Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 4:08 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Aborcja -kilka trudnych pytań . 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja -kilka trudnych pytań .
Brandeisbluesky napisał(a):
No, ale tak naprawdę to jest rzeczywiście manipulacja, bo ty możesz coś odpowiedzieć, a dziecko w łonie matki nie może. Niech oni odpowiedzą, czy chcą być zasztyletowani bez pytania ich.

Wiem ,dostałam kilka fotografii zmasakrowanych płodów od niektórych znajomych mi kobiet popierających tą liberalizacją ustawy żebym sobie popatrzyła na te dzieci i odpowiedziała sobie na pytanie czy chciałabym takie dziecko urodzić...

Najgorsze w tym wszystkim jest jeszcze ta edukacja seksualna i budowanie intymnych relacji młodzieży niby na godność i wzajemnym szacunku za pomocą tabletek poronnych i darmowych środków antykoncepcyjnych żeby było można bezpiecznie korzystać z tej intymnej sfery . Zamiast nawoływać młodych ludzi do życia w czystość, do wyczekiwania na dozgonną i jedyną miłość małżeńską między mężem a żoną to nawołują do ekscesów seksualnych i to w różnych kombinacjach. Wprowadzanie edukacji seksualnej na bazie takiego programu jaki oni sugerują to byłaby jakaś katastrofa.

Jestem zbulwersowana i obrzydzona wręcz ,niepotrzebnie oglądałam debaty w parlamencie

So sty 13, 2018 7:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
nawoływać młodych ludzi do życia w czystość, do wyczekiwania na dozgonną i jedyną miłość małżeńską między mężem a żoną

Pięknie napisane o tym jaka jest prawdziwa natura człowieka.

So sty 13, 2018 8:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
SS-Brigadefuhrer Carl Clauberg, niemiecki lekarz ginekolog, opracował plan kontroli ludności na terenach na wschód od III Rzeszy

Proces i dokumenty w sprawie Klaubego można znaleźć w "Zeszyty Oświęcimskie" nr 2 1958 Wydawnictwo Państwego Mzeum w Oświęcimiu
https://justpaste.it/z2n9

Oto fragmenty:
"Aby doprowadzić na wschodnich terenach do znośnego dla nas rozmna­żania się ludności, jest nagląco konieczne zaniechanie na wschodzie tych wszystkich środków, które zastosowaliśmy w Rzeszy celem podwyższenia liczby urodzin. Na terenach tych musimy świadomie prowadzić negatywną politykę ludnościową.

Poprzez środki propagandowe, a w szczególności przez prasę, radio. kino. ulotki, krótkie broszury, odczyty uświadamiające itp. należy stale wpajać w ludność myśl jak szkodliwą rzeczą jest posiadanie wielu dzieci. Powinno się wskazywać koszty, jakie dzieci powodują, na to co można by zdobyć dla siebie za te wydatki. Można wskazywać na wielkie niebezpieczeństwa dla zdrowia, które mogą grozić kobiecie przy porodzie itp. Obok tej propagandy powinna być prowadzona na wielką skalę propaganda środków zapobiegawczych.Przemysł produkujący tego rodzaju środki, musi zostać specjalnie stworzony.

Nie może być karalne zachwalanie i rozpowszechnianie środków zapobiegawczych ani też spędzenie płodu. Należy też w pełni popierać powstawanie zakładów dla spędzania płodu. Można wykształcić np. Akuszerki względnie felczerki w robieniu sztucznych poronień, im bardziej fachowo będą przeprowadzane poronienia, tym większego zaufania nabierze do nich ludność. Rozumie się samo przez się, że i lekarz musi być upoważniony do robienia tych zabiegów, przy czym nie może tu wchodzić w rachubę uchybienie zawodowej lekarskiej godności."

Nie przypomina wam to argumentacji pewnych środowisk?

N sty 14, 2018 7:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę że jest szansa, by właśnie nauczanie typu propaganda zneutralizować. Poprzez uświadamienie tego że tam gdzie zbyt głośno na dany temat, a rozsądek mówi inaczej. To powinna się włączyć w myślach czerwona lampka ostrzegawcza. To powinno wystarczyć do tego, by nikt zwłaszcza w tak oczywistym temacie nie manipulował nami.
Ja osobiście żałuję że nie mam wielu rodzeństwa, zgranego oczywiście, mam tylko jedną siostrę. A przydaloby się więcej. Żyję w czasie bezpośrednio po wojnie. Więc już to spowodowało wiele ograniczeń by mieć liczną rodzinę.
Tak wiele jest zależności na tym świecie, że mało liczna rodzina. Sprawia że pojedyncze osoby są jak dryfujące śnięte ryby.
Pomoglo by tu czuwanie nad częścią ze spraw, przez każdą z licznych osób przy nas. Bo pomoc prawdziwa może być tylko w mięjscu jej potrzeby, nie gdzieś tam z oddali i w słowach ogólnych.
Bo gdy czyjeś władcze postanowienia zawodzą, to pojedynczy człowiek przegrywa
Jest bez ratunku. Tu trochę łagodzi to Kościół. Lecz dobrze wiemy że to nie rozwiązuje do końca problemow nieruwności.
Co do Niemieckiej propagandy, to od zawsze mają w tym jeden cel. Połknąć Polaków, by mieć z nich roboli. Mnie wystarczyło to, że mój tato na próżno na nich pracował. Ja nie dałem się wpuścić w maliny, pomimo trudów życia. Nie wspieram oprawców, bo to młyn na ich wodę.
Opinię o ich współczesnym nastawieniu do Polaków, mam od tych Polaków co na nich pracują obecnie.

N sty 14, 2018 11:50 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

A to nie ściema? uwielbiam takie odkrycia. Wprost genialne! Wydaje Ci się, że jesteś mądry i nowoczesny, a na końcu okazuje się że myślisz jak wyższy oficer SS :-), któremu dezinformacja wydawała się trudną kampanią propagandową.

Myślicie, ze ktoś na górze władzy wykorzystał podobne opracowania do wykreowania obecnej mody w celu zapobieżenia np. przeludnieniu? King! Ty się znasz na teoriach spiskowych.

Natalia22 napisał(a):
Wiem ,dostałam kilka fotografii zmasakrowanych płodów od niektórych znajomych mi kobiet popierających tą liberalizacją ustawy żebym sobie popatrzyła na te dzieci i odpowiedziała sobie na pytanie czy chciałabym takie dziecko urodzić

Klasyczna manipulacja. Tak jak wskazywali przedmówcy należałoby zapytać czy dowiadując się że jesteś śmiertelnie chory i będziesz cierpiał to ktoś ma decydować na jakim etapie widok Twoich cierpień będzie nie do zniesienia.

Jednocześnie trzeba się zastanowić nad pytaniem. Na tak zadane pytanie odpowiedź jest oczywista. Ale jakby odpowiedzieli pytający gdyby zmienić pytanie - czy chciałabym takie dziecko urodzić, wiedząc że będziesz na pewnym etapie życia osądzona o zabójstwo z premedytacją. Tak bowiem spojrzy na to Bóg.

Nie ukrywam jednak, że po odfiltrowaniu skrajnie barbarzyńskich przypadków manipulacji, zagadnienie pozostaje trudne, gdyż po obu stronach wypowiadają się zazwyczaj osoby których sprawa nigdy nie dotknęła. Na przykład ja. Chciałbym kiedyś posłuchać rzeczowej debaty osób którzy podjęli pozytywną decyzję, i donieśli ciążę, ich dzieci o ile umieją wyrażać myśli itd. Chciałbym też usłyszeć o przemyśleniach ludzi którzy mieli jakiekolwiek uboczne skutki podjęcia decyzji odwrotnej. Wreszcie chciałbym usłyszeć czy zdarza się że śmiertelnie uszkodzony płód okazuje się nieźle funkcjonującym człowiekiem.

Pn sty 15, 2018 9:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
A to nie ściema?

Nie, to dokumenty ze sprawy Clauberga wydane przez muzeum w Oswiecimiu.

Pn sty 15, 2018 9:42 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

A to nie ściema? uwielbiam takie odkrycia. Wprost genialne! Wydaje Ci się, że jesteś mądry i nowoczesny, a na końcu okazuje się że myślisz jak wyższy oficer SS :-), któremu dezinformacja wydawała się trudną kampanią propagandową.

Myślicie, ze ktoś na górze władzy wykorzystał podobne opracowania do wykreowania obecnej mody w celu zapobieżenia np. przeludnieniu? King! Ty się znasz na teoriach spiskowych.

Natalia22 napisał(a):
Wiem ,dostałam kilka fotografii zmasakrowanych płodów od niektórych znajomych mi kobiet popierających tą liberalizacją ustawy żebym sobie popatrzyła na te dzieci i odpowiedziała sobie na pytanie czy chciałabym takie dziecko urodzić

Klasyczna manipulacja. Tak jak wskazywali przedmówcy należałoby zapytać czy dowiadując się że jesteś śmiertelnie chory i będziesz cierpiał to ktoś ma decydować na jakim etapie widok Twoich cierpień będzie nie do zniesienia.

Jednocześnie trzeba się zastanowić nad pytaniem. Na tak zadane pytanie odpowiedź jest oczywista. Ale jakby odpowiedzieli pytający gdyby zmienić pytanie - czy chciałabym takie dziecko urodzić, wiedząc że będziesz na pewnym etapie życia osądzona o zabójstwo z premedytacją. Tak bowiem spojrzy na to Bóg.

