Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 19, 2018 12:12 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 93  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Boro napisał(a):
Kłamiesz. Nie zaatakowałem personalnie żadnego adwersarza. Z niektórymi osobami nie mam ochoty dyskutować i mam do tego prawo. Regulamin nie zabrania ignorowania pytań, na które nie chce mi się odpowiadać ani postów użytkowników z którymi według mnie dyskusja nie ma sensu. Gdyby tak było, musiałbyś ukarać pół tego forum, w tym samego siebie i chyba wszystkich moderatorów.
Do YZ nic nie pisałem, więc nie obowiązku reagować na jego głupie pytania.
Jeśli pomimo braku złamania regulaminu chcesz mi dać ostrzeżenie, to śmiało. Twoja stronniczość jako moderatora jest już niemal legendarna. Tylko ją potwierdzisz.

Na podstawie tego wpisu powyżej oraz teg9 poniżej
Boro napisał(a):
Czy regulamin nakazuje odpowiadać na wszystkie pytania zadane w danym temacie? Jeśli tak, to proszę o wskazanie odpowiedniego punktu. Miałbym też bardzo wiele zgłoszeń o jego łamaniu :wink:

Jeśli jednak nie, to proszę o przywołanie do porządku swojego kolegi w wątku o 500+. Nie wiem czy robi to, bo brakuje mu argumentów, czy jest zwyczajnie złośliwy, ale mógłby się chłopak ogarnąć :roll:

Uznaje,ze Boro kłamał i manipulował i wymyślił sonie chcąc zaatakować znienawidzony PiS ale nie przewidział ze YZ powie sprawdzam i cały misternie zaplanowany atak na PiS upadł.
A brak możliwości udowodnienia swojeg stanowiska starał się zastąpić trollowanie, tematu. Co oczywiście jest zabronione na forum katolik.
Taka postawa jaka Boro reprezentuje to oczywiście trolling
Cytuj:
Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

Trolling jest zabroniony regulaminem.
Cytuj:
II Treść postów
6. Nie tolerujemy tzw. trollingu (postowania obraźliwych, kontrowersyjnych lub prowokacyjnych treści) a także wypowiedzi o charakterze szantażu.

Pn gru 18, 2017 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Przez dwie strony wątku merytorycznie dyskutowałem z użytkownikiem ZYL odpowiadając na wszystkie jego pytania i argumenty. Na Twoje posty w tym temacie również odpisywałem nie pomijając przy tym żadnego zarzutu. Z Yarpenem nie chciałem wchodzić w dyskusję, bo z doświadczenia wiem, że przerodziłaby się w pyskówkę, czego chciałem uniknąć. Naprawdę trzeba być chyba głupim żeby doszukać się w tym wszystkim trollingu :roll:

Zanim odpiszesz, pozwól zapoznać się ze sprawą i wypowiedzieć jakiemuś bardziej ogarniętemu moderatorowi.

Pn gru 18, 2017 9:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I ten wpis tez jest niby bez adpersonam?

Pn gru 18, 2017 10:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ty chyba nie rozumiesz czym jest argumentum ad personam. Zanim wrócimy do tematu, przeczytaj sobie definicję, choćby na Wikipedii.

Pn gru 18, 2017 10:38 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Proszę bardzo:
Cytuj:
Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty.

Dokładnie opisuje twoje postępowanie na forum

Pn gru 18, 2017 10:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale oczywiście nie powiesz mi kiedy dokładnie próbowałem udowodnić jakąś tezę argumentując cechy jakiejś osoby. Daj już spokój... Nie chce mi się gadać ani z Tobą ani z Yarpenem. Niech ktoś poważny się wypowie.

Pn gru 18, 2017 10:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I po raz kolejny próbujesz dyskredytować moderatora zamiast zająć się merytorycznie zarzutami.

Pn gru 18, 2017 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Miałem rację, nic mi nie wykażesz, bo jesteś zwyczajnym kłamcą. Jeśli chcesz kontynuować, to rób to na ringu, bo ten temat służy do czego innego.

