Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 17, 2017 11:16 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13452 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 886, 887, 888, 889, 890, 891, 892 ... 897  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
A jak nie udowodnisz to liczę ze przeprosisz Brygidę za kłamstwa i insynuacje.

Żądam sprecyzowania: jakie "kłamstwo" lub "insynuację" zarzuciłem Brygidzie???
Jeśli nie sprecyzujesz - to jest to dowód, że to Ty kłamiesz wobec mnie.

N lip 30, 2017 12:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):
Brygida napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
@Brygida
Na forum.wiara.pl ZAWSZE wychwalałaś PAD jako najlepszego Prezydenta RP, wzorowego katolika, wychwalałaś także jego rodziców jak wspaniale wychowali swojego syna.
Co sądzisz zatem o politykach PIS, którzy OPLUWAJĄ PAD, zamiast dziękować PAD za zawetowanie ustaw, tak jak to zrobili polscy biskupi, czyli np. Przewodniczący Episkopatu Polski S. Gądecki oraz H. Hoser, który nawet stwierdził, iż "Prezydent Andrzej Duda zachował się jak mąż stanu"?
Czy popierasz swoich biskupów i jesteś wdzięczna PAD za weta, czy też wzorem polityków PIS przyłączasz się do buntu wobec swych biskupów???

Czy będę wdzięczna przekonam się za 2 miesiące. Mam nadzieję, że zaproponowane ustawy przez PAD pójdą dalej niż ustawy zespołu parlamentarnego PiS.

Nie wierzę własnym oczom, że na katolickim forum prawdziwi katolicy "w pełnej łączności z papieżem" swoją katolicką wiarę wyrażają przedkładaniem popierania J. Kaczyńskiego i pisowskich ustaw sprzecznych z Nauką Społeczną Kościoła ponad wierność swoim biskupom i zasadom wynikającym z NSK.
Dziwię się tylko, że jeszcze nikt nie oskarżył biskupów o "wspieranie ubeków, esbeków, kodziarzy Sorosa i innych zdrajców Polski".

I czekam na konkrety. A jak nie to ostrzeżenie leci

N lip 30, 2017 12:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe, czy Tomasz oskarża o to też bp. Hosera? A może jest Mu posłusznym? ;)

N lip 30, 2017 12:26 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
I czekam na konkrety. A jak nie to ostrzeżenie leci

Konkretem jest list Przewodniczącego Episkopatu Polski dziękujący PAD za zawetowanie pisowskich ustaw.
Żądam od Ciebie konkretnych dowodów, że biskup Gądecki kłamie.

N lip 30, 2017 12:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tomek to troll PO. I jako takiego go traktuje na forum. Wszystko co robi i pisze wyglada jakby żywcem wycięte z GW. Własnego myślenia w jego postach nie zauważyłem.
Musi się nauczyć ze na katolik.pl nie tolerujemy obrzucania kogoś błotem a potem udawania ze jest wszystko ok. Jak nie przeprosi to skończy jak jeden taki który cały czas tylko manipulował, za to jest ban stały.
Ma szanse. Albo udowodni ze konkretne ustawy PIS są niezgodne z Magisterium. Aby to udowodnić musi posłużyć się konkretnymi zapisami nauczania Kościoła. Albo przeprosi Brygidę i innych katolików których obraził tym wpisem. Jeśli nie uczyni tego co napisałem to dostaje kolejne ostrzeżenie za kłamstwa i manipulacje.

N lip 30, 2017 12:34 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Tomek to troll PO. I jako takiego go traktuje na forum. Wszystko co robi i pisze wyglada jakby żywcem wycięte z GW. Własnego myślenia w jego postach nie zauważyłem.
Musi się nauczyć ze na katolik.pl nie tolerujemy obrzucania kogoś błotem a potem udawania ze jest wszystko ok. Jak nie przeprosi to skończy jak jeden taki który cały czas tylko manipulował, za to jest ban stały.
Ma szanse. Albo udowodni ze konkretne ustawy PIS są niezgodne z Magisterium. Aby to udowodnić musi posłużyć się konkretnymi zapisami nauczania Kościoła. Albo przeprosi Brygidę i innych katolików których obraził tym wpisem. Jeśli nie uczyni tego co napisałem to dostaje kolejne ostrzeżenie za kłamstwa i manipulacje.

Jeśli cytowanie publicznego listu Przewodniczącego Episkopatu Polski, który został opublikowany na portalu Katolickiej Agencji Informacyjnej eKAI (którego Radę Programową tworzą arcybiskupi: S. Budzik, S. Głódź, M. Jędraszewski oraz biskupi: A. Lepa i J. Tyrawa) a także obstawanie przy tym liście jako dowód na słuszność i prawdziwość wyrażonego tam oficjalnego stanowiska biskupów, wyrażonego przez samego Przewodniczącego EP - jest traktowane tutaj jako "kłamstwo", "obrażanie" - to jest to dowód Jockey, że masz naprawdę wyprany mózg przez PIS.
Rzeczywiście dalsza dyskusja nie ma sensu.
Żegnam.

N lip 30, 2017 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I nie odpowiedział :)

N lip 30, 2017 2:03 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I dostał ostrzeżenie.
Nie tolerujemy tutaj takiego manipulowania
Co było do przewidzenia, ze nie odpisze. Wiedzy o nauczaniu Kościoła on nie ma wiec jak mógł odnieść się do ustawy. Wie o Kościele tylko tyle co TVN i GW podadzą.
Musiał podkulić ogon i uciec.

N lip 30, 2017 2:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomek44 napisał(a):
Brygida napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
@Brygida
Na forum.wiara.pl ZAWSZE wychwalałaś PAD jako najlepszego Prezydenta RP, wzorowego katolika, wychwalałaś także jego rodziców jak wspaniale wychowali swojego syna.
Co sądzisz zatem o politykach PIS, którzy OPLUWAJĄ PAD, zamiast dziękować PAD za zawetowanie ustaw, tak jak to zrobili polscy biskupi, czyli np. Przewodniczący Episkopatu Polski S. Gądecki oraz H. Hoser, który nawet stwierdził, iż "Prezydent Andrzej Duda zachował się jak mąż stanu"?
Czy popierasz swoich biskupów i jesteś wdzięczna PAD za weta, czy też wzorem polityków PIS przyłączasz się do buntu wobec swych biskupów???

Czy będę wdzięczna przekonam się za 2 miesiące. Mam nadzieję, że zaproponowane ustawy przez PAD pójdą dalej niż ustawy zespołu parlamentarnego PiS.

Nie wierzę własnym oczom, że na katolickim forum prawdziwi katolicy "w pełnej łączności z papieżem" swoją katolicką wiarę wyrażają przedkładaniem popierania J. Kaczyńskiego i pisowskich ustaw sprzecznych z Nauką Społeczną Kościoła ponad wierność swoim biskupom i zasadom wynikającym z NSK.
Dziwię się tylko, że jeszcze nikt nie oskarżył biskupów o "wspieranie ubeków, esbeków, kodziarzy Sorosa i innych zdrajców Polski".

Coś się czepił biskupów i katolików???
Lewactwo najczęściej ma gęby pełne frazesów zarzucając katolikom niesubordynację.
Czy nie wyraziłam się jasno? Czekam na ustawy zaproponowane przez PAD i albo zwiększy się moje zaufanie do niego, albo nie.
Co do tego mają biskupi???

N lip 30, 2017 4:38 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey, nie uważasz, że przesadzasz?

Oczywiście, to Wasze forum i możecie "ostrzegać" czy banować kogo się Wam podoba, ale sytuacja, gdy na katolickim forum bany otrzymuje się za powołanie się na list Przewodniczącego Episkopatu Polski jest dla mnie kuriozalna i wręcz niesmaczna.

