Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 20, 2018 6:30 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 950, 951, 952, 953, 954, 955, 956 ... 958  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
exeter:
exeter napisał(a):
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
Jakiej sofistyki? Facet przypomniał jak to było za czasów PRL i zwyczajnie marzyło się o wolnej sobocie. Teraz zaś przychodzi banda egoistów i domagają się, aby sklepy były otwarte w niedziele, bo im jest tak wygodnie.

Mógłbyś ostrożniej dobierać słowa, ta "banda egoistów" to większość społeczeństwa, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że znacząca większość.

"Egoistyczni obywatele RP" może być?

Cytuj:
Jeśli chcesz, mogę z Tobą na ten temat pogadać. Uważam, że warto, gdyż zawiera on w sobie kilka zasadniczych dla polskiego społeczeństwa problemów.

Problem jest taki, że egoistyczni obywatele RP myślą jedynie o własnej wygodzie, a nie ludziach, którzy z ich powodu muszą siedzieć w sklepach, bo oni chcą zrobić zakupy w niedzielę.

Adam M.:
Adam M. napisał(a):
Dla mnie wybory pokazaly ze PiS tak jak mial te swoje 33% elektoratu tak je dalej ma, ale centrowy elektorat, ktory w poprzednich wyborach go poparl po blizszym poznaniu postanowil go nie tylko opuscic, ale zdecydowanie wystapic przeciwko.

Na pewno żyjemy w tym samym wszechświecie? PiS wybory wygrał, a elektoratu mu przybyło, a nie go stracił. W poprzednich wyborach samorządowych miał poparcie 26,85%, a w tych ponad 34%. Gdzie tu widzisz utratę elektoratu?

Wt lis 06, 2018 6:32 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
exeter napisał(a):
Gdyż te wybory nie były zwykłymi wyborami, ale plebiscytem nad trzema latami rządów obozu "dobrej zmiany"
I Polacy w absolutnie jednoznaczny sposób powiedzieli, co o nich myślą.

Obrazek
Nawet twoje ulubione zródło od mieszania ludziom w głowach nie potwierdza tego co wymyśliłeś po 2 turze wyborów.

Wyniki głosowania do sejmików województw:
PIS 34,13%
KO 26,97%
PSL 12,07%
SLDLR 6,62%
KUKIZ 5,63%
KWWBS 5,28%
WWS 1,59%
RAZEM 1,57%
RN 1,26%
PZIE 1,15%
Inne 3,73%

Wt lis 06, 2018 6:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze raz ktoś wklei grafikę w tej kretyńskiej wielkości, a zacznę używać wyrazów brzydkich.

Wt lis 06, 2018 6:49 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Jockey,

Cytuj:
exeter napisał(a):
Gdyż te wybory nie były zwykłymi wyborami, ale plebiscytem nad trzema latami rządów obozu "dobrej zmiany"

Obrazek
Nawet twoje ulubione zródło od mieszania ludziom w głowach nie potwierdza tego co wymyśliłeś po 2 turze wyborów.

Ucieszyło mnie, że wreszcie sięgnąłeś do źródła zamieszczającego rzetelną informację i raczyłeś z niej skorzystać. :-)

Jeszcze bardziej, to, że kolejny raz wyłożyłeś mi się "na tacy". :-D

Jockey, w tych wyborach liczyła się zdolność koalicyjna. Zjednoczona Prawica, to koalicja PISu, partii Gowina i partii Ziobry. Na upartego można jeszcze dołączyć do nich "cichego" koalicjanta - Ruch Kukiza.
Nawet taka kombinacja przegrywa z koalicją Platformy, Nowoczesnej, PSLu i SLD.
Dziś przegrywa!

I to po użyciu przez Kaczyńskiego korupcji politycznej o nienotowanych w dziejach wolnej Polski rozmiarach. Przy wykorzystaniu najdroższej "agencji PR-wej świata", czyli mediów, tfu, tfu, kur... "publicznych". A także przy zastraszeniu znacznej części lokalnych wyborców, którzy mają podstawy by myśleć - skoro dobrali się nawet do sędziów, to lepiej im w drogę nie wchodzić.

A na razie mówiliśmy tylko o sejmikach. Tymczasem w miastach PIS właściwie nie istnieje:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/twojemiasto/1770260,1,oficjalne-wyniki-wyborow-wielkie-miasta-nie-lubia-pis.read

"Oficjalne wyniki wyborów: Wielkie miasta nie lubią PiS
W 107 prezydenckich miastach PiS ostatecznie będzie rządzić tylko w pięciu. Koalicja Obywatelska w 28. Pozostałe przejmą politycy niezależni."

Nic nie dadzą zaklęcia, że PISowi o miasta nie chodziło. Jak bardzo "nie chodziło" pokazała choćby kampania Patryka Jakiego w moim rodzinnym mieście - gdyby mógł, nie przerywałby jej nawet na sen, czy na sr....
I dla PISu, i dla antypisowsko nastawionego społeczeństwa była to zasadnicza kwestia. W przyszłym roku będziemy protestować przeciwko władzy(a będziemy) w naszych, a nie w pisowskich miastach. :)

I na koniec, jeśli nie wierzysz mnie, sprawdź, jak wyniki wyborów ocenił dyżurny pisowski propagandzista - Marcin Wolski:
https://gpcodziennie.pl/101960-smutekkibica.html

"Smutek kibica

Nie wiem, jak oceni

to eksperckie grono,

ale moim zdaniem dostaliśmy łomot.

