Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 13, 2018 11:15 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903 ... 968  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
kiedyś art-33 napisał(a):

Komisja Wenecka już dawno pokazała swoją stronniczość, a ja prosiłem o dowody, a nie kolejne ataki.

N gru 10, 2017 8:40 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cóż Kaczyński wziął sobie do serca to co mówił Niesiołowski wygrajcie sobie wybory to wszystko sobie przegłosujecie. I głosują.
Problem z TK jest taki ze PO na szybko majstrowała przy ustawie żeby zdążyć przed wyborami.
I na sile zdążyli. Prezydent miał to klepnąć i miało być git. Ale wydarzyło się nieszczęście. Bo Komorowski potrącił zakonnice w ciąży na pasach i wybory przegrał a Duda juz w czasie wybierania tych ponadplanowych sędziów zapowiedział ze nie przyjmie ich. Zreszta zapowiedział o wszystkich ustawach które mogli sobie jeszcze przegłosować. I się sprawa rypła.
TK miał być ich gwarantem ze mimo ze rządzi PiS to im się nic nie stanie.
A PiS wygrał wybory i realizuje dokładnie to co zapowiedział. Wiem ze to nowość w naszym życiu politycznym ze partia realizuje obietnice wyborcze. Dali 500 na dziecko, uszczelnili VAT, zlikwidowali karuzele vatowska. Robią porządki w sadownictwie. Podpuszczony sędzia w Gdańsku pokazał ze praktyka ustawianych procesów i wyborów sędziów do sprawy to zasada.
Jak to pewien polityk PO powiedział ze państwo jest teoretyczne. I wlasnie PiS doprowadza do tego ze zaczyna działać.
Kolejny temat to zagranica. Przestaliśmy jeść z ręki i zgadzać się na wszystko jak to było za rządów PO-PSL a zaczęliśmy nasze interesy uważać za najważniejsze. Niemcy i Francja burza sie bo nagle urywają się ich lukratywne interesy w Polsce.
Osobiście czekam na ustawę porządkująca sprawy udziału kapitału zagranicznego w rynku medialnym. Dużo racji jest w tym ze wiele tytułów to nie są polskie gazety a jedynie polskojęzyczne.

N gru 10, 2017 10:04 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Komedii ciąg dalszy. Juz znamy przynajmniej 10wersji jak to było w latach 70 i jak to Wałęsa dzielnie nie donosił chociaż donosił. A teraz mamy kolejną wersje https://dorzeczy.pl/kraj/49809/Walesa-z ... cenie.html
Ten gość nie ma za grosz honoru.

N gru 10, 2017 3:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):

Komisja Wenecka już dawno pokazała swoją stronniczość, a ja prosiłem o dowody, a nie kolejne ataki.

Yarpen jeśli stu na stu ludzi Ci mówi że jesteś koniem kup sobie siodło i przyzwyczajaj się do siana bo jesteś cholera koniem a nie że się oni uwzięli i są stronniczy.

N gru 10, 2017 4:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trollu kiedyś arcie-33, mnie guzik obchodzi Komisja Wenecka, Komisja Europejska, Parlament Europejski czy jakakolwiek inna instytucja UE, będąca na smyczy Francji i Niemiec. Wrzuciłeś pewne tezy*, to teraz przedstaw argumenty, które potwierdzą ich zasadność.

*Oczywiście w każdej chwili możesz je odwołać i przeprosić za pomówienia.

N gru 10, 2017 4:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trollu kiedyś arcie-33, mnie guzik obchodzi Komisja Wenecka, Komisja Europejska, Parlament Europejski czy jakakolwiek inna instytucja UE, będąca na smyczy Francji i Niemiec. Wrzuciłeś pewne tezy*, to teraz przedstaw argumenty, które potwierdzą ich zasadność.

*Oczywiście w każdej chwili możesz je odwołać i przeprosić za pomówienia.

Rozumiem że opcja koni "nic nas nie przekona że białe jest białe a czarne czarne" z koniami nie zwykłem się kopać mają w tym większe doświadczenie.

N gru 10, 2017 6:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli nie masz ani argumentów, aby potwierdzić swoje tezy, ani honoru, aby je odwołać.

