Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 18, 2019 7:19 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy MJ ma dłuższą drogę do nieba,bo nie był chrześcijaninem? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Czy MJ ma dłuższą drogę do nieba,bo nie był chrześcijaninem?
Czy przez to, że Michael Jackson nie był chrześcijaninem, będzie mu się trudniej dostać do nieba ? Nawet mimo tego, że był człowiekiem, który bardzo kochał świat, ludzi, przede wszystkim dzieci, tryskał wręcz miłością.

btw
Co myślicie o teorii spiskowej, mówiącej, że MJ żyje? Mi osobiście, mimo wielu rzekomych dowodów, nie chce się w to wierzyć.

Śr sty 08, 2014 2:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy MJ ma dłuższą drogę do nieba,bo nie był chrześcijani
Swojego czasu pod skrzydłami "show biznesy" żyło mi się dobrze,prawdą jest ,że kochał dzieci i świat.Jednak chyba popełniał tym grzech gdyż w Bibli pisze kto ukochał swoje zycie straci je,a kto je nienawidzi zachowa je na życie wieczne...Pytanie czy show biznej pomógł Michaelowi czy Michael pomógł show biznesowi.Bo mimo ,że jego twórczośc cenna ja jakoś nie potrafie jej docenić i do mnie nie przemawia.

Śr sty 08, 2014 2:44 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Popelnial grzech tym ze kochal swiat, ze okazywal milosc do wszystkiego? Czy nie tego Bog wlasnie od nas pragnie?
Michael nie byl taki jak inne gwiazdy show biznesu. Byl wrazliwy, nigdy nie okazywal agresji, nie sprzedal swojego ciala internetowi.
Zauwaz tez ze wlasnie dzieki temu show biznesowi mial mnostwo pieniedzy, ktore wydawal na rozne cele charytatywne, glownie chyba domy dziecka.

Czy kazda slawa musi niesc za soba konsekwencje w postaci grzechu?

Śr sty 08, 2014 3:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
Popelnial grzech tym ze kochal swiat, ze okazywal milosc do wszystkiego? Czy nie tego Bog wlasnie od nas pragnie?

"Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce;
doświadcz i poznaj moje troski,
i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej,
a skieruj mnie na drogę odwieczną!" - Ps 139,23-24.
Chrześcijaństwo to wszak coś więcej niż wolontariat i akcje charytatywne. Bóg chce żebyśmy okazywali miłość innym ale z miłości do Niego i chęci podobania się Jemu. To właśnie intencja decyduje o tym czy uczynki podobają się Bogu czy nie, On nie patrzy na to co zewnętrzne ale na serce (przypowieść o ubogiej wdowie).

Śr sty 08, 2014 11:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
mindmonkey napisał(a):
Swojego czasu pod skrzydłami "show biznesy" żyło mi się dobrze,prawdą jest ,że kochał dzieci i świat.Jednak chyba popełniał tym grzech gdyż w Bibli pisze kto ukochał swoje zycie straci je,a kto je nienawidzi zachowa je na życie wieczne...Pytanie czy show biznej pomógł Michaelowi czy Michael pomógł show biznesowi.Bo mimo ,że jego twórczośc cenna ja jakoś nie potrafie jej docenić i do mnie nie przemawia.

Żeby dostac się do nieba trzeba swoje życie nie nawidzieć,a nie kochać JAK TO MAM ROZUMIEC?

Śr sty 08, 2014 2:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
bergamotka przytoczyłaś przypowieść o ubogiej wdowie,a bogatych grosz się nie liczy,bedzie przez Boga niezauważony tylko dlatego że datek był od bogacza? Skad wiemy czy ta wdowa nie chciała sie przypodobać znajomym i nie rzuciła tego grosza,aby oni zobaczyli ?

Śr sty 08, 2014 2:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
maryla20 napisał(a):
bergamotka przytoczyłaś przypowieść o ubogiej wdowie,a bogatych grosz się nie liczy,bedzie przez Boga niezauważony tylko dlatego że datek był od bogacza? Skad wiemy czy ta wdowa nie chciała sie przypodobać znajomym i nie rzuciła tego grosza,aby oni zobaczyli ?

Bo to nie byłą przypowieść, tylko opis sytuacji, której świadkiem był Chrystus i Apostołowie. Jezus zaś, będąc Bogiem, znał serce tej kobiety i wiedział, że nie czyni tego, aby przypodobać się znajomym.

Śr sty 08, 2014 3:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję Yarpen Zirgin. Rzeczywiście poplątałam bo chodziło o wydarzenie opisane w Mk 12, 41-44

Śr sty 08, 2014 4:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
tesia napisał(a):
mindmonkey napisał(a):
Jednak chyba popełniał tym grzech gdyż w Bibli pisze kto ukochał swoje zycie straci je,a kto je nienawidzi zachowa je na życie wieczne

Żeby dostac się do nieba trzeba swoje życie nie nawidzieć,a nie kochać JAK TO MAM ROZUMIEC?

Chodzi o to, ze zycie ziemskie nie ma byc dla Ciebie najwazniejsze. Wszystko co robisz tutaj ma byc robione dla Boga, dla lepszego zycia na tamtym swiecie. Nic z tego swiata nie ma byc celem. Celem ma byc niebo.

Cz sty 09, 2014 4:17 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
(ciach - pisanie w dziale zakazanym)

So sty 25, 2014 9:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
(odp. na usunięty post)

So sty 25, 2014 10:36 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Bóg chce żebyśmy okazywali miłość innym ale z miłości do Niego i chęci podobania się Jemu.

Inna sprawa, że chrześcijanie chcą przypodobać się Bogu, bo wierzą, że to ich zbawi.
Cytuj:
Bo mimo ,że jego twórczośc cenna ja jakoś nie potrafie jej docenić i do mnie nie przemawia.

Każdy ma własne gusta muzyczne, Jackson nie bezpodstawnie zyskał swoje miejsce na muzycznej scenie.
Cytuj:
Czy przez to, że Michael Jackson nie był chrześcijaninem, będzie mu się trudniej dostać do nieba ?

To jest dobre pytanie w dobrym miejscu. Moim zdaniem wiara nie jest koniecznością, gdyż nie każdy może/ma szansę ją posiadać. Podobnie moim zdaniem trzeba by się niesamowicie postarać, żeby trafić prosto do nieba lub piekła - całkowitych skrajności. Nie, nasza ludzka natura, uczynki, motywy, intencje są szare. Ktoś pomaga - czyn niby szlachetny. Z drugiej strony zyskuje przez to szacunek, uwielbienie, a nawet sam na tym zarabia. Działalność staje się zwyczajna, szara. Można ją porównać z pracą zawodową choćby lekarzy. Intencje nie są do końca białe. Czasem bywają czarne, ale czy tak czarne jak piekło? Nie widzę innej możliwości niż czyściec, o którym praktycznie nic nie wiemy. Trudno też zrozumieć jak ludzie mieliby stać się święci bez ingerencji w nasze jestestwo...
A już w szczególności ciężko pojąć Boga, który dopuszcza do szczęścia tylko ludzi, którzy mu zawierzyli, nie mając na to dowodów... ale idąc tym torem myślenia dochodzimy do wniosków, że Kościół nie jest niezbędny, z czym nigdy Kościół się nie zgodzi.

Wt sty 28, 2014 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prospector

Moim zdaniem ...

Ano właśnie i na tym się zatrzymajmy. Zdaje się, że Bóg ma inne zdanie.
Problem polega na tym, że w dzisiejszym czasie zaniku autorytetów trzeba powołać się na Najwyższy Autorytet i wsłuchać się w Słowo Boże. Tak na początek.
Zdaje się, że człowiek uwierzył wolności, którą lewacy serwują krok po kroku, zszedł z dobrej drogi i wlazł w ciemny las. Opisuje więc to co widzi, bo Drogę, którą wskazał Jezus zgubił z oczu.

A tu trzeba zwyczajnie zacząć słuchać, nie kogo innego jak właśnie Boga, który mówi inaczej niż kolega Prospector.

Nie mów co chcą chrześcijanie, bo mówisz o tym, co Ci się wydaje, że oni chcą. A może chcą podążać za Tym, który jest Pięknem, Dobrem, Miłością (o Sprawiedliwości nie zapominajmy), Harmonią, Świętością - bo to pociąga ich dusze? Przyczyn może być wiele, a chęć zasłużenia na zbawienie nie jest przy tym niczym złym. Zresztą, człowiek stara się odpowiedzieć miłością na Miłość i dzieje się tak na pewno z każdym, kto zakosztował Miłości - dotyczy to np. tych Świętych, których dano nam poznać. Wielu nigdy nie osiągnie takich wyżyn, bo nie każdemu jednakowo dano, ale myślę sobie, że liczy się działanie na miarę poznania, przy czym zaniedbanie tego poznania może być przyczyną ostatecznej klęski człowieka.
Szukajcie a znajdziecie, kołaczcie a otworzą wam.
A gdzie szukać, jeśli nie u Źródeł?
Ale owszem, można również spożytkować czas inaczej, np. na tworzenie własnych mądrości...
Misz-masz murowany!

a słowa moje odrzuciłeś

Śr sty 29, 2014 6:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem jaką drogę ma MJJ po śmierci, ale wiem na pewno, że słuchać jego twórczości Kościół/religia zakazywał i zakazuje do dziś. Sama przyznam, ze jako nastolatka słuchałam Jacksona; już nie słucham. Nie mogę znieść tej twórczości, choć znałam kiedyś jego wszystkie piosenki.

Śr sty 29, 2014 10:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prospector napisał(a):
Inna sprawa, że chrześcijanie chcą przypodobać się Bogu, bo wierzą, że to ich zbawi.

Inna sprawa to taka, że mówisz o rzeczach o których nie masz najwyraźniej pojęcia.

Cz sty 30, 2014 11:41 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona