Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 11, 2017 3:14 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy słuchanie klasyki rocka to grzech?
f.kos napisał(a):
Witam. Mam pytanie czy jak ktoś słucha klasyki rocka to popełnia grzech, mam na myśli przekazy podprogowe np. piosenka stairway to heaven zespołu led zeepellin, tam jest kilka przekazów podprogowych. Co mam zrobić żeby słuchać muzyki, czy mam tylko słuchać arki Noego...? W internecie znalazłem listę którą pewna część księży z kościoła katolickiego opóblikowała i tam były chyba wszystkie zespoły których słucham, właściwie to były tam całe dyskografie znanych wykonawców więc wychodzi na to że niczego nie można słuchać.
Tak wogole to zgadzam się z tym, że jak jest jakiś przekaz podprogowy w piosence to nie wolno jej słuchać, ale może są piosenki znanych zespołów takich jak np. led zeepellin, deep purple, guns'n'rosers itp. które nie mają żadnych przekazów podprogowych i w tedy można ich słuchać, co o tym myślicie?

przekazy podprogowe? nie sadze aby tworcy wymyślali piosneki chcąc jakieś treści podprogowe przekazywać, bardziej to ktoś inny doszukuje się zła wszedzie
Jeśl muzyka nie obraza Boga i nie ma żadnego złego wpływu na Ciebie to ne ma powodu wszędzie widzieć zła

N lis 19, 2017 9:54 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Czy grzechy lekkie wymagają zadośćuczynienia?
W tym kradzież, oszczerstwa itp grzechy z ciezka materia ale popelnione nieswiadomie.

Pn lis 20, 2017 3:22 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Poczytaj sobie o piosence LED zeepellin "stairway to heawen", tam jest kilka przekazów podprogowych, w wielu piosenkach tak jest, zresztą nie tylko w piosenkach bo w filmach tak sama a nawet w bajkach dla dzieci...

Pn lis 20, 2017 7:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Poczytaj sobie o piosence LED zeepellin "stairway to heawen", tam jest kilka przekazów podprogowych, w wielu piosenkach tak jest, zresztą nie tylko w piosenkach bo w filmach tak sama a nawet w bajkach dla dzieci...

Cos mi sie obilo o uszy ale na szczescie kazdy ma rozum i sam rozeznaje.
Ogladalam w dziecinstwie bajki Disneya i zadna degeneratka nie stalam sie jak by ty przekazy podprogowe mialy mnie uczynic.
Lubisz rocka to skup sie na wartosci artystycznej i muzyce zamiast przejmowc sie bzdurami.

W dzisiejszych czasach jestesmy dostatecznie bombardowani zlem i erotyzacja w sposob otwarty a nie podprogowy. Nie ma co dzielic wlosu na czworo

Wt lis 21, 2017 10:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Czy to grzech?
Pytałem w internecie o grzech,i ludzie mi mówili, żebym nie pytał o grzech w internecie tylko w konfesjonale i ja to ignorowałem. Na jednym z forum ktoś mi odpowiedział,że jak ignoruje te rady to jest to grzech? To prawda, jak tak to jaki? Ktoś mi odpowiedział tak: "Trudno posądzać kogoś o grzech za to, że wytrwale szuka odpowiedzi na dylematy moralne i chce uczynić zadość Prawu Bożemu. Ja bym to rozpatrywał raczej w kategoriach problemów duchowych. Ale faktycznie, w przypadku takich problemów (szczególnie tych, które trapią nas już od dłuższego czasu) najlepiej zwrócić się do księdza (nawet niekoniecznie podczas spowiedzi)."

So gru 02, 2017 8:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Odrzucanie rad z internetu samo w sobie grzechem nie jest, no chyba że trollujesz, powodując że ludzie zaczynają się Twoimi problemami przejmować, gdy Ty masz z tego ubaw.
Oczywiście, że najpewniej sprawy grzechu wyjaśnić w konfesjonale. Nie bardzo rozumiem co niektórych, którzy się boją spytać spowiednika. Zje Cię? Opieprzy? On w tym konfesjonale siedzi nie dla tego, że chce sobie posiedzieć - jest wiele bardziej komfortowych miejsc do posiedzenia. On tam jest po to by przede wszystkim przebaczać w imieniu Chrystusa i także wyjaśniać pewne niuanse. Nie należy się wstydzić dopytać jak się czegoś nie zrozumiało.
Tam przede wszystkim pytaj się w sprawach grzechów. Tam jeśli ksiądz źle Ci odpowie (raczej nie sądzę by tak było) to on to bierze na siebie Twoje grzechy i Twoje złe zrozumienie.

So gru 02, 2017 10:16 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Więc czemu, odpowiedź została zweryfikowana przed moderatora lub jego zastępce (księży o ile się nie myle) i umieszczona?

So gru 02, 2017 10:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie bardzo rozumiem?
Jeśli tutaj, u nas, to taki mamy system, że pierwsze 10 wypowiedzi jest moderowana, by odrzucić durne posty, posty z reklamą czy też nie pasujące do działu. Ani ja, ani pozostali moderatorzy księżmi nie jesteśmy, ale działamy z upoważnienia Ojców Salwatorianów - właścicieli tego forum. Dokładniej (co i jak) wszystko masz w Regulaminie

So gru 02, 2017 10:49 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Na katoliku, tak.. ale nie w dyskusjach.

So gru 02, 2017 11:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Krystian, czytałam jakiś czas temu Twoje pytania na katoliku, ale w dziale pomoc. Czytałam też o tym konkretnym problemie. Przestań drążyć rzeczy, które dawno rozstrzygnięto. Robisz sobie krzywdę, korzystając z wielu forów zamiast domknąć sprawę w realu. Wędruj z tym wszystkim do konfesjonału. tak jak Ci zresztą radzono, co pamiętam.
Odrzucanie takiej rady nie jest grzechem. Ale bywa ewidentną głupotą. Serio.

Głupota bywa pokonywalna, gdy idziemy za dobra radą. Zwłaszcza
za radą osób kompetentnych. Gdy wiemy, że rada jest sensowna, a i tak świadomie ignorujemy, na pewno nie robimy niczego dobrego.

I nie pytaj tutaj, dlaczego cokolwiek zrobił moderator tam. Nikt tu nie zna jego wewnętrznych decyzji. Możesz przecież pytać jego, a nie tu drążyć za jego plecami i urządzać tiu jakis plebiscyt co do jego intencji.

N gru 03, 2017 12:18 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Muzyka a grzech
Witam wszystkich
Jestem nowy na forum, więc pasuje się przywitać i coś o sobie powiedzieć. Więc nazywam się Paweł, mam 21 lat i jestem studentem. Jestem osobą wierzącą oraz praktykującą. Moje pytanie dotyczy muzyki, czy słuchanie muzyki Black Veil Brides jest grzechem? Czytałem, że wokaliści nie chcą wprowadzać żadnej wiary w swoje utwory oraz że nie są satanistami, jednak po przeczytaniu ich utworów zastanawiam się, czy ta muzyka w jakiś sposób nie czci szatana.
Pozdrawiam i proszę o pomoc, odpowiedź.
Paweł

N gru 03, 2017 12:40 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Kiedys bezmyslnie 3 razy obiecalem Bogu poprawę w domu. Przy spowiedzi chcialem aby ksiadz mnie od tego uwolnil (powiedzialem tez, ze chce sie dowiedziec czy jak powtarzam sobie spowiedź, czy jak przy spowiedzi tez mowie obiecuje poprawe to czy taka obietnice zawieram itd..) ale on powiedzial tylko, ze obietnica poprawy jest jednym z warunkow spowiedzi i nic nie mowil ze mnie z obietnicy zwalnia wiec czy jak zgrzesze to zlamie obietnice i rowniez popelnie grzech?

N gru 03, 2017 1:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Krystian, może nie każdy na tym forum, ale akurat ja zapoznałam się swego czasu z dziesiątkami twoich skrupulanckich pytań, wciąż podobnych, na innym forum (Pomocy...) i tam wciąż wraca ta sama odpowiedź.
W r a c a j
d o
r e a l u ,
nie załatwiaj takich spraw w necie, bo siebie krzywdzisz. Masz, chłopcze, istotne problemy, i
z a ł a t w i a j
j e
w
k o n f e s j o n a l e . I nie kontroluj w necie każdej wypowiedzi spowiednika, poddając ją pod publiczną dyskusję. To jest obsesja, niczego dobrego Ci nie przynosi. A i jest nie na miejscu.

I nie obiecuj głupio.
O różnicy miedzy postanowieniem poprawy i obietnicą masz swój osobny wątek na innym forum, odpowiedzialni ludzie Ci to kładli do głowy łopatą, a Ty swoje.
Do realu marsz!

N gru 03, 2017 3:02 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Przeczytałem kiedyś coś takiego: "Nie. Obietnica poprawy polega na tym, że człowiek w tym momencie, w którym składa tę obietnicę, ma zamiar zmienić swoje postępowanie. A ile wytrwa w tym postanowieniu, to już inna sprawa." Wydaje się to sensowne więc na tym będę polegać... ja wiem, że jestem jaki jestem ale się martwie. I dlatego prosze was o zajrzenie do moich innych wątków to może mi wiele spraw rozjaśnicie.

N gru 03, 2017 10:30 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czy nie pójscie do szkoly z powodu lenistwa, strachu przed sprawdzianem, nienauczeniem sie za zgoda rodzicow jest grzechem ciezkim, lekkim?

Pn gru 04, 2017 5:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona