Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 23, 2018 11:18 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 743 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 50  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Witaj na Forum, D_m_l :)

Wyczerpującą odpowiedź na postawione pytanie znajdziesz tutaj:

http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/ka ... c/r1_1.php

Śr sty 10, 2018 10:32 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy fetysz to grzech?
D_m_l napisał(a):
Odkąd pamiętam podobają mi się palące papierosy dziewczyny. Tak wie, że to dziwne ale tak już mam. Nie mogę się tego pozbyć. Oczywiście dziewczyny które widzę staram się ignorować, nie patrzeć tak aby nie myśleć o nich w sposób nieczysty. To szczególnie ważne bo mam żonę, która zna mój fetysz. Generalnie że względów zdrowotnych nie chcę żeby paliła. Jednak znalazłem substytut w postaci elektronicznych papierosów beznikotynowych czyli neutralnych dla zdrowia. Moja żona ma do tego stosunek neutralny. Czy taka czynność np jako gra wstępna jest grzechem?

E papierosy nie sa neutralne dla zdrowia a nawet bardziej rakotworcze od zwyklych

Śr sty 10, 2018 3:02 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witam czy może mi ktoś pomóc z tą odmowa innych, zdążyły mi się dwie rzeczy.Tata ma zawsze głupie pomysły i włożył kota na plecy dla mojej mamy i ona przyszła i powiedziała o tym że ja podrapal kot a ja bez myślenie powiedziałem że tata ma nas*ane w głowie czego później pozałowałem.Druga sprawa odnosi się tego że wracam z babcią od lekarza i powiedziałem że zajade do koleżanki na chwilę a babcia powiedziała że chce do domu na jej serial chociaż jeszcze i tak długo po powrocie musiałaby czekać.Po powrocie znowu bezmyślnie powiedziałem mamie o tym i że ciężko z nią podróżować. Cały czas nie wiem czy dopuscilem się grzechu czy nie a jeśli to jakiego. Wytlumaczcie mi proszę :-/

Cz sty 11, 2018 11:21 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Czy to grzech?
Cześć, jestem osobą wierzącą, ale mam ostatnio kryzys. I coraz częściej zastanawiam się czy to co robię to grzech, który zostanie mi wybaczony? Temat jest trudny i proszę nie brać tego za trolling czy próbę prowokacji, bo pewnie niektórzy tak pomyślą, a to nie o to tutaj chodzi.

Jestem z moją dziewczyną ponad 3 lata, nie uprawialiśmy jeszcze seksu. Ale niestety ja często się masturbuję (kilka razy w tygodniu) i pomimo tego, że mam dziewczynę, często myślę o innych... Powiedzcie mi proszę czy to aż tak straszne grzechy? Czy jednak fakt, że żyjemy w czystości jest tutaj jednak "na plus" przeważający?

Śr sty 24, 2018 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy to grzech?
Radek91 napisał(a):
Jestem z moją dziewczyną ponad 3 lata, nie uprawialiśmy jeszcze seksu. Ale niestety ja często się masturbuję (kilka razy w tygodniu) i pomimo tego, że mam dziewczynę, często myślę o innych... Powiedzcie mi proszę czy to aż tak straszne grzechy? Czy jednak fakt, że żyjemy w czystości jest tutaj jednak "na plus" przeważający?

Co wyniknie z tego,że my Ci coś powiemy? Odpowiedź uzyskasz na pewno w konfesjonale, dlaczego tam nie pódziesz?
Trzy lata to dość żeby rozeznać, czy jesteście dla siebie, czy nie, a Ty nie piszesz nic o ślubie... :comk2:

Śr sty 24, 2018 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Radek91 napisał(a):
I coraz częściej zastanawiam się czy to co robię to grzech, który zostanie mi wybaczony?

Jeśli przystąpisz do Spowiedzi to zapewne zostanie Ci wybaczony, ..no ale wtedy w ramach postanowienia poprawy trzeba będzie podjąć próbę zmiany takiego stanu rzeczy. A czy Ty w ogóle chciałbyś to zmienić? Z rozważań Twoich j/w, jakoś nie wyłania zdrowy żal, że postępując oto w ten sposób - poniżając swoje ciało, krzywdzisz siebie ale i swoją przyszłą żonę.
Bardzo trudno jest o czystość w małżeństwie, kiedy wcześniej ciało swoje/dziewczyny postrzegane było jako dostarczyciel przyjemności. Taki stan może już pozostać. Jasne, można go potem nieco przypudrować wielką miłością do żony..
A więc zabieraj się czym prędzej do pracy nad własną czystością.

http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/ka ... dzialnosc/

Cz sty 25, 2018 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy to grzech?
Wydaje mi się, że masz Radku niewłaściwe pojęcie tego, co oznacza grzech. To nie jest na zasadzie "to zrobie zamiast tamtego i będzie OK". To nalezy robić i tamtego nie zaniedbywać.
Dobrze że żyjecie w czystości - gratuluję.

