Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 13, 2017 12:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
@koziels Niepełnołącznościowy to np mariawita. Takie były założenia. Jest w regulaminie działu katolickiego więcej.

Czasem mi się wydaje, że to przesunięcie akcentów z prawa na milosierdzie. O rozsądzaniu każdego przypadku mowa, o prowadzeniu ludzi w związkach niesakramentalnych. Tak być powinno. Ja czytam to jednak jako zalecenia na dziś utopijne. Księża nie są do tego ani chętni ani przygotowani. Jeśli pytam księdza o grzech w kontekście samobójstwa to mi cytuje z definicji katechizmowej, że ciężki. Jak zaczynam o depresji - milknie. Mamy o miłosierdziu mówić...i mówi na okrągło. By prowadzić pary niesakramentalne trzeba naprawdę sporo wiedzieć. Przyszedł chyba czas na świeckich, by pomogli. Z tonącego okrętu się nie ucieka, ale do końca robi swoje, bo Kościół prowadzi Duch Święty. To Boze zapewnienie.

Śr gru 06, 2017 10:02 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
@koziels Niepełnołącznościowy to np mariawita. Takie były założenia. Jest w regulaminie działu katolickiego więcej.

Czasem mi się wydaje, że to przesunięcie akcentów z prawa na milosierdzie. O rozsądzaniu każdego przypadku mowa, o prowadzeniu ludzi w związkach niesakramentalnych. Tak być powinno. Ja czytam to jednak jako zalecenia na dziś utopijne. Księża nie są do tego ani chętni ani przygotowani. Jeśli pytam księdza o grzech w kontekście samobójstwa to mi cytuje z definicji katechizmowej, że ciężki. Jak zaczynam o depresji - milknie. Mamy o miłosierdziu mówić...i mówi na okrągło. By prowadzić pary niesakramentalne trzeba naprawdę sporo wiedzieć. Przyszedł chyba czas na świeckich, by pomogli. Z tonącego okrętu się nie ucieka, ale do końca robi swoje, bo Kościół prowadzi Duch Święty. To Boze zapewnienie.

Są 3 wyjścia:
1) papież wierzy, że z Komunią w ustach rozwodnik żyjący w ponownycm związku wyjdzie z tego związku (grzechu), czego bez Komunii by nie był w stanie zrobić będąc pozbawiony mocy tego Sakramanetu, odwołując w ten sposób warunki przystępowania do Komunni praktykowane od wieków w imię pojmowanego przez niego "wyższego dobra"

2)papież jest niewierzący i chce dać Komunię nawet cudzołożnikom, by nie stygmatyzować i wykluczać ludzi z instytucji charytatywnej jak postrzega Kościół a robi to w imię humanizmu

3)papież jest człowiekiem o złych intencjach, chce celowo wprowadzić zamieszanie i rozwalić doktryny katolickie subkietywizmem oraz zaszkodzić grzesznikom jeszcze gorzej podając im Komunię w stanie grzechu ciężkiego, przed czym mocno przestrzegał Św Paweł

Śr gru 06, 2017 10:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I mamy biblijne 70 lat na rozstrzygnięcie. Napierw z kościołów Zachodu konfesjonały wyrzucono oddając człowieka bezpośrednio Bogu. Zamiast go nauczyć co jest grzechem a co poczuciem winy/krzywdy wyrzucono konfesjonały. Teraz kolejny krok: najpierw należy podać człowiekowi przyjazną dłoń, potem wymagać. Tych co wymagają od siebie zostanie jednak garstka, bo człowiek spoglądając na cukierki podawane neofitom, sam skarleje. Idziemy w kierunku izajaszowej reszty i przewidywań Benedykta XVI o małych wyspach radykalnego chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo z papieroplastyki rozleci się.

Śr gru 06, 2017 10:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
booldog napisał(a):
Może "ewakuacja" do FSSPX wiedząc, że i tak Kościoła nie "odbijemy" gdyż Franciszek i następni papieże będą mianować kolejnych liberalnych kardynałów? A może nadszedł czas by zostać "katolickim bezpopowcem"? Wiem, że rozpacz to jeden z najcięższych grzechów, ale naprawdę nie wiem co dalej robić.
Trochę zaufania do Ducha Świetego. Byli już papieze co robili większe hmm hmmm....
Dalej klasztora niż przeora.
I tak miałem szczęście - żyłem w czasach Pawła VI, JPII, BXVI...

Cz gru 07, 2017 12:22 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dla zamartwiających się i poszukujących dróg ewakuacji powiedzonko: dłużej klasztora niż przeora jest niezwykle trafne. Izajaszowa 'Reszta' musi zostać. Ewakuacja jest więc głupotą.
2. Świat jest w rękach Boga, choć współczesność zdaje sie tego nie akceptować. i...Czytanie znaków czasu jest stale narażone na podstępy 'ojca kłamstwa'.

Cz gru 07, 2017 1:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
szkoda wynikająca z podważenie legitymacji papieża jest na dłuższą metę znacznie gorsza niż to co mógłby narozrabiac ajkikolwiek papież.
Rozłam to rozłam - z dobrej czy złej woli.
Luter reagował przez rozłam, św.Franciszek, na niemal te same sprawy - przez pokore.
Kto zrobił więcej dla Kościoła chyba nie ma wątpliwości...

Cz gru 07, 2017 1:32 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Bo co z tą adhortacją? Że robi ona delikatny wyłom w sprawie rozwodników? I co?

Możliwość przyjmowania świętokradczych komunii to delikatny wyłom?

Cytuj:
To, że papież prosi, aby z ostrożnością i po zbadaniu sprawy prowadzić błądzących na dobre drogi jest nieprawidłowe?

Prowadzić na dobre drogi poprzez udostępnianie świętokradczych komunii i spowiedzi?

Cytuj:
Przecież nie mówi, że ok, od dzisiaj można się rozwodzić, cudzołożyć i przystępować sobie do Komunii.

Ale to może być jak otwarcie furtki.

Cytuj:
Jeśli tacy rozwodnicy chcą wytrychów, to niech ich używają i niech biorą to na swoje nieczyste sumienie. Sami siebie jeszcze więcej osądzają. A księża? Jeśli bezmyślnie będą na to pozwalać, to też będą brać to na swoje sumienie, bo litera prawa ich nie usprawiedliwi przed Bogiem czystym i sprawiedliwym.

I po cóż pozwalać na takie sytuacje, pociagające jeszcze więcej dusz na drogę grzechu?

Cytuj:
Choćby było milion adhortacji i encyklik, to i tak Bóg patrzy w serce człowieka i sądzi sprawiedliwie jego czyny.

Ale grzech ciężki i nie odżałowany to droga do potępienia. Przystępowanie osoby w stanie grzechu ciężkiego do komunii, bez deklaracji zmiany sytuacji i poprawy jest taką drogą, tym bardziej wtedy człowiek może jeszcze bardziej utwierdzić się w grzechu, zamiast z niego wyjść. Bo znajdzie usprawiedliwienie, skoro komunię dostaje to po cóż starać się zmieniać sytuację, po cóż walczyć ze sobą i z grzechem, po cóż podejmować jakiekolwiek zmiany.

Cz gru 07, 2017 2:37 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Do wszystkich tak ostro krytykujących papieża Franciszka. Zapewne tajemnicą nie jest, że w wiele posunięć papieża uważam za co najmniej błędnych i wiele jego zachowań jako "wodę na młyn odwetowców" i uważam, że wielokrotnie popełnia błędy polityczne. Ale to wszystko nie upoważnia mnie do określania papieża lewakiem. Kościół jest prowadzony przez Ducha Świętego i to On wybrał takiego papieża. To teraz niech się martwi. To co katolik powinien to stawać w jedności z papieżem. Oczywiście mam prawo do krytyki ale jak przychodzi do posłuszeństwa to należy być posłusznym. Uczmy się od świętych. Np. św. O. Pio, który mimo różnych szykan był posłuszny biskupowi jak i swoim przełożonym.

Cz gru 07, 2017 4:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie". Może jesteśmy za słabi na świętego papieża. I dano nam nie za wiele - w tym też jest szansa. W każdym razie ja tak sobie to tłumaczę i spokojniejsza jestem. Tak jak napisał Jockey "Kościół jest prowadzony przez Ducha Świętego i to On wybrał takiego papieża".

Cz gru 07, 2017 4:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Duch Święty nie wybiera papieża, robią to kardynałowie, którzy mogą (nie muszą) prosić Ducha Świętego o łaskę dobrego wyboru.

Taki kiedyś wypowiedział się kard. Ratzinger:

Kardynał Joseph Ratzinger o Duchu Świętym w konklawe

"Duch Święty nie narzuca, na którego kandydata głosować" - mówi Joseph Ratzinger

Nie twierdzę, że Duch Święty uczestniczy w wyborze papieża w sensie dosłownym, ponieważ Duch Święty na pewno by nie dopuścił do wybrania wielu papieży. Natomiast Duch Święty nie tyle trzyma rękę na pulsie, ile pełni rolę dobrotliwego nauczyciela, zostawiając nam swobodę działania, ale nie spuszczając nas z oka. Rolę Ducha Świętego należy rozumieć bardziej elastycznie. On nie narzuca, na którego kandydata mamy głosować. Zapewne chroni nas tylko przed tym, abyśmy wszystkiego nie zaprzepaścili."

Cz gru 07, 2017 5:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W języku polskim Kościół jest rodzaju męskiego - i ja zrozumiałam to "On" w wypowiedzi Jockeya jako odnoszące się do Kościoła prowadzonego przez Ducha Świętego a nie wprost samego Ducha Świętego.

Cz gru 07, 2017 5:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Można powiedzieć, że koziels nie wierzy że Kościołem opiekuje się Duch Święty. A nawet więcej według niego Duch obserwuje co to ci ludzie wymyślą.
Oczywiście posłużenie się fragmentami wypowiedzi byłego papieża jak Świadkowie J używają Biblię.

Cz gru 07, 2017 5:55 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Człowiek ma też wolną wolę, tak dla przypomnienia.

A teraz Jockey udowodnij te bzdury, które wypisałeś powyżej.

Cz gru 07, 2017 6:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wizja Leona XIII

Gardłowym głosem, pełnym złości szatan krzyczał:
– Mogę zniszczyć Twój Kościół!
Łagodnym głosem Jezus odpowiedział:
– Potrafisz? Więc próbuj.
Szatan:
– Ale do tego potrzeba mi więcej czasu i władzy!
Jezus:
– Ile czasu i władzy potrzebujesz?
Szatan:
– Od 75 do 100 lat i większą władzę nad tymi, którzy mi służą.
Jezus:
– Będziesz miał ten czas i władzę. Które stulecie wybierasz?
Szatan:
– To nadchodzące [XX w.].
Jezus:
– Więc próbuj, jak potrafisz.

Szatan próbuje nawet przedostać się w szeregi Kościoła aby próbować niszczyć, chociaż to się nigdy nie uda aby zniszczyć Kościół całkowicie. Dzisiaj stawia się człowieka bardziej w centrum, i czasem to dla człowieka i ze względu na człowieka tworzy się pewne idee, prawa. A to Bóg powinien być w centrum.

LGBT niby walczy o prawa ludzi, prawa ktore stoją w poważnej sprzeczności z prawem Boga, prawa które prowadzą człowieka ku potępieniu, ale w myśl idei prawa człowieka, te Boże prawa są naruszane i odrzucane. Podobna sytuacja z prawem do aborcji, eutanazji, ogólnie dzisiaj zaburzenia seksualne uzyskują status normalnej ''orientacji'', zamiast być leczone i nazwane po imieniu, a wtedy dochodzi do tak absurdalnych sytuacji gdzie nawet aseksualizm określa się mianem orientacji seksualnej.

Podobna rzecz może być z możliwością dopuszczania do sakramentów osób rozwiedzionych trwających w ponownych związkach, prawo do szczęścia, prawo do miłości, prawo do wychowania dzieci, etc. Tylko że osoby te pozostają w poważnej sprzeczności z prawem Bożym. Matka Boża powiedziała do Hiacynty (Fatima)

Grzechy, które najwięcej dusz prowadzą do piekła, to grzechy nieczyste.
Nastaną pewne mody, które będą bardzo obrażać Pana Jezusa.
Osoby, które służą Bogu, nie powinny iść za modą.
W Kościele nie ma mody.
Nasz Pan jest zawsze ten sam.
Grzechy świata są bardzo wielkie.

Cz gru 07, 2017 6:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
Człowiek ma też wolną wolę, tak dla przypomnienia.

A teraz Jockey udowodnij te bzdury, które wypisałeś powyżej.

A co tutaj udowadniać. Wystarczy przeczytać twój post.
koziels napisał(a):
Duch Święty nie wybiera papieża, robią to kardynałowie, którzy mogą (nie muszą) prosić Ducha Świętego o łaskę dobrego wyboru.

Taki kiedyś wypowiedział się kard. Ratzinger:

Kardynał Joseph Ratzinger o Duchu Świętym w konklawe

"Duch Święty nie narzuca, na którego kandydata głosować" - mówi Joseph Ratzinger

Nie twierdzę, że Duch Święty uczestniczy w wyborze papieża w sensie dosłownym, ponieważ Duch Święty na pewno by nie dopuścił do wybrania wielu papieży. Natomiast Duch Święty nie tyle trzyma rękę na pulsie, ile pełni rolę dobrotliwego nauczyciela, zostawiając nam swobodę działania, ale nie spuszczając nas z oka. Rolę Ducha Świętego należy rozumieć bardziej elastycznie. On nie narzuca, na którego kandydata mamy głosować. Zapewne chroni nas tylko przed tym, abyśmy wszystkiego nie zaprzepaścili."

So gru 09, 2017 10:32 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona