Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 17, 2018 4:50 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 827 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
merss napisał(a):
Odpowiedziałam wyżej.

Marss, proszę Cię :wink: Ani punkt IV 8, ani II 9, nie odnosi się do ignorowania pytań innych użytkowników.

Śr gru 20, 2017 3:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Odnosi, ale musisz podstawić pod to pytania forumułujące problem (nazwać go) oraz powinność: odpowiedzieć czy nie. Ja zwykle odpowiadam po czasie, dlaczego nie odpowiadam... z zasadą ogólną się nie kryję To stare i aktualne od Arystotelesa zagadnienie etyczne a dotyczy powinności i opiera się na zmyśle rzeczywistości. Pytania Aystotelesa uważam za zasadne, by sobie stawiać.
Zmysl rzeczywistości będący fundamentem stanowi jednocześnie subiektywizm w wielu sytuacjach etycznych. Dlatego pojawianie się problemów i sporów między ludźmu uważam za oczywistą oczywistość, byle to były problemy rozwiązywalne.
Koniec łopatologii stosowanej. Znów zobaczę siebie zmałpowaną w innym miejscu sieci.:)

Śr gru 20, 2017 4:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Domgo zastosował w stosunku do mnie bardziej perfidną metodę, Przedstawił moje cytaty, ale dotyczące różnych spraw i pokazał ich niespójność. Chciał mnie ośmieszyć, bo padła informacja porównawcza o inteligencji i uznał, że wypadł w ocenie niżej. Osoba, która dokonala porównania nie miala wiedzy o tym, że tak musi zareagować, takiej zniewagi to on nie jest w stanie znieść. Nomen omen w wątku o budowaniu poczuciu wlasnej wartości. A uczynił to jedynie dlatego, że mu nie odpowiadziałam na agresywny wpis (bo z zasady na takie nie odpowiadam). Wiedział, że na stek konfabulacji muszę zareagować. I o to chodziło. Dlaczego o tym piszę? Nie dałam mu kary regulaminowej.
Nooo pewnie by było lepiej gdybyś merss nie pisała, czy to ze względu na zdrowy rozsądek, lub "bo mogę", albo w imię cnoty umiaru, dobrej woli, ale nie....

W koszu merss napisałaś, niech zerknę, że domgo konfabuluje i manipuluje, i żeby więcej tematu nie ciągnąć, bo będziesz karać :D No dobrze, jak nie ciągnąć, bo kogoś boli, to znaczy żeby nie ciągnąć. No ale, żeby w zamian czytać pomówienia o manipulacji, perfidnych metodach, niskich intencjach, ograniczonych możliwościach bla, bla, bla, to jakby się nie dodaje.

Cóż, usunąć cudzy tekst, po czym w odniesieniu do tego nieistniejącego tekstu, napisać komuś, że kłamie i manipuluje, jednocześnie zagrozić karami jeśli ten ktoś chciałby cokolwiek napisać tytułem sprostowania, czy wyjaśnienia. Samo w sobie jest, policzmy, jest manipulacją do potęgi 3. W imię czego? Aby móc napisać ad personam, contra regulamin, typu kłamiesz, manipulujesz, masz głupie pobudki i ograniczone możliwości, musisz reagować, nie możesz działać. Uroczy merssizm, ironicznie rzecz biorąc, albo inny .....izm, zależy od punktu widzenia

Merss sama siebie osądzasz (mierzysz własną miarą), w podwójnym tego słowa znaczeniu, bo też postawiłaś się w roli sędziego dla samej siebie, przechodząc bez zająknięcia, na jednej rozprawie, do sądzenia domgo. Było chociaż poprosić o przysługę jakiegoś kolegę. Ale, nie merss wie najlepiej. Teraz mogę stwierdzić, że wszystkie Twoje wnioski na mój temat są Twoimi insynuacjami, ponieważ są rozbudową pierwotnych wniosków przyjętych poza prawem (nikt nie może być sędzią we własnej sprawie) i ponad etyką. Gdyby coś było nie jasne, jako użytkownik nie powinnaś nadużywać uprawnień administratora, wycinać niewygodne posty i komentować w koszu, po to aby z kosza, przejść do "uwag", i pod moderatorskim parasolem, przyprawiać gębę domgo. Jako moderator nie powinnaś być sędzią we własnej sprawie.

Wróćmy, na chwilę, do początku. Oprócz wklejenia Twoich cytatów, przedstawiłem zdanie, refleksję, że nawet jeśli człowiek pląta się we własnych myślach, motywacjach, emocjach, to i tak nie musi upadać na duchu, ponieważ to co konstruktywne, przynoszące pokój, radość i skutkujące poczuciem własnej wartości, jest na wyciągnięcie ręki z uwagi na Dobrą Nowinę, i posłanie Ducha Świętego. Wobec tego nie można twierdzić, że wejście w kontakt z konstruktywnymi motywacjami, a tym samym, porzucenie destrukcyjnych (tych za drzwiami), na zasadzie analogii z blaskiem świecy, która blednie w blasku dnia, słońca, jest czym trudnym. Przeciwnie wystarczy chcieć, aby to czego szukaliśmy, zaczęło nas szukać. Jakoś tak pisałem, właśnie nie pamiętam bo wycięłaś. To tez uznałaś też za konfabulacje i manipulacje, bo wychodzi, że tak.

Zrobimy tak. Albo się odnieś, trzymając się jakiś standardów minimum przyzwoitości, albo pousuwaj oszczerstwa i pomówienia pod moim adresem, albo załatwimy to inaczej :)

]ciach - offtop. Decyzja moderatorska polegala jedynie wycięciu tekstu i pouczeniu o kolejnym, ale w pełni przewidywalnym kroku wynikającym z dotychczasowych obserwacji użytkownika. (merss)
Ostrzegałam, więc standard to OSTRZEŻENIE za lekceważenie poleceń moderatora i straszenie go słowami 'załatwimy to inaczej'. Nad prowokacjami domgo pochylać się nie zamierzam.

Reg. IV/4; V/5

Kara pozostaje w mocy, ale wycięty tekst wyjątkowo przywróciłam, mimo że to offtop. Zależy mi na pełnym obrazie zgłaszanych przed domgo uwag pod adresem moderatorki merss.

Ostatnio edytowano Cz gru 21, 2017 9:29 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

przywrócenie wyciętego wpisu

Śr gru 20, 2017 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
OK, zróbmy więc tak, dla zachowania jakichkolwiek proporcji, usuń własne oszczerstwa, pomówienia i kłamstwa, skierowane pod moim adresem, oczywiście w równie ekspresowym tempie jak moje refleksje na temat Twojego postępowania i zachowania, oraz bycia.

Aha tyle tekstu a dotarło jedno a i tak odczytane w krzywym źwierciadle , to się nazywa wybiórcza uwaga, inaczej merssizm :D A ja idę na spacer z psem, a później na siłownię, i żeby mi było wszystko pozałatwiane jak wrócę.

Śr gru 20, 2017 8:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dotychczasowe rozwiązanie działało, więc zamierzam to kontynuować. To praktyka. Jeśli prośba o wskazanie sposobu praktykowania wzniosłych teorii z życia duchowego wywołała agresję, uznałam, że nadal będę z daleka. Niech sobie domgo pisze piękne poematy. Jest oczytany, dobrze się to czyta, ma adwersarzy, więc na nich niech się koncentruje.

O to zapytałam: jak praktykować piękno duszy, by poczucie wartości było osiągnięte mimochodem bez skupiania się na nim. Wszak wątek zawierał aspekt praktyczny problemu a domgo prawił o czymś czego najwidoczniej nie rozumiał. Było więc: sprawdzam. I wyszło co wyjść musiało.

Działam jak czerwona plachta na byka, więc nie należy zbliżać się do siebie, tym razem już chyba na stale. Kilka razy podchodziłam do rozmów uznając, że czas jest dobrym lekarzem, ale scenariusz był taki sam. Coś Cię pcha w kierunku agresji nad którą nie potrafisz utrzymać kontroli. Próbujesz wymusić na mnie dzialanie, uprzedziłam, że to wiem.

Śr gru 20, 2017 9:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Dotychczasowe rozwiązanie działało, więc zamierzam to kontynuować. To praktyka. Jeśli prośba o wskazanie sposobu praktykowania wzniosłych teorii z życia duchowego wywołała agresję, uznałam, że nadal będę z daleka. Niech sobie domgo pisze piękne poematy. Jest oczytany, dobrze się to czyta, ma adwersarzy, więc na nich niech się koncentruje.

O to zapytałam: jak praktykować piękno duszy, by poczucie wartości było osiągnięte mimochodem bez skupiania się na nim. Wszak wątek zawierał aspekt praktyczny problemu a domgo prawił o czymś czego najwidoczniej nie rozumiał. Było więc: sprawdzam. I wyszło co wyjść musiało.

Działam jak czerwona plachta na byka, więc nie należy zbliżać się do siebie, tym razem już chyba na stale. Kilka razy podchodziłam do rozmów uznając, że czas jest dobrym lekarzem, ale scenariusz był taki sam. Coś Cię pcha w kierunku agresji nad którą nie potrafisz utrzymać kontroli. Próbujesz wymusić na mnie dzialanie, uprzedziłam, że to wiem.

No dobrze merss, widzę, że Twoje pomówienia, kłamstwa, cytuję (z pamięci) kłamiesz, manipulujesz, masz głupie pobudki i ograniczone możliwości, musisz reagować, nie możesz działać, wywnioskowane z wszechwiedzy, czyli z sufitu, nie tylko nie zniknęły, ale dołożyłaś kolejne, niech zerknę, coś mnie pcha w kierunku agresji, nie potrafię utrzymać kontroli i wymuszam działanie. Tego ostatniego zarzutu nie bardzo rozumiem, bo to Ty się chwalisz umiejętnościami prowokowania do reakcji. Wyszłoby, że Kali ukraść... itd. Nie ważne. Nie dotarło więc powtórzę, spox już ostatni raz, rzucając kalumnie, oszczerstwa, itp., stworzyłaś pewną konfliktową sytuację, Cały czas odnoszę się do faktów. Usunęłaś mój tekst, po czym w odniesieniu do tego nieistniejącego tekstu, napisałaś, że kłamię i manipuluję, jednocześnie zagroziłaś karami jakiekolwiek próby sprostowania, czy wyjaśnienia. Następnie w uwagach sama wróciłaś do tematu i dodałaś następne oszczerstwa, bo "nie nałożyłaś kary", cytuję z pamięci, to mogłaś dołożyć oszczerstw, rozumiem, że lepiej, pod osłoną uprawnień moderatora, rzucać pomówienia, oczerniać, i diagnozować pod katem dziwnych przypadłości, ciekawe jak smakuje karmienie siebie takim pokarmem.

Nabroiłaś merss i wypadałoby przeprosić. Niestety dużo łatwiejsze propozycje Cię przerosły. Dwa razy zaproponowałem rozwiązania akceptowalne dla każdego średnio przyzwoitego człowieka, ale Ty pierwsze wycięłaś (test z kojarzenia, wiesz kto potrafi z dość obszernej i rzeczowej wypowiedzi wyciągnąć jeden szczegół i na tej podstawie uznać, że całość można zignorować), na drugie odpowiedziałaś kolejnymi ad personam. Twój pech polega na tym, że mieszkam w Krakowie. Jutro mam spotkanie na Wrocławskiej o 8:30, ok. 9:30 - 10:00 będę na Siostry Faustyny. Zapraszam możemy sobie wyjaśnić sytuację w 6, lub więcej oczu, z kimś bardziej obiektywnym od Ciebie, która się zasłaniasz, czy wykorzystujesz uprawnienia moderatora do oczerniania i pomawiania. Tak czy inaczej wychodzę z założenia, że będziesz musiała przeprosić, albo ktoś będzie musiał, przeprosić za Ciebie. Publicznie, albo na tym forum, albo w jakimś bardziej powszechnym medium, to będzie zależeć od postawy wobec problemu Salwatorianów. Wydaje mnie się, że jest to cywilizowany sposób załatwienia sprawy, nie agresywny.

Cz gru 21, 2017 12:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Problemy się rozwiązuje. Nie mam żadnego problemu z przepraszaniem. Przepraszam. Uznaleś, że to była moja wina, twe prawo. W katolicyzmie należy jeszcze prosić o przebaczenie, więc usilnie o to proszę.

Cz gru 21, 2017 1:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szczerze... to jestem zaskoczony. Nie ma sprawy.

Aha też przepraszam, skoro uznajesz, że wina leży po mojej stronie. Chyba jeszcze o czymś zapomniałem, no ale późno już, aha też mam poprosić o wybaczenie? No to proszę.

Cz gru 21, 2017 1:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pytałam Cię kiedyś, gdzie leży problem. Należało wówczas odpowiedzieć i to szczerze. Nie byłoby tego zamieszania, od lat.

Cz gru 21, 2017 1:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Pytałam Cię kiedyś, gdzie leży problem. Należało wówczas odpowiedzieć i to szczerze. Nie byłoby tego zamieszania, od lat.
Ściśle rzecz biorąc należało wg Ciebie. Odpowiem Ci dzisiaj, oczywiście w nawiązaniu do aktualnego kontekstu. Ludzie się różnią między sobą. Dla przykładu merss uważa, że domgo powinien odpowiedzieć na pytanie gdzie leży problem, i przyklada do tego taką wagę, że pamięta po latach i wszystko przez to tłumaczy, domgo na tak otwarte pytanie może odpowiedzieć (jednak) w różny sposób, zgodnie z potrzebą chwili, zgodnie z nastrojem na daną chwilę, czy przeżywanymi emocjami, albo w sposób bardziej refleksyjny, starając się uchwycić sedno, a może odpowie na tak postawione, pytaniami o co w zasadzie chodzi pytającemy bo z pytania nic nie wynika, albo z uwagi na ogólność pytania, sorry, zlekceważy pytanie, albo go nie zauważy. Kolejny przykład merss, pisze, że sprawdza sobie ludzi, poprzez podchodzenie, od tyłu i prowokowanie, domgo uważa, że to irracjonalne* Merss wskazuje na destrukcyjne intencje, uwarunkowania, ukryte za piwnycznymi drzwiami, które można otworzyć tylko od wewnątrz, domgo zwraca uwagę, że pozytywna motywacja, jest na wyciągnięcie ręki, przynajmniej jeśli traktuje się serio Dobrą Nowinę.

Do czego zmierzam. Różnimy się w rozkładaniu akcentów, w postrzeganiu, wyborach, uszeregowaniu wartości (pomijając tę najważniejszą), a i ją realizujemy na różne sposoby (o ile w ogóle), różnimy sìę w naszych sposobach na życie. Oczywiście to samo w sobie nie stanowi problemu, problemem mogą być tylko nasze postawy wobec siebie samego i bliźnich.

Konkludując. Ty merss jesteś problemem, ja jestem problemem, on i ona są problemem, ściśle rzecz biorąc problemem będą postawy typu moja prawda jest najmojsza, moja droga to ta jedyna. Moje wybory, moje zdanie, moje doświadczenia, moja racja, ja, skoro wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, to czy ta która uzna sama z siebie, że tylko ona jedna, też prowadzi do Rzymu? Tym pytaniem kończę odpowiedź, o niczym nie rozstrzygając.

*Proponuję Ci merss przeanalizować Twoje wczorajsze reakcje na prowokujący (tak jakiś akurat wyszło) post domgo, oraz kolejne raekcje na dwie propozycje domgo , propozycje akceptowalne ale też zawierające elementy, które można uznać, za prowokacyjne (znowu jakoś samo wyszło :) ), propozycje dotyczące rozwiązania problemu wynikającego z pierwszej reakcji. I odpowiedzieć na pytanie czy obraz który wyłania na podstawie takiej analizy, jest Twoim obrazem, czy tylko obrazem chwilowych emocji.

Cz gru 21, 2017 6:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawiązując do Twojego ostatniego wpisu merss.
merss napisał(a):
Kara pozostaje w mocy, ale wycięty tekst wyjątkowo przywróciłam, mimo że to offtop. Zależy mi na pełnym obrazie zgłaszanych przed domgo uwag pod adresem moderatorki merss.
W kwestii pełnego obrazu, chciałbym uzupełnić brakujące informacje i klika spraw wyjaśnić, aby być lepiej zrozumianym.

Otrzymałem wiadomość od merss, w wyciętej i umieszczonej w koszu, mojej wiadomości.
Cytuj:
Kolejna porcja konfabulacji i manipulacji będzie skutkować karą. Wyproszę z wątku. A jak to zgłosisz do Uwag chcąc przyciągnąć moją uwagę i zmusić do odpowiadania na stek manipulacji i wyciętych z kontekstu cytatów, będzie ostrzeżenie
No i OK nie będę odpowiadał i nie będę zgłaszał uwag, i daję słowo, że tak bym zrobił.

Niestety, po kilku godzinach przeczytałem w uwagach, że nie otrzymałem kary, ale też, że stosuję perfidne metody, albo zresztą zacytuję,
Cytuj:
Domgo zastosował w stosunku do mnie bardziej perfidną metodę, Przedstawił moje cytaty, ale dotyczące różnych spraw i pokazał ich niespójność. Chciał mnie ośmieszyć, bo padła informacja porównawcza o inteligencji i uznał, że wypadł w ocenie niżej. Osoba, która dokonala porównania nie miala wiedzy o tym, że tak musi zareagować, takiej zniewagi to on nie jest w stanie znieść. Nomen omen w wątku o budowaniu poczuciu wlasnej wartości. A uczynił to jedynie dlatego, że mu nie odpowiadziałam na agresywny wpis (bo z zasady na takie nie odpowiadam). Wiedział, że na stek konfabulacji muszę zareagować. I o to chodziło. Dlaczego o tym piszę? Nie dałam mu kary regulaminowej.
Dla każdego normalnego człowieka mniejszą karą, przynajmniej tak się wydaje, będzie kara regulaminowa, niż "kara" w postaci oceny godzącej w jego godność osobistą, i nie dającej prawa do sprostowania, czy wyjaśnienia. Nie dająca prawa do obrony poprzez wykorzystanie uprawnień moderatora. Chociaż domgo do normalnych przestaje się powoli zaliczać, przepraszam za to ostatnie, w sensie za dygresję, lepiej nie będę jej rozwijał, bo coś mi zaczyna tu wisieć i tam powiewać, a to chyba niekulturalnie i lekceważące. W każdym bądź razie, wyjaśniam, że nie odpowiadałem na informację z kosza, lecz na powyższy cytat z uwag, a ostrzeżenie dostałem za "offtop", który w moim odbiorze offtopem nie był, lecz normalną reakcją na głęboko niesprawiedliwą, krzywdzącą ocenę ad-personam. Chociaż, zależy jak na to spojrzeć, bo w wiadomości, napisanej na skutek tego co wyczytałem o sobie w uwagach, pozwoliłem sobie również na nawiązanie do tego co wyczytałem o sobie w koszu. Jeśli kogoś to przekonuje rzecz jasna, w sensie, że usprawiedliwia takie a nie inne traktowanie użytkownika tego serwisu.

Z kolei w sprawie mojego posta, od którego się "wszystko zaczęło" i do którego miałem nie nawiązywać, jak milczałem, tak milczę jak grób, już nawet zapomniałem co tam takiego napisałem, muszą być jakieś straszne rzeczy, skoro tak a nie inaczej zostałem oceniony. Może to jakiś as, w rękawie merss, w każdym bądź razie to ściśle tajne, przepraszam za te dygresje.... ,aha co było dalej, no więc dostałem ostrzeżenie, według merss za offtop, według mnie za próbę polubownego załatwienia powstałego problemu, i to by było na tyle wyjaśnień z mojej strony.

Pt gru 22, 2017 1:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do twojego wpisu:
http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.ph ... 3#p1092343
Nie ma zakazu zakładania podobnych wątków ale w innych działach , zresztą jest to zrozumiałe, bo nie wszyscy mogą pisać w każdym dziale - dlatego argumenty mogą być różne. To jest takie ABC - adło.
W związku z tym wątek należy reaktywować i czytać Regulamin ze zrozumieniem.

So gru 23, 2017 12:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś wyjaśnialam tę sprawę Adamowi M., który czytając górne działy przenosił dyskusję na dół dyskutując z adwersarzem z góry. Mamy więc i wykładnię tego punkru, ale naprawdę nie mam czasu na szukanie tego wpisu. Otóż, jak sam wspomniałeś, można zakładać wątek o takiej samej tematyce w różnych częściach forum (w rozumieniu góra i dół), ale piszesz wstępniak i ujmujesz temat w innym świetle, tak jak go widzisz. Ty natomiast przeniosłeś żywcem dyskusję na dół, odnosząć się do słów Barneya.
Tak rozumiemy wykładnię tego punktu regulaminu. Będzie adwessarz chciał pisać tu i tam, jego sprawa. Mieliśmy już takie sytuacje na forum. Wątki jednak powinny biec niezależnym torem.
W przypadku odnoszenia się do wpisów Barneya z góry i przenoszenia rozmów na dół, mamy do czynienia z obchodzeniem regulaminu.

So gru 23, 2017 2:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
... , ale piszesz wstępniak i ujmujesz temat w innym świetle, tak jak go widzisz. Ty natomiast przeniosłeś żywcem dyskusję na dół, odnosząć się do słów Barneya.

W przypadku odnoszenia się do wpisów Barneya z góry i przenoszenia rozmów na dół, mamy do czynienia z obchodzeniem regulaminu.
W ten sposób to "zachęcasz" do obchodzienia Regulaminu, bo ja mogę założyć wątek inaczej nazwany, ale w treści będę polemizował z tezami zawartymi gdzie indziej.
To już wolałem napisać wprost o co mi chodzi.

So gru 23, 2017 5:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Sam napisaleś, że są to inne argumenty. Napisz więc swoje widzenie problemu Do tego nie potrzebujesz podpierać się Barneyem. Nie musisz nawet kopiować tematu wątku, możesz podać autorski. Nie stać Cię na oryginalność, chyba jednak stać. :)
Wszystko można natomast przypisać złej woli i odwrócic znaczenie. Piszący regulamin musiał widzieć i wykładnię oraz jej obejścia. Intencją piszącego było to, by nie było tematów tabu (no prawie :) ), tylko dla określonej grupy światopoglądowej. Przenoszenie natomiast sporów z góry na dół jest zaprzeczeniem podzialu forum na części światopoglądowe.

So gru 23, 2017 5:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 827 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona