Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sty 23, 2018 3:44 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 586 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
A jak popieram to co napisał Koziels (i kard.Ratzinger...).
Duch Święty działa podcza konklawe, ale kardynałowie są wolni.
To nie jest tak, że jak został wybrany Borgia to znaczy że wybrał Go Duch Święty...

Bóg czuwa nad Kosciołem jako nad całością Jego dziejów i wyprowadził Go z niejednego problemu.
Wybrany papież jest papieżem (mówię o papieżach w ogóle).
Robi błędy? Jest rozpustnikiem (nie piszę tego o Franciszku, żeby było jasne!), jak niektórzy w przeszłości? Jest dorobkiewiczem? Kobieciarzem? Ma kiepską wiarę, jak niektórzy z papieży w niektórych wiekach? Jest szalony? (mieliśmy prawdopodobnie kilku szalonych papieży). Jest durniem?

Jakikolwiek był którykolwiek z papieży, był papieżem.
Bo STolica Piotrowa nie opiera się na człowieku, który sprawuje funkcję papieża, tylko na Urzędzie Papieskim, ustanowionym przez Chrystusa.
I przez Chrystusa wyposażonym we wsparcie Ducha Świętego.
Ale człowiek będący papieżem jest wolny. I jest również grzeszny.
Dlatego nie jest tak, że "cokolwiek zrobi papież, pochodzi od Ducha Świętego".
Takie twierdzenie to zwykła, trochę śmieszna herezja.

So gru 09, 2017 11:45 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
koziels napisał(a):
Człowiek ma też wolną wolę, tak dla przypomnienia.

A teraz Jockey udowodnij te bzdury, które wypisałeś powyżej.

A co tutaj udowadniać. Wystarczy przeczytać twój post.
koziels napisał(a):
Duch Święty nie wybiera papieża, robią to kardynałowie, którzy mogą (nie muszą) prosić Ducha Świętego o łaskę dobrego wyboru.

Taki kiedyś wypowiedział się kard. Ratzinger:

Kardynał Joseph Ratzinger o Duchu Świętym w konklawe

"Duch Święty nie narzuca, na którego kandydata głosować" - mówi Joseph Ratzinger

Nie twierdzę, że Duch Święty uczestniczy w wyborze papieża w sensie dosłownym, ponieważ Duch Święty na pewno by nie dopuścił do wybrania wielu papieży. Natomiast Duch Święty nie tyle trzyma rękę na pulsie, ile pełni rolę dobrotliwego nauczyciela, zostawiając nam swobodę działania, ale nie spuszczając nas z oka. Rolę Ducha Świętego należy rozumieć bardziej elastycznie. On nie narzuca, na którego kandydata mamy głosować. Zapewne chroni nas tylko przed tym, abyśmy wszystkiego nie zaprzepaścili."

Na razie to udowodniłeś, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Reszta to twoje wyobrażenia na mój temat.
Zasugerowałeś też, że manipuluję fragmentami wypowiedzi kard. Ratzingera. Rozumiem, że przedstawisz szerszy kontekst jego wypowiedzi na ten temat, z którego wynika, że rzeczywiście manipuluję?
A teraz zastanów się - po co kardynałowie i wierni modlą się podczas konklawe o wybór dobrego papieża?

Podobna sytuacja: Pan Bóg chce zbawić każdego człowieka, ale czy zbawi kogoś wbrew jego woli?

So gru 09, 2017 2:01 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
W tym roku nagrodę Ratizngera otrzymał katolicki teolog K.H. Menke z niemiec, kompozytor muzyki chrześciajńskiej, estończyk A. Part i Theodor Dieter, luterański teolog. Co prawda profesor Dieter angażował się w dialog ekumeniczny z KK od pewnego czasu, ale jego podstawowe badania to protestancka teologia.