Nie ukrywam jednak, że po odfiltrowaniu skrajnie barbarzyńskich przypadków manipulacji, zagadnienie pozostaje trudne, gdyż po obu stronach wypowiadają się zazwyczaj osoby których sprawa nigdy nie dotknęła. Na przykład ja. Chciałbym kiedyś posłuchać rzeczowej debaty osób którzy podjęli pozytywną decyzję, i donieśli ciążę, ich dzieci o ile umieją wyrażać myśli itd. Chciałbym też usłyszeć o przemyśleniach ludzi którzy mieli jakiekolwiek uboczne skutki podjęcia decyzji odwrotnej. Wreszcie chciałbym usłyszeć czy zdarza się że śmiertelnie uszkodzony płód okazuje się nieźle funkcjonującym człowiekiem.

Tak tylko z perspektywy osoby niewierzącej raczej argument o Bogu nie będzie wystarczający -zwłaszcza jeśli mówi się o płodach z organami wewnętrznymi na wierzchu .Zawsze znajdą się jakieś logiczne argumentu przeciwne aborcji czy to w przypadku niepełnosprawność, wady genetycznej czy nawet poczęcia w wyniku czynu zabronionego. Ale w przypadku jakiś poważnych deformacji płodu nie mogę znaleźć takich argumentów i to mnie tak przeraża, nie wiedzę w tym sensu .Chociaż pewnie odsetek takich ciąż jest niewielki w Polsce.

Pn sty 15, 2018 10:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Ale w przypadku jakiś poważnych deformacji płodu nie mogę znaleźć takich argumentów i to mnie tak przeraża, nie wiedzę w tym sensu .Chociaż pewnie odsetek takich ciąż jest niewielki w Polsce.

Argumenty sa takie:
1)Ludzi chorych, niepelnosprawnych i zdeformowanych nie zabija sie za to ze sa chorzy, niepelnosprawni czy zderormowani. Nawet jesli po urodzeniu moga zyc krotko, nie do nas nalzy odbieranie im zycia.
2) Diagnozy prenatalne to sa diagnozy i dopiero sie okazuje po urodzeniu jak jest naprawde. Lekarz moze sie zarowno mylic ze dziecko jest chore jak i ze jest zdrowe.
3)Chorych traktujemy jak pacjentow do leczenia a nie jak material do utylizacji.

Pn sty 15, 2018 5:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Ale w przypadku jakiś poważnych deformacji płodu nie mogę znaleźć takich argumentów i to mnie tak przeraża, nie wiedzę w tym sensu .Chociaż pewnie odsetek takich ciąż jest niewielki w Polsce.

Wydaje mi się, że problem może polegać na określeniu czym jest "poważna deformacja". Manipulacja w tej strefie zdaje się być porównywalna z tą z 500+ Patologia rozpije się za 500 zł, a niechcianych głodnych dzieci będzie się walało mnóstwo po ulicach.

W tym przypadku bierze się niewielki odsetek mocno chorych dzieci. Z tego odsetka należy wyodrębnić odsetek, który z dużym prawdopodobieństwem nie przeżyje poza ustrojem matki. Z tego odsetka należy odjąć odsetek, który okazuje się, że przeżyje - i mamy liczbę sytuacji skrajnych, których obecność w społeczeństwie determinuje do wprowadzenia projektu niebezpiecznego moralnie.

Na logikę wydaje się, że bezpieczniej i taniej jest objąć opieką te rodziny, które mają takie przypadki dzieci. Żeby matki mogły liczyć na opiekę, mogły dalej pracować, żyć, odpocząć na koszt państwa. Mówimy o naprwdę niewielkim odsetku przecież. Zamiast tego - optuje się za ludobujstwem

Wt sty 16, 2018 2:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Natalia22 napisał(a):

Argumenty sa takie:
1)Ludzi chorych, niepelnosprawnych i zdeformowanych nie zabija sie za to ze sa chorzy, niepelnosprawni czy zderormowani. Nawet jesli po urodzeniu moga zyc krotko, nie do nas nalzy odbieranie im zycia.
2) Diagnozy prenatalne to sa diagnozy i dopiero sie okazuje po urodzeniu jak jest naprawde. Lekarz moze sie zarowno mylic ze dziecko jest chore jak i ze jest zdrowe.
3)Chorych traktujemy jak pacjentow do leczenia a nie jak material do utylizacji.

Hitlerowcy przede wszystkim zabijali niepełnosprawnych i chorych, a co robimy my? O ile wiem zakazane było przerywanie ciąży u kobiet narodowości niemieckiej.

Wielokrotnie okazywało się,że miało urodzić się chore, a rodzi się zdrowe.

Wt sty 16, 2018 7:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4