Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 21, 2018 10:59 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 869 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 58  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Przesadzasz, jak to u Ciebie często. Nie ma "katolickiego zakazu" oglądania filmów. Wybieraj rozumnie (szkoda oczu na chałę, brutalną przemoc, wybujałą erotykę) i nie przejmuj się ewentualnym przekazem podprogowym przypisywanym kinematografii.

Co do tekstów czytanych od tylu - myślę, że też więcej w tym mitów, publiczki niż prawdy. A jeśli wiesz na pewno, z odpowiedzialnych źródeł, nie zaś na zasadzie "wydaje mi się, ze w większości", że coś jest nie tak - nie słuchaj danego tekstu, wyłącz piosenkę i cześć.

Co do klienta - wystarczy go wyedukować i w ten sposób zmniejszyć jego podatność na chwyty marketingowe, typu kolory, zapachy, muzyka, układ towarów, prawa perswazji (limitu, kontrastu, efekt aureoli itp.).

Cz lip 26, 2018 12:54 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
f.kos nie gniewaj się, ale przestań się nareszcie zadręczać kompletnymi duperelami. W tym wieku to już trochę nie wypada.

Cz lip 26, 2018 10:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Ja mam podobny problem bo pracuje w hipermarkecie, ogólnie marketing jest tam bardzo rozwiniety a podobno marketing to grzech...

A sam zajmujesz się jakimś nieuczciwym marketingiem? Mam nadzieję, że nie. :)

Pt lip 27, 2018 2:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
f.kos napisał(a):
Ja mam podobny problem bo pracuje w hipermarkecie, ogólnie marketing jest tam bardzo rozwiniety a podobno marketing to grzech...

A sam zajmujesz się jakimś nieuczciwym marketingiem? Mam nadzieję, że nie. :)

Skoro sklep się posługuje marketingiem nieuczciwym a ja tam pracuje to ja też..., wykonuje polecenia moich kierowników a oni wykonują polecenia swoich kierowników i tak dalej a na samej górze ktoś obmyśla plan marketingowy który jest obmyślany dokładnie, nie wydaje mi się żeby ktoś miał na uwadze dobro klienta, raczej każdy myśli o zysku.

Pt lip 27, 2018 4:16 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A na czym konkretnie polega ten marketing?
Podaj jakieś przykłady, bo to jest taka trochę dyskusja nie bardzo wiadomo o czym.

Pt lip 27, 2018 4:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Już pisałem, psychologiczne ceny, strategia ustawienia towaru na półkach, kolorowe banery działające na podświadomość, kolorowe opakowania produktów albo chociażby to że pieczywo jest na końcu sklepu po to żeby klient przechodząc kupił coś po drodze.

Pt lip 27, 2018 5:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja już myślałam, że może sprzedajesz "Mac and Jack Wonder Potion and Cure All". :mrgreen: Z tymi trickami z przestawianiem towarów najbardziej jest denerwujące, jak wszystkie towary przeorganizują, tak, że trzeba na nowo się uczyć, gdzie odnaleźć produkty na półkach, które stale kupuję. Specjalista od marketingu szuka haków na klientów, ale oni też się uczą wszelkich sztuczek. Trochę to zabawa w kotka i w myszkę :D :x :mrgreen:

Ostatnio edytowano Pt lip 27, 2018 5:14 pm przez Brandeisbluesky, łącznie edytowano 1 raz

Pt lip 27, 2018 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Już pisałem, psychologiczne ceny, strategia ustawienia towaru na półkach, kolorowe banery działające na podświadomość, kolorowe opakowania produktów albo chociażby to że pieczywo jest na końcu sklepu po to żeby klient przechodząc kupił coś po drodze.

Jeżeli zaś masz z tym problem, to idź do konfesjonału i pogadaj o tym ze spowiednikiem.

Pt lip 27, 2018 5:14 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witam, mam pytanie. Czy zobaczenie zdjęcia/obrazku na którym są całujące się osoby tej samej płci to grzech ciężki? Zdarzyło mi się to wczoraj i dziś, kiedy przeglądałam tag w mediach społecznościowych i teraz męczy mnie to, czy mogę w niedzielę przyjąć Komunię Św. czy nie. Kilka dni temu byłam u spowiedzi i mam tendencję do przejmowania się błahostkami i nawet z małych rzeczy potrafię zrobić absurdalny wręcz problem. Nie chciałam tego zobaczyć, wolałam tego uniknąć, ale niestety stało się.

Pt lip 27, 2018 5:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Właśnie robisz z bzdeta poważny problem. Zaś od oceny, czy coś jest grzechem, mamy konfesjonały.

Pt lip 27, 2018 9:02 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie chciałam tego zobaczyć, wolałam tego uniknąć, ale niestety stało się.

To nie jest grzech tylko skrupulanctwo, nerwica natręctw.
Przeczytaj sobie koniecznie ten tekst.
https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i ... zenie.html

So lip 28, 2018 10:35 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Drogi Kolego f.kos piszesz tak:
Cytuj:

/.../kolorowe banery działające na podświadomość, kolorowe opakowania produktów/.../ A Ty byś wolał mieć na wystawach produkty odstraszające klienta i wszystko opakowane w szary papier?
Można o tym oczywiście porozmawiać z księdzem, ale taka rada (np. Yarpen Zirgin) jest tylko spychaniem problemu na bidnego księdza. A jeżeli ksiądz nie będzie miał bladego pojęcia o cenach psychologicznych itp. to co? Robić mu wykład na spowiedzi?
To też jest tylko nerwica, skrupulanctwo i brak wiedzy podstawowej.. Przeczytaj sobie ten sam tekst:
https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i ... zenie.html
Jakby każdy był taki przewrażliwiony to by się okazało, że katolik nie może pracować nigdzie :)
W radiu i TV nie, bo są reklamy, w biurach podróży nie, bo są kolorowe foldery itd. We wszystkich firmach pracują też kobiety, a patrzenie na nie to też grzech.
A tak na poważnie.
Moim zdaniem praca w handlu nie jest żadnym grzechem jeśli samemu nie oszukuje się czynnie czyli nie wymyśla się jakichś wyrafinowanych, oszukańczych metod. Każdy musi gdzieś pracować, bo by umarł z głodu. Jak nie ma innej możliwości (np. brak innych kwalifikacji, zdrowie itp) to musi w supermarkecie. Miejsce dość uciążliwe (hałas, sztuczne oświetlenie, często brak wolnych niedziel), ale co można zrobić? Można ewentualnie szukać innej pracy, ale nie zawsze jest to łatwe.
Nie należy tylko zadręczać się głupotami, bo można wpaść w depresję.
A w ogóle to trzeba samodzielnie myśleć. Ja nie mam z reklamą kłopotów, bo mnie to wszystko tylko brzydzi i nudzi. Dla mnie jest to antyreklama. Z przyjemnością chodzę na bazarek, gdzie mam znanych od lat sprzedawców, którzy mnie witają bo są ludźmi kulturalnymi i sympatycznymi, a nie dlatego że im dyrekcja każe klepać jak automat przez cały dzień to samo: dzień dobry, do widzenia, zapraszamy powtórni itp.
Na bazarku są zwykli ludzie, nie wyszkolone automaty.

So lip 28, 2018 11:17 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A jeśli ktoś ma skrupulanctwa z którymi sobie nie radzi albo coś w stylu urojeń grzeszności i np. będzie miał w momencie śmierci tego tak dużo że nie zdąży za to żałować bo poprostu fizycznie będzie to nie możliwe to pójdzie do piekła?

So lip 28, 2018 2:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A jak ktoś ma skrupulanctwa, to niech wyjdzie z netu, bo net mu nie pomoże. Niech się leczy, psychicznie i duchowo, niech znajdzie dobrego psychiatrę oraz stałego spowiednika. Gadanina na forach ani net nie zastąpi nigdy takich działań. Zrozum, chłopie, idź do realu. kropka.

So lip 28, 2018 5:42 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A jeśli ktoś ma skrupulanctwa z którymi sobie nie radzi albo coś w stylu urojeń grzeszności i np. będzie miał w momencie śmierci tego tak dużo że nie zdąży za to żałować bo poprostu fizycznie będzie to nie możliwe to pójdzie do piekła?

Moim zdaniem NIE, nie pójdziesz do piekła. Przeczytałeś to co Ci poleciłem?
Jest tam taki fragment:
Cytuj:
Bywają takie sytuacje, ale jest to wyraźne pomylenie nerwicy z grzechem. Jeżeli ktoś przychodzi i się spowiada, że ile razy wejdzie do kościoła i popatrzy na obraz Matki Boskiej, to ma myśli nieczyste, to nie spełnia warunków grzechu. Ma nerwicę natręctw, nad którymi nie panuje. To nie jest świadome, wynika z jakiegoś lęku. Żadnej dobrowolności w tym nie ma, to na niego napada.

Tu jest to wyraźnie powiedziane. Masz chore nerwy i to Cię usprawiedliwia. Grzech jest działaniem w pełni świadomym. Chore nerwy nie pozwalają na działanie świadome.
W kolejnym cytacie jest definicja PRAWDZIWEGO GRZECHU, nie jakichś urojeń.
Cytuj:
Trzeba zacząć od tego, co to jest grzech. To świadome, dobrowolne przekroczenie przykazania Bożego lub pogwałcenie istotnej wartości, którą znamy jako ludzie. Teoretycznie nazywamy to wtedy prawem naturalnym. Bardzo ważna jest świadomość i dobrowolność grzechu. Jeżeli ktoś myli pokusę z grzechem, to widać tu pomieszanie kwestii świadomej decyzji i przeżywania emocji. Dominuje nadmiar odczucia emocjonalnego.

So lip 28, 2018 7:50 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 869 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 58  Następna strona