Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 20, 2018 6:30 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 462 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona
 Konflikt Polski z EU. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
exeter napisał(a):
Mylisz się, tak jak wszystko inne, tak i jakość sprawowania władzy da się zmierzyć i wyliczyć. Polecam Ci na początek lekturę blogów Pilastra

Przypominam Ci, że rozmawialiśmy o tym, które rządy są lepsze dla Polaków, a nie dla Pilastra. Bo widzisz, to jest tak jak z tymi wyborami w 1933, albo 1932 roku, kiedy NSDAP zdobyła w Niemczech 37% głosów. Myślisz, że ci ludzie głosowali na nazistów, bo uważali, że ich rządy będą gorsze dla Niemiec? Jak uważasz, czym się kierowali przy swoim wyborze? Którzy kandydaci wydawali się im najlepsi w momencie oddawania głosu? Właśnie dlatego powiedziałem, że jedynym sposobem na uzyskanie informacji o tym, które rządy są lepsze dla Polaków, to zapytanie ich o to.

So lis 03, 2018 9:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter,
zamiast tego bloga Pilastra poczytaj lepiej książki historyczne. Przeczytałam pierwszy tekst i po prostu to wszystko jest tak dalekie od prawdy. Ktoś usilnie próbuje zrobić podróbkę pięknej polskiej historii i patriotycznych tradycji. Prawdziwy patriotyzm wyrasta tylko z katolickich wartości i współgra z nimi dlatego jest nie do podrobienia. Różnica między polskim patriotyzmem a niemieckim nacjonalizmem to jak między niebem a piekłem taka przepaść. Poczytaj sobie Mein Kamp Hitlera. Niemcy od początku prowadzą podboje świata. Polacy zawsze stają w obronie napadniętej Ojczyzny. Niemcy nazizm wyprowadzili z szatanizmu i nienawiści do wroga oraz czyszczenie rasy. Dla nich rasa panów to cel i czystość rasowa. Polski patriotyzm to miłość ojczyzny i prostych ubogich ludzi oraz stawanie w obronie najsłabszych. Niemieccy wodzowie to wynaturzone bestie szczególnie w obozach jak Oświęcim, bez honoru zboczeńcy lub mordercy, wystarczy poczytać życiorysy komendantów obozu. Polscy wodzowie to wzór cnót szczególnie honoru, raz dane słowo zostaje potwierdzone czynami, wierzący z bojaźnią bożą, kochający prosty lud, walczący z prymitywnym uczuciem nienawiści do wroga. Polskich żołnierzy zawsze uczą wartości chrześcijańskich kapłani zaangażowani czynnie w walkę o niepodległość i zawsze o to a nie o podbój. Niemieccy kapłani jeśli już się włączają w walkę to sprzedajni ludzie zawsze przy swych wodzach i poplecznicy. Niemiecka klęska w hańbie i upadku spowodowanym przez silniejszego wroga. Polska pokonana zawsze z honorem z tego wychodzi i umiera ze słowami miłości do Ojczyzny oraz w nadziei na zwycięstwo. Polski patriotyzm jest jedyny taki na świecie i nie ma drugiego.
I wiesz co teraz to myślę żeby PIS jednak przegrało z honorem broniąc tych właśnie pięknych wartości i naszych korzeni. Bo wtedy czarno na białym będzie widać prawdę. Niech nieprawy się całkiem znieprawi i niech komuniści pokażą swoją prawdziwą twarz a wtedy prawda jeszcze bardziej zajaśnieje. Teraz widzę że przegrana w obronie wartości byłaby dla PIS lepsza.

So lis 03, 2018 9:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Martwi mnie to, że pewne cechy tych totalitarnych państw zaborców zauważyłam w PIS i oby nie poszli w tym kierunku. Tak pięknie zaczęli i chciałabym żeby jeszcze piękniej skończyli ale niestety władza tak deprawuje że widzę to zagrożenie tą pełnią władzy i dla PIS.

So lis 03, 2018 10:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Lubczyk twoje wypisy z historii Polski sa bardzo piekne i niestety calkowicie nieprawdziwe.
W gruncie rzeczy trudno mi sobie wyobrazic ze Polka w poczatkach 21 w moze miec takie pojecie o polskiej historii.

So lis 03, 2018 11:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
PiS to niestety socjaliści. Wszystkie cechy rządów lewicowych poza sprawami moralnymi można u nich znaleźć.
Cały czas chcą budować Polskę solidarna. Ta Polska to socjalistyczna. W innym pojęciu niż PRL ale jednak wciąż z lewicowymi pomysłami na gospodarkę i zapomogi.
To jest to co mnie zniechęca. Wiem niestety ze nie ma alternatywy. Po z jednej strony mamy PiS a z drugiej układ okrągłostołowy czyli bezpiekę i namaszczonych przez nich polityków.
Wciąż głosujemy wybierając mniejsze zło.

So lis 03, 2018 11:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek,

Cytuj:
Przypominam Ci, że rozmawialiśmy o tym, które rządy są lepsze dla Polaków, a nie dla Pilastra.

Poleciłem Ci lekturę blogów Pilastra, ponieważ są one przykładem matematycznego i statystycznego podejścia do procesów politycznych i ekonomicznych. To nie on przemawia, to przemawiają liczby i przy całym talencie literackim autora bloga, to one są na pierwszym planie.
Cytuj:
Bo widzisz, to jest tak jak z tymi wyborami w 1933, albo 1932 roku, kiedy NSDAP zdobyła w Niemczech 37% głosów. Myślisz, że ci ludzie głosowali na nazistów, bo uważali, że ich rządy będą gorsze dla Niemiec? Jak uważasz, czym się kierowali przy swoim wyborze?

Tak jak większość wyborców na całym świecie, kierowali się emocjami. A kto, jak kto, ale Adolf potrafił emocje wywołać i je wykorzystać do własnych celów.
Przy wszystkich różnicach, Jarek z Kaczyńskich robi to tak samo skutecznie.
I tak jak dla wielu Niemców Hitler był Zbawcą Ojczyzny, nawet wtedy, gdy ze Wschodu i Zachodu nacierały na III Rzeszę armie Aliantów, tak dla wielu Polaków Kaczyński jest Zbawcą Ojczyzny i jedynym gwarantem jej trwania pomimo tego, że rujnuje instytucje państwa i opinię o Polsce za granicą.

Podsumowując, Niemcy z początku lat 30-tych popełnili w wyborach ciężki błąd i wybrali złą władzę. Podobny błąd popełnili w 2015 Polacy. Na szczęście dla nas, konsekwencje tego błędu nie będą aż tak poważne, jak dla Niemców. Przynajmniej taką mam nadzieję.
Cytuj:
Właśnie dlatego powiedziałem, że jedynym sposobem na uzyskanie informacji o tym, które rządy są lepsze dla Polaków, to zapytanie ich o to.

Dowiesz się jedynie, kogo w danym momencie publika chętniej słucha?
Co nie ma żadnego związku z jakością rządzenia tak wybranej władzy.

So lis 03, 2018 11:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam,
Nie wiem jaką ty historię Polski czytasz czy może już same tylko źródła współczesne i blogi rodem z XXII wieku. Ja czytam stare książki historyczne, ze starych filmów mam wiedzę i z literatury pięknej a ostatnio np. A. Mickiewicz. W starych filmach jest dużo patriotyzmu mężczyzni są dżentelmenami a kobiety romantyczne i kobiece i nie o wygląd tu chodzi. Oczywiście że współczesne też oglądam i czytam ale to takie zderzenie dwóch rzeczywistości jak z TIRem. Aż mnie od nich mdli dlatego wolę te dawne.

So lis 03, 2018 11:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, co racja to racja. PIS to już taka partia, która próbuje na tym co piękne w przeszłości budować ale niestety z nową mentalnością np. kasa, dobrobyt, wizerunek, blichtr, władza. I te nowe wartości wypierają te dawne.

So lis 03, 2018 11:33 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Exeter kłamczuszku porównywanie Kaczyńskiego do Hitlera to gruba przesada, szczególnie kiedy lewica w Polsce do spółki z PO aż piszczą, żeby realizować niemiecki projekt mitteleuropy. Sączysz jad i to nie przejdzie niezauważalne.

So lis 03, 2018 11:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Dowiesz się jedynie, kogo w danym momencie publika chętniej słucha?
Co nie ma żadnego związku z jakością rządzenia tak wybranej władzy.

Jeśli nie Polacy, to kto inny ma decydować o tym co jest lepsze dla Polaków?

So lis 03, 2018 11:43 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
W temacie powiem tyle, że gdyby to ode mnie zależało, każdy z sędziów TSUE, który przyłożył rękę do wyboru terminu decyzji o zabezpieczeniu otrzymalby dożywotni zakaz wstępu do Polski, z zakazem tranzytu włącznie. Znam TSUE z postępowań w sprawach gospodarczych, to jest instytucja polityczna, niczego dobrego nie mam ożna się po niej spodziewać. Wielka Brytania postawiła na projekcie EU krzyżyk, Polska powinna wykorzystać parę lat jej istnienia i inwestować w bezpieczeństwo militarne i energetyczne mając świadomość, że ten projekt jest bez szans.

So lis 03, 2018 11:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk,

Cytuj:
exeter,
zamiast tego bloga Pilastra poczytaj lepiej książki historyczne. Przeczytałam pierwszy tekst i po prostu to wszystko jest tak dalekie od prawdy. Ktoś usilnie próbuje zrobić podróbkę pięknej polskiej historii i patriotycznych tradycji. Prawdziwy patriotyzm wyrasta tylko z katolickich wartości i współgra z nimi dlatego jest nie do podrobienia.

Jeśli dobrze się domyślam, odnosisz się do tego bloga Pilastra w którym porównuje on "dobrą zmianę" z socjalnym programem realizowanym w hitlerowskich Niemczech. To co na ten temat napisał jest absolutnie prawdziwe i oparte na rzetelnej wiedzy historycznej. Podobieństwo z "dobrą zmianą" nie jest przypadkowe, Kaczyński uważnie studiował XX wieczne ruchy totalitarne i uczył się na ich przykładzie, jak zdobywać władzę. Kiedy mi to w 2005 powiedział kolega, też nie wierzyłem. Teraz wiem, że mówił prawdę.

Nie rozumiem, czemu przypisujesz patriotyczną postawę jedynie tradycji chrześcijańskiej. Przecież to nonsens, musiałaś słyszeć choćby o tych wydarzeniach:
http://www.tambylscy.pl/trzystu-bohaterow-odwiedzamy-greckie-termopile/
Obrazek
albo inna tradycja, też wcześniejsza od Chrześcijańskiej:
Obrazek

Poza Europą też znajdziesz bez liku przykładów na patriotyzm posunięty do granic całkowitego poświęcenia a nie mający nic wspólnego z Chrystusem:
Obrazek
Cytuj:
Niemcy od początku prowadzą podboje świata. Polacy zawsze stają w obronie napadniętej Ojczyzny.

Wiesz, że przez kilkaset lat, gdy nasze wschodnie i północne granice bez przerwy stały w ogniu, granica zachodnia była granicą przyjaźni i pokoju? :)
Cytuj:
I wiesz co teraz to myślę żeby PIS jednak przegrało z honorem broniąc tych właśnie pięknych wartości i naszych korzeni. Bo wtedy czarno na białym będzie widać prawdę. Niech nieprawy się całkiem znieprawi i niech komuniści pokażą swoją prawdziwą twarz a wtedy prawda jeszcze bardziej zajaśnieje. Teraz widzę że przegrana w obronie wartości byłaby dla PIS lepsza.

Czy przegrana "w obronie wartości" byłaby dobra dla PISu, tego nie wiem, ale na pewno byłaby dobra do Polski i Polaków.

Dziewczyno, uwierz, nic na tym świecie nie jest wyłącznie czarno/białe, racje bywają rozłożone po każdej stronie. Spróbuj patrzeć na politykę i historię bez uprzedzeń. Także na historię własnego narodu.

So lis 03, 2018 11:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek,

Cytuj:
Jeśli nie Polacy, to kto inny ma decydować o tym co jest lepsze dla Polaków?

Nikt nas w tym zadaniu nie wyręczy. To co napisałem nie było sugestią, że ktoś inny ma nam wybierać władzę, a jedynie polemiką z waszymi tezami, iż wyniki wyborów przesądzają o tym, która opcja stworzy najlepszy rząd. Nie przesądzają.

So lis 03, 2018 11:54 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter,
Polscy żołnierze, to był wzór cnót i moralności połączony z odwagą, męstwem a Ty znów próbujesz podróbkę wcisnąć jakichś Spartan słynących raczej z upadku moralnego już dawno przed Chrystusem. Nic oprócz waleczności u nich godnego naśladowania nie było. Polacy jak kochali kobietę to romantycznie i prawdziwie, patrz A. Mickiewicz.
Mówiłam że polski patriotyzm jest specyficzny bo połączony dodatkowo z wysoką moralnością i nigdzie takiego nie ma. To co nadaje mu wyjątkowość to właśnie wartości chrześcijańskie czyli na końcu szacunek dla wroga, brak nienawiści w przypadku pokonania, znoszenie tortur z godnością a źródłem tego jest Chrystusowy Krzyż, wiara w Boga w bojaźni nie strachu a więc i moralność. Żołnierze polscy patrioci prawdziwi jednocześnie nigdy nie pozwoliliby sobie na gwałt na kobietach przeciwnika jak Armia Czerwona. Nigdy, bo to by było ukarane śmiercią przez kolegów. U nich kodeks moralny był tak samo ważny jak wojskowy stąd wysokie morale i to zawsze szło w parze. A w przypadku niechlubnych wyjątków koledzy dali odczuć że na takie zachowania nie ma zgody. Prawdziwi koledzy. Dlatego ludzie ich uwielbiai i traktowali jak bohaterów wręcz królów a nie uciekali jak przed Armią czerwoną ze strachu.

N lis 04, 2018 12:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
Chyba chodziło Ci o to, że jest ona niesłuszna, albo, niesprawiedliwa?

Tak, to miałem na myśli. Dziękuję za naprowadzenie.
Z Bogiem!
Pozdrawiam

N lis 04, 2018 1:50 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 462 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona