Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 24, 2017 12:19 pm

samotność i tęsknota za człowiekiem i Bogiem 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post samotność i tęsknota za człowiekiem i Bogiem
Witam . Chciałem się poradzić czy ktoś z was miał taki przejściowy okres i czy to minęło ? Dwa lata temu przeszedłem głębsze nawrócenie , bardzo wiele rzeczy z kwestii wiary zrozumiałem , wiele mnie to kosztowało bo z bardzo wieloma złymi rzeczami się rozstałem , z którymi myślałem że nigdy się nie rozstane i też nie chciałem. Rok temu podczas różnych ciężkich doświadczeń potrafiłem dosłownie czerpać siły z krzyża Chrystusowego , choć przeżywałem cierpienia i były ciężkie to miałem świadomość że te siły i zrozumienie tych cierpień jest dzięki Bogu . Miałem więc poczucie że Bóg czuwa nade mną . Czułem wielki żal dla Boga

Przez te 2 lata zdarzały mi się kryzysy po których mi siły wracały . Od dłuższego czasu nie za bardzo wiem co się dzieje , modle się , żyje w łasce uświęcającej , przystępuje do Eucharystii przynajmniej kilka razy na tydzień ale pomimo tego czuje wewnętrznie jakbym był niezdolny do miłości bliźnich . Jakby wszystko było gorzej z przed czasu nawrócenia. Nie rozumiem sam siebie , nie rozumiem innych tak że ciężko mi nawiązać mi z kimkolwiek kontakt , gdyż kompletnie nie wiem co powiedzieć . Nie wiem co zawodowo robić , nic nie wiem . Czuje się do niczego nie zdolny , gdy spotykam żebraka to wydaje mi się jakby żebrak był sto razy zaradniejszy , zdolniejszy do miłości i silniejszy ode mnie . Zawsze staram się traktować ludzi życzliwie . Odczuwam straszną tęsknote za ludzmi i Bogiem a jednocześnie czuje się niezdolny i jakby mnie dzieliła jakaś nieskończona przepaść od każdego , oprócz tego straszny mrok i okrutność rzeczywistości
jakby Boga nie było nad nikim :( . Swojej wiary nie porzuce , ale już mnie niepokoi ten brak sił i entuzjazmu.

Chciałbym wstąpić do wspólnoty katolickiej , ale obawiam się że to "niezrozumienie siebie " się jeszcze spotęguje bardziej we wspólnocie i że przeraże się sam sobą i inni mną . Jeśli ktoś przechodził coś podobnego to chętnie porozmawiam

Pn wrz 11, 2017 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: samotność i tęsknota za człowiekiem i Bogiem
Coś podobnego to nie przeżywałem, ale to co opisujesz świadczy o głębokiej walce duchowej. Każdy oczyszczany jest inaczej - a Twoja droga jak widać jest właśnie taka. Przede wszystkim poszukaj mądrego spowiednika i jak się da to kierownika duchowego - najłatwiej chyba wśród zakonników. Wspólnoty są też różne - bardziej modlitewne lub bardziej ewangelizacyjne itd. Np. taka wspólnota jak "Wspólnoty Jerozolimskie" (http://wspolnoty-jerozolimskie.pl/) ma zupełnie inną specyfikę niż moja wspólnota "Przyjaciele Oblubieńca" (http://www.przyjacieleoblubienca.pl)... a jeszcze zupełni inaczej działa Rycerstwo Michała Archanioła (http://www.anielskimiecz.pl/) itd

Po prostu odwiedź parę różnych w okolicy i zobacz co Ci najbardziej pasuje.
Albo jeszcze lepiej - módl się o wskazówki :)

Pn wrz 11, 2017 11:42 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przeanalizuj jeszcze podłoże owego odczucia. Z tego co opisujesz może mieć również podłoże somatyczne. Warto byłoby zadbać o lepszy wypoczynek, zwrócenie na dietę, na odpowiednią dawkę ruchu.
Co do rad warto też zawalczyć o wsparcie modlitewne, nawet od wspólnoty z którą nie wiążesz planów na wspólne formowanie.

Wt wrz 12, 2017 12:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ps. 23
1 Psalm. Dawidowy.
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.
2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
3 orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
4 Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną.

Twój kij i Twoja laska
są tym, co mnie pociesza.
5 Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity.
6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy.

Odpocznij, bracie, bo może za dużo na siebie wziąłeś! Oddaj wszystko Panu Jezusowi. Pomódl się modlitwą ks. Dolindo: "Jezu, Ty się tym zajmij". Ta ciemność minie i będziesz się radował. Pan Bóg nie potępia tych, którzy odpoczywają w drodze. Wszak sam nieraz zatrzymywał się i odpoczywał, choćby wtedy gdy przy studni spotkał kobietę, która miała siedmiu mężów. :-)

Wt wrz 12, 2017 7:30 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Polecam Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny - ona też przechodziła różne trudne chwile.
Pozdrawiam

Śr wrz 13, 2017 12:41 pm