Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 20, 2017 7:47 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 887, 888, 889, 890, 891, 892, 893, 894  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ciachciacz - spam

Wt sie 08, 2017 1:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Min. Finansów odpiera zarzuty czołowych opozycyjnych mediów o tym, że rekordowe wpływy budżetu z VAT skutkiem przyblokowania zwrotu VAT-u przedsiębiorcom. MF opublikowało dane: to przedsiębiorcy zwrócili się o 4,2 mld zł mniejsze zwroty VAT niż rok wcześniej, a w I poł. 2017 "nie oddano" firmom ponad 2x mniej niż w I poł. 2016. MF wyposaża skarbówki w nowe narzędzia IT pozwalające odsiać wyłudzaczy od uczciwych przedsiębiorców

Śr sie 09, 2017 9:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzisiaj o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w W-wie msza św. w intencji 96 ofiar katastrofy smoleńskiej; po mszy Marsz Pamięci.
Oglądać będę transmisje w Telewizji Trwam, jak każdego 10-tego miesiąca.
Warto a nawet trzeba przypominać, że 96-osobowa delegacja z Prezydentem Lechem na czele udawała się do Katynia, aby uczcić ofiary ludobójstwa sowietów na Polakach.

88 miesięcznica jest wiadomością powtórzona 88 razy o której zainteresowaniu wiedzą. Starczy tego spamu.R.

Cz sie 10, 2017 4:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Oto jaka powinna być reakcja na lisowskie manipulacje normalnego dziennikarza
https://www.facebook.com/witold.jurasz. ... 8941143485

https://dorzeczy.pl/kraj/38430/Dziennik ... tutki.html

A tej wyszła słoma z butów
https://wpolityce.pl/m/polityka/352924- ... -jajo-weza

So sie 12, 2017 11:48 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey - co do pierwszego linku - sęk w tym, że znamy jedynie wersję jednej strony. Żeby mieć pełny obraz sytuacji musielibyśmy poznać także wersję drugiej strony.

Co do Agnieszki Holland - Artykuł w "Wpolityce" mi się nie podoba, bo jest napisany tonem bardzo emocjonalnym, a nie rzeczowym. Nie wiem, czemu ma służyć kpienie z jej dorobku w stylu: "Z wyżyn swego statusu dyktatorki polskiego kina, „zaklepanego” w filmowym towarzystwie po odejściu Andrzeja Wajdy". Poziom publicystyki w "Wpolityce" jest dla mnie żenujący.

Z drugiej strony, określenie "miesiączka" na "miesięcznicę" też mi się nie podoba i absolutnie nie pochwalam takiej retoryki. Natomiast trudno udawać, że miesięcznice to uroczystości religijne ku pamięci zmarłych. Miesięcznice to manifestacje polityczne, podczas których często politycy posługują się bardzo ostrą retoryką wobec swoich oponentów, dlatego też powinni się liczyć z odpowiedzią drugiej strony.

Moja propozycja jest taka: jeśli chcemy uczcić pamięć zmarłych w katastrofie smoleńskiej, nie bawmy się w miesiecznice/kontrmiesięcznice/inne polityczne manifestacje, po prostu pójdźmy do Kościoła i pomódlmy się w ciszy. Dla niewierzących alternatywą może być chwila zadumy.

Pn sie 14, 2017 1:21 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Co do Agnieszki Holland - Artykuł w "Wpolityce" mi się nie podoba, bo jest napisany tonem bardzo emocjonalnym, a nie rzeczowym. Nie wiem, czemu ma służyć kpienie z jej dorobku w stylu: "Z wyżyn swego statusu dyktatorki polskiego kina, „zaklepanego” w filmowym towarzystwie po odejściu Andrzeja Wajdy". Poziom publicystyki w "Wpolityce" jest dla mnie żenujący.
Jak wszystkim KOD.
MayKasahara napisał(a):
Z drugiej strony, określenie "miesiączka" na "miesięcznicę" też mi się nie podoba i absolutnie nie pochwalam takiej retoryki. Natomiast trudno udawać, że miesięcznice to uroczystości religijne ku pamięci zmarłych. Miesięcznice to manifestacje polityczne, podczas których często politycy posługują się bardzo ostrą retoryką wobec swoich oponentów, dlatego też powinni się liczyć z odpowiedzią drugiej strony.
Normalnie szok. A widziałaś co na tych politycznych manifestacjach się dzieje?
Osobiście nie byłem ale oglądałem w TV. Modlitwa. Tylko w wypranych KODowskich mózgach może komuś się to kojarzyć z polityką. No chyba, że u nas w Polsce politykowaniem jest wszystko co nie jest robione przez PO.
Jak Niesiolowski z Palikotem szaleli i obrażali wszystkich to byla demokracja. A jak ktoś szydzi z KODowców to przejaw szowinizmu, faszyzmu i Bóg wie czego jeszcze. To co piszesz to najzwyczajniej popieranie podwójnych standardów.

Pn sie 14, 2017 2:55 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jak wszystkim KOD.

Nie wiem, co KOD ma do rzeczy.

Cytuj:
A widziałaś co na tych politycznych manifestacjach się dzieje?
Osobiście nie byłem ale oglądałem w TV. Modlitwa. Tylko w wypranych KODowskich mózgach może komuś się to kojarzyć z polityką. No chyba, że u nas w Polsce politykowaniem jest wszystko co nie jest robione przez PO.

Śledzę co się dzieje na miesięcznicach od początku. Raz obserwowałam ją na żywo (akurat byłam w okolicy i się przyglądałam czynnie nie uczestnicząc). Faktycznie są tam osoby, które po prostu się modlą, ale jest to mniejszość. Większość traktuje miesięcznicę jako okazję do politycznej manifestacji. Z jednej strony podczas takiej miesięcznicy padają wzniosłe hasła katolickie, z drugiej - w tłumie poziom nienawiści do przeciwnika politycznego jest bardzo duży. Chociażby przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na jednej z ostatnich miesięcznic nie było przemówieniem żałobnym, lecz stricte politycznym - i to bardzo ostro dzielącym.

Ja nie popieram "miesięcznic" - chociaż oczywiście, w demokratycznym państwie tego typu manifestacje mają prawo się odbywać. Mam świadomość tego, że gdybym po prostu chciała przyjść i pomodlić się za ofiary katastrofy (ze wszystkich opcji politycznych) i ich rodziny, od razu byłabym wmieszana w ludzi, którzy nienawidzą Tuska/Kodu/"lewaków", snują teorie spiskowe o zamachu etc.

Dlatego uważam, że lepiej pomodlić się w samotności/w Kościele

Pn sie 14, 2017 7:51 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jak Niesiolowski z Palikotem szaleli i obrażali wszystkich to byla demokracja. A jak ktoś szydzi z KODowców to przejaw szowinizmu, faszyzmu i Bóg wie czego jeszcze. To co piszesz to najzwyczajniej popieranie podwójnych standardów.

Dlaczego? Przecież ja wyraźnie sprzeciwiam się chamstwu z obydwu stron. Dlatego sprzeciwiam się robieniu z miesięcznic "miesiączek", ale i pisaniu o "wypranych kodowskich mózgach". Taki poziom dyskusji politycznej nie służy żadnej ze stron.

Pn sie 14, 2017 7:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Przyznam szczerze, że od około bodajże dwóch tygodni, mój "światopogląd" w temacie, zaczyna się przesuwać z prawej strony na lewą i obecnie leży gdzieś po środku. Zawsze uważałem np. takie wpisy
Cytuj:
I tłumaczyła zagranicznym turystom, jak to Jarosław Kaczyński urządza „seanse nienawiści”,
, albo epitety o "sekcie smoleńskiej" itp. za zwykłe, podłe i chamskie złośliwości, nie mające żadnych merytorycznych przesłanek.

Niestety, ale odnalazłem "ziarno prawdy" w tych stwierdzeniach. I wystarczy taka jedna łyżka dziegciu, aby w całej beczce napsuć miodu.

Pn sie 14, 2017 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Ciekawe czasy że wiec polityczny PiS-u zalicza się do uroczystości religijnych :D

Pn sie 14, 2017 9:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ponieważ papież Franciszek postanowił nie odpowiadać na postawione przez kardynałów pytania dotyczące Jego adhortacji „Amoris laetitia”, konieczna jest „korekta” sposobu nauczania niezgodnego z wiarą katolicką – stwierdził w kolejnym już wywiadzie były prefekt Sygnatury Apostolskiej kardynał Raymond Burke.

http://www.pch24.pl/jak-wygladalaby-formalna-korekta-nauczania-papieza--kardynal-burke-odpowiada,53873,i.html
Oby zdążył. Już jeden z muszkieterów odszedł do Pana..

Pt sie 18, 2017 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Taka ciekawostka :

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... Id,2430518

Sprzęt który jak pamiętam już w czasach kiedy pełniłem zasadniczą służbę wojskową był powiedzmy delikatnie lekko przestarzały.
BAT-a udało nam się za moich czasów reanimować a PTS to były podstawowe jednostki używane przy wszelkich powodziach?

N sie 20, 2017 4:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Decyduje sprawność, zużycie sprzętu. Ten sprzęt nie był zbyt dużo używany. Na pewno przydałby sie nowszy, mocniejszy, niemniej ten działa, łatwo go naprawić. Nie ma sytuacji jak w Afganistanie, gdzie używane przez któryś z kontyngentów Volvo wymagały w warunkach pustynnych nieustannych wizyt serwisu....

Śr sie 23, 2017 9:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Decyduje sprawność, zużycie sprzętu. Ten sprzęt nie był zbyt dużo używany. Na pewno przydałby sie nowszy, mocniejszy, niemniej ten działa, łatwo go naprawić. Nie ma sytuacji jak w Afganistanie, gdzie używane przez któryś z kontyngentów Volvo wymagały w warunkach pustynnych nieustannych wizyt serwisu....

Robur nie żebym zachwalał posowiecki sprzęt ale do naprawy tego starczył młotek i kila kluczy.
Czasy mojej służby wojskowej to już ponad trzydzieści lat, zdaje się że czas się tam zatrzymał ?

Cz sie 24, 2017 5:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prezydent Macron twierdzi,że Polska jest izolowana w Europie, i nie może decydować o jej kierunku. A ja uważam,że fakt iż nie przyjęliśmy waluty Euro nie może być powodem naszej dyskryminacji. We Francji od miesięcy trwa stan wyjątkowy (niemal wojenny), muzułmanie opanowali ten kraj - jeśli tak ma wyglądać laickość, to trzeba przyznać rację Polsce. Polityka migracyjna jest fiaskiem p. Merkel, a jeżeli prezydent Francji ją popiera to szkodzi nie tylko sobie, ale przede wszystkim własnemu krajowi i jego interesom w Polsce. Polska bowiem szeroko otworzyła swój rynek na hipermarkety, głównie właśnie francuskie (wielkie sieci handlowe). Pozdrawiam

Pt sie 25, 2017 11:39 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 887, 888, 889, 890, 891, 892, 893, 894  Następna strona