Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 23, 2018 11:23 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Aborcja -kilka trudnych pytań . 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja -kilka trudnych pytań .
sachol napisał(a):
ZYL napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Niezaprzeczalnym faktem jest że nie należy zabijać dzieci nienarodzonych, to nie podlega kwestionowaniu. Ale, są bardzo trudne sytuacje i trzeba także spojrzeć na to z pewnej perspektywy. Na przykład sytuacja gdzie matka załóżmy trojga małych dzieci jest w zagrożonej ciaży z czwartym dzieckiem, i jest problem, matka może nie przeżyć, tak więc, czy poświęcić życie matki czy dziecka, jeśli matka poświęci życie, to osieroci czworo dzieci, w tym noworodka i zostaną z ojcem, wybór należy do kobiety ale w grę wchodzą także inne osoby - maż / ojciec, pozostałe dzieci.

Na prawie kanonicznym uczyłem się, że nie wolno wybierać życia dziecka w takich przypadkach. Nawet jeżeli jest pełna rodzina (mąż i żona) bezdzietni. Wynika to z sakramentu małżeństwa - ja przysięgałem żonie a nie dzieciom i ona też. Zresztą ksiądz doktor nam przytaczał przykłady jak to w wyniku innej decyzji wdowiec tata, z pkt widzenia psychologicznego, mimowolnie traktował dzieci jak zabójców ukochanej żony.

to chyba błednie Cie uczyli, a zapewne to bylo tylko prywatne zdanie tego ksiedza, bo matka ma wybor Kościół mówi przecież o zasadzie podwojnego skutku i jeśli matka chce moze poświeić swoje zyce i np nie leczyć się z ciezkiej choroby aby ocalić dziecko. To indywidualne rozeznanie.
Jako przykład można podać św. Joanne Berettel Molla, która zdecydowala się poświęcić.

A co w przypadku gdy zagrożone jest życie kobiety już w trakcie ciąży ?czy wtedy kościół wymaga ratowania zarówno życia dziecka jak i matki ? kto ma pierwszeństwo?

Pn lis 13, 2017 8:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
p.s. lekarka specjalistka, powiedziała mi że ciąża to proces ciągłego rozwoju a nie skokowego i te trymesty i ich "granice" nie mają nic wspólnego z biologią.

Ale czytając w pierwszej lepszej książce dla przyszłych mam -co rusz można znaleźć informacje w którym trymestrze ciąży co i jak się rozwija albo jak na poszczególnym etapie wygląda już ta mała człowiek, chyba jakoś się to rozbija w przez te 9 miesięcy

To dowod ja bardzo jestesmy obrzygani ich jezykiem i ich pojeciami.

Pn lis 13, 2017 8:06 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):

Inna sytuacja, dziecko z poważną wadą genetyczną. Jeśli przeżyje to będzie ciężko upośledzone, pozostaje pytanie kto zapewni leczenie i odpowiednią / specjalistyczną opiekę dla takiego dziecka, to wymaga także poważnych nakładów finanowych, leczenie takich chorób jest kosztowne. To bardzo trudne sytuacje w jakich są postawieni ludzie, wybierają życie i dobrze, ale co dalej? Co z nimi? Kto im pomoże w tak trudnej sytuacji życiowej?

I inna rzecz, dziecko poczęte na skutek gwałtu, nie raz brutalnego. Nie trzeba chyba tłumaczyć kobietom jakie towarzyszą temu uczucia i jak trudno byłoby pokochać takie dziecko, co prawda niewinne zaistniałej sytuacji, ale przypominające tę traumę cały czas.

Tutaj chodzi po prostu o to że nawoływanie do obrony życia swoją drogą, ale przede wszystkim należy zapewnić odpowiednią opiekę takim osobom, postawionym w takich sytuacjach i myślę że raczej nie można zmuszać kobiety do pokochania dziecka z gwałtu, gdzie ten gwałt był dla niej ciężką traumą z której nie może wyjść, wtedy trzeba pomyśleć co z tym dzieckiem. Przecież ciaża i poród dla takiej kobiety jest raczej utrapieniem a nie czymś pięknym i wyczekiwanym.

I nie należy zpominać że w nawet wielu przypadkach kobieta jest pozostawiona sama sobie, a mąż / partner / chłopak albo rodzina chłopaka nakłaniają do aborcji a nawet dają fundusze. Nie zawsze aborcji dokonują kobiety które lekko się prowadzą.

equueles za duzo światowego bełkotu w tych rozważaniach Twoich, Bog mowi nie zabij a własciwie nie morduj i tak nalezy to rozumieć, nie jesteśmy dawcami życia wiec nie nam decydowac czy ta osoba ma zyć bo jest upośledzona czy ma nie zyć.
Na ten swiatowy belkot można znaleźć mase przykładow przecacych temu co głosi świat, gdzie ludzie poświecają swoje zycie i wychowują dzieci upośledzone i chore bo tak samo jak my mają prawo do zycia sławny przykład to Nick Vuijcic nie ma rąk i nóg, wg swiata nalezło by go usunąc co by się biedak nie męczył a to tymczasem on wspiera slowem i wlsnym przykładem innych w pełni zdrowych.
Kobiety nie mozna zmuszać do pokochania dziecka z gwaltu, jesli tego ne potrafi niech je urodzi i odda czyto w szpitalu czy w oknie życia naprwde nie musi go zabijać.
"To bardzo trudne sytuacje w jakich są postawieni ludzie, wybierają życie i dobrze, ale co dalej? Co z nimi? Kto im pomoże w tak trudnej sytuacji życiowej?"
Chociazby sam Bog, ktory wielokrotnie w swoim slowie to obiecywał?
Więcej wiary w Jego moc to on jest stwórcą tego świata a nie wielcy tego świata, ktrórzy przeminą jak każdy z nas
Z pomocą w zwątpieniu przychodzą słowa dzisiejszej Ewangelii "Apostołowie prosili Pana: «Przymnóż nam wiary!» Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: "Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze!", a byłaby wam posłuszna»."

Pn lis 13, 2017 8:07 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):

A co w przypadku gdy zagrożone jest życie kobiety już w trakcie ciąży ?czy wtedy kościół wymaga ratowania zarówno życia dziecka jak i matki ? kto ma pierwszeństwo?

No przecież o tym napisałam, o zasadzie podwójnego skutku w trakcie ciazy,
wiecej tutaj do poczytania
https://opoka.org.pl/biblioteka/F/FE/gn ... wojny.html

Pn lis 13, 2017 8:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Akurat nigdy nie rozwijałam zbytnio tego tematu -ale mam młodszego brata ,teraz już prawie 19-letniego ..który również urodził się bardzo chory, już po samym porodzie trafił bezpośrednio do inkubatora bo nie mógł samodzielnie oddychać ,poród trwał prawie 12 godzin a że był dużym dzieckiem prawie 5-kg a mama jest dość drobną kobietą to też rodziła siłami natury mimo że podobno były wskazania do cesarki, a mój brat się dusił... Najpierw leżał w szpitalu w naszym mieście ale że nikt ze specjalistów nie był w stanie mu pomóc to też przenieśli go na inny odział i tak też było kilka raz aż trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Moja matka pierwsze lata jego życia spędziła z nim w szpitalach, rokowania lekarzy był kiepskie -ordynator szpitala nie chciał się zgodzić na przetransportowanie go samolotem do Warszawy bo już był tak wycieńczony że zdaniem lekarzy nie przeżyłby podróży, szkoda im pieniędzy było na to aby walczyć o jego życie.. podobnie było NFZ ojciec pisał niejednokrotnie do nich o dofinansowanie jego leczenia ale jej nie otrzymał z powodu właśnie jego beznadziejnego stanu zdrowia. ... lekarze nie dawali żadnych nadziei co do życia mojego brata ,niby miał nie chodzić ,nie grać w piłkę ,nie słyszeć nie mówić.. a dzisiaj jest normalnym chłopcem po którym zupełnie nie widać tego co przeżył ....na jednym oddziale z moją mamą leżała również matka dziewczynki która miała niedotlenienie mózgu z powodu trudnego porodu ,co prawda przeżyła ale jest sparaliżowana i jeździ na wózku..

Dla moje matki jasno było i oczywiste że trzeba zrobić wszystko żeby jego życie ratować bez względu na cenę ,co prawda kosztowało to ją wiele zdrowia bo zajmował się nią wtedy psychiatra z powodu szoku jaki przeżyła.. ale nigdy nie było jakiś dziwnych dylematów czy może sobie go odpuścić ,zostawić go w szpitalu bo będzie roślinką czy pozwolić mu umrzeć... Gdy ordynator szpitala nie chciał się zgodzić na dalsze kroki w kierunku leczenia mojego brata to zrobiła mu awanturę i straszyła sądem ,myślę że gdyby nie jej zaciętość i nieugięcie to nie byłoby go dzisiaj z nami ..i uważam ze to jest postawa prawdziwej matki przynajmniej w tym względzie zrobiła wszystko tak jak powinna .

Pn lis 13, 2017 8:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
ojciec pisał niejednokrotnie do nich o dofinansowanie jego leczenia

Natalia22 napisał(a):
uważam ze to jest postawa prawdziwej matki przynajmniej w tym względzie zrobiła wszystko tak jak powinna

Cha! W kontekście twoich innych wątków trzeba przyznać, że Twoi rodzice ukazują postawy dojrzałe i bohaterskie, które jednak odpalają w obliczu poważnych trudności

Wt lis 14, 2017 8:57 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
ojciec pisał niejednokrotnie do nich o dofinansowanie jego leczenia

Natalia22 napisał(a):
uważam ze to jest postawa prawdziwej matki przynajmniej w tym względzie zrobiła wszystko tak jak powinna

Cha! W kontekście twoich innych wątków trzeba przyznać, że Twoi rodzice ukazują postawy dojrzałe i bohaterskie, które jednak odpalają w obliczu poważnych trudności

Tak . Dlatego tym trudniej jest mi zrozumieć ich postawy dzisiaj ,poradzili sobie z czymś takim ale wobec rzeczy które wymagają mniejszego wysiłku i determinacji już rozkładają ręce ...może dlatego że po prostu nie czują potrzeby żeby cokolwiek zmieniać.

Wt lis 14, 2017 10:36 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
equueles za duzo światowego bełkotu w tych rozważaniach Twoich, Bog mowi nie zabij a własciwie nie morduj i tak nalezy to rozumieć, nie jesteśmy dawcami życia wiec nie nam decydowac czy ta osoba ma zyć bo jest upośledzona czy ma nie zyć.

Sachol, przeczytałaś pierwsze zdanie które piszę w mojej wypowiedzi? Pomyśl, po prostu pomyśl, bo i ja mogę powiedzieć że za dużo czasem teorii a za mało życiowego podejścia, wskazuję na pewne przypadki o których jakoś się milczy. Wskazuję na potrzebę pomocy takim osobom. Można machać sztandarem ale czy pozostawia się te osoby samym sobie czy też daje im się odpowiednią pomoc? Można stanąć w klinice aborcyjnej i przekonywać kobiety do tego aby urodziły dziecko, ale czasem trzeba także zapewnić konkretne wsparcie dla takiej kobiety, nie każda kobieta decydująca się na aborcję to dziwka, jest wiele innych przypadków gdzie nawet mąż domaga się usunięcia dziecka, są kobiety postawione przed murem, pozostawione same sobie, gdzie facet ucieka na wieść o ciąży a kobieta nie wie co ma zrobić.

Nie wiem czy każda kobieta poświęciłaby siebie dla dziecka które ma się narodzić i zostawiła męża z trojgiem małych dzieci, nie wiem czy uczyniłaby to każda kobieta. To wybór który należy do kobiety, podług jej sumienia i wiary.

Psychika człowieka, to na co zwrocił uwagę jeden z forumowiczów że ojciec dziecka może traktować wtedy to dziecko jako zabójcę swojej żony, może znienawidzić nawet takie dziecko albo czuć do niego podświadomą urazę. Mężczyzna działa na innej zasadzie niż kobieta i ma inne podejście do dzieci i tutaj także potrzeba czasem psychoterapii dla mężczyzny - ojca i męża. To są niezwykle trudne decyzje. Bo w grę wchodzą inne osoby, ta święta która wybrała życie dziecka zapewne uzgodniła tę decyzję z małżonkiem i był on w stanie przez to przejść.

Kolejna rzecz to pomoc dla dziecka które urodziło się z poważną wadą gentyczną, to nieraz ciężkie przypadki, wielkie cierpienie dla tego dziecka i dla rodziców. Oni potrzebują pomocy, funduszy na opiekę i kosztowne leczenie dla dziecka, wybierają życie ale co dalej? Powinni otrzymać odpowiednią pomoc.

I dziecko poczęte na skutek brutalnego gwałtu, turaj także trzeba wiedzieć co zrobić z tym dzieckiem w sensie zapewnić mu rodzinę, niestety ale raczej nie można nakazać miłości kobiecie do takiego dziecka, tu i tak jest forma, wiem że to brzydkie słowo, ale jakby zmuszenia kobiety do przejścia przez ciąże i urodzenia dziecka które poczęło się w przemocy i traumie. Naprawdę ale weźmy pod uwagę także to co czują takie osoby. Nie wolno zabijać dzieci poczętych i tutaj nie ma żadnego kwestionowania, ale należy zwrócić uwagę na to aby dać takim osobom odpowiednią pomoc.

Podajesz przykład Nicka Vuijcic'a, ale nie każdy nim jest, rozjerzyj się jak wiele jest cierpienia o którym świat nie wie i nie dowie się, cierpienia zamkniętego w czterech ścianach pokoju, cierpienia w samotności, w poczuciu bezsilności. Poza tym Nick usiłował popełnić samobojstwo.

Jockey
Cytuj:
Kiedyś o ciąży mówiło się ze kobieta jest w stanie błogosławionym. W poprzednich wiekach dzieci były błogosławieństwem a dzisiaj coraz częściej widzę ze dzieci są przekleństwem.

Kobiety boją się tych rzeczy, zazwyczaj, ciąży i porodu, bo to nie należy do przyjemności. Kobieta coś poświęca dla tych spraw, i to wiele. Czasem nawet życie. Nie wiem doprawdy dlaczego jest taka presja na to aby mieć wiele dzieci i rodzić dzieci, najlepiej sześcioro. Czy chrześcijaństwo polega na tym aby rodzić dzieci i żyć w wielodzietnych rodzinach? A jeśli przeludnimy Ziemię? Planeta ma swoje ograniczenia.

Cytuj:
Widać to juz dzisiaj w podejściu islamistów do kultury europejskiej która oni gardzą.

A co oni mają lepszego? Barbarzyńskie zwyczaje i ideologię / religię która ich zniewala? Dzieci też mają w pewnym celu, aby zaludnić ziemię islamem, oni wierzą że męskie nasienie jest dawcą islamu. Podobno dzieci tam mają niski status. To inna kultura, inne wartości, inna mentalność.

Wt lis 14, 2017 5:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
sachol napisał(a):

Sachol, przeczytałaś pierwsze zdanie które piszę w mojej wypowiedzi? Pomyśl, po prostu pomyśl, bo i ja mogę powiedzieć że za dużo czasem teorii a za mało życiowego podejścia, wskazuję na pewne przypadki o których jakoś się milczy. Wskazuję na potrzebę pomocy takim osobom. Można machać sztandarem ale czy pozostawia się te osoby samym sobie czy też daje im się odpowiednią pomoc? Można stanąć w klinice aborcyjnej i przekonywać kobiety do tego aby urodziły dziecko, ale czasem trzeba także zapewnić konkretne wsparcie dla takiej kobiety, nie każda kobieta decydująca się na aborcję to dziwka, jest wiele innych przypadków gdzie nawet mąż domaga się usunięcia dziecka, są kobiety postawione przed murem, pozostawione same sobie, gdzie facet ucieka na wieść o ciąży a kobieta nie wie co ma zrobić.

Nie wiem czy każda kobieta poświęciłaby siebie dla dziecka które ma się narodzić i zostawiła męża z trojgiem małych dzieci, nie wiem czy uczyniłaby to każda kobieta. To wybór który należy do kobiety, podług jej sumienia i wiary.

A mało Kościół pomaga? prowadzi domy samotnej matki, wsparca finansowe, szereg działań Caritasu, poradnie psychologicze z czy chociazby te okan zycia ktore sa wyśmiewane przez lewice.
Dlatego nie mam pojecia o jakiej pomocy piszesz. I jesli lewica postuluje aborcje na zycczenie to jasno trzeba się temu przeciwstawiać a nie bajdużyć o tym że kobiety nie mają wsparcia bo mają.

equuleuss napisał(a):
Kobiety boją się tych rzeczy, zazwyczaj, ciąży i porodu, bo to nie należy do przyjemności. Kobieta coś poświęca dla tych spraw, i to wiele. Czasem nawet życie. Nie wiem doprawdy dlaczego jest taka presja na to aby mieć wiele dzieci i rodzić dzieci, najlepiej sześcioro. Czy chrześcijaństwo polega na tym aby rodzić dzieci i żyć w wielodzietnych rodzinach? A jeśli przeludnimy Ziemię? Planeta ma swoje ograniczenia.

Nikt żadnej presji nie wywiera, kazde małżeeństwo samo w swoim sumeniu rozeznaje ile chce mieć dzieci. Nie ma przykazania kościelnego "miej 6 dzieci".
A tendecja przyrostu naturalnego i posiadania liczby dzieci w calej Europie jest raczej odwrotna i praktycznie nie ma zastępowalności pokoleń. Wiec nie mam pojecia skad wyciągnełaś takie wnioski.

Wt lis 14, 2017 7:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Dlatego nie mam pojecia o jakiej pomocy piszesz. I jesli lewica postuluje aborcje na zycczenie to jasno trzeba się temu przeciwstawiać a nie bajdużyć o tym że kobiety nie mają wsparcia bo mają.

Nie zawsze mają dostateczne wsparcie. A co ma zrobić kobieta która nie jest wierząca, lub jej wiara jest taka tylko w tym sensie że ma chrzest? Czy taka kobieta zrozumie sens tego dlaczego nie powinna zabijać swojego dziecka? Bo na tym to powinno polegać, aby kobieta to poczuła i zrozumiała a nie na tym że będzie zakaz prawny a tymczasem podziemie aborcyjne / turystyka aborcyjna będzie sobie kwitła jako dochodowy przemysł.

A poza tym, mało kogo stać na przykład na leczenie dziecka z poważną wadą genetyczną, opieka także kosztuje. To są relane i poważne problemy ludzkie, a nie sucha litera prawa, aby zapewnić pomoc takim osobom.

Albo pomoc dla kobiety która zostala zgwalcona, często takie kobiety nie zgłaszają nawet gwałtu, czują wstyd, traumę, czują się zbrukane, boją się.

Jeśli kobieta będzie chciała to zrobić to raczej zrobi to i żadne prawo nie powstrzyma jej jeśli będzie miała fundusze na zabieg. Tylko to co byłoby w niej samej mogłoby ją powstrzymać, czyli prawdziwa wiara lub miłość do tego nienarodzonego dziecka. A tutaj już tylko modlitwa i Bóg może pomóc i zmienić sposób myślenia innej osoby, bo to wymaga metanoi.

Wt lis 14, 2017 8:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
sachol napisał(a):

Nie zawsze mają dostateczne wsparcie. A co ma zrobić kobieta która nie jest wierząca, lub jej wiara jest taka tylko w tym sensie że ma chrzest? Czy taka kobieta zrozumie sens tego dlaczego nie powinna zabijać swojego dziecka? Bo na tym to powinno polegać, aby kobieta to poczuła i zrozumiała a nie na tym że będzie zakaz prawny a tymczasem podziemie aborcyjne / turystyka aborcyjna będzie sobie kwitła jako dochodowy przemysł.

A poza tym, mało kogo stać na przykład na leczenie dziecka z poważną wadą genetyczną, opieka także kosztuje. To są relane i poważne problemy ludzkie, a nie sucha litera prawa, aby zapewnić pomoc takim osobom.

Albo pomoc dla kobiety która zostala zgwalcona, często takie kobiety nie zgłaszają nawet gwałtu, czują wstyd, traumę, czują się zbrukane, boją się.

Jeśli kobieta będzie chciała to zrobić to raczej zrobi to i żadne prawo nie powstrzyma jej jeśli będzie miała fundusze na zabieg. Tylko to co byłoby w niej samej mogłoby ją powstrzymać, czyli prawdziwa wiara lub miłość do tego nienarodzonego dziecka. A tutaj już tylko modlitwa i Bóg może pomóc i zmienić sposób myślenia innej osoby, bo to wymaga metanoi.

No nie powstrzyma, co nie znaczy że ma się jej to u możliwiać.
Zakaż kradziezy jest czy zabijania innych mimo ze niektorzy go nie przestzegają i mają w poważaniu to prawo. To chyba jednak nie zaczniesz postulować aby kradzież czy tez zabojanie innych ludzi stalo się dopuszczalne prawnie?

Wt lis 14, 2017 8:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
To chyba jednak nie zaczniesz postulować aby kradzież czy tez zabojanie innych ludzi stalo się dopuszczalne prawnie?

Nie, ale co robić aby nie było to dokonywane poza prawem. Tutaj przecież chodzi nie tylko o dzieci nienarodzone ale także o dusze tych kobiet, o ich zbawienie.

Wt lis 14, 2017 8:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Trudność są różne ,ludzie są tego świadomi ale w grę wchodzi abyśmy potrafili mimo tych trudność wybierać dobro a potępić zło. Jak już wspominałam mój brat urodził się poważnie chory i nikt nie pomstował o aborcji czy zostawieniu go w szpitalu bo będzie niepełnosprawny czy upośledzony, matka kilka pierwszych lat życia poświęcała się tylko jemu a ja pomieszkiwałam trochę u dziadków jednej czy drugiej ze stron ,ojciec brał duże pożyczki ,miał własną działalność którą zastawił pod zakup aby ratować jego życie, naprawdę było ojczyste że trzeba się podjąć wszelkich działań które pomogą mu wyjść z choroby czy chociaż przeżyć ,a dzisiejsze kobiety wołają o mord dla takich istot tylko dlatego ze wymagają opieki .

Te dzisiejsze hasła o tym jak kościół nie powinien wymagać heroizmu od kobiety która urodzi chore dziecko i odczekiwać że będzie się nim zajmowała czy opiekowała są dla mnie wręcz tragiczne .
Bez wiary człowiek nie jest w stanie dążyć w kierunku dobra ,bez bliskiej relacji z Panem Bogiem jest sumienie nie jest poprawnie ukształtowane .

Tak samo jak pomstują o to aby aportować dzieci poczęte z gwałtu czy kazirodztwa.. ja nie będę oceniała tragedii jaką przeżywa taka kobieta ani jej cierpienia ,nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobiła i mam nadzieje że nigdy się tego nie dowiem ..jednakże nawet w takiej sytuacji wydaje mi się że możliwość donoszenia ciązy i dania szansy życia temu człowiekowi jest szlachetnym wielkim krokiem w kierunku prawdziwego dobra, te dziecko mimo tego jak zostało poczęte i przez kogo może być kochającym ,uroczym i szczęśliwym brzdącem ,jest bezbronne ,niczego nieświadome ,zdane na łaskę takiej kobiety. ..niewinne i nie mogące obronić się w żaden sposób przed własną śmiercią...nie wiem jakie trzeba mieć sumienie żeby odebrać tą szanse życia drugiemu ,nawet takiemu życiu które poczęło się w tragicznych okolicznościach ..

ale bez prawdziwej wiary nie da się tego pojąc ,bo wciąż się skupiamy tylko na własnym cierpieniu ,na własnym bólu swojej tragedii i nic poza tym co czujemy i przezywamy nas nie obchodzi .skupiamy się tylko na sobie nie myśląc że cały problemy nie dotyczy tylko naszej egzystencji ale też tego dziecka ? ...

Wt lis 14, 2017 10:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Trudność są różne ,ludzie są tego świadomi ale w grę wchodzi abyśmy potrafili mimo tych trudność wybierać dobro a potępić zło.

Ale w moich wypowiedziach nie chodzi o dokonanie wyboru. Ale o to aby pomóc takim osobom, postawionych w konkretnych sytuacjach.

Cytuj:
jednakże nawet w takiej sytuacji wydaje mi się że możliwość donoszenia ciązy i dania szansy życia temu człowiekowi jest szlachetnym wielkim krokiem w kierunku prawdziwego dobra, te dziecko mimo tego jak zostało poczęte i przez kogo może być kochającym ,uroczym i szczęśliwym brzdącem ,jest bezbronne ,niczego nieświadome ,zdane na łaskę takiej kobiety. ..niewinne i nie mogące obronić się w żaden sposób przed własną śmiercią...nie wiem jakie trzeba mieć sumienie żeby odebrać tą szanse życia drugiemu ,nawet takiemu życiu które poczęło się w tragicznych okolicznościach ..

