Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 24, 2018 4:41 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 ks. Glas nie jest egzorcystą 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ks. Glas nie jest egzorcystą
Mój odbiór ks. Glasa jest taki, że uważam, iż ze względu na to, że (chyba nagle) stał się popularny w Polsce ze swoimi konferencjami (czyli chcąc nie chcąc stał się postacią publiczną), przydałaby się jakaś bardziej szczegółowa nota biograficzna (np. na stronie jego parafii, czy też powinien mieć swoją własną stronę w internecie (blog)), z uwzględnieniem jego działalności jako egzorcysty (lata tej posługi; z ramienia jakiego biskupa itd., dlaczego przestał nim być, jeśli taka informacja ma jakąś istotność). Na miejscu księdza, sama bym o to zadbała, gdyby było widać, że wzrasta nim zainteresowanie. Taka nota biograficzna mogłaby uciąć wiele dyskusji. Jeśli macie dostęp do takiej noty (np. z informacją, o latach posługi jako egzorcysta), myślę, że warto podać odnośnik do niej. W U.K. na stornie chyba parafii księdza Glasa http://www.st-josephs-tilehurst.org.uk/index.php. nie ma zbyt dużo informacji, ale może można coś jeszcze gdzieś znaleźć.

Pn cze 18, 2018 8:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Poszedłem, więc do spowiedzi i pytam się księdza czy myśli też mam wymieniać ze szczegółami, a on, że jeśli nie było czynu to nie muszę szczegółów.

A to znasz: "...bardzo zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem..."? Takie "perełki" wyławia się w najnormalniejszej mszy św. wystarczy się tylko wsłuchać w to co się mówi.

Pn cze 18, 2018 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jak dla mnie poszukiwanie sensacji.

Nie szukałam sensacji, ale szukałam prawdy. I ta prawda została mi objawiona.

Pn cze 18, 2018 9:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
joannabw napisał(a):
Ludzik napisał(a):
Poszedłem, więc do spowiedzi i pytam się księdza czy myśli też mam wymieniać ze szczegółami, a on, że jeśli nie było czynu to nie muszę szczegółów.

A to znasz: "...bardzo zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem..."? Takie "perełki" wyławia się w najnormalniejszej mszy św. wystarczy się tylko wsłuchać w to co się mówi.

czyli co jak zamorduję kogoś to nie muszę iść do spowiedzi bo "zgrzeszyłem myślą, mową i UCZYNKIEM" ? no nie.

Pn cze 18, 2018 10:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie musisz,ale jak będziesz się czuł przystępując do Komunii? Ja bym miała przeświadczenie, że robię coś bardzo złego.

Wt cze 19, 2018 8:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Joanna, nie jest tak jak mówisz. Tłumaczył nam to ksiądz na kursie bierzmowania pół roku temu.

Spowiedź grupowa na mszy jest dla grzechów lekkich.

Jak się ma grzech ciężki to tylko do kofesjonału.

Wt cze 19, 2018 8:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Zachęcony kilkoma ciekawymi konferencjami o.Glasa kupiłem Jego wywiad-rzekę z Terlikowskim. I się załamałem po kilkudziesięciu stronach.
Barney napisał(a):
Ludzik napisał(a):
Barney, czemu się załamałeś.
jego widzeniem rzeczywistości przez pryzmat "zdemonizowania". W którą stronę nie spojrzeć, diabeł.
To spojrzenie neozielonoświątkowe, przejęte niestety przez część środowisk charyzmatyzujących.

Hej, Barney, jako poważny człowiek i w dużym stopniu autorytet na tym forum powinieneś dokładniej napisać swoją opinię o poszczególnych wypowiedziach w tej książce, które cię "załamały". W przeciwnym wypadku, generalizując w ten sposób, ocierasz się o obmowę, która jest z kolei bliska 5 przykazaniu. :-(
Wszak to nie ks. Glas wymyślił, że:
"Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć."

Wt cze 19, 2018 9:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Joanna, nie jest tak jak mówisz. Tłumaczył nam to ksiądz na kursie bierzmowania pół roku temu.

Spowiedź grupowa na mszy jest dla grzechów lekkich.

Jak się ma grzech ciężki to tylko do kofesjonału.

Tak być powinno, z tym że człowiek posiadając wolną wolę może zrobić jak uzna. Nikt nikogo nie zmusi do konfesjonału,tylko pomijając wątek nakazów Kościoła, sama logika podpowiada, że taka spowiedź powszechna to chyba jednak za mało w stosunku do zbrodni jakiej się dokonało. Gdy ktoś dopuści do siebie głos sumienia, to żal za winę jest naprawdę zauważalny. Dawniej jak się nie mylę biczowali się, nakładali na siebie wory pokutne itp.

Wt cze 19, 2018 9:16 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2