Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 16, 2018 3:06 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Judasz 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Judasz
Jak napisałem, nie czuję się na siłach, by dalej argumentować. Sam pozostanę przy tej ufnej wierze w powszechne zbawienie, o której mówił JP II – jako dopuszczalnej.

Cytuj:
koziołekmatołek napisał:
Jego sprawiedliwość wielbią demony :P

Rzeczywiście, napisałem to lekką ręką, to od mistyków, może zbyt lekko – przepraszam.

Różnimy się ale wciąż jesteśmy liśćmi jednego drzewa, jak słyszałem pięknie o Kościele. I ja, w sercu, noszę pełną radości uległość wobec papieży.
Wszystkich odmiennego zdania w tym wątku proszę o siostrzaną / braterską modlitwę za mnie.
Dziękuję :)

Pn maja 14, 2018 5:30 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Chciałem się wypowiedzieć odnośnie Jana Pawła II, czy był zbawiony. Otóż odpowiedziano, że nie wiadomo, skoro nikt nie może się zbawić... Jednak JPII nosił szklaplerz karmelitański i tam w jednej z obietnic jest tekst, że dusza nosząca szkaplerz pójdzie do nieba w pierwszą sobotę po swej śmierci. Ponieważ JPII umarł w sobotę, dlatego przypuszczam, że poszedł od razu do nieba...
A jeśli chodzi o Judasza, to umarł, żeby tacy odszczepieńcy nie zabijali się z powodu swojego odszczepieństwa, gdy zobaczę swoje nieciekawe postępowanie delikatnie mówiąc... Ja przyjałem Komunię Świętą za Judasza i powolutku spada na mnie to, co Judasz czynił. Mając Komunię Świętą nie świętokradzką jestem w stanie wybrnąć z sytuacji szczęśliwie, z sytuacji, w której znalazł się Judasz i wiadomo, jak skończył...

So maja 19, 2018 5:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sand9999 napisał(a):
A jeśli chodzi o Judasza, to umarł, żeby tacy odszczepieńcy nie zabijali się z powodu swojego odszczepieństwa, gdy zobaczę swoje nieciekawe postępowanie delikatnie mówiąc...

Raczej nie przypisuj tej śmierci jakiejś ofiary lub poświęcenia, nie gloryfikuj tego.

Cytuj:
Ja przyjałem Komunię Świętą za Judasza i powolutku spada na mnie to, co Judasz czynił.

Lepiej nie rób takiej rzeczy jeśli przynosi niegatywne skutki dla Twojej psychiki i życia duchowego. Ofiaruj komunię za kogoś bliskiego Tobie, albo za inną osobę żyjącą.

So maja 19, 2018 9:24 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Refleksja z Niedzieli. „Jak Jezus Chrystus wykorzystał szabat w dziele zbawienia ludzkości?”
Jak wynika z ewangelii Jezus wiedział że umrze śmiercią krzyżową. Śmierć na krzyżu dawała pewność aktu ponieważ odbywała się w majestacie prawa, czyli była zarejestrowana,, . Była wykonana zgodnie z procedurą aż do samego stwierdzenia zgonu. Była publiczna bo miała wielu naocznych światków. Była obiektywna , wykonana przez Rzymian nie zaangażowanych bezpośrednia w spór. Każda inna forma egzekucji jak rytualne ukamieniowanie, strącenie ze skały , trucizna czy sztylet nie dawały pewności zgonu co jest niezwykle istotne w wiarygodności aktu Zmartwychwstania. Święto Paschy w Jerozolimie dawało warunki przeprowadzenia aktu zbawienia. Po pierwsze sąd kapłański , sanhedryn, był na miejscu. Po drugie- namiestnik Piłat był zaniepokojony nastrojami Żydów. W mieście była masa pielgrzymów, naocznych światków. Należało tylko uruchomić ciąg wydarzeń który doprowadzi do finalnego końca. Przedział czasowy był ograniczony początkiem szabatu, a jednocześnie czynnikiem determinującym postępowanie oprawców co zwiększyło prawdopodobieństwo zdarzeń. Jezus podejmuje świadomą decyzje uruchomienia procesu całkowicie panując nad jego postępem. Następuje to w momencie uruchomienia misji Judasza po przez podanie mu chleba umoczonego w wodzie i słowach „ czyń co masz uczynić”. Nie chodzi o decyzje zdrady Judasza , ale o czas. Ewangelista Jan mówi że w tym momencie Jezus został ubóstwiony przez Ojca za poddanie się jego woli. Judasz maił wystarczająco dużo czasu aby udać się z wieczernika do świątyni, zebrać kohortę, aresztować Jezusa w ogrodzie oliwnym i doprowadzić Go do pałacu Annasza. Sanhedryn musiał wydać wyrok skazujący z trzech powodów: Jezus publicznie znieważył kapłanów świątyni nazywając ich obłudnikami i grobami pobielonymi, Jezus demonstracyjnie wjechał do Jerozolimy łamiąc hierarchie kapłańską, Jezus nie wyparł się prawdy że jest Synem Bożym. Sąd Piłata także jest kontrolowany. Piłat nie był skłonny skazać Jezusa z dwóch powodów. Po pierwsze chciał pokazać swoją niezależność od decyzji sanhedrynu, po drugie przestraszył się ostrzeżeń żony. Piłat oprócz nacisków sanhedrynu odczuwa presje tłumu, żądającego uwolnienia Barabasza ponieważ Jezus naraził się decyzyjnej kaście bankierów przewracając stoły w świątyni. Ostatecznie decyduje rozmowa z Jezusem który mu przypomina że władza mu została nadana z góry , a Kajfasz mówi że królem żydów jest cezar a kto twierdzi inaczej jest jego nieprzyjacielem. To pieczętuje wyrok. Widać wyraźnie jak Jezus wpływa na bieg wydarzeń. Panuje nad prawdopodobieństwem zdarzeń co dowodzi Jego Boskości. Oprawcy są narzędziami ale z pełną świadomością popełnianych czynów bo kierują się osobistymi pobudkami. Przypuszczalnie jak by proces przekroczył czas szabatu egzekucje Jezusa by odłożono, pielgrzymi by się rozeszli , Piłat uwolnił by Jezusa po święcie i Zbawienie by się nie dokonało.

Pn cze 04, 2018 2:58 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Odnośnie tego, że złe duchy wierzą w Sprawiedliwość Bożą, to jest gdzieś napisane, że wierzą i drżą; a gdzieś indziej wyczytałem, że one nieustannie powołują się na Sprawiedliwość Boga oskarżając grzesznika i pragnąc jego bycia w piekle... Mam pewną teorię odnośnie szatanów, że tak nie do końca są za tym, żeby wykonywać zło, ale jak im okazać odrobinę dobra, to one wykorzystują to, żeby wszystko na zło przerobić i dręczą bez końca, co kończy się mówieniem nieustannie "przecz szatanie, szczeźnij w piekle itd. itp." Dlatego ja odgradzam się od szatanów i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego i pasuje mi, że Bóg im umożliwił takie miejsce, gdzie mogą czynić zło bezkarnie... Ale Judasza tam nie widzę. Sam Pan Jezus mówił o Judaszu, że obdarzał go bardzo szczególnymi łaskami, że Judasz nawet umiał wypędzać złe duchy... To jest tak, jak by osądzić człowieka po paru wielkich grzechach, a nie dostrzec jego dobroci. Jeżeli Judasz stwierdził, że wydał Krew niewinną, to oznacza to, że nie chciał, by poczytano mu to za uczynek, który miałby być rozwijany, tylko zgładzony... Już ukierunkowałem sobie w postawie Judasza swoją własną. Mianowicie dostrzegać dobro pomimo wszelkiego zła. Przecież Jezus podczas Męki nic innego nie robił, tylko dostrzegał dobro w tym czasie, gdzie wszelkie zło go atakowało, wszelkie grzechy moje na przykład... Dziś przyjmę kolejną komunię za Judasza, mam nadzieję, że tym razem nie świętokradzką. Bo chodzi o to, że idąc śladami Judasza wkraczam w duchowość, gdzie wolna wola pozwala sobie na wszystko, co się nazywa profanacją... i aż musiałem się odgrodzić od postępowania Judasza, żeby jakoś te swobodne za bardzo sumienie jakoś się nie rozwinęło w stronę samobójstwa. Stwierdziłem, że nie chcę postępować jak Judasz, i zacząłem postępować po swojemu, według własnego upodobania, które już nie chciało drogą Judasza kroczyć... Kończąc napiszę, że bronię Judasza tylko dlatego, żeby sam być obroniony, bo mam z nim wiele wspólnego, na przykład chwiejny charakter. I mógłbym błagać Boga, żeby mnie zmienił, ale to nie za bardzo się uda. Nawet nienawidzę siebie za chwiejny charakter, ale przychodzi mi do głowy czynić to, co wynika z mojej grzeszności i spowiadać się i czekać, aż łaska Boża zadziała całkowicie i skutecznie.

--------------------------------------------------------------
Odnośnie tekstu "grzech10"
Jezus niejako podążył za złą wolą Judasza, sanhedrynu i innych. W ten sposób wziął odpowiedzialność za grzech ich i nas wszystkich, którzy grzeszymy. I wydaje mi się, że jeżeli Judasz żył z Jezusem będąc Jego uczniem, to w ten sposób stał się zbawiony. I jeżeli ja będę grzeszył, ale zawsze w obliczy Boga, to też będę zbawiony, bo niejako stwierdzę, że jestem niewolnikiem grzechu i żeby Jezus nie poczytywał mi tego; i stwierdzę też, że jestem niewolnikiem Jezusa, więc niech ze mną zrobi, co zechce. On zapyta się mnie, jaka jest moje wiara. A ja stwierdzę, że wierzę w miłosiernego Boga. I On powie, że według wiary mojej niech mi się stanie... I tu zaczyna być problem. Bo moje wiara może być malutka ze względu na fakt nieokazywania miłosierdzia. Ciekawe, czy Judasz był miłosierny?

Ostatnio edytowano Cz cze 07, 2018 1:00 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty

Cz cze 07, 2018 10:25 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
"Ja po to przyszedłem na świat aby dać świadectwo prawdzie" Jezus przyniósł słowo czyli informacje o Bogu żeby każdy mógł dokonać świadomego wyboru i ponieść jego konsekwencje. Pod krzyżem stoją zarówno żydzi i niewierzący i wierzący bo krzyż jest faktem, a kto uwierzy w zmartwychwstanie przechodzi za krzyż, w obszar zbawienia który jest obietnicą objawioną. I to przejście jest procesem zbawienia.
szczęść Boże

Śr cze 20, 2018 12:41 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Czyli wychodzi na to, że człowiek ma wolny wybór... albo wybierze zbawienie albo potępienie... I ja naprawdę już nie wiem, czy Judasz był zbawiony... Ale można rozpatrzeć to jeszcze inaczej. Załóżmy, że Bóg dając ludziom wolną wolę wiedział, że będzie z tego grzech... Ale miał taki plan... I według planu każdy ogrywa w nim jakąś rolę, mniej lub bardziej wdzięczną. Każdy jednak gra rolę grzesznika... Bóg w Swej Wielkości postanowił okazać swą wielkość przez zbawienie człowieka... I taki Judasz nie jest wyjątkiem... Tylko teraz pojawia się dylemat... Co, jeśli grzesznik nie chce grać swej roli grzesznika, którego tylko Bóg może zbawić, buntuje się albo co najmniej gdzieś po drodze wykonywania swej roli napotyka jakieś aspekty życia, które przemawiają za tym, że na przykład będę grzeszył, bo jestem grzesznikiem i nie bardzo wierzę, żeby Bóg mógł mnie zbawić. Moją odpowiedzią na taki stan rzeczy jest stwierdzenie, że Bóg na siłę nikogo nie zbawi. Z drugiej strony, gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska. Trzymając się tekstu, że Bóg na siłę nikogo nie zbawi, stwierdzam że taki grzesznik nie wierzący w zbawienie mocno napręża Dobroć Boga chcąc jednak być zbawionym, tylko w nadzwyczajnym trybie... Tylko, co z takimi, którzy całkowicie odmawiają zbawienia?

Pt cze 22, 2018 12:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
sand9999 napisał(a):
Witam
Tak naprawdę zdrada Judasza i św. Piotra wiele się nie różnią.

O tak, są niemal identyczne. Judasz lekką ręka przyjął pieniądze za niewinnego z zamiarem wzbogacenia się, Piotr zaparł się mistrza (nie zdradził) ze strachu. Najciekawszy jest efekt końcowy. Ten, który zdradził- powiesił się. nie dał sobie chociażby szansy odpokutować swojej zbrodni i doprowadził do drugiej. Czy to nie jest poddanie się rozpaczy, o której rozpisuję się w innym wątku?
Drugi winowajca zrozumiał swój błąd, żałował, ale potem odpokutował nadstawiając karku w imię Jezusa.

So cze 23, 2018 9:49 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Zdrada Judasza nie rozni sie od zaparca Piotra w tym sensie, ze jedno i drugie to grzech i taki Judasz byl grzesznikiem i taki Piotr byl grzesznikiem. Pan Jezus i za Piotra niosl krzyz... tym bardziej za Judasza, ktory zalowal i ktory prawdopodobnie nie wiedzial, co czyni. Byl pelen namietnosci i sklonil sww serce ku szatanowi, ktory go namowil na zdrade... takze winny jest najbardziej szatan

N cze 24, 2018 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mimo wszystko nie zrównujmy czynnej zdrady Judasza z wyparciem się Piotra (które zresztą nie miało żadnego impaktu na sytuację Jezusa.
Powiem więcej - tak sobie wszyscy powtarzają o "zaparciu się Piotra" a tylko On (oprócz Jana) w ogóle poszedł tam, gdzie trzymano Jezusa. Reszta apostołów w ogóle nie pojawiła się w pobliżu.

Co do Judasza - nie nam sądzić, jest szansa, że się nawrócił umierając. Choć słowa Jezusa:
Mt 26:24 bt5 "Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził."
nie dają wielkiej nadziei. Bo gdyby Judasz miałby być zbawiony, to jednak lepiej byłoby dla niego, gdyby się narodził...

N cze 24, 2018 2:18 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Oczywiscie Judasz mial przechlapane, ale Pan Jezus w Wieczerniku powiedzial do niego, ze da mu wszystko, byleby tylko nie szedl na zatracenie... i mam olsnienie, ze Judasz co prawda zdradzil, ale poniewaz zalowal i tak jakby zapoczatkowal sakrament spowiedzi slowami, ze zgrzeszyl wydawszy krew niewinna, wiec wnioskuje, ze nie ma takiego grzechu, ktorego Bog by nie wybaczyl. Jezus powiedzial, ze kazdy grzech przeciwko Jezusowi bedzie wybaczony, a grzech przeciwko Duchowi Swietemu nie itd... Judasz przed powieszeniem sie oddal sprawiedliwosc Bogu tak, jak umial i powierzyl sie Bogu, zeby ten zadecydowal o jego losie. Pan Bog dal mu wyrzuty sumienia, ktore doprowadzily go do samobojstwa, bo nie umial zakonczyc cierpienia Meki Jezusa, ale te wyrzuty sumienia to nadzieja na Czysciec, w ktorym jest takie nieznosne cierpienie, ze lepiej tam nie byc... albo sie nie narodzic.

N cze 24, 2018 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sand9999 napisał(a):
Judasz przed powieszeniem sie oddal sprawiedliwosc Bogu tak, jak umial i powierzyl sie Bogu, zeby ten zadecydowal o jego losie. P

Gdzie to masz napisane?

Śr cze 27, 2018 8:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
W beznadziei nie ma żalu za grzechy
viewtopic.php?p=1079176#p1079176
viewtopic.php?p=953530#p953530

Śr cze 27, 2018 9:46 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mialem rok czasu mysli samobojcze. Bardzo trudny stan, gdzie nic cie nie zadowala, a kierowane do Boga prosby o ratunek pozostaja bez odpowiedzi. Rzeczywistosc mija szybko i plynnie, ma sie dobroc serca, ma sie zal za grzechy, ale nie mozna sie nad tym zatrzymac, bo niepokoj serca wyrywa ci cala twoja dobroc i nie znajdujac zaczepienia w normalnym swiecie odczuwasz silna chec, by zrobic cos, co zakonczy ten niepokoj. Modlitwa przynosi czasami zalagodzenie tego niepokoju, ale po modlitwie natychmiast wbrew twej woli pojawia sie niepokoj, gdzie kazda twoja wola obracana jest na porazke, niedosyt. Nie wytrzymujesz i idziesz to przerwac tak, jak to umiesz najlepiej. Jak myslisz o sobie, to samobojstwo samo pcha sie do decyzji serca. Jak myslisz o Bogu, to jakbys probowal ozywic kamien i uczynic go swoim przyjacielem. Widzisz cale okrucienstwo swiata i twoich bliskich, ktorzy nie wierza, ze cokolwiek ci dolega... Judasz pewnie przezywal podobnie... Zaluje sie wtedy za wszystko, ma sie szlachetne serce, ale tak jakby Bog ci mowil, ze nie bedzie bral pod uwage twej dobroci, bo zrobiles cos tak krzywdzacego, ze Bog sam nie wie, co z Toba zrobic.. Wtedy mnie uratowalo najbardziej ropatrywanie w kazdej chwili Meki... no i zona, ktora wielokrotnie powstrzymywala mnie przed pojsciem na most

Pt cze 29, 2018 3:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

To do mojego pytania, czy do wypowiedzi sand9999? Mi akurat chodziło o jakieś wersy biblijne, w których jest napisane o oddaniu sprawiedliwości Bogo. Swoją drogą jedno zaprzecza drugiemu: oddać sprawiedliwość Bogu i zarazem wziąć ją w swoje ręce.
Kojarzy ktoś niejakiego A. Hitlera? Jak myślicie, gdzie on skończył?

N lip 01, 2018 3:52 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona