Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 14, 2018 12:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 808 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 54  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Krystian napisał(a):
Spytałem się to Ducha Sw i Pana Boga. Jedyne co "uslyszalem" to skrupuły. W dodatku odpowiedz Petera mnie uspokoiła. Jesli Pan Bóg, ani Duch Sw. mi nie powiedzieli, ze cos nie gra.. to zostawiam dla spokoju mojego i waszego.

Dlaczego nie spytałeś ksiedza?

Pt sty 05, 2018 9:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krystian napisał(a):
Wiem jak to brzmi.
Pan Bóg rozumiem jako Pan Jezus, Bóg Ojciec.
Duch Swiety jako Duch Swiety.
Wiem, że jest jeden Bóg, który działa w trzech postaciach. Nie musisz mi tego tłumaczyć.

No właśnie widzę, że jednak muszę, bo właśnie napisałeś coś, co się nazywa herezją monarchianizmu. W Kościele katolickim wierzymy, co jest jedną z tzw. głównych prawd wiary, w jednego Boga w trzech Osobach (a nie "postaciach"):
3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
Panem Bogiem jest każda z tych trzech Osób, a nie nie jedynie "Pan Jezus, Bóg Ojciec".

Pt sty 05, 2018 9:26 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pod moją "postacią" chodziło mi o osoby. Wiedziałem, że coś pomylę. Uczyłem się co dopiero tego do bierzmowania lecz jak widać mam słabą pamięć najwidoczniej. Tylko nie rozumiałem czasami tego. Np. modląc się do Ducha Świętego moge się zwracać do niego Panie Boże i nie będzie to żadna zniewaga?

sachol napisał(a):
Dlaczego nie spytałeś ksiedza?

Chcę sobie już zaoszczędzić tej sprawy. Peter napisał tak samo jak ja myślę. W dodatku miałem dobre chęci i chciałem się nawrócić a przez moje braki w wierze musiałem najpierw przestudiowac wszystko od początku? Nie chcę już odpowiedzi na te pytanie. Nie chce grzebać w tej sprawie bo to tylko będzie mnie niepotrzebnie denerwować. Pan Bóg wie, że chciałem się nawrocić i mimo braku wiedzy i innych trudności wiedział, że chce do niego powrócić. Wiem to. Miałem zostać odtrącony tak po prostu? "Nie wiedziałeś co na czym polega zadośćuczynienie lub o nim w ogóle zapomniałeś? Nie daruję ci więc twoich win" Nie wyobrażam sobie tak miłosiernego Pana Jezusa.

Faktycznie zauważyłem, że sie pomyliłem trochę bardzo nawet jeśli chodziło o Trójce Św. Przepraszam za to. Jak widać nie jestem nadal bardzo rozgarnięty.

Nie mogę edytować więc prosiłbym moderatora o "doklejenie" tej wiadomości. Z góry dziękuję ;)
Nie ma za co... (PW)

To nie było tak, że DO KOŃCA z własnej winy zaniedbywałem wiarę.
Nie miałem aż tak dobrego wzorca do naśladowania. Tzn nie mówie o tym, że rodzice się bili, obrażali. Tylko.. moja mama chodzi tylko na święta do kościoła, moja siostra ... czasami pójdzie w niedziele. Tato, teraz ze mną chodzi, ale kiedys jak nie poprosilem to nie chodził czasami. Zabierał moją siostre czasami (starszą). Ale ja nie wiedząc co trace nie chodziłem, symulowałem choroby itp. Na religii też nie pamietam by nam wytlumaczono zadoscuczynienie. Moze bylo ale nie pamietam. Rodzice mi tez nie wytlumaczyli. Gdybym miał wzór do naśladowania, odpowiednie towarzystwo w szkole a nie bicie się, przeklinanie (nawet ja w 1 kl. juz przeklinalem ostro), obrazanie, wysmiewanie to moze i bym uznal moją niewiedze za 100% zawinioną. Ale na religii nie pamietam zeby ktos uczyl nas jak okreslic czy to materia taka a taka, tylko uczylismy sie np. 7 grzechow glownych i pisalismy kartkowke. Ale po co to jak nie wiem do czego to?

Tak sobie myślę ze nawet jakbym miesiąc przed spowiedzią ,,nawroceniowa,, zainteresował się wiarą to ciągle nie wiedział bym o tym, co to jest zadośćuczynienie. Bo raczej zgłębiał bym swoja wiarę nt. grzechów i wiary niż NT. spowiedzi itd

Ostatnio edytowano So sty 06, 2018 10:47 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 3 posty

Pt sty 05, 2018 10:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mam pytanie jak to jest z dobrymi uczynkami popełnianymi w stanie grzechu śmiertelnego? Czy jak popełniłem dużo grzechów ciężkich i się nie wypowiadałem z nich ale żałuje za nie to czy moje dobre uczynki pomniejszają karę w czyśccu czy nie? Czy jednak trzeba iść do spowiedzi i wtedy dopiero człowiek może czynić dobre uczynki żeby pomniejszały naszą karę w czyśćcu?

N sty 07, 2018 12:18 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że trzeba iść do spowiedzi. Nie warto kalkulować.
Dobre uczynki mają zawsze swój sens, ale spowiedzi Ci nie zastąpią.
Powodzenia
Zadbaj o czyste serce.

N sty 07, 2018 1:02 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A jak sobie będę grzeszył i nie przestanę to czy modlitwa i cierpienie ofiarowane Bogu ma jakieś znaczenie czy jest bez znaczenia?

N sty 07, 2018 8:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
A jak sobie będę grzeszył i nie przestanę to czy modlitwa i cierpienie ofiarowane Bogu ma jakieś znaczenie czy jest bez znaczenia?

A wszyskie nasze dobre czyny jak skrwawiona szmata - jak pisał Izajasz. Nie chodzi o to rzecz jasna by nic nie robić ale by nawrócić się sercem do Boga. I tyle z twojego życia w grzechach smiertelnych i dobrych uczynków - może wyjednają ci nawrócenie przed śmiercią.

N sty 07, 2018 8:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A czy jak na razie nie mam możliwości iść do spowiedzi to czy Bóg mnie wysłucha? Jestem chory psychicznie i mam problem z rozeznaniem co do grzechu. Poza tym nienawidzę Boga bo uważam że jest niesprawiedliwy...

Pn sty 08, 2018 8:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
A czy jak na razie nie mam możliwości iść do spowiedzi to czy Bóg mnie wysłucha?

Tak. Bóg wysłuchuje wszystkich naszych modlitw, ale nie wszystkie spełnia :) "Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich». " Mt 18, 20.
https://www.youtube.com/watch?v=w1G02OdGQbw
f.kos napisał(a):
Jestem chory psychicznie i mam problem z rozeznaniem co do grzechu. Poza tym nienawidzę Boga bo uważam że jest niesprawiedliwy...

Ja uważam,że głownymi przymiotami Boga jest miłosierdzie i to,że jest święty. Święty, czyli inny , nie z tego świata :)
Pozdrawiam serdecznie :)

Pn sty 08, 2018 10:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
A czy jak na razie nie mam możliwości iść do spowiedzi to czy Bóg mnie wysłuch

Nie bardzo rozumiem czym spowodowana jest niemożność pójścia do spowiedzi. Czy istnieją jakieś zdrowotne przeciwskazania i jest to efekt zaleceń lekarskich? Jesli tak to jest to rzeczywista niemożność, niemniej jednak wydaje mi się że powinieneś poszukać duszpasterskiej pomocy, może kapłana który posługuje wśród chorych. Jeśli to efekt twojej własnej oceny to myślę że powinieneś zasięgnąć w pierwszej kolejności porady jakiegoś kapłana. Twoje rozeznanie może być wadliwe z uwagi na chorobę, przyznajesz też że masz trudności z rozeznawania grzechów, niewykluczone że trudności w ocenie dotyczą też innych spraw, w tym niemożności pójścia do spowiedzi.
f.kos napisał(a):
Poza tym nienawidzę Boga bo uważam że jest niesprawiedliwy...

Każdy coś uważa. Pozostaje pytanie co i skąd wiesz w ogóle o Panu Bogu i ja podstawie czego dokonałeś tej oceny.

Wt sty 09, 2018 11:50 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jak mam iść do spowiedzi skoro na samą myśl o moim sumieniu pojawiają się kolejne grzechy... Po prostu mam tak jakby urojenia grzeszności, mam myśl że mam grzech i nie umiem sobie wytłumaczyć że to nie grzech a żadnego grzechu nie popełniam, to tylko taka myśl że mam grzech... Poza tym z pewnością podczas samej spowiedzi pojawiłyby się myśli że się źle przygotowałem itp. więc nie ma szans żebym mógł na razie iść do spowiedzi, mam poprostu totalnie zniszczoną psychikę! Nie umiem się zastanowić czy wogule coś jest grzechem a jeśli jest to jakim lekkim czy ciężkim.
Kolejna sprawa to to że nienawidzę Boga więc nie mogę iść do spowiedzi bo spowiedź była by nie ważna, uważam że jest niesprawiedliwy bo niektórzy mają więcej łaski inni mniej, ci co mają piękne życie idą do nieba a ci z patologicznych rodzin czy chorzy psychicznie pewnie trafiają do piekła.

Co do kierownika duchowego to szukam gdzieś w Krakowie ale na razie wstydzę się podejść do konfesjonału i powiedzieć, boje się że uzna mnie kapłan za głupka albo nie potraktuje mnie poważnie.

Wt sty 09, 2018 2:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Kolejna sprawa to to że nienawidzę Boga więc nie mogę iść do spowiedzi bo spowiedź była by nie ważna, uważam że jest niesprawiedliwy bo niektórzy mają więcej łaski inni mniej, ci co mają piękne życie idą do nieba a ci z patologicznych rodzin czy chorzy psychicznie pewnie trafiają do piekła.

A skąd to wiesz? Masz kontakty z zaświatami?
Na pocieszenie:
Mt 5
3 «Błogosławieni ubodzy w duchu3, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5 Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
6 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.

7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.

i Mt 11:
28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Cytuj:
Co do kierownika duchowego to szukam gdzieś w Krakowie ale na razie wstydzę się podejść do konfesjonału i powiedzieć, boje się że uzna mnie kapłan za głupka albo nie potraktuje mnie poważnie.

Żaden kapłan nie uzna Cię za głupka. Oni są od tego by wysłuchiwać grzechów i nieść pomoc. To są fachowcy.

Wt sty 09, 2018 3:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czyli co, podejść do konfesjonału i powiedzieć jaka sprawa? Co mam powiedzieć?

Wt sty 09, 2018 8:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wszystko, co Ci leży na wątrobie.

Wt sty 09, 2018 8:29 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Czy fetysz to grzech?
Odkąd pamiętam podobają mi się palące papierosy dziewczyny. Tak wie, że to dziwne ale tak już mam. Nie mogę się tego pozbyć. Oczywiście dziewczyny które widzę staram się ignorować, nie patrzeć tak aby nie myśleć o nich w sposób nieczysty. To szczególnie ważne bo mam żonę, która zna mój fetysz. Generalnie że względów zdrowotnych nie chcę żeby paliła. Jednak znalazłem substytut w postaci elektronicznych papierosów beznikotynowych czyli neutralnych dla zdrowia. Moja żona ma do tego stosunek neutralny. Czy taka czynność np jako gra wstępna jest grzechem?

Śr sty 10, 2018 3:04 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 808 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 54  Następna strona