Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lut 21, 2019 4:38 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy jest jakieś sprecyzowane podejście KK do mangi/anime? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jest jakieś sprecyzowane podejście KK do mangi/anime
Nie wiem jak jest naprawdę, ale to jest chyba kwestia sumienia. Jeśli żyjemy w łasce uświęcającej to sumienie powinno nam sprawnie podpowiadać co jest dobre dla naszej duszy a co jej nie służy i jest złe. Moim osobistym zdaniem te mangi i anime nie dają żadnego pożytku dla duszy. A mówię to jako osoba, która sama kiedyś tym się interesowała. Dragon Ball też kiedyś oglądałam ze starszym rodzeństwem i i tak dobrze to wspominam. Później w czasach gimnazjum i szkoły sredniej temat wrócił i sama oglądałam jakieś serie anime. Podobało mi się, ale później doszłam do wniosku, że nie ma z tego żadnego pożytku, ale mówiąc szczerze-przecież podobnie jest z filmami a i tak je oglądamy.

A jeszcze pechowo mi się trafiło, że mój chłopak uwielbia te bajki i ogląda je zamiast filmów no to czasem, żeby spędzać razem czas zmuszam się, żeby obejrzeć to razem z nim. Jednak przynajmniej moje sumienie zawsze mi podpowiadało, że nie jest to niczym dobrym, chociaż nie potrafię wskazać na jednoznaczną przyczynę. Ze swoich obserwacji to co się nasuwa jako pierwsze to przemoc i agresja, która jest jednym z głównych wątków w większości serii anime oraz podtekst seksualny, który nawet istniał w takiej bajce jak Dragon Ball a którą przecież oglądały swego czasu na legalu pod okiem rodziców prawie wszystkie dzieci z okolic mojego rocznika.

So lut 17, 2018 7:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2