N gru 10, 2017 6:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
tak klasykiem "Koń jaki jest każdy widzi" tyle w kwestii argumentów , przecie nasi panowi otwarcie to przyznają że łamią konstytucję i prawo ale przegłosują że jest inaczej . czego mam jeszcze szukać i co przedstawiać ?
Co do Honoru to wybacz ale jak mi się wydaje że nawet jak byś się o niego przypadkiem potknął to nie bardzo byś wiedział co to jest.

PS moderacja z całą świadomością napisałem co napisałem ale znudziło mi się to głupie przekomarzanie :)

N gru 10, 2017 7:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
tak klasykiem "Koń jaki jest każdy widzi" tyle w kwestii argumentów , przecie nasi panowi otwarcie to przyznają że łamią konstytucję i prawo ale przegłosują że jest inaczej . czego mam jeszcze szukać i co przedstawiać ?
Co do Honoru to wybacz ale jak mi się wydaje że nawet jak byś się o niego przypadkiem potknął to nie bardzo byś wiedział co to jest.

PS moderacja z całą świadomością napisałem co napisałem ale znudziło mi się to głupie przekomarzanie :)

A na to dowód masz bo jak nie to dostajesz ostrzeżenie za kłamstwa i manipulacje.
Na żądanie Yarpena o dowody na poprzednie postanowiłeś wyłgać się kolejnymi kłamstwami. Za taki trolling można tylko dostać kolejna karę regulaminowa. I albo odwołujesz to co napisałeś albo przedstawiasz dowody albo dostajesz ostrzeżenie. Wybór należy do ciebie.

N gru 10, 2017 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Z krajów muzułmańskich wyjątkiem jest Iran, przedstawiany u nas niczym demon czyhający na dobry Izrael i jątrzący na Bliskim Wschodzie. Po prawdzie Irańczycy w swej większości są dobrze wykształceni, reprezentują wysoka kulturę. Czarny pjar Iranu to kwestia zapotrzebowania propagandowego, nic więcej. Polecam o katolikach w Iranie:

Nikt nas w Iranie nie prześladuje

Pełna zgoda, cieszę się że ktos tutaj ma takie poglądy o irańczykach a nie powiela amerykańsko żydowskiej propagandy. Nie zapominajcie że najprawdopodobniej z Persji do Chrystusa przyszli mędrcy z darami, ci ludzie potrafili dostrzeć i pokłonić się Logosowi, wiec potencjał racjonalności w tym narodzie jest duży, nawet pomimo nakładki muzułamańskiej.

Robur napisał(a):
Co do zmiany premiera jest to ryzykowny eksperyment, lecz niestety absolutnie konieczny. UE powoli zbiera się po brexicie i czas naszego brykania się kończy. W dyplomacji obrażanie sie trwa ok dwóch lat, później trzeba się godzić lub dzielić na serio. Pomruki brukselskie są coraz groźniejsze, kasa jest zagrożona, wnioski co do działań nasuwają się same.

Ale co, chcesz dać do zrozumienia, że to premier Szydło była personalnie odpowiedzialna za pogroszenie realcji z wierchuszką UE? Chcesz powiedzieć że PiS chce zrobić z niej kozła ofiarnego na którego sprojektuje "grzechy i wypaczenia" i jak tego kozła się zabije to nastapi "nowe otwarcie" i wszysto będzie dobrze? I teraz UE to łyknie, bo bankier samą swoją twarzą udobrucha marksistów z UE? Czy może będziemy musieli przyjąć islamskich imigrantów?

Dajcie spokój z powieleniam pisowskiej propagandy. Tak naprawdę nie widomo o co chodzi z usunięciem Szydło. Ale na pewno nie chodziło tu o dobro Polski, bo nikt z pisowców nie potrafi tego jasno wyartykułować na co po co i w jaki sposób, pewnie to jakieś wewntrzne gierki Kaczyńskiego.

N gru 10, 2017 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A na to dowód masz bo jak nie to dostajesz ostrzeżenie za kłamstwa i manipulacje.
Na żądanie Yarpena o dowody na poprzednie postanowiłeś wyłgać się kolejnymi kłamstwami. Za taki trolling można tylko dostać kolejna karę regulaminowa. I albo odwołujesz to co napisałeś albo przedstawiasz dowody albo dostajesz ostrzeżenie. Wybór należy do ciebie.

Dowody i argumenty zostały przedstawione Nic nie poradzę że konia nic nie przekona, uprzedzenia stronniczość . a karę przyjmę grzecznie i z pokorą ostatecznie to nic wielkiego , obecnie ludzi się bije prześladuje a ja tylko nie będę mógł pisać na Katolik.pl. Gdzie i tak piszę raczej z sentymentu niż czego kolwiek innego ;-)

N gru 10, 2017 8:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak będą wyglądać PiSowskie sądy tu mały przykład :

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... wa/wjg4yg3

Nie ważne winny nie winny co się zniszczy po drodze , wyrok ma zapaść na partyjne zamówienie (w tym przypadku prokuratora i ministra)

N gru 10, 2017 9:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał

Cytuj:
Dajcie spokój z powieleniam pisowskiej propagandy.

Pisowska propaganda jest bardzo emocjonalna, często dzieli ludzi. Jeśli nie ulegać jej, to należy być ponad podziałami. Polityka PiSu zaś jest bardzo racjonalna, dokładnie odwrotna do propagandy o czym dalej.

Cytuj:
Ale co, chcesz dać do zrozumienia, że to premier Szydło była personalnie odpowiedzialna za pogroszenie realcji z wierchuszką UE? Chcesz powiedzieć że PiS chce zrobić z niej kozła ofiarnego na którego sprojektuje "grzechy i wypaczenia" i jak tego kozła się zabije to nastapi "nowe otwarcie" i wszysto będzie dobrze? I teraz UE to łyknie, bo bankier samą swoją twarzą udobrucha marksistów z UE? Czy może będziemy musieli przyjąć islamskich imigrantów?(...)

Tak naprawdę nie widomo o co chodzi z usunięciem Szydło. Ale na pewno nie chodziło tu o dobro Polski, bo nikt z pisowców nie potrafi tego jasno wyartykułować na co po co i w jaki sposób, pewnie to jakieś wewntrzne gierki Kaczyńskiego.

Wiesz na takie dictum mam dyżurny przykład Andrzeja Wajdy.
W filmie "Popioły" Kozietulski ze szwoleżerami szarżują na białych koniach. Krytyka wyciągnęła z tego wnioski o symbolu wodza na białym koniu, co wolność Polsce przynosi etcet. Mistrz zapytany o sens białych koni miał odpowiedzieć - zdjęcia kręciliśmy w nocy, a białe konie było lepiej widać... :-D

Przy takim ruchu piecze się kilka pieczeni jednocześnie. Następują przetasowania, ruchy, frakcje zajmują nowe pozycje. Zapewne jest tak i tym razem. Tylko, że te ruchy personalne są wtórne. Zwraca się na nie uwagę pomijając istotę rzeczy jako mało nośną medialnie.

PiS w obecnej sytuacji nie bardzo ma z kim przegrać i śmiało mógłby dociągnąć do wyborów. Byłoby to jednak pyrrusowe zwycięstwo. Nie chodzi też o premier Szydło jej winy.

Wbrew hurra propagandzie zagrożone zaczynają być nasze fundusze z Brukseli, a są one niezbędne do dalszego rozwoju. Okrojenie ich to klęska dla Polski, co szybko odwróciłoby sie przeciw PiSowi. Dalej jesteśmy skłóceni z Rosją, Niemcami, Francją, Brukselą, zaczynamy z Ukrainą, a wszystko opiera się na pół egzotycznym sojuszu z USA. Niezbędna jest zmiana kursu, trudno to jednak wytłumaczyć elektoratowi (twardszemu), więc mamy mowę - trawę. Takie są rokowania na przyszłości, trzeba ruchy wykonać już teraz dla uniknięcia klapy.
Prawdopodobnie politykę zagraniczna przejmie Prezydent, nie łączony jak Szydło bezpośrednio z Kaczyńskim. Zmiana twarzy, łatwiejsza rozmowa. Premier Szydło zbierała w Brukseli dobre noty, jednak miała opinie niesamodzielnej. Prezydent nie ma tego odium, zdążył sobie wyrobić pewna markę.
Na rynku krajowym nie będzie już więcej socjału, ten etap jest zamknięty. Należy więc coś dać w zamian. To idea budowy patriotyzmu gospodarczego we wspólnym europejskim domu. Mamy więc temat dla utrzymania nowego elektoratu PiSu. Ponieważ wolta jest karkołomna odbywa się delikatnie, ministrowie będę wymieniani powoli. Morawiecki w pierwszej kolejności udzielił wywiadu TV Trwam dla uspokojenia tego elektoratu.
Taka jest polityka. We Francji w dwa miesiące stworzono Macrona i partie prezydencką z polityków różnych ugrupowań, poglądy polityczne lewo - prawe były bez znaczenia. Nie było problemu, po prostu u nas traktuje się klepanie polityków na serio, nie wiadomo dlaczego.