Pn gru 18, 2017 11:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey,

Jesteś kłamcą i oszczercą. Zarzuciłeś mi argumenty ad personam wobec Yarpena, po czym zapytany o konkrety, zamilkłeś.
Rzucasz też słowa na wiatr jak zwykły tchórz. Dałeś mi czas do wczoraj, ale jakoś nie zauważyłem żadnego bana ani ostrzeżenia. Opamiętałeś i dotarło do Ciebie jak mocno się skompromitowałeś, ale zabrakło Ci odwagi żeby to przyznać i przeprosić, więc milczysz? Czy może dasz mi tego bana teraz i pokażesz jak łatwo Tobą manipulować? Jakkolwiek nie spojrzeć na Twoje zachowanie, to jest ono iście godne chrześcijanina i moderatora katolickiego forum...

Śr gru 20, 2017 11:58 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przejrzałam sobie, ale jedynie wpisy, które mogły generować to starcie, czytałam posty od połowy grudnia. Napisałeś: Zauważ ile drobnych podwyżek PiS już wprowadził*. Nie widzimy tego, bo to jest rozproszone, a 500 zł to konkretne pieniądze. Ostateczny bilans jest jednak dla obywateli na minus, dla administracji i polityków na plus. Jak zwykle.
YZ poprosił w następnym wpisie o bilans dotyczący tych ukrytych dla ogółu podwyżek (zapytał więc o mataczenia rządu a mataczenie należy wykazać. Wykazać winę rządu w tych podwyżkach a nie ich inny czynnik sprawczy), ale wykręciłeś się sianem informując go, że nie jest partnererm godnym rozmów, bo czepialski. Tyle, że to Twój tekst wywołal echo a nie echo było przyczyną.
To taki diabekski mig, rzucić oskarżenie i pomówić inną osobę o awanturnictwo oraz bezmyślność.

Domgo zastosował w stosunku do mnie bardziej perfidną metodę, Przedstawił moje cytaty, ale dotyczące różnych spraw i pokazał ich niespójność. Chciał mnie ośmieszyć, bo padła informacja porównawcza o inteligencji i uznał, że wypadł w ocenie niżej. Osoba, która dokonala porównania nie miala wiedzy o tym, że tak musi zareagować, takiej zniewagi to on nie jest w stanie znieść. Nomen omen w wątku o budowaniu poczuciu wlasnej wartości. A uczynił to jedynie dlatego, że mu nie odpowiadziałam na agresywny wpis (bo z zasady na takie nie odpowiadam). Wiedział, że na stek konfabulacji muszę zareagować. I o to chodziło. Dlaczego o tym piszę? Nie dałam mu kary regulaminowej.

Myślę więc, że nie należy dalej waszego sporu ciągnąć. Proponuję, byś szczególnie wnikliwie przyglądał się wpisom oceniającym, zwłaszcza partii będących u wladzy. To delikatna materia dla tych co są wrażliwi na sprawy polityczne, niewiele trzeba do wywołania sporu. Są rządzący nieuczciwi, bo to napisaleś? Potrzeba argumentów, inaczej to oszczerstwa. Jeśli ktoś pisze: sprawdzam, powinieneś dowody dostarczyć. Dowodem w sprawie nie jest informacją, że dany użytkownik jest ignorowany. Tymczasem uważasz, że tego wpisu nikt nie zauwazył I atakujesz, bo sądzisz, że Jockey tego nie widział. Dodajesz, że ktoś nim steruje. Kto?

Dowodów/argumentów nie trzeba dostarczać, gdy to wiedza naukowa i ktoś jest po prostu niedouczony. Nie ma obowiązku występowania w roli belfra, wówczas można wpis zignorować i zostawic kogoś z jego ulubioną niewiedzą, czy myśleniem magicznym. Materia sprawy się liczy, elastyczność i wyważenie o co tak naprawdę i komu chodzi. Mądrość tu arbitrem. Inteligencja może pogrążyć.

Dokonałeś dwóch przekłamań. Pierwsze dotyczyło konieczności odpowiadania, drugie ukryłeś atakując. Nie chodziło o konieczność odpowiadania....no cóż czasem widać intelektualną nieuczciwość i wszystkiego wrzaskiem i pomówieniami wobec moda nie da się przykryć.

Należalo zostawić sprawę i nie atakować moda w dalszym ciągu będąc przekonanym, że nikt do tego wpisu nie doszedł, bo Robur nie zareagował. Nie tylko nie zareagowal, ale dodal coś o romantyczności. Poczuleś wiatr w żaglach i ostatni wpis tego dowodem. Ośmieszanie innych najczęściej wraca jak bumerang do ośmieszającego, więc chyba nie warto. Rzeczowe wypowiedzi przykryłeś teraz nieuczciwością. Warto było? Też wystarczyło: zagalopowałem się, proszę uznać za niebyłe, uznać jako wrażenie a nie prawdę objawioną. I byłbyś zwolniony z udowadniania.

Tyle ja widzę, ale rozmów na ten temat nie będę kontynuować. Prośba dotyczyła bowiem tego, by inny mod na to spojrzał a nie dyskutowal z Boro, tego w prośbie nie zawarto. Spojrzałam i to co zauwazyłam przedstawiłam. Nie mogę jednak wyrokować, czy w ocenie Boro naleze do grupy rozgarniętych modów. Jesli nie, pozostanie opinia nierozgarniętego.

Śr gru 20, 2017 1:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Napisałeś: Zauważ ile drobnych podwyżek PiS już wprowadził*. Nie widzimy tego, bo to jest rozproszone, a 500 zł to konkretne pieniądze. Ostateczny bilans jest jednak dla obywateli na minus, dla administracji i polityków na plus. Jak zwykle.
YZ poprosił w następnym wpisie o bilans dotyczący tych ukrytych dla ogółu podwyżek (zapytał więc o mataczenia rządu a mataczenie należy wykazać. Wykazać winę rządu w tych podwyżkach a nie ich inny czynnik sprawczy), ale wykręciłeś się sianem informując go, że nie jest partnererm godnym rozmów, bo czepialski.

Nigdzie się nie wyparłem tych słów, więc proszę mi tego nie wmawiać. Dalej podtrzymuje to, co napisałem. Jeśli interesuje Cię ich uzasadnienie, to możesz o nie zapytać w odpowiednim temacie. Obiecuję, że odpiszę wyczerpująco.

Jednak na tym forum nie panuje ani obowiązek ani zwyczaj odpowiadania na pytania, na które nie ma się ochoty odpowiadać lub te zadane przez użytkowników, z którymi nie ma się ochoty rozmawiać. Być może powinien, ale nie ma. Dowodem na to mogą być liczne nasze dyskusje w których nagle ucinałaś rozmowę. Zazwyczaj właśnie po zadaniu kilku niewygodnych pytań odnośnie Twoich argumentów. Było to denerwujące, ale cóż zrobić. Jesteś wolnym człowiekiem nikt nie może od Ciebie wymagać żebyś kontynuowała, jeśli nie chcesz.

Podobnie ja nie mam obowiązku dyskutować z kimś, kogo styl dyskusji uważam za irytujący i nielogiczny. Natomiast próba wymuszenia odpowiedzi przez Jockeya była nadużyciem uprawnień moderatora.
Obraził mnie przy tym oskarżając o trolling i argumenty personalne nie podając żadnych argumentów potwierdzających jego słowa.

Jockey zachował się jak człowiek bez honoru nadużywając swoich uprawnień i obrażając innych użytkowników. Na koniec pokazał jeszcze, że rzuca słowa na wiatr pod wpływem emocji. Nie potrafi ani trzymać się konsekwentnie tego, co postanowił, ani wycofać i przeprosić.

Śr gru 20, 2017 2:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A gdyby zastosował tę metodę do Ciebie, Boro?
Napisałbym np. że jestes złodziejem - a na pytanie o argumenty odpowiedziałbym "nie mam obowiązku udowadniać i w ogole, z Tobą rozmawiać".
Było by fair?
A jak by moderator żądał odpowiedzi, napisałbym coś o "próbach jej wymuszenia". I jeszcze bym to wyboldował, żeby uwypuklić moje męczeństwo...

Śr gru 20, 2017 2:40 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro
Ze strony modów Reg. IV/8 To nieostre stwierdzenie, więc mamy pole interpretacji.
Reg. II/9 reguluje sprawe reagowania na obraźliwe wpisy. To znów nieostre i subiektywne. Z tego paragrafu pozwalam sobie ignorować niektóre wpisy. Sama oceniam komu nie odpowiadać.

Każde forum ma swoją specyfikę i ona komuś może odpowiadać, inni czują gorset i odchodzą. To znów subiektywne. Jeśli mi nie odpowiadały decyzje moderatokie, uznalam, że traktowana jestem niesprawiedliwie, bo modzi nie reagowali na zgłaszane posty wykazujące agresję i prostactwo innego użytkownika, odeszłam bez tworzenia zamieszania wokół siebie. To ich a nie moja strata. Inna polityka forum, więc i inne zwyczaje. Poznałam je doskonale.
I właśnie dlatego staram się każdego traktować jak człowieka i mierzyć tą samą miarą. Tak jak chciałabym być sama traktowana. Wpisywanie mnie w to jakie jest to forum (domysł jest jasno podsunięty, negatywny) też uważam za wysoce niesprawiedliwe, ale widzę więcej niż to co w powyższym wpisie zaprezentowałeś, na Twoją korzyść. Masz u mnie wysoką pozycję wśród forumowiczów.

Śr gru 20, 2017 3:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
A gdyby zastosował tę metodę do Ciebie, Boro?
Napisałbym np. że jestes złodziejem - a na pytanie o argumenty odpowiedziałbym "nie mam obowiązku udowadniać i w ogole, z Tobą rozmawiać".

Barneyu drogi, jak już napisałem merss, wcale się nie uchylam przed odpowiedzią. Jeśli chcesz, to mogę przedstawić Ci argumenty w odpowiednim wątku. Nie mam tylko ochoty dyskutować z użytkownikami, którzy mają problem z logicznym myśleniem, bo szkoda mi na to czasu. Czy to takie dziwne?
Cytuj:
I właśnie dlatego staram się każdego traktować jak człowieka i mierzyć tą samą miarą. Tak jak chciałabym być sama traktowana. Wpisywanie mnie w to jakie jest to forum (domysł jest jasno podsunięty, negatywny) też uważam za wysoce niesprawiedliwe, ale widzę więcej niż to co w powyższym wpisie zaprezentowałeś, na Twoją korzyść. Masz u mnie wysoką pozycję wśród forumowiczów.

Strasznie się to wszystko rozdrabnia, więc postawmy sprawę jasno. Czy użytkownik ma prawo zignorować pytanie dotyczące jego wypowiedzi? Jakakolwiek będzie Twoja odpowiedź, dostosuję się. Szanuję zasady tego forum, jednak niech będą one jasno określone i identyczne dla wszystkich.

Ostatnio edytowano Śr gru 20, 2017 3:05 pm przez Boro, łącznie edytowano 1 raz

Śr gru 20, 2017 3:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Czy użytkownik ma prawo zignorować pytanie dotyczące jego wypowiedzi? Jakakolwiek będzie Twoja odpowiedź, dostosuję się. Szanuję zasady tego forum, jednak niech będą one jasno określone i identyczne dla wszystkich.

Odpowiedziałam wyżej. Nie znam też definicji do której można się odnieść, pozostaje sfera dobrych obyczajów. Odpisalam wcześniej, to pozostaje do oceny. I nie można z tego uczynić punktu regluaminu jak w przypadku tych nieszczęśnych kolorków. Spory będą się pojawiały.
Ja traktuję każdego z należytą starannością, ale nie tak samo. Ludzie to nie meble.

Śr gru 20, 2017 3:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 93  Następna strona