Co do masturbacji, wielkie znaczenie ma czy pozwalasz sobie na to, czy też walczysz, ale upadasz.
Problem ten dotyczy większości młodych mężczyzn, więc nie ma co się załamywać - starać się wytrwać, jak się nie uda iść do spowiedzi.

Oczywiście, grzech to problem, ale znacznie większym byłoby, gdybyś zaakceptował że to robisz, gdybyś doszedł do wniosku że sobie na to pozwalasz (np. "w zamian za to że żyjemy w czystości z dziewczyną").

Nie zman Twojej sytuacji, nie mam tez żadnych praw do wydawania jakichs ocen i opinii. Warto znaleźć sobie dobrego, najlepiej stałego spowiednika.
życzę powodzenia!

Cz sty 25, 2018 3:50 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Najgorsze w tym wszystkim jest to (o czym wcześniej nie pisałem, bo najzwyczajniej w świecie mi wstyd...), że kilka miesięcy temu ją zdradziłem. Całowałem się kilka razy z inną dziewczyną. Jak ja mam teraz budować fundament pod nasz związek? :-(

Cz sty 25, 2018 7:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Radek91 napisał(a):
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Najgorsze w tym wszystkim jest to (o czym wcześniej nie pisałem, bo najzwyczajniej w świecie mi wstyd...), że kilka miesięcy temu ją zdradziłem. Całowałem się kilka razy z inną dziewczyną. Jak ja mam teraz budować fundament pod nasz związek? :-(
Na tym etapie? Na szczerości.
Najlepiej twarz w twarz, ale jesli nie umiesz - napisz.

Pytanie jest inne - czy Ty na pewno chcesz być ze swoją dziewczyną?

Cz sty 25, 2018 8:42 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Radek91 napisał(a):

Może jeszcze nie dojrzałeś do poważnego związku? Nikt Cię do zdrady nie przymuszał ,sam z własnej woli do tego dopuściłeś. Porozmawiaj z dziewczyną i postaw na szczerość ,kłamstwami tylko bardziej nabruździsz między wami .Może wtedy dojdziecie do jakiegoś porozumienia i spróbujecie zawalczyć o te relacje.

Pt sty 26, 2018 1:13 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Chcę z nią być, a tamten romans był czymś tylko przelotnym... Myślę, że nie mogę powiedzieć jej prawdy, tylko być dla niej takim, jakim powinienem być. Na jakiego zasłużyła. Mówienie prawdy byłoby tutaj niepotrzebnym błędem. A czy pomoże mi spowiedź? Równie dobrze mogę wyspowiadać się kumplowi przy piwie.

Pt sty 26, 2018 11:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Radek91 napisał(a):
Chcę z nią być, a tamten romans był czymś tylko przelotnym... Myślę, że nie mogę powiedzieć jej prawdy, tylko być dla niej takim, jakim powinienem być. Na jakiego zasłużyła. Mówienie prawdy byłoby tutaj niepotrzebnym błędem. A czy pomoże mi spowiedź? Równie dobrze mogę wyspowiadać się kumplowi przy piwie.

Od powiedzenia jej prawdy trzeba zaczac w 1 kolejnosci.
Ona ma prawo wiedziec jaki jestes naprawde a nie jaki jej sie przedstawiasz.
Nieswiadomosc i blad co do osoby moze byc przyczyna tego ze wasz ewentualny slub zostanie niewaznie zawarty

So sty 27, 2018 8:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Radek91 napisał(a):

Kiedys w towarzystwie dwie moje znajome zaczely rozmawiac - jedna o swoim chlopaku, a druga o chlopaku swojej znajomej. W koncu zorientowaly sie, ze mowia o tym samym mezczyznie. Obie mialy kwasne miny. Twoja opowiesc jakos przystaje do tej sytuacji. Co zrobisz, jak dziewczyny spotkaja sie, porozmawiaja, i sie pobija o Ciebie, tzn. obie uznaja, ze je oszukales?

N sty 28, 2018 12:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Z jednej strony nie można bagatelizować zdrady, ale z drugiej strony.. Jaki kontekst miało to całowanie się? Całowanie się niekoniecznie musi być związane z seksem (erotyzmem) jako takim. Młodym chłopcom i dziewczynom zdarzają się też takie raczej żartobliwe, "próbne", nie będące (przynajmniej celowo) wstępem do jakiś namiętności..

N sty 28, 2018 12:37 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Czarny humor
Czy żarty czarnego humoru typu np. rasistowskie, o śmierci, aborcji itp itd są uznawane jako grzech oczywiście jeśli człowiek mówiąc takie żarty ma na celu tylko humorystyczność nie obrażenie nikogo

N sty 28, 2018 2:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 743 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 50  Następna strona