Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 19, 2018 6:00 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 40  Następna strona
 Film Kler 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
exeter napisał(a):
Holmes,

nie rozumiem Cię, sugerujesz, że Kler powinien być filmem dokumentalnym pokazującym prawdziwą historię? Przecież to nonsens.
Nie jest nim i nikt tego nie sugerował. Tym niemniej postacie występujące w filmie miały swoje pierwowzory i można doszukiwać się daleko posuniętych podobieństw do rzeczywistych osób i wydarzeń. Mnie chyba najbardziej poruszyła postać matki przełożonej zakonnego sierocińca, wzorowana na tej historii:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wstrzasajaca-relacja-wychowanka-siostr-boromeuszek,538598.html

Poruszony kłamczuszku. Sugeruję, że wyrabianie sobie opinii o rzeczywistości na podstawie bajeczki to świetny sposób na odjechany światopogląd. Szczególnie jeśli ta bajeczka jest napisana pod plan skoku na kościelną kasę.

Wt paź 09, 2018 10:14 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Holmes napisał(a):
Naprawdę? Bajka na temat kleru, opowiedziana przez człowieka, który niewiele lub nic ma z kościołem wspólnego, uświadomiła Ci dobre oblicze kościoła. To np. postawa księdza Kolbe, który niemieckim obozie zagłady dobrowolnie przyjął wyrok śmierci w imię ratowania bliźniego nie był dla Ciebie przekonujący? Śmierć księdza Popiełuszki, który nie ugiął się po pierwszej próbie zamachu na swoje życie przez komunistów nie dała Ci do myślenia? Musiałeś dostać opowiastkę o fikcyjnej postaci, opowiedzianą przez zimnego antyklerykała w ramach projektu wysysania pieniędzy z kościoła, żebyś sobie uświadomił, że kościół ma dobre oblicze?

To naprawdę smutne jest co piszesz i bardzo, bardzo żałosne.

Poluzuj sobie gumkę w majtkach, bo ewidentnie powoduje jakiś dyskomfort i przesadne emocje. To jest film fabularny i oceniam jego wartość jako takiego filmu. W filmie tym przedstawione są postaci szeregowych księży, którzy popełniają błędy, ale są osobami o dobrym sercu. Ja z prostymi księżmi(takimi jak w filmie) nie mam na co dzień w ogóle do czynienia, co powoduje że informacje, które do mnie docierają na temat pedofilii w kościele, albo działalności rozmaitych hierarchów dają dość jednolity, negatywny obraz tej instytucji.
Na uspokojenie Twojej rozemocjonowanej głowy poprawię się:
HeresJohnny napisał(a):
Historia tych dwóch księży, a w szczególności tragedia księdza Kukuły przypomniała mi, zaciekłemu antyklerykałowi, że kościół katolicki ma również często dobre, ludzkie oblicze.

Wt paź 09, 2018 11:41 am
Gaduła
Gaduła

A Bóg zapłać dobry człowieku za troskę :-)

Wt paź 09, 2018 2:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Mały Książę napisał(a):
exeter napisał(a):
choć jedną pozytywną postać duchownego w filmie "Kler".

Proszę bardzo - ksiądz Trybus i ks. Kukuła.

A co oni dobrego zrobili w tym filmie ? Byli może przykładnymi chrześcijanami ? Pozdrawiam :)[/quote]

Poczuli wyrzuty sumienia. Zrozumieli, że zło jest złem i rzeczywiście podjęli działania zrywające ze złem i hipokryzją. Nawet jeśli hipokryzja byłaby konieczna "dla dobra Kościoła" (hasło wielokrotnie głoszone przez abpa Mordowicza).

Wt paź 09, 2018 4:16 pm
Gaduła
Gaduła

A to ciekawa definicja dobrego człowieka. Dobry człowiek to taki co ma wyrzuty sumienia.

Teraz panie dobrych ludzi to jest sporo. Nie tak dawno sąsiad mi się zwierzył, wypiwszy, że za każdym razem jak żonie przywali to ma wyrzuty sumienia murowane. Aż się napić musi.

Wt paź 09, 2018 5:11 pm
Gaduła
Gaduła

Holmes napisał(a):
A to ciekawa definicja dobrego człowieka. Dobry człowiek to taki co ma wyrzuty sumienia.

Teraz panie dobrych ludzi to jest sporo. Nie tak dawno sąsiad mi się zwierzył, wypiwszy, że za każdym razem jak żonie przywali to ma wyrzuty sumienia murowane. Aż się napić musi.
A czy twój sąsiad stara się poprawić i coś ze sobą zrobić? Bo wiesz, wypowiedź do której się odnosisz nie jest długa, w następnym zdaniu możesz przeczytać:
Tomek44 napisał(a):
Zrozumieli, że zło jest złem i rzeczywiście podjęli działania zrywające ze złem i hipokryzją.
co może oznaczać że postanowili się poprawić , czyli wypełnili znamiona chrześcijańskiej pokuty. Więc może nie postąpili jak dobrzy ludzie, ale jak dobrzy chrześcijanie na pewno.

Wt paź 09, 2018 6:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

Holmes napisał(a):

Napisałem, że nie tylko ma wyrzuty sumienia, ale przede wszystkim zerwali ze złem i hipokryzją - nawet jeśli taka decyzja była wbrew tzw. "dobru Kościoła".

Wt paź 09, 2018 6:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
@exeter
Być przykładnym chrześcijaninem to stosować zasadę miłości Boga i bliźniego :)
Tomek44 napisał(a):
Poczuli wyrzuty sumienia. Zrozumieli, że zło jest złem i rzeczywiście podjęli działania zrywające ze złem i hipokryzją. Nawet jeśli hipokryzja byłaby konieczna "dla dobra Kościoła" (hasło wielokrotnie głoszone przez abpa Mordowicza).

Rozumiem. Poznanie zła i brzydoty grzechu jest z pewnością wstępem do nawrócenia i zmiany życia :)
Z Panem Bogiem!
Pozdrawiam :)

Wt paź 09, 2018 9:35 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Tak trochę przeglądam ten temat. Dziwne, że zbacza dość chętnie na temat (domniemanej) pedofilii wśród duchownych. A przecież chodzi o film i można go roztrząsać jako film właśnie, odkładając prawdę na bok. Wtedy jest mniej emocji i można (chyba) na spokojnie.

Niedawno pojawiła się na Naszych Blogach ciekawa recenzja :) Nie byłam na Klerze, co więcej film który autor podaje jako Niedosiężny Szczyt Doskonałości uważam za raczej mierny (widziałam tylko kawałek i był bardzo dęto-drętwy). Recenzję lekko się czyta i ma świetną pointę.

Link: http://naszeblogi.pl/51622-kler-miala-b ... t-kapiszon

Wt paź 09, 2018 9:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Carmallow napisał(a):
Niedawno pojawiła się na Naszych Blogach ciekawa recenzja :) Nie byłam na Klerze, co więcej film który autor podaje jako Niedosiężny Szczyt Doskonałości uważam za raczej mierny (widziałam tylko kawałek i był bardzo dęto-drętwy). Recenzję lekko się czyta i ma świetną pointę.

Ojciec Szustak OP stwierdził,że ten film to nie jest arcydzieło, a zakończenie to lipa. Z Panem Bogiem ! :) Pozdrawiam

Śr paź 10, 2018 8:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Mały Książę napisał(a):
Carmallow napisał(a):

Ojciec Szustak OP stwierdził,że ten film to nie jest arcydzieło, a zakończenie to lipa. Z Panem Bogiem ! :) Pozdrawiam

Oglądałam na YT wypowiedź o Pawła Gużyńskiego, który wręcz stwierdził, że w osławionym filmie, będącym rzekomo arcydziełem, aktorzy nie zagrali dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=y-8I3YAZivI

Cz paź 11, 2018 10:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
mareta napisał(a):
Oglądałam na YT wypowiedź o Pawła Gużyńskiego, który wręcz stwierdził, że w osławionym filmie, będącym rzekomo arcydziełem, aktorzy nie zagrali dobrze.

A ten o Paweł Gużyński to jakiś wykwalifikowany krytyk filmowy, że się powołujesz na jego opinię? To chyba nie jest szczególnie naukowe, wyrabiać sobie zdanie na podstawie wypowiedzi osoby niewykwalifikowanej.

Cz paź 11, 2018 10:55 am
Dyskutant
Dyskutant

O jakości tego filmu świadczy fakt, że bije on rekordy popularności.
Natomiast wszelkie ataki na ten film typu: "jest moda na antyklerykalizm" itd. dowodzi PRAWDZIWOŚCI obrazu KK i kleru przedstawionego w tym filmie, że KK nie zależy na dobru swoich wiernych, lecz przede wszystkim zależy na "dobru Kościoła", na zachowaniu swego autorytetu.
To, że funkcjonariusze tej instytucji religijnej opluwają ten film - jest rzeczą zrozumiałą. Wszak i oni mają obowiązek dbać o "dobro Kościoła".
Na szczęście coraz więcej ludzi rozumie, że ich własne dobro oraz ich dzieci jest cenniejsze, niż ratowanie wizerunku KK.

Cz paź 11, 2018 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tomek44 napisał(a):
O jakości tego filmu świadczy fakt, że bije on rekordy popularności.

Wiesz, największą sprzedaż w prasie codziennej mają brukowce, ale to jeszcze nie znaczy, że to są gazety zawierające wartościowe treści.

Cz paź 11, 2018 1:41 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Taki cytat się nasuwa..

Waldemar Łysiak napisał(a):
Gdy tylu ludzi pochwala to samo, wtedy łatwo jest dojść do wniosku: jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić!

Cz paź 11, 2018 1:57 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 40  Następna strona