieckiemu.

Przykład konieczności zmian:

Na TVN została nałożona gigantyczna kara za stronnicza relację z okupacji sali sejmowej przez opozycję. Trudno interpretować to inaczej jak zemstę plemienną na za nałożenie na TV Trwam 2014 roku kary 50 000 zł za relacje z Marszu Niepodległości. Tyle tylko, że czasy się zmieniły. TVN należy do amerykańskiej sieci telewizyjnej Scripps Networks Interactive. Znaczy to, że KRRITe nałożyła gigantyczna karę na spółkę z USA, kraju którego jesteśmy najwierniejszych z wiernych sojusznikiem. Po nałożeniu kary był najprawdopodobniej telefon do Departamentu Stanu USA, a ten w obronie amerykańskich interesów wydał oświadczenie. Biznes to biznes, atak na dochody amerykańskiej spółki musiał wywołać taka reakcję. Nikogo tam nie obchodzą jakieś polskie waśnie plemienne, liczy się tylko pieniądz jaki przynosi TVN choćby w opozycji.
Najwyraźniej decydenci tej kary rozumowali w polskich kategoriach walki plemiennej, kompletnie nie biorąc pod uwagę sytuacji prawno - własnościowej TVN. Świadczy to o kompletnej zaściankowości i oderwaniu od rzeczywistości. Można Kaczyńskiego lubić lub nie, nie można jednak odmówić jemu zrozumienia sytuacji i instynktu strategicznego. Podjął ryzykowną decyzje wbrew partii, najwyraźniej rozumiejąc konieczność przewietrzeniu PiSu, gdyż w przeciwnym przypadku skończy jak obecne plemię PO.

To jak w dawnej Legii Cudzoziemskiej - kto nie maszeruje ten ginie.

Dla mnie Morawiecki to przypadek bankstera, które z lewej strony ma serce, a z prawej portfel, nie pozwalając wzięcia góry jednej strony nad drugą. Jest wizjonerem gospodarki społecznej opartej na kapitale państwowym. Co z tego wyjdzie, nie wiem. Póki co jestem za.

Cz gru 14, 2017 1:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie ma to jak logika :)
PiS robi coś, by nie zamykać się na fachowców spoza siebie - okazja do ataku że widocznie się zamyka, skoro przeciwdziała.
PiS robi coś, by zapobiec zjawisku resortowości - okazja do ataku że pogrąża się w resortowości, skoro przeciwdziała.

TVN nawoływała do siłowego przejęcia władzy - za co oberwała symboliczną (jak na obroty tej stacji) karę - "zemsta!"

USA wydają oświadczenie, ewidentnie (co Robur przyznaje) w obronie "swoich" - ale oczywiście jest to "polska gra plemienna".

Cz gru 14, 2017 1:21 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał

Cytuj:
USA wydają oświadczenie, ewidentnie (co Robur przyznaje) w obronie "swoich" - ale oczywiście jest to "polska gra plemienna".

Biznes to biznes, atak na dochody amerykańskiej spółki musiał wywołać taką reakcję. Nikogo tam nie obchodzą jakieś polskie waśnie plemienne, liczy się tylko pieniądz jaki przynosi TVN choćby w opozycji.

Reszta napisana dość niejasno.

Cz gru 14, 2017 11:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 898, 899, 900, 901, 902  Następna strona