Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 24, 2018 9:09 am

Powołanie 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Powołanie
Witam wszystkich serdecznie. Jak w temacie chodzi o powołanie a konkretnie o powołanie do życia konsekrowanego(zakonnego). Poczułem pragnienie życia zakonnego około rok temu, przez większość tego czasu próbowałem to wyciszyć i odrzucić to. Jednak nie udało się i po wielu modlitwach i prośbach do pana Boga postanowiłem to przyjąć. Powiedziałem o tym rodzinie ale wciąż nie wiem co dalej. Z km jeszcze porozmawiać na ten temat? Chciałbym o tym powiedzieć któremuś z księży ale nie ukrywam, że się wstydzę. Jestem zagubiony. Dodatkowo zmartwiły mnie wymagania które trzeba spełnić aby wstąpić do klasztoru. W zasadzie chodzi o jedno wymaganie którego nie spełniam. Zaświadczenie o ukończeniu katechizacji. Nie mam takiego zaświadczenia ponieważ nie zdałem 3 klasy liceum i poszedłem do szkoły wieczorowej. Ukończyłem ją, mam maturę ale na świadectwie nie ma religii. Martwi mnie to strasznie bo nie wiem czy muszę jakoś ukończyć katechizację? Czy to pozbawia mnie szansy na wstąpienie do zakonu? Bardzo się tym martwię nie wiem co zrobić

Wt sty 31, 2017 12:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powołanie
Szczegółów jakie są wymogi nie przytoczę.
Ale idąc do zakonu nie oznacza to tak jak w cywilu chcę pracować, czy mam talent.
Powołanie to szereg informacji zdarzeń a nawet jedyny wybór.
O twoim powołaniu zadecyduje przełożony klasztoru do którego będziesz chciał pójść.

By to że tak powiem rozpocząć, trzeba mieć konkretne dane związane z zamiłowaniem do jakiegoś rodzaju świętości.
Które będzie opisywało danego patrona z któregoś zakonu.
To pozwala skupić się na konkretnym zakonie.
A kontaktując się z danym klasztorem, to na jego obsłudze spoczywają obowiązki takie jak piszesz, byś spełniał wymogi formalne.

Wt sty 31, 2017 9:51 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
http://powolania.jezuici.pl/
akurat ten zakon udostepnia 2 e-maile gdzie możesz anonimowo wysłać swoje pytanie, i korespondować z zakonnikami na ten temat. Dużo lepsza możliwość niż dopytywanie tu gdzie zakonników raczej nie ma :)
a pewnie i inne zakony robią podobnie - można napisać, zadzwonić czy po prostu podejść i pogadać - i takie sprawy wyjaśnić

Wt sty 31, 2017 10:38 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tabessa napisał(a):
W zasadzie chodzi o jedno wymaganie którego nie spełniam. Zaświadczenie o ukończeniu katechizacji. Nie mam takiego zaświadczenia ponieważ nie zdałem 3 klasy liceum i poszedłem do szkoły wieczorowej. Ukończyłem ją, mam maturę ale na świadectwie nie ma religii. Martwi mnie to strasznie bo nie wiem czy muszę jakoś ukończyć katechizację? Czy to pozbawia mnie szansy na wstąpienie do zakonu? Bardzo się tym martwię nie wiem co zrobić

Na forum odpowiedzi nie uzyskasz. Do księdza niestety będziesz musiał pójść, będzie potrzebna opinia ks.proboszcza. Zamiast martwić się na zapas- działaj.
Rozeznaj jaki zakon jest dla Ciebie i listownie, lub mailem zapytaj konkretnych ludzi. Możesz też pojechać osobiście.
Na pewno jest sposób by wiedzę religijną uzupełnić. Wiele osób "przespało" katechezy, chociaż fizycznie byli na nich obecni.
Jeżeli Pan cię powołał- wskaże sposób, tylko módl się o to.

Pt gru 29, 2017 11:36 pm