Ale tutaj nikt nie optuje za zabiciem takiego dziecka. Ale raczej o to aby takie dziecko poczęte na skutek brutalnego gwałtu znalazło dobrą rodzinę zdolną go wychować, bowiem wydaje mi się iż nie można zmusić kobietę do kochania takiego dziecka. To nie zawsze tak jest że kobieta kiedy poczuje dziecko w brzuchu albo kiedy ujrzy dziecko to od razu się w nim zakocha. To jest zupełnie inna sytuacja, inną rzeczą jest kiedy dziecko przychodzi na świat wyczekiwane lub nawet na skutek nieplanowanej ciąży, a inną rzeczą jest kiedy kobieta przeżyła traumę w związku z brutalnym gwałtem.

Terlikowski na Fejsie nie tak dawno pisał o przypadku dziewczynki, dziecka gwałconego przez ojca czy ojczyma. I co, to dziecko które urodziło dziecko jest zdolne do tego aby być matką? Taka sytuacja to tragedia. I tutaj trzeba szukać dobrego rozwiązania. Przecież ta gwałcona dziewczynka ma przetrąconą psychikę być może na całe życie.

Cytuj:
ale bez prawdziwej wiary nie da się tego pojąc ,bo wciąż się skupiamy tylko na własnym cierpieniu ,na własnym bólu swojej tragedii i nic poza tym co czujemy i przezywamy nas nie obchodzi .skupiamy się tylko na sobie nie myśląc że cały problemy nie dotyczy tylko naszej egzystencji ale też tego dziecka ? ...

Toteż piszę także o pomocy dla tych dzieci i ich rodzin. O pomocy dla dzieci chorych, z ciężkimi wadami genetycznymi, o pomocy dla dzieci które przyszły na świat na skutek gwałtu. Te dzieci cierpią, ich życie jest naznaczone cierpieniem. Czy wiesz że czasem takie osoby muszą potrzebować pomocy egzorcysty? Glas miał takie przypadki gdzie musiał egzorcyzmować kobiety które zostały zgwałcone w dzieciństwie, często przez członka rodziny, a nawet więcej niż jedną osobę. W filmie ''Rytuał'' też jest taki wątek.

Nie można zabijać tych dzieci, to morderstwo, zabójstwo najgorsze z możliwych bo popełniane na kompletnie bezbronnej istocie za którą ktoś inny decyduje czy ma żyć czy nie. Poza tym, pozostaje otwarta sprawa ''miejsca'' przebywania tych dzieci.

Ale jednocześnie trzeba wiedzieć że kobieta także ma psychikę i uczucia, i brutalnie zgwałcona kobieta która zaszła w ciąże na skutek gwałtu może poczuć odrzucenie do tego dziecka. Trzeba pomóc jej zrozumieć i wytłumaczyć dlaczego powinna urodzić to dziecko. To wszystko jest takie proste kiedy pisze się to na forum, ale realne sytuacje są o wiele trudniejsze. W USA co kilka minut ktoś zgłasza gwałt, a ile jest tych niezgłoszonych? To przerażające, co się dzieje z tym światem, co się dzieje z mężczyznami.

Śr lis 15, 2017 2:53 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aborcja jest złem, bo jest to pozbawienie życia człowieka - morderstwo bezbronnego człowieka. Nawet jakby nazwać małe dziecko tylko płodem czy zarodkiem, to z tego płodu/zarodku powstaje człowiek, jeśli zabijesz płod/zarodek to w konsekwencji nie będzie tego człowieka.

Pan Bóg zadecydował, że ma powstać jakiś człowiek to nie należy poprawiać Pana Boga, bo On wie lepiej co robi.

Co do zagrożeń życia czy choroby, bardzo często zdarza się, że potencjalnie chore dzieci rodzą się normalniejsze niż sądzono i są szczęśliwe. A nawet jakby się urodziły nienormalne tak jak przewidujemy to należy pozwolić im się narodzić.

Przede wszystkim płód/zarodek/dzidziuś to nie jest już coś co należy do kobiety. To jest osobny byt, który akurat znajduje się w kobiecie.

Śr lis 15, 2017 3:15 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona