Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 24, 2018 2:28 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Klęska liberalizmu 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klęska liberalizmu
Wespecjan napisał(a):
To ideologia sprzedawana ludziom których chce się okraść.

Neoliberalizm wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i w znacznej mierze ukazuje nam "system wartości" tamtejszych elit.
Warto więc przypomnieć jankeskie powiedzenie: "Co minutę rodzi się frajer". 8)

Śr maja 09, 2018 9:36 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Podobnie jak Piotr 9000 nie jestem zorientowana w sprawach gospodarczych więc na ten temat się nie wypowiadam.
Dla mnie liberalizm jest źródłem porażki w kategoriach społecznych, moralnych .. Nijakość i bezosobowość, przyzwolenie na wszystko w imię "tolerancji" .. albo w imie przekonania że nie ma wartości niezależnych od uwarunkowań.. Wszystko można ośmieszyć i wykpić jeśli tak się akurat komuś podoba... Sztuka sięga po jakieś ekstrema bo to co zwyczajne już nie daje się sprzedać.. Tylko coraz częściej ktoś z najbliższego otoczenia musi zatankować regularnie porcję psychotropów albo antydepresantów bo życie w takiej pustce do łatwych nie należy.

Śr maja 09, 2018 2:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
zziuta napisał(a):
Podobnie jak Piotr 9000 nie jestem zorientowana w sprawach gospodarczych więc na ten temat się nie wypowiadam.
Dla mnie liberalizm jest źródłem porażki w kategoriach społecznych, moralnych .. Nijakość i bezosobowość, przyzwolenie na wszystko w imię "tolerancji" .. albo w imie przekonania że nie ma wartości niezależnych od uwarunkowań.. Wszystko można ośmieszyć i wykpić jeśli tak się akurat komuś podoba... Sztuka sięga po jakieś ekstrema bo to co zwyczajne już nie daje się sprzedać.. Tylko coraz częściej ktoś z najbliższego otoczenia musi zatankować regularnie porcję psychotropów albo antydepresantów bo życie w takiej pustce do łatwych nie należy.

Ziuta a co ci się stało, bo jeszcze niedawno inna melodię grywałaś?

Śr maja 09, 2018 3:22 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ta sama melodia. Kiedy w tej powszechnej nijakości i nudzie i braku reguł spotykam Muzułmanki które o określonej godzinie proszą o przerwę w pracy bo chcą się przez kilka minut pomodlić to ... czapka z głowy.

PS nie noszę czapek

Śr maja 09, 2018 10:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zziuta napisał(a):
Ta sama melodia. Kiedy w tej powszechnej nijakości i nudzie i braku reguł spotykam Muzułmanki które o określonej godzinie proszą o przerwę w pracy bo chcą się przez kilka minut pomodlić to ... czapka z głowy.

PS nie noszę czapek

Katolicyzm posiada doskonalsze rozumienie Boga, ale jest bardziej miekki i wycofuje się z przemocy a nawet ze zdecydowanych działań więc dla ludzi szukających zarodźców zdecydowania w chaosie i widocznej duchowości w materialiźmie islam może przemawiać. Natomaist islam w środku jest głupawy, generuje zbyt dużo pytań bez odpowiedzi i przedstawia Boga jako czystą wolę, na wzór azjatyckich władców.

Niestety dzisiejszy papież nie pomaga, bo próbuje z katolicyzmu zrobić charytatywną, rozmemlaną, elastyczną ideę, która broń Boże nie może nikogo urazić.

Cz maja 10, 2018 10:36 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Niestety dzisiejszy papież nie pomaga, bo próbuje z katolicyzmu zrobić charytatywną, rozmemlaną, elastyczną ideę, która broń Boże nie może nikogo urazić.

Nie musi się każdemu mój papież podobać.
Jego poprzednicy ponieśli klęskę, a Kościół czegoś się jednak nauczył na własnych błędach.
Chociaż z drugiej strony, to idąc do łódzkiego, niemal pustego kościoła w niedzielę, można poczuć się wyjątkowo, ekskluzywnie. A przy dalszym trzymaniu się stanowiska Kościoła wyrażanego przez poprzedników papieża Franciszka (a co za tym idzie wizerunku Kościoła) takich "ekskluzywnych" kościołów byłoby zapewne jeszcze więcej. :wink:

Cz maja 10, 2018 12:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stacho napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Nie musi się każdemu mój papież podobać.
Jego poprzednicy ponieśli klęskę, a Kościół czegoś się jednak nauczył na własnych błędach.
Chociaż z drugiej strony, to idąc do łódzkiego, niemal pustego kościoła w niedzielę, można poczuć się wyjątkowo, ekskluzywnie. A przy dalszym trzymaniu się stanowiska Kościoła wyrażanego przez poprzedników papieża Franciszka (a co za tym idzie wizerunku Kościoła) takich "ekskluzywnych" kościołów byłoby zapewne jeszcze więcej. :wink:

Kościoły pustoszeją, bo ludzie zachwycili się technologią i nauką, która zastąpiła im religię.

A druga sprawa, że Kościół ma być latarnią na skale a nie podąrzać za widzimisię ludźmi. Kościoł ma być referencją w sprawach duchowych, ideologicznych, moralnych, społecznych oraz politycznych a nie organizacją do podcierania tyłków starszym ludziom, organizowania socjału dla rosłych murzynów czy latania za cudzołożnikami.

Cz maja 10, 2018 12:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
A co to ma wspolnego z liberalizmem ?
Religia jest religia, gospodarka troche czym innym.

Cz maja 10, 2018 5:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kapitalizm jest religią.
Banki są kościołami.
Bankierzy są kapłanami.
Bogactwo jest niebem.
Bieda jest piekłem.
Biedni ludzie są grzesznikami.
Bogaci ludzie są świętymi.
Towary są błogosławieństwem.
Pieniądz jest bogiem.
Chciwość jest cnotą.
- Miguel D. Lewis

Cz maja 10, 2018 6:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2