Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 13, 2018 6:51 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 46  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ta karykatura nie była bez związku.
Była ona tegoroczną główną atrakcją karnawału we Viareggio, którego początki sięgają XIX w. Jest to najsłynniejsza tego typu impreza w tym kraju, a może nawet w Europie.
Zdjęcia pochodzą z "La Repubblica", lewicowej włoskiej gazety, którą Franciszek sobie ceni i udziela w niej wywiadów.
http://firenze.repubblica.it/cronaca/2017/02/12/foto/viareggio_via_al_carnevale_le_immagini_della_prima_sfilata-158155416/1/#7
Te zdjęcia można spotkać również na różnych katolickich stronach czy blogach i nikt tam ich nie cenzuruje. Chociażby:
http://www.katholisches.info/2017/02/papa-comunista-bei-karnvalsumzug-von-viareggio-marx-lenin-mao-und-fidel-als-putten/
https://infovaticana.com/blogs/cigona/c ... -del-papa/
Karykatura m.in nawiązuje do słynnego prezentu jaki Franciszek otrzymał od boliwijskiego prezydenta Moralesa.
Franciszek ma przecież duże poczucie humoru i z pewnością zbeształby Cię za cenzorską nadgorliwość ;)

Cz mar 16, 2017 10:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Te zdjęcia można spotkać również na różnych katolickich stronach czy blogach i nikt tam ich nie cenzuruje. Chociażby:
https://infovaticana.com/blogs/cigona/c ... -del-papa/

Jakbyś był sprytny, to byś odpalił tłumaczenie powyższej strony i dowiedziałbyś się, że jest to tylko ilustracja do tekstu, w którym autor ubolewa nad ogólnym heitem na Franciszka..

Cz mar 16, 2017 10:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Interesujące opracowanie na temat Kościoła i papieża Franciszka. Warto ze spokojem przetrawić. :)

Wszystko to uczy, że procesy, z którymi dziś się Kościół mierzy i boryka oraz kierunki jego zmian są jednak zakorzenione w pewnych przesileniach wcześniej już obserwowanych.

Nie ukrywam, że absolutnie bliżej mi do Kościoła dążącego do doskonałości, ponieważ wszystko co dobre i cenne powstaje w trudzie i znoju. Nie przychodzi lekko, łatwo i przyjemnie. Trudno zaś zbudować coś braku wymagań.
Może ktoś polemicznie do tekstu?

Pt wrz 22, 2017 11:13 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Napisz co ci się konkretnie nie podoba? Zamiast gorszyć się innymi zobacz jaki sam jesteś.
Żaden człowiek za życia nie jest święty .
Wszyscy są grzesznikami łącznie z Papieżem . Wszyscy muszą nieustannie się nawracać i być gotowym na powtórne przyjście Chrystusa .
Za wszystkich Jezus umarł na krzyżu .
Księża i biskupi są potrzebni żeby udzielać sakramentów świętych , nauczać , głosić Ewangelię.
Żaden Papież, biskup, ksiądz nie może zmienić Pisma Świętego.
Przykazania Boże są bardzo proste i osobiście uważam że nadmierne filozofowanie niczego nie wnosi

"Ścieżka sprawiedliwego jest prosta"

Ostatnio edytowano Wt wrz 26, 2017 7:38 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Papież to od Papy (ojca) a nie od papieru.. ;-)

Pn wrz 25, 2017 11:49 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Miejsce prawdziwego katolika w Kościele papieża Franciszka
Od dłuższego czasu czuję się w Kościele coraz mniej komfortowo. A to za sprawą ofensywy liberalizmu w Kościele, braku właściwej reakcji kościelnych hierarchów na problem islamizacji Europy, słów i czynów papieża Franciszka. Może stąd u mnie zainteresowanie prawosławiem? Co może zrobić w dzisiejszym Kościele prawdziwy katolik? Skoro wiadomo, że kardynałów mianuje papież to szanse wybrania na stolicę piotrową osoby pokroju Benedykta XVI są nikłe.

Śr gru 06, 2017 10:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miejsce prawdziwego katolika w Kościele papieża Francisz
Przeczytaj książkę, której tytuł podałam w wątku czytelniczym. Potem oblicz proporcje, zastanów się nad postawą księdza. Po śmierci ma pod górkę. Jeden postulator umarł, drugiemu odebrano zajęcie i jakby zapomniano o sprawie świętości. Ludzie pamiętają. Kościół nie jest do dobrego samopoczucia, chociaż dobrze by było, by taki był. Rodzinę przyjmuje się z całym dobrodziejstwem inwentarza. Dla Jezusa tez nie przygotowano idealnej linii rodowej. Narzekał? Dlaczego tak Bóg wybral?
Są błędy w nauczaniu? Przyjdzie czas, że to Duch Święty wyrówna. To my mamy się uświęcać w tym brudnym Kościele a nie patrzeć na innych. Mam wrazenie, że obecny papież ugania się za pogubionymi owieczkami próbując przynieść je do stada a stado powinno maszerowac dalej ze swomi przewodnikami a nie cofać się w rozwoju równając do tych pogubionych. W Polsce nie ma przyzwolenia na komunię rozwodników, wiec pasterze prowadzą swe stado we wlaściwym kierunku. Jeśli pojawi sie to przyzwolenie, oznaczać to będzie zmianę nauczania Kościoła w tej kwestii (za abpem S.Gądeckim).

Mam dobrego proboszcza, dobrych wikariuszy oraz swobodny dostęp do literatury.
Umiesz czytać? To szukaj budujacej Cię literatury.

Śr gru 06, 2017 10:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miejsce prawdziwego katolika w Kościele papieża Francisz
merss napisał(a):
Przeczytaj książkę, której tytuł podałam w wątku czytelniczym. Potem oblicz proporcje, zastanów się nad postawą księdza. Po śmierci ma pod górkę. Jeden postulator umarł, drugiemu odebrano zajęcie i jakby zapomniano o sprawie świętości. Ludzie pamiętają. Kościół nie jest do dobrego samopoczucia, chociaż dobrze by było, by taki był. Rodzinę przyjmuje się z całym dobrodziejstwem inwentarza. Dla Jezusa tez nie przygotowano idealnej linii rodowej. Narzekał? Dlaczego tak Bóg wybral?
Są błędy w nauczaniu? Przyjdzie czas, że to Duch Święty wyrówna. To my mamy się uświęcać w tym brudnym Kościele a nie patrzeć na innych. Mam wrazenie, że obecny papież ugania się za pogubionymi owieczkami próbując przynieść je do stada a stado powinno maszerowac dalej ze swomi przewodnikami a nie cofać się w rozwoju równając do tych pogubionych. W Polsce nie ma przyzwolenia na komunię rozwodników, wiec pasterze prowadzą swe stado we wlaściwym kierunku. Jeśli pojawi sie to przyzwolenie, oznaczać to będzie zmianę nauczania Kościoła w tej kwestii (za abpem S.Gądeckim).

Mam dobrego proboszcza, dobrych wikariuszy oraz swobodny dostęp do literatury.
Umiesz czytać? To szukaj budujacej Cię literatury.

Wszystko fajnie do momentu (na ktory zwrocil uwage P. Lisicki w tym artykule, ktory linkowalem), ze inna interpretacja i praktyka katolickiego nauczania w roznych krajach daje poczucie wzglednosci przykazan.
I to jest najwieksze zamieszanie jakie wprowadzil dzisiejszy papiez bo choc wczesniej byli jacys liberalni biskupi to nie bylo aprobaty z Watykanu na swobode w interpretacji doktryny.
A teraz jest przyzwolenie z samej gory.

Śr gru 06, 2017 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A do tematu: czy jest lewakiem?
Najgorsze jest to, że podjerzewam, że papież jest humanistą.

Śr gru 06, 2017 5:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.deon.pl/religia/serwis-papi ... skiej.html
:-(

Śr gru 06, 2017 5:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,6469,glosny-list-franciszka-ws-komunii-dla-osob-rozwiedzionych-od-teraz-oficjalnym-dokumentem-stolicy-apostolskiej.html
:-(

No i papież Franciszek zamienił się w krzyśkaniepiekło: "Komunia dla wszystkich"

Śr gru 06, 2017 5:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No, nie całkiem, nie przeginajmy

Śr gru 06, 2017 6:24 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czy papież(?) Franciszek jest katolikiem?

Śr gru 06, 2017 7:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
Czy papież(?) Franciszek jest katolikiem?
Dziwne pytanie jak na katolika deklarującego się iż jest w pełnej łączności z papieżem...

Śr gru 06, 2017 8:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A co to zmienia?
Forum nie daje możliwości zaznaczenia opcji "katolik". Tylko jakieś wymysły o "pełnej łączności".
Czym się różni forumowy "pełnołącznościowy" katolik od tego "niewpełnipołączonego". Czym się różni jego wiara?
Czy można być katolikiem kiedy papież nie jest katolikiem? Czy papież może nie być katolikiem?

Nie jestem wszystko wiedzący. Zdaje sobie sprawę, że mogę się mylić co do osoby Franciszka. I jeśli się mylę, to będę kiedyś z tego osądzony. Jednak odwieczna nauka Kościoła i moje sumienie podpowiada mi co innego. Obecny papież(?) świadomie lub nie, rozbija i tak już pogrążony w głębokim kryzysie Kościół. Przyjmując bezkrytycznie wszystko co robi Franciszek, przykładałbym do tego rękę.

Śr gru 06, 2017 9:50 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
booldog napisał(a):
Co może zrobić w dzisiejszym Kościele prawdziwy katolik?
Może "ewakuacja" do FSSPX wiedząc, że i tak Kościoła nie "odbijemy" gdyż Franciszek i następni papieże będą mianować kolejnych liberalnych kardynałów? A może nadszedł czas by zostać "katolickim bezpopowcem"? Wiem, że rozpacz to jeden z najcięższych grzechów, ale naprawdę nie wiem co dalej robić.

Śr gru 06, 2017 9:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 46  Następna strona