Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 12, 2018 2:40 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Następna strona
 Film Kler 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Post Re: Film Kler
Jockey napisał(a):
Akurat Łysiak jest przeciwnikiem lewactwa. Polecam jego książki i publicystykę. Byl na cenzurowanym u władców III RP i nigdy nie mówił nic dobrego o okrągłym stole i tych marionetkami które te państwo PRLbis tworzyli. Do jednego worka wrzucał Millera, Oleksego, Wałęsę, Mazowieckiego, Kuronia itd.
Poczytaj wywiad rzeka z nim a otworzą się oczy ze do wojenki z wierzącymi to raczej pan Łysiak się nie nadaje.
Bardziej mi chodziło o kontekst w jakim użyliście ty i PeterW cytatu , oraz to że można go użyć by naśmiewać się z wszystkiego co ma jakąkolwiek popularność - w tym religię, a nie tylko film jak byście chcieli. Tyle że z waszą religią nikt tak nie robił.

A tak z innej beczki to mam pytanie: Dlaczego ten temat jeszcze nie został zamknięty? To przecież jeden wielki offtop. Wszyscy w nim trollują, nawet dwaj moderatorzy. A konkrety o samym filmie to zaledwie kilka postów trzech osób które go obejrzały.

Cz paź 11, 2018 9:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Poczytaj Łysiaka to będziesz dokładnie wiedział o czy mówiliśmy. Po raz kolejny kulą w płot walisz

Cz paź 11, 2018 9:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Jockey napisał(a):
Kler jest wlasnie sianiem nienawiści.
KLER to miłość do ludzi, których duchowni skrzywdzili, miłość do wszystkich innych katolików, łącznie z duchownymi, którzy maja szansę, jak dwóch głównych bohaterów, zerwać ze złem i hipokryzją, które były niezbędnę dla obrony "dobra kościoła".
Cytuj:
Propagandowy film jakich wiele kręcili komuniści i faszyści. Widać jakich nauczycieli miał imc S.
Za komuny nie powstał ani jeden propagandowy film, który opisuje KK jako siedlisko zła, rozpusty, hipokryzji, pedofilii. Za komunistów powstało w Polsce bardzo wiele kościołów (świątyń katolickich). Widać więc, że jako katolik jesteś wytresowany aby dla "dobra kościoła" łgać i oczerniać krytykantów KK bez żadnych zahamowań.
Dokładnie tak jak to przedstawiono w filmie KLER.
Jockey napisał(a):
Film zrobiony na zlecenie sił które walczą z katolicyzmem.
Kolejne kłamstwo wymyślone na poczekaniu. Abp Mordowicz był twoim filmowym pierwowzorem w wymyślaniu kłamstw.
Jockey napisał(a):
Zwykły propagandowy film jakich było wiele za czasów Ziutka Słoneczko. Zapewne nie wiesz kogo tak określano.
Podaj choć jeden tytuł filmu zrobionego o klerze katolickim, który powstał za czasów Stalina.
Oczywiście wiem, że nie podasz, gdyż nie da się bronic "dobrego imienia kościoła" niż kłamstwem.

Popatrz - każde zdanie napisane przez ciebie jest kłamstwem.
Twój biskup może być dumny z ciebie, że tak bardzo kłamiesz dla "dobra kościoła". Może jakiś medal dostaniesz?

A przy okazji - jesteś żywym dowodem na prawdziwość filmu KLER.

Cz paź 11, 2018 9:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Masz racje jesteś krytykantem
https://sjp.pl/krytykant
osoba lubiąca krytykować bezpodstawnie i nierzeczowo; malkontent,

Cz paź 11, 2018 11:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

Jockey napisał(a):
Masz racje jesteś krytykantem
https://sjp.pl/krytykant
osoba lubiąca krytykować bezpodstawnie i nierzeczowo; malkontent,

Sam widzisz, że nie potrafisz bronić "dobrego imienia kościoła" bez użycia kłamstw i obrażania swych oponentów.
Smarzowski, scenarzyści i aktorzy doskonale wiedzą, że katolicy tak mają - dlatego KLER jest bardzo trafnym filmem.