Zastanawiam się do czego ten ekumenizm w dzisiejszym wydaniu ma prowadzić. Bo jak pokazał dialog Kościoła z wyznawcami judaizmum: albo ma się dialog z wyznawcami judaizmu albo jedność w Kościele, ale nie można mieć obu rzeczy na raz.

N gru 10, 2017 6:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szczerze mówiąc to choć koncepcja iż w przypadku wyboru słabego papieża "zawinił czynnik ludzki" - innymi słowy że kardynałowie nie wybrali zgodnie z wolą Bożą, bo do tego to się sprowadza jest dla mnie kuszący to jednak wydaje mi się to zbyt proste i jakoś naiwne. Nawet tu na forum w przypadku skarg jakich osób bywa że ktoś przypomni że Pan Bóg nie obiecał człowiekowi stałej prosperity, życia łatwego i prostego, albo że mysli Boże i Jego drogi nie sa naszymi. I czy np. prosperitę obiecał Kościołowi w słowach że bramy piekielne go nie przermogą? Tak że zamysł Boży jest taki że co papież to lepszy, świętszy a jak coś nie za bardzo to kardynalowie nawalili.

N gru 10, 2017 8:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Szczerze mówiąc to choć koncepcja iż w przypadku wyboru słabego papieża "zawinił czynnik ludzki" - innymi słowy że kardynałowie nie wybrali zgodnie z wolą Bożą, bo do tego to się sprowadza jest dla mnie kuszący to jednak wydaje mi się to zbyt proste i jakoś naiwne. Nawet tu na forum w przypadku skarg jakich osób bywa że ktoś przypomni że Pan Bóg nie obiecał człowiekowi stałej prosperity, życia łatwego i prostego, albo że mysli Boże i Jego drogi nie sa naszymi. I czy np. prosperitę obiecał Kościołowi w słowach że bramy piekielne go nie przermogą? Tak że zamysł Boży jest taki że co papież to lepszy, świętszy a jak coś nie za bardzo to kardynalowie nawalili.

Nie wiem czy proponowane tutaj na pocieszenie hasło "dłużej klasztora niż przeora" jest zasadne, bo ktoś Bergoglio wybrał i nawet jak Franciszek umrze czy ustąpi, to ci co go wybrali z takimi a nie innymi przekonaniami pewnie jeszcze pożyją do następnego konklawe, ciekawe czy ci młodsi głosowali na Bergoglio czy ci starsi kardynałowie.

Nie wiem czym oni się kierowali wybierając na papieża kardynała z kraju, czyli Argentyny, która w życiu publicznym stała się skrajnie lewicowa. Jeżeli Argentyna jako pierwszy kraj z Ameryki Południowej ustanowił tzw małżeństwa gejowskie z adopcją dzieci to był to czytelny sygnał, że Kościół w tym kraju był tak słaby (albo zdegenerowany), że nie mógł temu zapobiec.

No i po co było wybierać na papieża kardynała z kraju gdzie Kościół jest w kiepskim stanie? Czego oni się spodziewali?
Czasami sobei myślę, że oni czyli kardynałowie na konklawe kierują się nie Duchem Św i racjonalnością ale pragmatyzmem. Bo np Bergoglio ze względu na swoje pochodzenie bardzo dobrze mówi po włosku. No i szukali kardynała który dobrze mówi w tym języku albo jeszcze inne przeziemny powód a nie patrzą w szerszej perspektywie.

N gru 10, 2017 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Nie wiem czy proponowane tutaj na pocieszenie hasło "dłużej klasztora niż przeora" jest zasadne, bo ktoś Bergoglio wybrał i nawet jak Franciszek umrze czy ustąpi, to ci co go wybrali z takimi a nie innymi przekonaniami pewnie jeszcze pożyją do następnego konklawe, ciekawe czy ci młodsi głosowali na Bergoglio czy ci starsi kardynałowie.

No coż, po co martwić się na przyszłość skoro dosyć ma dzień swojej biedy. Zawsze można też miec nadzieję - zwłaszcza teraz, w Adewncie! - że jeszcze za papieża Franciszka nastąpi Paruzja. A wtedy problem jaki bedzie następny papież przestanie być aktualny.

N gru 10, 2017 9:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i stało się. Papież Franciszek włączył AMORIS LAETITIA i jej wykładnię w postaci interpretacji listu biskupów argentyńskich do magisterium Kościoła Katolickego.

No i teraz bez ściemy i prosto co to znaczy: papież swoimi posunięciami zniósł 6 przykazanie z Synaju i nierozerwalność małżeństwa przypomnianą przez Chrystusa.

A dogmat o nieomylności papieża w oficjalnej wykładni patrzy...

I co teraz?

Zaskakujące, niezwykłe ustapienie mocno wierzącego papieża, który jest świetnym teologiem a który dobrze trzymał doktrynę i jej objaśnianie a z drugiej stony przyjście papieża, który na naszych oczach intencjonalnie zmienia KK w protestanckie obozy, które relatywizują grzech i świętokradczą sakramentami - chyba raczej jest powiązane.

Ostatnio edytowano Wt gru 12, 2017 8:24 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

przeniesiono 1 post i scalono

Wt gru 12, 2017 5:02 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
"Papież odznaczył aborcjonistkę Orderem św. Grzegorza Wielkiego"

http://prawy.pl/63996-papiez-odznaczyl- ... wielkiego/

So sty 13, 2018 5:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
"Papież odznaczył aborcjonistkę Orderem św. Grzegorza Wielkiego"

http://prawy.pl/63996-papiez-odznaczyl- ... wielkiego/

Czy masz szczegoly za co zostala odznaczona, kiedy, i kto ja nominowal? To sa bardzo wazne pytania dotyczace tego orderu dla aborcjonistki i trzeba na nie odpowiedziec.

So sty 13, 2018 5:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie mam na razie zbyt wielu wiadomości na ten temat. To świeża sprawa.

Znalazłem m.in.

"Czym wyróżniła się Ploumen, że zasłużyła na tak zaszczytne wyróżnienie? Otóż od 2001 do 2007 roku zatrudniona była w Katolickiej Organizacji Pomocy na rzecz Rozwoju i Rozwoju Cordaid – najpierw jako kierownik ds. strategii, a potem członek zarządu i dyrektor programowy. Instytucja zajmowała się działalnością chartytatywną i pomocą humanitarną dla krajów rozwijających się. W tym czasie, jak wyszło później na jaw, Ploumen wspierała aborcyjnego giganta Planned Parenthood."

https://wpolityce.pl/swiat/376371-najwy ... ji-smierci

Fimik, w którym chwali się wyróżnieniem jest poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=mMWNXAc ... e=youtu.be

został opublikowany 22 grudnia 2017

So sty 13, 2018 5:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy mozna na podstawie tych informacji uznac, ze Papiez Franciszek z pewnoscia byl swiadomy, ze odznacza osobe zaangazowana na rzecz aborcji? Ja nie mam takiej pewnosci. Czy Papiez sam decyduje, kogo odznaczyc, czy tez polega na innych ludziach?

So sty 13, 2018 5:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czy może być kompletnie nieświadomy komu wręcza najważniejsze watykańskie odznaczenie dla osoby świeckiej?

So sty 13, 2018 6:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem jest mozliwe, ze Papiez nie wiedzial o jej proaborcyjnej dzialalnosci. Ale nie wiem, jak bylo naprawde. Uwazam, ze doniesienia prasowe moglyby zawierac wiecej faktow. Gdzie sa zdjecia z wreczenia orderu? Ja bym apelowala, zeby zwrocila order.

So sty 13, 2018 6:27 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiedział, czy nie wiedział, ta sprawa to klasyczne zgorszenie.

So sty 13, 2018 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na razie nie ma potwierdzenia z Watykanu

So sty 13, 2018 7:18 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 586 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona