Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 7:18 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 46  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Wydaje mi się, że wszystkie doniesienia prasowe są oparte o wideo wywiadu dla radia z Lilianne Ploumen: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=mMWNXAch5eM
umieszczonego na https://www.bnr.nl/podcast/deprijsvan2017/10336508/lilianne-ploumen. Jednak wypadałoby podać dane biskupa, który ją nominował, szczegóły otrzymania orderu, jakieś zdjęcia z uroczystości wręczenia orderu, uzasadnienie przyznania, itd. Wg. wikipedii order był przyznawany nie tylko katolikom https://pl.wikipedia.org/wiki/Order_%C5%9Awi%C4%99tego_Grzegorza_Wielkiego. Czy mamy analizę postępowania moralnego tych ludzi, którzy nie są katolikami a otrzymali order? Może oni też promowali coś, czego katolik nie powinien promować?

Wpisy prasowe i na portalach społecznościowych dot. p. Ploumen wygladają albo na atak na Papieża, albo wykorzystanie Papieża do promocji aborcji.

So sty 13, 2018 8:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I robi się ciekawie
https://dorzeczy.pl/swiat/52884/Trudne- ... yciem.html
Ciekawi mnie co obrońcy Franciszka powiedzą o tym.

N sty 14, 2018 10:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Też chciałabym, by Papież Franciszek odpowiedział tym ludziom na ich pytania.

N sty 14, 2018 10:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
I robi się ciekawie

Ostatni papieże za wyjątkeim BXVI ogólnie mieli nikłe pojęcie o islamie, JPII całował koran w którym jest miedzy innymi napisane, że na krzyżu zmarł sobowtór, a Jezus wcale nie został ukrzyżowany i zabity ani nie było zmartwychwstania:

Obrazek

N sty 14, 2018 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
I robi się ciekawie

Ostatni papieże za wyjątkeim BXVI ogólnie mieli nikłe pojęcie o islamie, JPII całował koran w którym jest miedzy innymi napisane, że na krzyżu zmarł sobowtór, a Jezus wcale nie został ukrzyżowany i zabity ani nie było zmartwychwstania:

Św.Jan Paweł III na pewno żałował tego,że ucałował Koran, świętym jednak został. Zrozumiał ten błąd. Pozdrawiam

Pn sty 15, 2018 5:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan. To nie temat do atakowania Kościoła katolickiego jak próbujesz to robić w ślad za schizmatykami. To temat o dziwnych i niezrozumiałych dla wielu wiernych Kościoła poczynań obecnego papieża Franciszka.
Jak na razie ten papież nie zrobił niczego co mogłoby powodować takie jak twoje reakcje. Tak samo JPII. W sprawie islamu prowadził dialog ale nigdy nie padły słowa zrównujące chrześcijaństwo z islamem. Proponuję poczytać albo posłuchać katechez Jana Pawła II na temat Jezusa i zbawienia w Jezusie. Może rozjaśni ci się co uważał JPII na temat islamu.

Pn sty 15, 2018 5:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan. To nie temat do atakowania Kościoła katolickiego jak próbujesz to robić w ślad za schizmatykami. To temat o dziwnych i niezrozumiałych dla wielu wiernych Kościoła poczynań obecnego papieża Franciszka.
Jak na razie ten papież nie zrobił niczego co mogłoby powodować takie jak twoje reakcje. Tak samo JPII. W sprawie islamu prowadził dialog ale nigdy nie padły słowa zrównujące chrześcijaństwo z islamem. Proponuję poczytać albo posłuchać katechez Jana Pawła II na temat Jezusa i zbawienia w Jezusie. Może rozjaśni ci się co uważał JPII na temat islamu.

Gesty papieży też są ważne.

Wt sty 16, 2018 6:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Owszem, ale liczy się to, co papież miał na myśli wykonując dany gest, a nie co mu przypisują przeciwnicy Kościoła.

Wt sty 16, 2018 8:36 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Owszem, ale liczy się to, co papież miał na myśli wykonując dany gest, a nie co mu przypisują przeciwnicy Kościoła.

Jeszcze napisz, że całował tylko ziarna prawdy, które są w koranie...takie tłumaczenia też słyszałem.

Jedyne co może tłumaczyć pocałowanie koranu przez papieża to to, że zdjęcie jest...fejkiem (ewentualnie księga na zdjęciu to nie koran).

Wt sty 16, 2018 1:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bo cóż kozielsk jako zadeklarowany wróg Kościoła katolickiego ma prawo sadzić papieża.
Pamiętaj jednak ze jaka miara mierzysz taka i tobie odmierza.
Janie rozumiem wielu gestów tak JPII jak i Franciszka. Ale nie ośmielę się do takiego tekstu osądzającego papieża który został uznany przez Kościół za świetego.
Znaj proporcje mocium panie.

Wt sty 16, 2018 1:55 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
[ciach.. emocje (PW)]

Wt sty 16, 2018 2:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Za powyższe przepraszam swojego adwersarza, trochę mnie poniosło.

Nie życzę sobie jednak, żeby pisać o mnie jako wrogu Kościoła, bo to nieprawda.

Wt sty 16, 2018 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Pamiętaj jednak ze jaka miara mierzysz taka i tobie odmierza.

I to jest najwazniejsze.

Moze rzeczywiscie "całował tylko ziarna prawdy" ktore potrafil dostrzec. Podobnie jak Jezus, ktory obiecal raj lotrowi. Nikogo innego taki zaszczyt nie spotkal a Jezus potrafil cos tam dostrzec. Nietrudno przewidziec reakcje niektorych z nas gdybysmy tam na Golgocie wtedy byli.

Modlmy sie za papieza i za nas aby zdanie Jockeya do nas zawsze docieralo.

Wt sty 16, 2018 6:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Można rozważać pocałunek św. Jana Pawła II mając na uwadze słowa św. Pawła Apostoła:
1 Kor 9, 19-23
19 Tak więc nie zależąc od nikogo, stałem się niewolnikiem wszystkich, aby tym liczniejsi byli ci, których pozyskam. 20 Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. 21 Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem. 22 Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. 23 Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=294#W19

Jak pozyskiwać/(utrzymać) tych, którzy się gorszą? 8O

Wt sty 16, 2018 6:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To nie jest forma krytyki, tego chcę uniknąć i nawet o tym nie myślę, ale czasem przychodzi takie wrażenie iż ten trend politycznej poprawności aby nie ranić uczuć muzułmanów czy innowierców niekoniecznie może przynosić najlepsze owoce.

Grupa muzułmanów nawróconych na katolicyzm, napisała do papieża Franciszka list otwarty z prośbą o zmianę jego nauczania na temat islamu. – Skoro papież wydaje się nauczać, że "islam jest religią dobrą samą w sobie" to dlaczego ryzykowaliśmy życiem, aby zostać katolikami? – pytają autorzy listu.
– Przez kilka lat, wielu z nas próbowało się z tobą skontaktować przy wielu okazjach. Nigdy nie otrzymaliśmy najmniejszej odpowiedzi na nasze listy i prośby o spotkania – piszą na wstępie autorzy listu. Zadają w nim trudne pytania do papieża dotyczące jego nauczania na temat islamu. – Czy twoje słowa nie kwestionują słuszności wyboru, który podjęliśmy ryzykując własnym życiem? Czy wiesz, że islam nakazuje śmierć apostatom (Koran 4,89, 8,7-11)? Jak można porównać islamską przemoc z tak zwaną chrześcijańską przemocą? – pytają.

Autorzy listu twierdzą, że islam nie może być sojusznikiem w walce przeciwko władzom, które chcą dominować i zniewolić świat, ponieważ "podzielają tę samą totalitarną logikę opartą na odrzuceniu królestwa Chrystusa".

– Proislamskie przemówienie Waszej Świątobliwości nie zachęca muzułmanów do opuszczenia islamu. Takie osoby jak Magdi Allam (włoski dziennikarz i polityk pochodzenia egipskiego, który przeszedł na katolicyzm w 2008 roku - przyp. red.), opuszczają Kościół, ponieważ są zniesmaczeni tchórzostwem, zranieni przez niejednoznaczne gesty i zdezorientowani brakiem ewangelizacji – piszą.

Śr sty 17, 2018 6:16 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 46  Następna strona