Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 14, 2017 12:13 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 Dziwne stosunki w pracy 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Dziwne stosunki w pracy
Jako, że bohaterowie historii są katolikami oraz historia może zgorszyć niekatolików, zapytam Was katolików.

U mnie w firmie jest pracująca studentka, katoliczka, która była na dniach światowych młodzieży.
Jest też szef 10 lat starszy, zonaty z dziećmi, też katolik, opowiadał mi, których kazań księży słucha na youtube.

Studentka ma taki charakter (albo grę), że przymila się do każdego, a zwłaszcza to szefostwa. Jak dla mnie jest to sztuczne, ale mogę się mylić.

Szef ma taki charakter, że jest dość chwiejny mam wrażenie i lubi jak się mu ktoś podlizuje. Jego zarządzanie jest bardziej skierowane na relacje niż zarządzanie przez cele.

Studentka i szef bardzo się "zakumplowali" z entuzjazmem się witają, a na przerwach cały czas gadają. Zostają też po pracy razem w biurze szefa. Mój kumpel co został po godzinach akurat kiedy oni tak ze sobą siedzieli powiedział, że zostali ponad godzinę po pracy. Ten kolega również zwrócił uwagę, że coś nie teges (też jest katolikiem swoją drogą i to takim od zawsze!). Widziałem też raz, że razem też wychodzili z firmy.
Jak dla mnie to sprawa wygląda tak, że ona się podlizuje, by w taki sposób sobie załatwić awans, a on jest nią oczarowany.

Czy to normalne zachowanie?

Może mam paranoję, ale mam wrażenie, że ona chce wskoczyć na moje stanowisko, a szef by chętnie zrobił taką wymianę, bo mnie nie lubi, a ją tak. Odnoszę wrażenie, że od czasu gdy się tak "zakumplowali" zrobili się do mnie oboje wrogo nastawieni... Niedługo będzie fajne szkolenie (ale tylko na moim stanowisku) i ta studentka pewnie chciałaby się na niego załapać. Szef zawsze nadskakiwał mi, a teraz nawet unika kontaktu wzrokowego i czuć, że nie chce mnie już w tej pracy. (mimo że merytorycznie jestem OK, robię coraz więcej, a podwyzki nie mialem od 2 lat).

Co sądzicie?

Pn wrz 18, 2017 6:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Re: Dziwne stosunki w pracy
Po pierwsze - co ma "katolickość" do tej sytuacji?
Po drugie - wiesz co to jest zazdrość?

Pn wrz 18, 2017 7:27 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Wladza zawsze byla afrodyzjakiem dla kobiet bez wzgledu na wyznanie, wiec to ze przymila sie do niego to jeszcze nie oznacza ataku na twoje stanowisko.
Raz na studiach przylapalem przypadkowo starszego wykladowce jak przytulal sie do studentki, odskoczyli od siebie jak oparzeni jak wszedlem do pokoju (nie prywatnego), gdzie akurat sie miziali.

A katolicyzm jest w tym czego potrafisz sobie odmowic a nie w klaskaniu na mlodziezowych spedach czy ogladaniu kaznodzei na YT.

Pn wrz 18, 2017 7:34 pm
Gaduła
Gaduła

Takie to plotkowanie. Zawsze tak było, że gdzie błysnął przebudzenie religijnym zaraz pojawia się sprawdzam jaka jest rzeczywistość. Czyli normalna normalność. Szkoda, że tak absorbuje czyjąś normalność niż własna

Pn wrz 18, 2017 11:06 pm
Dyskutant
Dyskutant

skąd wiesz, że mnie normalność własna nie apsorbuje?

Pn wrz 18, 2017 11:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

No dobra. Że ktoś z kimś częściej przebywa, rozmawia świadczy o tym że częściej przebywa i rozmawia. Nakładanie na to projekcji, że szykuje się na Ciebie spisek, jest wnioskiem daleko idącym.. Do tego ta podkreślana "katolickość" sugerująca że "ten pan i ta pani.." (piosenka taka), a "przecież oboje to katolicy" - bardzo brzydko pachnie - nie tym że co oni mogą, tylko tym, o czym Ty myślisz. Żeby było biblijnie - Kainowi się też nie podobało to, że dym z jego ogniska nie szedł w górę, natomiast z ogniska Abla i owszem, no i z tego powodu brat zabił brata...
Zmień swoje nastawienie. To jest moja rada. A co ma być, to będzie.

No i zamykam temat - nie jesteśmy na Pudelku.

Wt wrz 19, 2017 7:38 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ]