Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 18, 2018 2:56 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13896 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 902, 903, 904, 905, 906, 907, 908 ... 927  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Więcej realizmu, Martyś. USA nijak nie stanęły po stronie Izraela. To, że ośmiu kongresmenów wzywa prezydenta RP do zawetowania nowelizacji ustawy o IPN, jeszcze nie oznacza, że takie jest stanowisko USA. :D

Pt lut 02, 2018 12:06 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Więcej realizmu, Martyś. USA nijak nie stanęły po stronie Izraela. To, że ośmiu kongresmenów wzywa prezydenta RP do zawetowania nowelizacji ustawy o IPN, jeszcze nie oznacza, że takie jest stanowisko USA. :D

Czyżby?
Departament Stanu USA pisze: "Procedowana ustawa może być zagrożeniem dla wolności słowa i badań naukowych. Nie wolno w żadnym wypadku hamować dyskusji i komentarzy na temat Holokaustu. (...) Następstwem wprowadzenia ustawy może być zachwianie strategicznych relacji Polski - włącznie z relacjami z USA i Izraelem."

https://wiadomosci.wp.pl/konflikt-z-izr ... 202194049a

Pt lut 02, 2018 1:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Potrafisz zauważyć tryb przypuszczający w tym tekście?

Pt lut 02, 2018 1:05 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem

A co, nadal masz wątpliwości po której stronie opowiedział się Departament Stanu USA? :roll: Jak na ustawę, która jeszcze nie weszła w życie groźba "zachwiania strategicznych relacji Polski - włącznie z relacjami z USA i Izraelem" jest wg mnie aż nazbyt dosadna...

Pt lut 02, 2018 1:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sorry, ale jak widzisz groźby tam, gdzie ich nie ma, to ja sobie odpuszczę rozmowę z Tobą.

Swoją drogą, to po treści tego dokumentu Departamentu USA jasno widać, że pisali go na podstawie doniesień medialnych, a nie analizy treści ustawy. Gdyby przeczytali ustawę, to wiedzieliby, że:

Art. 55a
3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w
ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.

Fakt, iż palnęli bzdurę o tym, jakoby ta ustawa miała być zagrożeniem dla badań naukowych, świadczy, iż tego nie czytali.

Pt lut 02, 2018 1:30 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To potrafimy najlepiej - brnąć w swej głupocie i się obrażać...

Pt lut 02, 2018 1:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Możemy porozmawiać o rzeczywistości. Na bzdury w stylu, że ten dokument Departamentu Stanu USA zawiera groźby zwyczajnie szkoda mi czasu.

Pt lut 02, 2018 1:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Powinniśmy postępować jak Izrael - tj. mieć w d.. co o nas mówią.
Na Izrael wszyscy plują i krzyczą od 67 roku - i szanują co mówi.
Świat nie szanuje tych frajerów, których chwali (a że pochwał tak bardzo pragną nasi krajowe włazidupki, to trudno)
Jesteśmy większym krajem niż Izrael.
Nie musimy się dostosowywać.

Zwłaszcza, że mamy rację.

Pt lut 02, 2018 1:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prawda jest taka, że świat liczy się tylko z tym, kto potrafi trzepnąć pięścią w stół i twardo walczyć o swoje interesy.

Pt lut 02, 2018 2:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Martyś napisał(a):

A co, nadal masz wątpliwości po której stronie opowiedział się Departament Stanu USA? :roll: Jak na ustawę, która jeszcze nie weszła w życie groźba "zachwiania strategicznych relacji Polski - włącznie z relacjami z USA i Izraelem" jest wg mnie aż nazbyt dosadna...

No ja akurat zadalem sobie trud wejscia na strone Departamentu Stanu i znalezienie tego oswiadczenia. Jest ono tuz obok wezwania do jakiegis panstewka w srodkowej Afryce by wypuscil czy sadzil sprawiedliwie jakiego tam dzialacza czy kogo tam bo jak nie to Ameryka sie obrazi. I dziesiatki takich oswiadczen do wszelakich stron swiata.

W Ameryce dominuja motywacje ekonomiczne i dopoki Polska chce kupowac gaz i bron od nich to nie beda zrywac zadnuch relacji bo Izraelbsobie tego zyczy.
Z Izraelem trzeba ostro i stanowczo bo prof Norman Finkelstain, ktory sledzi i bada miedzy innymi stosunki amerykansko zydowskie jasno twierdzi ze syjonizm zalamuje sie w Ameryce

https://m.youtube.com/watch?v=bLfcY27v2rw

Pt lut 02, 2018 2:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Uważam, że wyłączenie działalności artystycznej jest błędem.
Obecnie "sztuka" ma więcej wspólnego z propaganda niż z artyzmem.

Inaczek jesli idzie o "działalność naukową" to wolność jest potrzebna: jak jeden gość zaczął się zastanawiać, czy rachunki się zgadzają (tj. czy liczba krematoriów była w stanie obsłużyć tyle egzekucji) to go tak zaszczuli, że popełnił samobójstwo.

Rzecz nie jest teoretyczna: nie wiem czy wiecie, ale w pewnym momencie , bodajże w latach 50-tych uważano, ze w Auschwitz-Birkenau zginęło 3 razy więcej ludzi, niż to się przyjmuje obecnie: sprawę sprostował, po długich badaniach bodajże ówczesny dyrektor Muzeum Auschwitz.
Dziś, gdyby wydarzyła się podobna sytuacja, prawdopodobnie zostałby zwolniony, zaszczuty, a może i skazany za "kłamstwo Oświęcimskie" (swoją drogą - dlaczego "oświęcimskie" a nie "Auschwitzowskie"?

Trzeba tylko zadbać, by pod pozorem "publikacji naukowych" nie było przemycane owo kłamstwo jako propaganda.

Pt lut 02, 2018 2:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Martyś napisał(a):
To potrafimy najlepiej - brnąć w swej głupocie i się obrażać...

Wierze ci, bo znasz siebie lepiej niz ja ciebie.

Pt lut 02, 2018 2:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Uważam, że wyłączenie działalności artystycznej jest błędem.
Obecnie "sztuka" ma więcej wspólnego z propaganda niż z artyzmem.

Inaczek jesli idzie o "działalność naukową" to wolność jest potrzebna: jak jeden gość zaczął się zastanawiać, czy rachunki się zgadzają (tj. czy liczba krematoriów była w stanie obsłużyć tyle egzekucji) to go tak zaszczuli, że popełnił samobójstwo.

Rzecz nie jest teoretyczna: nie wiem czy wiecie, ale w pewnym momencie , bodajże w latach 50-tych uważano, ze w Auschwitz-Birkenau zginęło 3 razy więcej ludzi, niż to się przyjmuje obecnie: sprawę sprostował, po długich badaniach bodajże ówczesny dyrektor Muzeum Auschwitz.
Dziś, gdyby wydarzyła się podobna sytuacja, prawdopodobnie zostałby zwolniony, zaszczuty, a może i skazany za "kłamstwo Oświęcimskie" (swoją drogą - dlaczego "oświęcimskie" a nie "Auschwitzowskie"?
Przeciez my sami jako panstwo polskie dofinansowywalismy takie gowna jak Ida czy Poklosie.
Trzeba tylko zadbać, by pod pozorem "publikacji naukowych" nie było przemycane owo kłamstwo jako propaganda.

Pt lut 02, 2018 2:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trzeba było zrobić ustawę porządnie, a nie taki niejednoznaczny bubel prawny, który każdy interpretuje inaczej (w różnych dyskusjach nie widać nawet cienia konsensusu).

"Jeśli nie zmienisz postępowania, wtedy mogę strzelić Cię w mordę". To nie jest groźba?

Nigdy nie miałeś łatwości w zrozumieniu niedosłownych form wypowiedzi. Gdybyś jednak nadal nie dostrzegał w tym groźby, to może np. zapytaj małżonki? Kobiety lepiej niż mężczyźni rozumieją wszelkie sugestie, aluzje i inne niedosłowne wypowiedzi.

Fakt, iż palnęli bzdurę o tym, jakoby ta ustawa miała być zagrożeniem dla badań naukowych, świadczy, iż tego nie czytali.

W takim razie powinni precyzyjnie zdefiniować, co w prawie ma oznaczać działalność naukowa. Teraz nie wiadomo, czy dziennikarz albo nawet historyk piszący własną książkę podlega tu pod paragraf.

Wespecjan napisał(a):
skowyt żydów.

Skowytać to mogą tylko zwierzęta.

W jednym wątku wykazujesz wyjątkową duchową wrażliwość, aby zaraz w drugim nie dawać rady ukryć nienawiści, gdy nieświadomie dobierasz słowa ocierające się o określenia typu "psy niewierne".

Jezus wypowiadał się bardzo zdecydowanie o takich postawach.

Pt lut 02, 2018 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Soul33 napisał(a):
Trzeba było zrobić ustawę porządnie, a nie taki niejednoznaczny bubel prawny, który każdy interpretuje inaczej (w różnych dyskusjach nie widać nawet cienia konsensusu).

Owszem, interpretują inaczej, kiedy mają w czterech literach to, co jest zapisane w ustawie. Jak się weźmie na warsztat konkretne przepisy, to już nie da się tego wykręcać na wszystkie strony.

"Jeśli nie zmienisz postępowania, wtedy mogę strzelić Cię w mordę". To nie jest groźba?[/quote]
To jest ostrzeżenie. Groźba miała by miejsce gdyby zdanie brzmiało: "Jeśli nie zmienisz postępowania, to dostaniesz w mordę"

Cytuj:

W takim razie powinni precyzyjnie zdefiniować, co w prawie ma oznaczać działalność naukowa. Teraz nie wiadomo, czy dziennikarz albo nawet historyk piszący własną książkę podlega tu pod paragraf.

LOL
W prawie autorskim też funkcjonuje termin o pracach naukowych, który nigdzie nie został tam zdefiniowany. Więc wybacz, ale pleciesz bzdury.

Pt lut 02, 2018 8:48 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13896 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 902, 903, 904, 905, 906, 907, 908 ... 927  Następna strona