Tak swoja drogą przeczytaj sobie Ewangelię Jana 8 rozdział 44 wers.

Pt paź 12, 2018 8:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Tomek44 napisał(a):
Sam widzisz, że nie potrafisz bronić "dobrego imienia kościoła" bez użycia kłamstw i obrażania swych oponentów.

Poważnie?
Tomek44 napisał(a):
Widać więc, że jako katolik jesteś wytresowany aby dla "dobra kościoła" łgać i oczerniać krytykantów KK bez żadnych zahamowań.
A to co? Sam się nazwałeś krytykantem a ja tylko to potwierdziłem i podałem ci definicję krytykanta. Przecież to nie moja wina że krytyka od krytykanta nie odróżniasz.
Kolejny niedouczony antagonista katolicyzmu. Czemu nie zdarzają się na poziomie intelektualnym, a tak banalnie się podkładają. Ale czego wymagać od tych którzy są sterowani przez GW.
Wiem, że użyłem trudnego słowa i już tłumaczę za słownikiem
antagonista - osoba niezgadzająca się z kimś, występująca przeciw komuś, zwłaszcza przeciwnik w sporze
https://sjp.pl/antagonista

Pt paź 12, 2018 8:36 am
Gaduła
Gaduła

Tomek44 napisał(a):
Holmes napisał(a):
A to ciekawa definicja dobrego człowieka. Dobry człowiek to taki co ma wyrzuty sumienia.

Teraz panie dobrych ludzi to jest sporo. Nie tak dawno sąsiad mi się zwierzył, wypiwszy, że za każdym razem jak żonie przywali to ma wyrzuty sumienia murowane. Aż się napić musi.

Napisałem, że nie tylko ma wyrzuty sumienia, ale przede wszystkim zerwali ze złem i hipokryzją - nawet jeśli taka decyzja była wbrew tzw. "dobru Kościoła".

Jeśli zerwali u trzymali się w dobrym to dopiero można mówić, że są dobrymi ludźmi. Dobry człowiek postępuje dobrze. Człowiek, który chce postępować dobrze, a nie potrafię to zły człowiek dobrej woli.

Pt paź 12, 2018 9:24 am
Dyskutant
Dyskutant

towarzyski.pelikan napisał(a):
Aha. Czyli należy nie dyskutować, ignorując głosy (w tym odważnych lekarzy), które bezpieczeństwo procedur medycznych oraz rzetelność badań naukowych (w tym szczepionek) stawiają w wątpliwość.

Jeżeli się na czymś nie znasz i nie tłumacz się tym, że sama wszystko sprawdzasz, bo wątpię, żebyś robiła doświadczenia dotyczące skuteczności szczepionek, to zastanów się najpierw, jakiej jakości są twoje argumenty. Ale to w innym wątku.

Pt paź 12, 2018 4:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tomek44 napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
exeter napisał(a):
choć jedną pozytywną postać duchownego w filmie "Kler".

Proszę bardzo - ksiądz Trybus i ks. Kukuła.

A co oni dobrego zrobili w tym filmie ? Byli może przykładnymi chrześcijanami ? Pozdrawiam :)

Poczuli wyrzuty sumienia. Zrozumieli, że zło jest złem i rzeczywiście podjęli działania zrywające ze złem i hipokryzją. Nawet jeśli hipokryzja byłaby konieczna "dla dobra Kościoła" (hasło wielokrotnie głoszone przez abpa Mordowicza).[/quote]
Sam wyrzuty sumienia to jeszcze nie jest nawrócenie. Herod być może też miał wyrzuty sumienia, ale kazał ściąć Jana Chrzciciela. Ten film pt. "Kler" to jakiś antychrześcijański i antykatolicki paszkwil :(
Pozdrawiam

So paź 13, 2018 1:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Mały Książę napisał(a):
Tomek44 napisał(a):

Poczuli wyrzuty sumienia. Zrozumieli, że zło jest złem i rzeczywiście podjęli działania zrywające ze złem i hipokryzją. Nawet jeśli hipokryzja byłaby konieczna "dla dobra Kościoła" (hasło wielokrotnie głoszone przez abpa Mordowicza).

Sam wyrzuty sumienia to jeszcze nie jest nawrócenie. Herod być może też miał wyrzuty sumienia, ale kazał ściąć Jana Chrzciciela.
Widać, że swoja ocenę opierasz na braku umiejętności u ciebie czytania i rozumienia krótkiego i prostego tekstu pisanego. Wyraźnie napisałem, że wyrzuty sumienia to początek, coś co właśnie zmobilizowało tych dwóch księży do zdecydowanego działania - zerwania ze złem i hipokryzją, choć to było wbrew "dobru kościoła"

Cytuj:
Ten film pt. "Kler" to jakiś antychrześcijański i antykatolicki paszkwil :(
Pozdrawiam
Ten film TRAFNIE przedstawia opis wielu katolików, w tym i tutejszych dyskutantów i moderatorów, którzy za wszelka cenę chcą bronić "dobra kościoła", w tym przy pomocy kłamstwa, inwektyw, itd.
Tak więc Jockey, pewnie ty i inni z całą pewnością utożsamilibyście się z postawą i działaniami prezentowanymi przez biskupa Mordowicza, który bardzo skutecznie bronił "dobra kościoła".
Mało tego: myślę, że ten film, poprzez przedstawienie działań biskupa Mordowicza, byłby wspaniałym dla was podręcznikiem, elementarzem, jak "spuścić po rynnie" ofiarę duchownego-sodomity.

Mało tego - film ten przedstawia wypowiedzi czołowych polskich duchownych na temat pedofilii w KK. Oczywiście przedstawiono wypowiedź Michalika, że winnymi pedofilii w KK są patologiczni rodzice, którzy nie dają miłości swym dzieciom, więc dzieci szukają tej miłości u duchownych katolickich.
Było też kilka innych wypowiedzi katolickich autorytetów - więc ten film nie jest "jednostronny".

So paź 13, 2018 4:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Obrazek

So paź 13, 2018 7:26 pm
Dyskutant
Dyskutant

Mały Książę napisał(a):
Ojciec Szustak OP stwierdził,że ten film to nie jest arcydzieło, a zakończenie to lipa. Z Panem Bogiem ! :) Pozdrawiam

...jednocześnie wyśmiał ludzi twierdzących że to "bezpardonowy atak na Kościół" i chcących blokować projekcje, oraz zachęcił do wybrania się na seans, zwłaszcza duchownych :)

N paź 14, 2018 9:34 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Blokowanie projekcji nie ma sensu. Tak samo jak pójście na ten film. A ze jest bezpardonowym atakiem na Kościół to widać chociażby po tym kto był na premierowym pokazie i posłuchać co mówił. Np. Jerzy Urban. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

N paź 14, 2018 10:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Jockey napisał(a):
Blokowanie projekcji nie ma sensu. Tak samo jak pójście na ten film. A ze jest bezpardonowym atakiem na Kościół to widać chociażby po tym kto był na premierowym pokazie i posłuchać co mówił. Np. Jerzy Urban. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

A nie lepiej myśleć samodzielnie, tylko tak papugować po Urbanie? Urban czasami mówi do rzeczy, ale ja tam bym miała duży dystans do jego interpretacji. To skrajny antyklerykał, widzi co chce widzieć.

N paź 14, 2018 9:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

towarzyski.pelikan napisał(a):
Jockey napisał(a):

A nie lepiej myśleć samodzielnie, tylko tak papugować po Urbanie? Urban czasami mówi do rzeczy, ale ja tam bym miała duży dystans do jego interpretacji. To skrajny antyklerykał, widzi co chce widzieć.

Daj to komuś starszemu żeby ci wytłumaczył bo znowu nie rozumiesz.

Pn paź 15, 2018 5:16 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Następna strona