Ludzko europejska twarz w Brukseli, potrzeby propagandowe to jedno. Druga to konieczność dalszych reform gospodarki i wyznaczenia drogi na przyszłość. Przykład, warto przeczytać całość:

Rzeczpospolita: W ubiegłym tygodniu politycy PiS skrytykowali w Sejmie projekt reformy nauki i szkolnictwa wyższego. Padły zarzuty, że jest to pomysł neoliberalny. Jakby pan skomentował te słowa?

Jarosław Gowin: Nazywanie mojego projektu neoliberalnym ma taki sam sens, jak gdybym ja określał poglądy autora tych słów jako neokomunistyczne. Nie ma sensu rozmawiać za pomocą inwektyw. Dyskusja nad ustawą trwa od dwóch lat. Wszyscy zainteresowani mieli okazję uczestniczyć w serii dziewięciu wielkich konferencji, dziesiątkach paneli. Nikt nie może powiedzieć, że jest zaskoczony treścią ustawy. To, że nie wszyscy się z nią zgadzają, traktuję jako rzecz zupełnie naturalną. Kontrowersje towarzyszą każdej wielkiej reformie systemowej. (...)

Część środowiska profesorskiego obawia się podnoszenia wymagań. Jak płachta na byka działa podnoszony przeze mnie argument, że powinniśmy zwiększyć poziom umiędzynarodowienia uczelni. Nie wszystkim odpowiada też to, że zamierzam usamodzielnić młodych badaczy. (...)

Natomiast ustawa podpisana ostatnio przez prezydenta to prawdziwy przełom. Dzięki niej od 1 stycznia 2018 roku przedsiębiorca inwestujący 1 zł się w badania i rozwój będzie mógł od podstawy opodatkowania odpisać 2 zł. Za sprawą tego rozwiązaniu Polska wejdzie do grona światowych liderów we wspieraniu innowacyjnej gospodarki.

http://www.rp.pl/Edukacja/311269937-Gow ... mozgow.htm

Szydło nie była w stanie tego przepchnąć. Prezes widać lepiej rozumie, gdzie przyszłość Polski i postawił na kandydaturę Morawieckiego. Konieczna jest dalsza konsolidacja, banków, spółek skarbu państwa. Kto jak nie polskie spółki będzie inwestował w polska naukę? Przecież nie zagraniczne, one tylko potrzebują do swoich projektów polskich inżynierów za darmo, wykształconych za nasze pieniądze. Takie działanie PiSu nazywają socjalistycznym podejściem, jak w komunie. Za komuny też używano okrągłych kół, tak jak obecnie.
To samo dotyczy aktywnego działania ze strony premiera na rzecz promocji polskiej gospodarki za granicą. To jest jego żywioł, nie Beaty. Sądzę, że lepiej wykorzysta dla gospodarki okres koniunktury.

Reasumując, w przerwie w meczu zmieniamy rozgrywającego z defensywnego na ofensywnego, wycofujemy obrońcę, wprowadzamy czwartego napastnika i kogoś tam jeszcze. We Francji dziwaczny manewr się udał, dlaczego nie ma polski eksperyment? Za 15 lat mało kto będzie pamiętał o kadrowych przepychankach, istotna będzie skuteczność wprowadzonych programów rozwojowych Polski.

Pn gru 11, 2017 1:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Dowody i argumenty zostały przedstawione Nic nie poradzę że konia nic nie przekona, uprzedzenia stronniczość . a karę przyjmę grzecznie i z pokorą ostatecznie to nic wielkiego , obecnie ludzi się bije prześladuje a ja tylko nie będę mógł pisać na Katolik.pl. Gdzie i tak piszę raczej z sentymentu niż czego kolwiek innego ;-)

Typowe - rzucić oszczerstwo, nie umieć udowodnić i potem grać męczennika za to, że ktoś sprzeciwia się oszczerstwu.

Pn gru 11, 2017 1:35 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem

Możesz uzasadnić?

Pn gru 11, 2017 2:02 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903 ... 968  Następna strona