Łomot w miastach dużych,

łomot w miastach średnich,

zlali nas bogaci i niestety biedni.

Można się zabawiać żonglerką w wynikach,

mówić o wygranej, w wywiadach, dziennikach

Zapalili żółte nam światło rodacy

czas wyciągnąć wnioski i wziąć się do pracy.

Wt lis 06, 2018 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
Problem jest taki, że egoistyczni obywatele RP myślą jedynie o własnej wygodzie, a nie ludziach, którzy z ich powodu muszą siedzieć w sklepach, bo oni chcą zrobić zakupy w niedzielę.

Ciekawe o czym Ty myślisz, gdy oczekujesz, że w niedzielę czynne będą: stadiony, kina i teatry, kawiarnie i restauracje, a także szpitale i apteki? :wink:

Skoro jesteśmy tacy konsekwentni, to je wszystkie w cholerę pozamykajmy. Dobrze myślę?

Wt lis 06, 2018 7:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Yarpen Zirgin,

Cytuj:

Ciekawe o czym Ty myślisz, gdy oczekujesz, że w niedzielę czynne będą: stadiony, kina i teatry, kawiarnie i restauracje, a także szpitale i apteki? :wink:

Nie oczekuję kin, stadionów i teatrów. Szpitale i apteki zaś służą do ratowania życia, ale oczywiście ten drobny szczegół "umknął" Twojej uwadze. I racz zauważyć, że pretensje egoistycznych obywateli dotyczą właśnie tego, że nagle nie mogą zrobić zakupów.

Wt lis 06, 2018 7:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moze zamiast spierac sie o wyniki zastanowimy sie co PiS postanowi zrobic teraz ?

Wt lis 06, 2018 7:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Spierać? Ja jedynie wskazuję, że Twoja teza o rzekomej utracie elektoratu przez PiS jest wzięta z sufitu i nijak się nie ma do rzeczywistości. :D

Wt lis 06, 2018 7:44 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dokładnie. PiS wygrał wybory tak poprzednie jak te w małych miasteczkach na wioskach.
Wielkie miasta standardowo głosowały na PO. W końcu młodzi wykształceni z dużych miast to elektorat PO.
W końcu bycie lemingiem zobowiązuje

Wt lis 06, 2018 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
Cytuj:

Nie oczekuję kin, stadionów i teatrów. Szpitale i apteki zaś służą do ratowania życia, ale oczywiście ten drobny szczegół "umknął" Twojej uwadze. I racz zauważyć, że pretensje egoistycznych obywateli dotyczą właśnie tego, że nagle nie mogą zrobić zakupów.

Jeśli w swoich zapędach do zmuszania wszystkich, by spędzali dzień święty zgodnie z Twoimi wyobrażeniami zlikwidujesz transport publiczny w te dni, to "egoistycznie nastawieni obywatele" będą protestowali także przeciwko temu.

Problem nie polega na tym, że ktoś musi pracować w dni wolne, gdyż zawsze ktoś będzie musiał, tylko na tym, że handel, zwłaszcza handel w wielkich centrach handlowych, stanowił coraz większą konkurencję dla obrzędów religijnych i Kościół walczący o przetrwanie musiał coś z tym zrobić.

A ja chcę żyć w państwie, w którym tak zasadnicze kwestie nie są obywatelom narzucane przez jakiekolwiek lobby, tylko wynikają z decyzji podejmowanych suwerennie przez społeczeństwo.

Wt lis 06, 2018 9:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jakoś za Odra sklepy są zamkńiete w niedziele oprócz osiedlowych małych rodzinńych biznesów gdzie pracują właściciele i dają radę. Nikt nie ma tam pomysłów absurdalnych żeby zamknąć wszystko łącznie z ratowaniem życia.

Wt lis 06, 2018 9:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jola Sz,

w porannym pośpiechu pominąłem ważną kwestię poruszoną przez Ciebie:
Cytuj:
Np w takim Krakowie wygrał wieloletni prezydent (od 2002 roku), już straszy pan, mający w tej chwili 71 lat. Z całym szacunkiem odnoszę się do zasłużonego Profesora Majchrowskiego, który raczej nie bierze pod uwagę tego, że za 5 lat będzie miał lat 76. A to już na prawdę sporo.

To są lata na zbieranie owoców swojej pracy, na wspominki, na odwiedziny, na zaszczyty, ale nie na harówę !

Pan Profesor tego nie wie? Uważa, że jakoś da radę?
Czyli nic w Krakowie specjalnie nowego i ratującego miasto ze strasznego smogu nie będzie.
Kto więc przyczynił się do zabudowy kanałów przewietrzających miasto?
Kto dopuścił do tego, że do Krakowa z bocznych ulic nie da się wjechać?
Pan Profesor nie boi się tego, że NAPRAWDĘ Kraków się dusi?
Tu NAPRAWDĘ chodzi o ludzkie zdrowie i życie !!

Zgoda, naprawdę chodzi o ludzkie zdrowie i życie. I dlatego pan prof. Majchrowski od kilku kadencji walczy jak lew ze środowiskiem rządzącym obecnie w Polsce, które robi wszystko, by wspierać lobby węglowe. To dlatego po trzech latach od wygranych przez PIS wyborów nie mamy programów modernizacji energetyki i odejścia od spalania węgla. A tak potrzebna ustawa o jakości paliw kopalnych, której pan Majchrowski od lat domagał się w imieniu mieszkańców Krakowa, nie może wejść w życie, gdyż uderzyła by w interesy koncernów węglowych.
A Ty chcesz w nagrodę za to oddać władzę w mieście przedstawicielce tego środowiska pod pretekstem, że jest młodsza od pana profesora. :?
Krakowscy wyborcy widzieli to inaczej niż Ty.

Jockey,

Cytuj:
Jakoś za Odra sklepy są zamkńiete w niedziele oprócz osiedlowych małych rodzinńych biznesów gdzie pracują właściciele i dają radę. Nikt nie ma tam pomysłów absurdalnych żeby zamknąć wszystko łącznie z ratowaniem życia.

Jak wiele innych decyzji, także tę, podjęto w Niemczech w wyniku porozumienia społecznego, a nie dyktatu Kościoła.
Czaisz różnicę?

Ostatnio edytowano Wt lis 06, 2018 9:28 pm przez exeter, łącznie edytowano 1 raz

Wt lis 06, 2018 9:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
I co, uważasz, że Krakowianie o tym nie wiedzieli? A jednak zagłosowali, tak, jak zagłosowali. Gdyż te wybory nie były zwykłymi wyborami, ale plebiscytem nad trzema latami rządów obozu "dobrej zmiany".

Krakowianie z miasta uczynili sobie bożka. Nie myślą rozsądnie i logicznie.
Kochają swoje miasto, uniwersytety, kościoły, szczątki naszych sławnych przodków, profesorów i wszystko co wiąże się z tym miastem.
Jakoś nie widzą tego, że profesorowie powinni być na uczelni, a nie na prezydenckim stołku i to w tak podeszłym wieku.

Ja też uwielbiam jeździć do Krakowa, też kocham to miasto i właśnie dlatego pragnę, by dobrze funkcjonowało, a ludziom tam żyjącym dobrze się wiodło.

Ty widzisz tylko jedno - za wszelką cenę zrobić coś, co będzie przeciw PIS.
Nie chodzi Ci o dobro dla tego miasta, dla tamtych ludzi, ale o wybór nawet złych rzeczy, byle przeciw PIS.

Czy Ty jesteś świadomy tego, co robisz ?
I tak wszystko ostatecznie oceni najbliższy czas, a potem historia.
Ci, którzy coś, lub wiele stracili, to szukają odwetu na PIS.
Ci, którzy zyskali cieszą się z obecnych czasów.

Wt lis 06, 2018 9:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jola Sz,

Cytuj:
Czy Ty jesteś świadomy tego, co robisz ?
I tak wszystko ostatecznie oceni najbliższy czas, a potem historia.
Ci, którzy coś, lub wiele stracili, to szukają odwetu na PIS.
Ci, którzy zyskali cieszą się z obecnych czasów.

Myślę, że jestem świadomy, świadomy tego, co utraciłem w wyniku rządów PISu.
Utraciłem dumę z mojego państwa i z faktu bycia Polakiem. Utraciłem też dumę z historii mojego narodu. Straciłem zaufanie do państwa i wiarę w to, że to państwo jest domem dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych. Straciłem wiarę w siłę sprawczą mojego obywatelskiego głosu, od chwili, gdy Prezydent i szef rządzącej partii publicznie lżyli mnie tylko dlatego, że myślę inaczej niż oni.

Czy ktoś może się z tego cieszyć? Chyba tylko ludzie źle życzący Polsce i Polakom.

Wt lis 06, 2018 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Dokładnie. PiS wygrał wybory tak poprzednie jak te w małych miasteczkach na wioskach.
Wielkie miasta standardowo głosowały na PO. W końcu młodzi wykształceni z dużych miast to elektorat PO.
W końcu bycie lemingiem zobowiązuje

Nieprawda.
PiS przegral nie tylko w duzych miastach, przegral rowniez w malych i to od dawna rzadzonych przez PiS. Jezeli ze 107 miast prezydenckich rzadzi w 5 to chyba te 102 to nie sa tylko duze miasta ?
To nie jest 15% ludnosci jak stwierdzil p.Selin tylko okolo 25%.
Ale to nie znaczy ze wygrala KO :).
Natomiast bardzo jestem ciekaw jaka kampanie bedzie prowadzil PiS do wyborow w Parlamencie Europejskim ?
Bo ostatnio czesto slysze ze kocha Unie miloscia czysta :).

Wt lis 06, 2018 11:27 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 950, 951, 952, 953, 954, 955, 956 ... 958  Następna strona