Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 12, 2018 1:13 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Następna strona
 "Program 500+" 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Z pewnością mogę się z Tobą zgodzić, że nieograniczone w żaden sposób korporacje są dużym zagrożeniem w funkcjonowaniu współczesnych społeczeństw. Tak jak wspomniałeś czymś w rodzaju feudalnych władców, których apetyty trzeba poskramiać. Niewątpliwie państwo jest konieczne w tym, aby przeciwdziałać monopolizowaniu rynku przez wielkie molochy, choć nadal należy pamiętać, że samo państwo jest monopolistą i ono nadmiernie rozrośnięte również stanowi zagrożenie.

W dalszym ciągu jednak optuje za stanowiskiem, że program 500+ nie jest skutecznym sposobem przeciwdziałania patologiom społecznym, co więcej uważam, że w dłuższej perspektywie więcej ich stworzy. Co więcej wydaję mi się, że stanowi duże obciążenie dla budżetu, jeśli wziąć pod uwagę ewentualne korzyści. Czas pokaże czy się myliłem w tej kwestii.

So gru 23, 2017 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak czas pokaże, że jednak program nie tworzy patologii, to przeprosisz?

So gru 23, 2017 8:55 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Mój Autorytet mówi, że 500+ to historyczna i przełomowa chwila. Oto państwo Polskie stało się tak rozwinięte, że stać je na dawanie funduszy swoim obywatelom. Dzieci to najlepsza możliwa inwestycja.

Poza tym za rządów PO/PSL przywykłam słyszeć i wierzyć, że na nic nie ma pieniędzy. A tu nagle są.

Ogromną sympatię budzi ta szczodrość, a jest zarazem bardzo pozytywnym przekazem: że dzieci są chciane i są dobre, a rodzina jest wartością.

Natomiast czysto materialnie to pożądany zastrzyk gotówki. Ostatnio widziałam grafikę pokazującą, że wskutek inflacji 500 zł jest teraz warte o jakieś 20zł mniej. Było to rozbite na różne produkty (głównie spożywcze), nie wiem na jakich zasadach przeliczane; ale wyszło, ze można kupić więcej ziemniaków, kapusty (albo cebuli, tu nie pamiętam) oraz marchwi, ale mniej paliwa, kiełbasy i schabu. Cóż, żywienie w oparciu o warzywa to zdrowe żywienie :D

Uderzyło mnie jeszcze coś. Otóż na nowo odkrytej przeze mnie stronie nonpossumus.pl czytałam w artykule "Dwa wezwania do heroizmu" m.in.:
Cytuj:
Podałem przykłady z ostatniej wojny, bo krępujemy się zazwyczaj nazywać heroizmem te wymagające sporego samozaparcia dobre decyzje, które ludzie podejmują w zwyczajnym życiu. Kiedy jednak rodzina, której wcale się nie przelewa, od kilku już lat przesyła co miesiąc 500 złotych swoim wielodzietnym znajomym (wcale nie krewnym!), którym ciężka choroba uniemożliwia normalną pracę zarobkową - nie boję się nazwać tego heroizmem. Zwłaszcza że nigdy mi o tym nawet nie wspomnieli, dopiero niedawno powiedział mi o tym ze łzami w oczach dotknięty inwalidztwem ojciec wspomnianych kilkorga dzieci. Przywołuję ten fakt, bo jasno tu widać, że ludzie ci nie musieli przecież decydować się na tak wielki wysiłek charytatywny. Innymi słowy, do tego heroizmu nie byli zobowiązani.

Wystarczyło, żeby poprzednia władza wprowadziła 500+, a ta rodzina miałaby lepsze i godniejsze życie. Tutaj jakby w krzywym zwierciadle ukazuje się też temat WOŚP Owsiaka: niby Orkiestra "zastępuje" państwo w zakupie cieplarek i podobnego sprzętu (tu też są kontrowersje i opinie, że więcej w tym PR niż autentycznego fundowania), ale zasadniczo państwo powinno stwarzać obywatelom dobre warunki. WOŚP powinien być oskarżeniem (kolejnym!) wobec III RP za to, że nie dociąga i nie dorasta; gdyby Owsiak był wrogiem dawnych elit, miałby szanse być wiarygodnym. Ale poszedł na wojnę z obecną władzą, pierwszą, która o te jego "uratowane dzieci" naprawdę zadbała.

So sty 20, 2018 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Carmallow, mam do Ciebie pytanie. Czy jeśli ukradnę komuś portfel na ulicy a potem dam Ci jego pieniądze potrącając sobie spory procent za fatygę, to byłbym w twoich oczach dobrym czy złym człowiekiem.
Carmallow napisał(a):
Mój Autorytet mówi, że 500+ to historyczna i przełomowa chwila.

Można wiedzieć kto jest Twoim autorytetem?

So sty 20, 2018 8:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Carmallow, mam do Ciebie pytanie. Czy jeśli ukradnę komuś portfel na ulicy a potem dam Ci jego pieniądze potrącając sobie spory procent za fatygę, to byłbym w twoich oczach dobrym czy złym człowiekiem.

A ja mam do ciebie pytanie: jak żona wyjmie na oczach męża pieniadze z jego portfela mówiąc mu: dzieci nie mają co jeść, biorę pieniadze i idę na zakupy, to była by w twoich oczach dobrym czy złym człowiekiem?

So sty 20, 2018 8:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
A ja mam do ciebie pytanie: jak żona wyjmie na oczach męża pieniadze z jego portfela mówiąc mu: dzieci nie mają co jeść, biorę pieniadze i idę na zakupy, to była by w twoich oczach dobrym czy złym człowiekiem?

Nie wiem do czego miałoby być adekwatne to pytanie, ale mam nadzieje, że zaraz mi wyjaśnisz. Oczywiście gdyby naprawdę nie miały co jeść, to taka kradzież byłaby moralnie usprawiedliwiona.

So sty 20, 2018 8:41 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Boro, czy sugerujesz, że rząd kradnie? Czy jesteś ideologicznie przeciwny płaceniu podatków i za anarchią? Na to wskazuje Twoje pytanie. Odpowiedź jest przecież oczywista: przykazanie mówi: "Nie kradnij". Stąd podejrzewam drugie dno!

Mój Autorytet to ktoś z mojej rodziny.

Odnosząc się jeszcze do twojego kolejnego postu: to żadna kradzież, gdy żona bierze pieniądze męża, wszak wg. prawa (i obyczajów zresztą też) mają wspólnotę majątkową. Jedno stadło i jedno gospodarstwo domowe. Znam co prawda małżonków, którzy sobie inaczej urządzają pożycie, np. każde gotuje sobie oddzielnie. I nie powiem na nich złego słowa, po prostu widzisz kradzież tam, gdzie jej nie ma.

So sty 20, 2018 9:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Carmallow napisał(a):
Poza tym za rządów PO/PSL przywykłam słyszeć i wierzyć, że na nic nie ma pieniędzy. A tu nagle są.

Są - pożyczone od niemieckich, żydowskich i chińskich bankierów, które przyjdzie prędzej, czy później z grubymi odsetkami spłacić. Pomimo dobrej gospodarczej koniunktury w pierwszym roku rządów Broszki nasze zadłużenie wzrosło o ponad 90 mld zł.

So sty 20, 2018 9:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Martyś napisał(a):
Carmallow napisał(a):

Są - pożyczone od niemieckich, żydowskich i chińskich bankierów, które przyjdzie prędzej, czy później z grubymi odsetkami spłacić. Pomimo dobrej gospodarczej koniunktury w pierwszym roku rządów Broszki nasze zadłużenie wzrosło o ponad 90 mld zł.

Za PO/PSL też dług rósł a 500+ nie było.
Dług publiczny to abstrakcja, ważniejsze jest zadłużenie osobiste.

So sty 20, 2018 10:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Martyś napisał(a):
Carmallow napisał(a):

Za PO/PSL też dług rósł a 500+ nie było.
Dług publiczny to abstrakcja, ważniejsze jest zadłużenie osobiste.

Przypadek Grecji pokazuje jednak, że nie jest to fikcja.

N sty 21, 2018 9:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Carmallow napisał(a):
Boro, czy sugerujesz, że rząd kradnie?

A czy to nie jest oczywiste? :wink:
Carmallow napisał(a):
Czy jesteś ideologicznie przeciwny płaceniu podatków i za anarchią?

Podatki są konieczne jednak kupowanie sobie głosów wyborców rozdając zabrane komuś uczciwie zarobione pieniądze, to zawoalowany rozbój, kradzież i przekupstwo.
Carmallow napisał(a):
Odpowiedź jest przecież oczywista: przykazanie mówi: "Nie kradnij". Stąd podejrzewam drugie dno!

Dokładnie. Jeśli ktoś zabiera mi wbrew mojej woli pieniądze i daje je Tobie to jest to kradzież czy nie?
Carmallow napisał(a):
Odnosząc się jeszcze do twojego kolejnego postu: to żadna kradzież, gdy żona bierze pieniądze męża

Zgadza się. Nie ja to sugerowałem. Wracając jednak do tego pytania, Wespecjan, wyjaśnisz mi jego cel?

N sty 21, 2018 9:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Podatki są konieczne jednak kupowanie sobie głosów wyborców rozdając zabrane komuś uczciwie zarobione pieniądze, to zawoalowany rozbój, kradzież i przekupstwo.

Likwidacja karuzel watowskich mafii paliwowych i innych na kilkadziesiąt miliardów to jest "zawoalowany rozbój, kradzież i przekupstwo"?

N sty 21, 2018 11:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Likwidacja karuzel watowskich mafii paliwowych i innych na kilkadziesiąt miliardów to jest "zawoalowany rozbój, kradzież i przekupstwo"?

Naprawdę nie czaisz o czym piszę czy tylko udajesz?

Btw. wyjaśnisz co chciałeś udowodnić swoim pytaniem, czy zadałeś je tylko po to żeby wytrącić dyskusję z torów?

Pn sty 22, 2018 12:37 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro
Ale powiedz czy gdy nie było 500+ to płaciliśmy niższe podatki? czy może rządzący wydawali tę kasę na siebie. Na ośmiorniczki itp.?

Pn sty 22, 2018 12:41 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Boro
Ale powiedz czy gdy nie było 500+ to płaciliśmy niższe podatki? czy może rządzący wydawali tę kasę na siebie. Na ośmiorniczki itp.?

Gdybym ja rządził polską gospodarką, to w 1 kolejności gdyby nie 500+ mielibyśmy nadwyżkę budżetową i zaczęlibyśmy spłacać nasze długi. Ewentualnie zostawiłbym 500+ ale tylko na dzieci niepełnosprawne.

W drugiej kolejności polikwidowałbym połowę stanowisk urzędniczych, zlikwidował rodzinne urzędnicze sitwy w urzędach co pozwoliłoby mi całkowicie zlikwidować podatek dochodowy PIT i zmniejszyć CIT.

W trzeciej kolejności sprywatyzowałbym NFZ oraz dał ludziom wybór ile chcą płacić na ZUS.

Następnie wspierałbym pozycję Kościoła Katolickiego jako recenzenta władzy od strony moralnej.
Wprowadziłbym karę chłosty i pręgierza.
Zdelegalizowałbym homoseksualizm, in-vitro i feminizm (karane przymusowym leczeniem i grzywną i chłostą).
Za seks pozamałżeński grzywna i chłosta.
Za zdradę grzywna i chłosta.
Za porzucenie żony/męża wiezięnie i cięzkie roboty w kamieniołomach aż nie zmieni zdania.

Pn sty 22, 2018 1:20 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Następna strona