Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 15, 2018 12:24 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
 Zamierzenia Boga w obec czlowieka. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Zamierzenia Boga w obec czlowieka.
Czy jak ktos kiedys chcial zrobic cos ze swoim zyciem i sie nie udalo bo popadl w chorobe i teraz chce zrobic to samo i pojawiaja sie tak samo zdrowotne problemy to czy to Bóg nie chce żeby człowiek sie zmienił czy Bóg chce tylko szatan mu to utrudnia? Co zrobić żeby drugi raz nie popelnic tego samego bledu i nie poddac sie chorobie?

Pn lis 12, 2018 6:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Zamierzenia Boga w obec czlowieka.
Być może to zależy od tego, co konkretnie ktoś chce zrobić ze swoim życiem. Nie wiem.

Pn lis 12, 2018 7:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Ja chce stac sie lepszym czlowiekiem, chce miec zone, dzieci, chce wyzdrowiec, być blizej Boga, chodzic do komunii sw. miec perpektywy na przyszlosc czy tego moze nie chciec Bóg? Może woli zebym np. zostawal dalej grzesznikiem i mieszkal dalej z rodzina bo moze jestem im potrzebny, ale przeciez w pismie sw. jest napisane, ze opusci czlowiek ojca i matke i zwiaze sie z drugim czlowiekiem i beda jednym ciałem.

Pn lis 12, 2018 7:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

f.kos.. Znowu zaczynasz?
Tytuł co innego, treść co innego. Zamierzenia Boga wobec Ciebie (mnie, kogokolwiek) nie muszą być identyczne z Twoimi (moimi, kogokolwiek).
Wczytaj się uważnie w moją sygnaturkę na dole.

Pn lis 12, 2018 8:09 pm
Gaduła
Gaduła

f.kos napisał(a):
Co zrobić żeby drugi raz nie popelnic tego samego błedu i nie poddac sie chorobie?

Przykro mi, ale to, czy zachorujemy, w małym tylko stopniu i jedynie czasem od nas zależy. Owszem, bywa, że narażamy się lekkomyślnie na choroby, ale w większości przypadków chorujemy nie dlatego, że na to pozwalamy albo chcemy.
Starałam się bardzo uważać, ale cóż, od dziś jestem na L-4 i żadne próby dbania o siebie itp. nie pomogły. Tu nie ma "poddać się chorobie", ona jest mocniejsza. Ja miałam plany, organizm powiedział: nie da rady, bakteria silniejsza, odpwornosci brak, padam, kropka.
Wielu ludzi bardzo chce wyzdrowieć i to jednak NIE od nich zależy.

Stać się lepszym człowiekiem, być bliżej Boga, przystępować do Komunii można, generalnie bez względu na większość chorób.
Bóg chce, byśmy byli lepsi, bliżej Niego...

f.kos napisał(a):
Może woli zebym np. zostawal dalej grzesznikiem

Bóg nie woli, abyś był nienawracającym się grzesznikiem.
A grzeszyć będziemy do śmierci, nie ma złudzeń. Byleśmy się nawracali.

f.kos napisał(a):
przeciez w pismie sw. jest napisane, ze opusci czlowiek ojca i matke i zwiaze sie z drugim czlowiekiem i beda jednym ciałem.

W PIśmie sw. NIE jest na pewno napisane ani zagwarantowane, że każdy wejdzie w małżeństwo, założy rodzinę - ani też że każdy powinien to zrobić. Nie naciągajmy znaczeń.

Pn lis 12, 2018 8:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

Cytuj:
Stać się lepszym człowiekiem, być bliżej Boga, przystępować do Komunii można, generalnie bez względu na większość chorób.

No wlasnie nie bo jak ktos jest kaleka to nie moze uprawiac sportu a sport doskonali czlowieka i duchowo i fizycznie. A jak ktos ma depresje lub nerwice natrectw to tez ma utrudniony rozwuj duchowy, wiem ze zawsze cos tam mozna ale to cos nie zawsze wystarczy do zbawienia.
Nie mowiac juz o komunii sw. ja jak na razie nie potrafie isc do spowiedzi a ksieza nie maja czasu na kierownictwo duchowe ale moze sprobuje gdzies indziej moze ktos inny mnie poprowadzi a jak nie to trudno, najwyzej zostane sam, tak juz bywa w zyciu...

Pn lis 12, 2018 8:51 pm
Gaduła
Gaduła

To ejst Twoje prywatne widzimisię, jedno z wielu zresztą, że drogą do stania się lepszym człowiekim musi być akurat sport. Bez sportu też można być dobrym. Są inne drogi. Nie upieraj się.
Bóg nie żąda: musicie być sportowcami, inaczej będziecie źli.

Pn lis 12, 2018 9:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

f.kos napisał(a):
Cytuj:

No wlasnie nie bo jak ktos jest kaleka to nie moze uprawiac sportu a sport doskonali czlowieka i duchowo i fizycznie.

Niekoniecznie.. Nie każdy uprawia sport, nawet jeśli jest zdrowy..

Cytuj:
A jak ktos ma depresje lub nerwice natrectw to tez ma utrudniony rozwuj duchowy, wiem ze zawsze cos tam mozna ale to cos nie zawsze wystarczy do zbawienia.

A to co znowu za herezje? Masz się przede wszystkim starać. W chrześcijaństwie nie zawsze są ważne efekty, a szczere chęci - ale szczere.

Cytuj:
Nie mowiac juz o komunii sw. ja jak na razie nie potrafie isc do spowiedzi a

Nie potrafisz, czy Ci się tylko tak wydaje?

Pn lis 12, 2018 9:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Terremoto napisał(a):
To ejst Twoje prywatne widzimisię, jedno z wielu zresztą, że drogą do stania się lepszym człowiekim musi być akurat sport. Bez sportu też można być dobrym. Są inne drogi. Nie upieraj się.
Bóg nie żąda: musicie być sportowcami, inaczej będziecie źli.

Tak??? A czytałas ksiażje John Elgredge Dzikie serce? Jesli nie to koniecznie przeczytaj, bedziesz wiedziala o czym mowie...!

A co do piekna kobiety o którym mówiłem w tym temacie viewtopic.php?f=8&t=29472 to polecam jego druga ksiazke dla kobiet: Urzekajaca. Ale to tak poza tematem.

Jesli jestem zbyt nieuprzejmy to przepraszam poprostu chce uzasadnic swoje zdanie i nie chce nikogo obrazić.

Pn lis 12, 2018 9:39 pm
Gaduła
Gaduła

Tak, sport nie jest do zbawienia koniecznie potrzebny, a lektura jakiejś książki wobec dwocg tysięcy lat doświadczenia Kościoła jest niewiele znacząca. Nie upieraj się przy tym sporcie, bo skoro nie mozesz go naprawdę uprawiać i uważasz, ze Ci to uniemożliwia bycie dobrym czlowiekiem, to wpadasz w zludzenia i krzywdzisz samego siebie.
Opowiadasz glupstewka, delikatnie mówiąc. Przyssałeś się do sportu. Są inne metody wzrostu w dobru, tylko trzeba być otwartym (nie jak Ty).
I to koniec moich wypowiedzi o sporcie jako koniecznym warunku bycia dobrym czlowikiem, bo szkoda prądu wobec Twojego uporu.

Pn lis 12, 2018 10:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Cytuj:
Tak, sport nie jest do zbawienia koniecznie potrzebny, a lektura jakiejś książki wobec dwocg tysięcy lat doświadczenia Kościoła jest niewiele znacząca.

Akurat doswiadczenie koscioła jest duze ale nie w tym o co chodzi w zyciu, kosciół jest tak mylny w swojej nauce o Bogu że szkoda gadać!!! Jak słysze co mowia niektorzy ksieza to az mi zal ich, nie ma to nic wspolnego z tym co zaplanowal Bóg dla człowieka stwarzajac go.

Oczywiscie że mozna wzrastac duchowo poza sportem ale sport to najwazniejsza cecha mężczyzny, kazdy meżczyzna chce byc wojownikiem bo do tego powołał go Bóg, zeby byl wojownikiem a nie jakims tak prawnikiem czy politykiem czy jakims idiotycznym duchownym...

Przeczytaj te ksiazki obydwie, nie dlatego zebym udowodnił Ci, że mam racje ale dlatego ze potrzebne sa one do uzdrowienia twojej duszy, po prostu to zrób ok?

Pn lis 12, 2018 10:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dobra.. Dosyć tej groteski, czyli jak sobie f.kos wyobraża, czego chce od niego Pan Bóg, a Kościół taki zły. Zastanawiam się, czy Cię f.kos nie wyrzucić z działu katolickiego, ale póki co to zamykam

Pn lis 12, 2018 10:48 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]