Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lut 16, 2019 4:13 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 67  Następna strona
 Kryzys konstytucyjny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys konstytucyjny
Jockey napisał(a):
Normalnie żałobę narodową ogłosić trzeba bo PO nie ma 100% w TK a w dodatku jeszcze PiS ma przewodniczącego. Tragedia. Trzeba jak to zwykle targowiczanie robią pędem lecieć do PE i kolejną debatę o Polsce uruchamiać. To że na debacie poza posłami z PO nikogo nie ma to drobiazg.

Dobrze ilustruje stopień indoktrynacji Jockeya .
I pokazuje do czego dąży PiS .

Cz gru 22, 2016 8:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
kiedyś art-33 napisał(a):

1. Do tej pory czekam ,aż ktoś mi wytłumaczy fenomenalny wyrok obrońców narodu z TK ,dzięki któremu zgromadzone fundusze w OFE przejął rząd. Ten facet leje wodę na młyn ludziom ,ktorzy nie mają zielonego pojęcia o tym jak naprawdę wygląda brudna polityczna rzeczywistość w Polsce i snuje wizję wyidealizowanej fatamorgany ,którą ktoś rzekomo stara się zniszczyć. Otóż nikt nie chciał zniszczyć szlachetnej i wzniosłej instytucji jaką jest TK ,ale blokował (a to jest różnica) politycznego gniota stworzonego jeszcze przez komunistów.
Przypomnę też o próbach reform TK ,które starał się wprowadzić Pis ,przy sprzeciwie opozycji.

Stąd też mówienie o krótkowzroczności Kaczyńskiego przez tego człowieka ,jest głupotą samą w sobie.

2. Zaczynam dostrzegać nieśmiałe przebąkiwania i zniesmaczenie z powodu wyboru nowej Prezes TK. I co ? Czy teraz zmienicie narracje o "niezawisłości" i "bezstronności" sędziów TK ,a zaczniecie mówić o upolitycznieniu TK ? Nadal będziecie nie dostrzegać potrzeby pluralizmu w TK ,jego reformy ,a Prezydenta (przyp. orędzie) który jest strażnikiem Konstytucji odsądzać od czci i wiary ?

Zawsze powtarzam mojemu synowi który jest uparty jak osioł ,że jak już chce czegoś bronić na całego ,to niech to będzie sprawa w 100% słuszna. Inaczej jego walka nie ma sensu i może wyjść na głupka.

Cz gru 22, 2016 5:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):

2. Zaczynam dostrzegać nieśmiałe przebąkiwania i zniesmaczenie z powodu wyboru nowej Prezes TK. I co ? Czy teraz zmienicie narracje o "niezawisłości" i "bezstronności" sędziów TK ,a zaczniecie mówić o upolitycznieniu TK ? Nadal będziecie nie dostrzegać potrzeby pluralizmu w TK ,jego reformy ,a Prezydenta (przyp. orędzie) który jest strażnikiem Konstytucji odsądzać od czci i wiary ?

Zawsze powtarzam mojemu synowi który jest uparty jak osioł ,że jak już chce czegoś bronić na całego ,to niech to będzie sprawa w 100% słuszna. Inaczej jego walka nie ma sensu i może wyjść na głupka.

Znaczy Biernat zmienił pleć ?

Cz gru 22, 2016 7:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek, ja tez uwazam ze zabor pieniedzy z OFE to byla zwykla kradziez, alepodobno nie mam racji. Juz kiedys czytalem tlumaczenie na ten temat, ale musze sie przebic przez to jeszcze raz zeby sobie przypomniec i na twoje wezwanie postaram sie to zrobic w ciagu Swiat.
Po czym zaprezentowac w odrebnym temacie.

Co do reszty, tzn twego stwierdzenia ze prezydent jest straznikiem konstytucji to wybacz ale zdanie mam przeciwne tzn ze jest straznikiem zyrandola i dlugopisem Jaroslawa :).
Zmarnowal nastepna szanse zeby zaczac cos znaczyc dla wszystkich Polakow. To ze TK zostal stworzony przez komunistow nie zmienia mojej opinii ze teoretycznie moze byc mechanizmem kontroli dzialan wiekszosci, w sytuacji gdy ta wiekszosc wygrala wybory przejmujac wszystkie wazniejsze instytucje panstwa. Oczywiscie jego apolitycznosc jest zawsze czyms do czego nalezy dazyc, ale zwykle jest to jakas wypadkowa interesow wiekszosci i opozycji jak chocby w Sadzie Najwyzszym US.

Natomiast mam pytanie do ciebie :
Jaki widzisz powod dla ktorego PiS nie chce przeprowadzic jeszcze raz glosowania na temat Ustawy Budzetowej, jaki moze byc powod tej niecheci ?
Oprocz zwyklej checi pokazania ze "moje musi byc na wierzchu" ?

Cz gru 22, 2016 7:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli ustawa budżetowa nie zostanie uchwalona (mogę się mylić co do terminu) do końca roku , prezydent (tutaj też mogę się mylić co do obowiązku) ma obowiązek (lub prawo) rozwiązać Sejm. Taki jest prawdziwy i ukryty zamysł opozycji w związku z blokadą Sejmu. Można to sprawdzić. Ja pomocą nie służę ,bo wiedzę czerpię przeważnie z radia.Tak czy siak ,intencje opozycji od początku nie były czyste. To dalszy etap gry politycznej.Dlatego podburzyli ludzi do blokady sejmu pod byle pozorem.

Co do TK ,to fakty są takie że to była ,jest i będzie upolityczniona instytucja ,która potrzebuje reformy. A kij ma dwa końce. Uważacie ,że rząd potrzebuje aby ktoś kontrolował jego działania. Jeśli jednak w upolitycznionym organie, jakim jest TK większość sędziów należy do opozycji ,to ta nie zawaha się go używać do rozgrywek politycznych.

Nie może być bowiem tak ,aby Pis wprowadzał bezproblemowo ustawy ,które skutkowały by wzrostem poparcia dla nich i spadkiem dla opozycji. Już o tym raz pisałem ,chyba na pierwszej stronie kiedy przytaczałem słowa posła Nykla z PO ,zatroskanego o naszą praworządność podczas debaty nad ustawą tnącą prezesom SSP wysokie odprawy.Wg. Nykla ta ustawa łamała "konstytucyjną zasadę równości". To też można jeszcze wygooglować i sprawdzić.Zarówno słowa posła ,jak i to czym owa zasada jest. Jak już rzetelnie sprawdzisz tak jak ja to zrobiłem,to na końcu pojawia sie pytanie. Dlaczego np. 500 plus ,nie miało by być niekonstytucyjne? Pierwsze dziecko zostaje "skrzywdzone". Teoretycznie na każdą ustawę Pis, znajdzie się haczyk. Tutaj podczas wyroków dużą rolę odgrywają własnie sędziowie TK. Konstytucja i zawarte w niej zapisy prawne ,to nie jest sztywna litera ,ale podlegająca interpretacji wykładnia. To od nich zależy i ich złej ,lub dobrej woli zależy jak do tego podejdą.

Tak czy siak ,dzięki wpływowi PO na TK z reform nici. Kolejne 4 lata zmarnowane ,a ludzie sfrustrowani.

Cz gru 22, 2016 9:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prezydent może acz nie musi, w obecnej sytuacji raczej takie gdybania nie mają sensu .
Z całym szacunkiem dla urzędu ale obecnie prezydenta nie mamy, jest funkcjonariusz jednej partii co się dotychczas nie zdarzało .

Cz gru 22, 2016 10:45 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Z całym szacunkiem dla zdrowego rozsądku, ile ustaw zawetował w swojej kadencji Prezydent Bronisław Komorowski? Rozumiem różnice światopoglądowe ale logikę mamy tę samą od czasów Arystotelesa.

Cz gru 22, 2016 11:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To Art przed wyborami prezydenckimi nie miał świadomości ,która partia wyasygnowała Andrzeja Dudę na prezydenta ? I Art uważa także ,że takowa praktyka wcześniej nie miała miejsca ? :) Znaczy sie Aleksander Kwaśniewski jako prezydent podzielał ideologicznie i praktycznie myśl PSLu ,a Bronisław Komorowski poglądy i projekty ustaw np. SLD ?

Bez urazy Art ,ale negatywne emocje które się w tobie kłębią i żywa niechęć do Pisu ,odbiera ci zdrowy rozsądek. Kierowanie się nimi ,to domena kobiet. Weź się w garść.

Może na początek skończ z tymi drobnymi złośliwościami.

Cz gru 22, 2016 11:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Jeśli ustawa budżetowa nie zostanie uchwalona (mogę się mylić co do terminu) do końca roku , prezydent (tutaj też mogę się mylić co do obowiązku) ma obowiązek (lub prawo) rozwiązać Sejm.

No dobra, ale maja wiekszosc wiec czego sie boja ?
Jak opozycja bedzie dalej okupowac mownice to moga wezwac straz marszalkowska zeby ich odciagnela i dalej przeprowadzic glosowanie.
Zreszta opozycja juz stwierdzila ze jesli ich postulat ( powtorzenie glosowania ) zostanie spelniony to przerwa blokade.
Jesli tego nie zrobia to straca jakakolwiek wiarygodnosc, wiec musza to zrobic.
Druga sprawa to dlaczego nie chcieli przywrocic Szczerbie mozliwosci glosu ?
Przeciez jego wykluczenie bylo zupelnie bezzasadne ?
Dla mnie wygladaja te dzialania + wystapienie wierchuszki PiSu z "wyciagnieciem reki ( piesci )" jak czyste zlosliwosci wobec opozycji skutkujace pozniej takimi wlasnie zachowaniami jak blokada mownicy czy krzesla marszalka.
Piaskownica.

Pt gru 23, 2016 12:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Jak opozycja bedzie dalej okupowac mownice to moga wezwac straz marszalkowska zeby ich odciagnela i dalej przeprowadzic glosowanie.
Zreszta opozycja juz stwierdzila ze jesli ich postulat ( powtorzenie glosowania ) zostanie spelniony to przerwa blokade.
Dla mnie wygladaja te dzialania + wystapienie wierchuszki PiSu z "wyciagnieciem reki ( piesci )" jak czyste zlosliwosci wobec opozycji skutkujace pozniej takimi wlasnie zachowaniami jak blokada mownicy czy krzesla marszalka.
Piaskownica.

Marszałek zdecydował o wykluczeniu posła Szczerby, ale posłowi przysługuje odwołanie od tej decyzji Marszałka do ciała kolegialnego, do komisji regulaminowej. Komisja regulaminowa (nie pamiętam już jakim stosunkiem głosów) uznała,że decyzja Marszałka była prawidłowa.

Demokracja polega na tym,że większość ma rację,a mniejszość musi się podporządkować decyzji większości. Na tym polega demokracja. Jaki jest sens przegłosowywania budżetu ponownie? Gdyby zamiast okupować mównicę, opozycja przeniosła się do sali kolumnowej mogłaby brać udział w głosowaniu. Pozdrawiam ! :)

Pt gru 23, 2016 12:53 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Mam wrażenie, że część komentatorów sprzyjających opozycji postanowiła rozstać się z rozsądkiem i biegają z rozpalonymi głowami rzucając iskry gdzie popadnie. Chwilami czuję zażenowanie obserwując ten rewolucyjny zapał.

Pt gru 23, 2016 1:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Adam cieszę się ,że sam na to wpadłeś. ;)
Nie wydaje ci się ,że tak najzwyczajniej w świecie chodzi o zasady?
Skoro opozycja nie chciała brać udziału w konstruktywnej dyskusji nad budźetem ,gdyż zaplanowała hapening blokujący debatę to budżet został uchwalony bez opozycji. Pamiętam pierwszy protest PO po wyborach. Na znak protestu wyszli z sali Sejmowej na schody. Wszyscy to wyśmiali ,bo głosowanie przebiegło bez udziału PO. Tyle wskórali.

I kolejna sprawa. To co większość krytyków rzadu uważa za śmiertelny grzech pisu ,który od początku kadencji pis popełnia tj. szybkość zatwierdzanych ustaw, ja uważam za wielką zaletę i jakże pozytywną odmianę w polityce. Nikt nie może powiedzieć o obecnym rządzie - nieroby , bo tam jest wielkie parcie na to ,aby nie tracić czasu na zbędne głupoty. Wiele prawdy jest w stwierdzeniu ,że 1 rok pracy obecnego rządu to tyle co 8 poprzedniego.

Pomimo tych wszystkich moich ochów i achów ,do całościowej oceny będzie się liczyć 4 pełne lata. Na razie jest bardzo dobrze.

Cytuj:

Nie mogą. To był by młyn na wodę ,dla liberalnych mediów w tym tych światowych. Oto jak w Polsce traktuje się polityków opozycji.Kaczyński jest na to za mądry. Widzę ,że nie podejmuje się tam decyzji na gorąco ,ale na spokojnie. To bardzo rozważne. Do tej pory pozwalało gasić wszystkie pożary.

Cytuj:

Opozycja ,zachowuje się jak przedszkolaki. Najpierw odmawiają debaty,poźniej się jej domagają.

Cytuj:

Nie wiem. Nie oglądałem w tv. Dziwne ,że politycy opozycji w sposób spontaniczny wyskoczyli nagle w obronie posła z karteczkami z różnymi żądaniami. Wykluczenie posła Szczerby ,to nie było też pierwsze wykluczenie, które w PL sejmie miało miejsce. Nie mi oceniać ,czy to było zasadne ,czy też nie. Praca ,praca ,praca. Tym powinien zajmować sie sejm ,a nie pajacowaniem.

Cytuj:
Piaskownica.

Fakt. Opozycja ma prawo czuć się sfrustrowana. Pis nawet się z tym nie kryje ,gdzie ma ich opinię.Być może zmienią coś nowe propozycje w sprawie funkcjonowania opozycji ,które zaproponował heh , Pis. Może marnym ,ale zawsze jakimś pocieszeniem będzie fakt ,że Pis w opozycji był przez 8 lat ,znosząc cierpliwie wykluczenia ,blokady i ciemne śmierdzące miejsce ,w jakim obecnie znajduje się dzisiejsza opozycja.

Pt gru 23, 2016 1:49 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Te dziwne i niepoważne zachowania opozycji w tym dniu miały czemuś służyć. To nie było zwykłe zachowanie w sejmie. To są zbyt doświadczeni parlamentarzyści, by nie wiedzieli, o co toczy się gra. A gra toczy się o władzę, o zdobycie jej, wszystko jedno jakimi sposobami.
Po prostu kombinowali. Z tym tylko, że przekombinowali.
To zgodnie z zasadą - "kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada".

W tej chwili PiS jest po dobrej stronie życia, jest za życiem, za jego rozwojem, jest uczciwy i mówi prawdę.
Czas oszukiwania i ograbiania Polaków minął i to bezpowrotnie.

Zresztą to nie PiS rządzi, to nasz Król, to Chrystus teraz rządzi - nasz Pan i Władca.

Polacy widzą różnicę w zachowaniu poprzedniej władzy i obecnej.
To tu, na dole leży władza PiS-u, to my tu na dole czcimy i szanujemy Chrystusa i dlatego jest dobrze :)))

Pt gru 23, 2016 10:27 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
TEORIA WZGLĘDNOŚCI

Kiedy nas zamykają -
Tyrani! Despoci! Kaci!
Kiedy my zamykamy -
Tośmy furt demokraci.

Kiedy my: „Precz” wrzeszczymy -
Tośmy patrioci polscy.
Ci, co „Precz” wrzeszczą na nas -
Wywrotowcy warcholscy.

„Dwa a dwa cztery” u nas -
To dogmat, to teologia.
„Dwa a dwa cztery” u wroga -
Wulgarna demagogia.

(...)

O stronniku, gdy trudno
Przyznać nam, że rozsądny -
Nie powiemy, że cymbał.
Powiemy: Z gruntu porządny

Gdy się mądrym człowiekiem
Chlubi wrogi nam obóz -
Stwierdzamy, że „inteligentny”
I dodajemy: "Łobuz”

Gdy się w naszym obozie
Łobuz szasta wybitny -
Mówimy: „Twardy człowiek”
Zdolny – mówimy – Sprytny.

Gdy nasz przeciwnik się potknie,
„Zdrajca” - głosimy z krzykiem.
Gdy stronnik zdradzi, stwierdzamy:
„Nie był naszym stronnikiem”.

I to nas niesłychanie
Na duchu podtrzymuje
Że przeciw nam są zawsze
Idioci i tylko szuje.

A z nami, wszystkimi albo
Roztropni, albo dumni.
Albo z gruntu porządni,
Albo bardzo rozumni.

Dziwne jak punkt widzenia
automatycznie zmienia
Skalę naszych kryteriów
Uznania czy potępienia.

Gdy my konfiskujemy -
Zasługa to narodowa.
Kiedy nas konfiskują -
Gwałcą swobodę słowa.

- Marian Hemar (1943)

Pt gru 23, 2016 3:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
To Art przed wyborami prezydenckimi nie miał świadomości ,która partia wyasygnowała Andrzeja Dudę na prezydenta ? I Art uważa także ,że takowa praktyka wcześniej nie miała miejsca ? :) Znaczy sie Aleksander Kwaśniewski jako prezydent podzielał ideologicznie i praktycznie myśl PSLu ,a Bronisław Komorowski poglądy i projekty ustaw np. SLD ?

Bez urazy Art ,ale negatywne emocje które się w tobie kłębią i żywa niechęć do Pisu ,odbiera ci zdrowy rozsądek. Kierowanie się nimi ,to domena kobiet. Weź się w garść.

Może na początek skończ z tymi drobnymi złośliwościami.

Powiedz mi Panie Jozek dlaczego nie miał bym sobie pozwolić na drobne złośliwości ?
Negatywne emocje Jozek i owszem nawet powiem więcej przerażenie , nikt jeszcze tak nie spolaryzował polaków jak PiS.
Nie powiem że nie rozumiem tego dążenia do konfliktu i wojny bo to broń PiS, na razie wszystko jest pod jako taką kontrolą . Ale kiedyś hamulce mogą zawieść i dojdzie do tragedii.
Osobiście mam wiele powodów by nie lubić PO obecnie mam identyczne powody by nie lubić PiS , to co pierwszym zabrało 8 lat Ci załatwili w nie cały rok.

Pt gru 23, 2016 6:59 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 67  Następna strona