Nie każdy człowiek udzielający się tutaj musi być obeznany w prawie kanonicznym, co nie czyni go automatycznie "manipulatorem", "lewakiem", etc. Wręcz przeciwnie, jeśli katolik widzi, że Przewodniczący Episkopatu tak jednoznacznie wypowiada się w danej kwestii, to ma prawo uważać, że jest słuszne za tym stanowiskiem podążać.

Jeżeli uważasz, że poglądy wyrażone w tym liście są niesłuszne, warto byłoby pokusić się o własne argumenty i konkretnie napisać, dlaczego się ze stanowiskiem arcybiskupa Gądeckiego nie zgadzasz. Wykorzystywanie pozycji moderatora do straszenia banami ludzi za określony światopogląd może tylko zrażać, tym bardziej że Tomek44 wyrażał się grzecznie.

Co do meritum, oczywiście, że biskupi nie są konstytucjonalistami i nie zawsze było też tak, że cały Kościół opowiadał się za demokracją i trójpodziałem władzy.

Sam przytoczony list arcybiskupa Gądeckiego zawiera odwołania do Kompendium Nauki Społecznej Kościoła i przemówień JPII, dlatego myślę, że jednak warto się zastanowić nad trafnością zawartej w nim argumentacji, niezależnie od tego, czy uderza w partię, którą lubimy.

(Może się okazać, że teraz sama się tym wpisem naraziłam, no ale trudno, uważam, że trzeba zachowywać się przyzwoicie).

Śr sie 02, 2017 10:10 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę, ze Moderacji chodziło raczej o manipulacyjne zarzuty w stosunku do forumowiczów przy użyciu tych wystąpień biskupów, niż o przywołanie tych wystąpień, @MayKasahara.

Śr sie 02, 2017 10:29 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Myślę, ze Moderacji chodziło raczej o manipulacyjne zarzuty w stosunku do forumowiczów przy użyciu tych wystąpień biskupów, niż o przywołanie tych wystąpień, @MayKasahara.

Dokładnie tak.
Nie ban a ostrzeżenie nie za powoływanie się a za manipulacje. Masz dokładnie w postach moich gdzie wymagałam udowodnienia ze jego teza mieści się w tym co pisał. I to co MayKasahara pisze to tez próba manipulacji tym razem moim tekstem i moja reakcja na manipulacje.

Śr sie 02, 2017 5:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Chodzilo o ten post
Tomek44 napisał(a):
Ciekawe jest tylko to, że na katolickim forum katolik "w pełnej łączności z papieżem" Barney krytykuje Przewodniczącego Episkopatu Polski tylko dlatego, że biskupi wypowiadają się nie po myśli PIS.
Czy "pełna łączność z papieżem" nie wymaga obrony biskupów przez PIS-em, kiedy ci próbują forsować ustawy sprzeczne z Nauką Społeczną Kościoła, a nie krytykowanie biskupów, kiedy wypowiadają się nie po myśli PIS???
No chyba, że dla Barneya papieżem jest J. Kaczyński...

Śr sie 02, 2017 5:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Coroner napisał(a):
I pewnie dlatego biskupi poparli prezydenta w odmówieniu podpisu ustaw.
Z ta zgodnością programowa PiS to bym tez nie przesadzał.
PiS jest na pewno partia mająca zasady socjalne. Wiele lat temu nazywali to Polska solidarna w opozycji do Polski liberalnej. Teraz uszczęśliwiają nas swoimi wizjami. Pytanie tylko czy budżet to wytrzyma. Patrząc na gorączkowe poszukiwania kasy to możemy być świadkami małego krachu?

A co na ten temat mówią tzw. agencję ratingowe ? Pozdrawiam

Pt sie 04, 2017 10:08 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A masz coś do powiedzenia w temacie? Oczywiście postrzeganie plemienne.

So sie 05, 2017 12:38 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13452 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 886, 887, 888, 889, 890, 891, 892 ... 897  Następna strona