Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 15, 2017 8:26 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czemu księża zanudzają na kazaniach? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czemu księża zanudzają na kazaniach?
Emocje to słaaaaby dowód.

Śr lis 15, 2017 9:38 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
No tak ale jednym z darów duch świętego jest mówienie językami, a innym dar łez bodajże. Stąd często płacze się gdy coś się otwiera w tobie... jak oczy duszy. Przynajmniej ja tak miałem.

Śr lis 15, 2017 10:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
A zwykli księża? Masło maślane, powtarza wciąż slogany, dokłada ile się da kwiecistych przymiotników i w ogóle jakby mówił, żeby mówić. "miłość to miłość tamto, zbawienie, eucharystia i tak w kółko." . Dzisiaj mówił o urodzinach, jak to przeżywamy urodziny znajomych, a jakaś tam święta była siostrzenicą kogoś tam i ma dzisiaj osiemset któreś urodziny i jak bohatersko budowali nasz kościół, ile odwagi... <oddech> determinacji... <oddech> poświęcenia... <oddech> trzeba było by wznieść tę budowlę. (i tak w kółko masło maślane).

Kiedy ostatnio modliłeś się w intencji kaznodziei/ kaznodziejów?

Ostatnio edytowano Śr lis 15, 2017 10:02 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

cytowanie

Śr lis 15, 2017 9:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
to były łzy oczyszczające, wyeksponowała się wrażliwość duszy... tak jakbyś słuchał najpiękniejszej muzyki na świecie. Coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=nIsCs9_-LP8
Pan Bóg człowieka uwrażliwia, diabeł znieczula, stąd jest to jakieś świadectwo dobrych owoców z modlitw ks. Daniela.

Cz lis 16, 2017 12:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):

Dokladnie.

Moze warto rowniez pomodlic sie abysmy byli rozliczani z tego co potrafimy robic dobrze a nie z tego co nam niezbyt wychodzi. Mysle, ze we mnie i w najbardziej nudnym ksiedzu znajdzie sie cos pozytywnego co bedzie Tam zauwazone.

Cz lis 16, 2017 1:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawet nie mogę sobie przypomnieć sytuacji, że jakieś kazanie mnie nie zainteresowało. To musiało być bardzo dawno temu. Teraz denerwuję się na dzieci, gdy muszą w trakcie kazania wyjść do łazienki, a mnie przez to umknie to, co ksiądz powiedział.

Cz lis 16, 2017 4:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
mareta napisał(a):

Dokladnie.

Moze warto rowniez pomodlic sie abysmy byli rozliczani z tego co potrafimy robic dobrze a nie z tego co nam niezbyt wychodzi. Mysle, ze we mnie i w najbardziej nudnym ksiedzu znajdzie sie cos pozytywnego co bedzie Tam zauwazone.

Może być na przykład wspaniałym spowiednikiem.

Cz lis 16, 2017 8:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Proszę bardzo, dziś kazania wysłuchałem u dominikanów.
Sprostali moim oczekiwaniom: Ksiądz finezyjnie zmasakrował pogaństwo po całości ciężkim pługiem do głębokiej orki zrównując je z ziemią jak psa niczym uczony wojownik Kościoła bezlitośnie orający po wszystkim co złe bez patyczkowania.

Tyle dał wątków do przemyśleń, że aż za dużo i mój mózg nie był w stanie tego przetworzyć. Można by było zrobić 5 kazań z tego 1.

Ostatnio edytowano Pn lis 20, 2017 2:26 am przez Ludzik, łącznie edytowano 1 raz

Pn lis 20, 2017 2:21 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Sprostali moim oczekiwaniom: finezyjnie zmasakrował pogaństwo po całości ciężkim pługiem do głębokiej orki zrównując je z ziemią jak psa.

Tyle dał wątków do przemyśleń, że aż za dużo i mój mózg nie był w stanie tego przetworzyć. Można by było zrobić 5 kazań z tego 1.

Powiedział coś dlaczego Chrystus w przypowieści o talentach na "tego złego" wybrał tego co dostał najmniej? Logicznie by się wydawało, że np gdyby ten co dostał 5 talentów zakopał to by popełnił "gorszy występek" niż ten co miał tylko jeden. A jednak nie..

Pn lis 20, 2017 2:25 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie wiele zapamiętałem, bo zbyt wiele informacji, tego akurat nie wiem i nie wiem czy wprost powiedział o tym. To co najbardziej zapamiętałem i mnie zdziwiło to, że te talenty to nie są talenty tylko to są dary od Pana Boga dane wg talentów.

Moje rozumienie: czyli jak masz talent do wychowywania dzieci to dostajesz dużo dzieci od Pana Boga. Jak nie masz talentu do wychowywania dzieci to dostajesz 1 albo 0 albo w ogóle nawet żony nie masz.

Mówił też o Bożej sprawiedliwości i miłosierdziu, że jak Pan Bóg byłby tylko miłosierny to jednych mógłby kochać a drugich nie.

Pn lis 20, 2017 2:29 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Nie wiele zapamiętałem, bo zbyt wiele informacji,

No to wychodzi na to że kiepskie te kazania, bo wierni sa przeładowani infromacjami i wynoszą fragmenty tylko.

Pn lis 20, 2017 2:38 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Powiedział coś dlaczego Chrystus w przypowieści o talentach na "tego złego" wybrał tego co dostał najmniej? Logicznie by się wydawało, że np gdyby ten co dostał 5 talentów zakopał to by popełnił "gorszy występek" niż ten co miał tylko jeden. A jednak nie..

Ja wczoraj byłem na genialnym kazaniu w kościele w którym od lat nie było dobrego kazania (bogu dzięki za kierat wśród księży). Ksiądz zwrócił uwagę na kilka rzeczy z zupełnie innej perspektywy.

Talenty to Jezus i jego nauka. Waga talentu wskazuje jak ważne jest słowo Boga i jego nauka. Moim zdaniem w tej wersji przypowieści nacisk położony jest na 2 rzeczy. Po pierwsze na strach. Ci co mieli 5 i 2 mieli więcej do zaryzykowania niż ten co miał 1 ale puścili w obieg kasę (czyli podzielili się z innymi tym co otrzymali z dobrej nowiny). Ich owoce były niewielkie (w kontekście plonów stukrotnych z innej przypowieści), ale jednak były i to wystarczyło (w niewielu byłeś wierny). Czyli ten co miał najmniej, najmniej się bał i najmniej musiał dać do pomnożenia, ale i tak się spietrał i zakopał to trochę co otrzymał (czyli nie puścił w świat tego co zrozumiał z dobrej nowiny). I na końcu przyszedł Pan i zaczął ich rozliczać. I po owocach ich poznano.

Druga rzecz to egoizm. Ten koleś z jedynką nie poszedł do ludzi, a jedynie wziął i zakopał. Wymówkę mu zrobił dosyć precyzyjną Pan na końcu. Trzeba było iść i dać bankierom. Czyli jeżeli sami nie wiemy jak do końca postąpić z tym co otrzymaliśmy, mamy iść do kogoś, kto nam pomoże głosić, lub w inny sposób pomnożyć te talenty (dać owoce), a nie egoistycznie zakopać i zapomnieć i żyć dalej dla siebie. Mamy szukać aktywnie sposobów, a nie zakładać "mam tyle i wystarczy".

Pn lis 20, 2017 7:16 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
My mamy w parafii świetnych księży tj.2 natomiast ten trzeci to proboszcz.Wszyscy mówią piękne kazania krótkie zwięzłe i trafiające do serca.Niestety nie podoba mi się jak proboszcz czasami,zaznaczam ,,czasami,,mówi dużo o polityce a ja przychodzę słuchać o Bogu.I jeszcze jedno przy większych uroczystościach takich jak np .Wielka Sobota ,Palmowa Niedziela czy Wielkanoc gdzie część nabożeństwa jest poza świątynią nasz proboszcz wypędza wszystkich z kościoła nawet tych schorowanych bo nie wie kto jest zdrowy a kto chory a tych co nie wyjdą nazywa szarlatanami,szatanami itp.Jest mi wstyd za niego bo są goście przyjezdni i jak to wygląda.

Pn lis 20, 2017 10:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Nie wiele zapamiętałem, bo zbyt wiele informacji, tego akurat nie wiem i nie wiem czy wprost powiedział o tym. To co najbardziej zapamiętałem i mnie zdziwiło to, że te talenty to nie są talenty tylko to są dary od Pana Boga dane wg talentów.

Moje rozumienie: czyli jak masz talent do wychowywania dzieci to dostajesz dużo dzieci od Pana Boga. Jak nie masz talentu do wychowywania dzieci to dostajesz 1 albo 0 albo w ogóle nawet żony nie masz.

Mówił też o Bożej sprawiedliwości i miłosierdziu, że jak Pan Bóg byłby tylko miłosierny to jednych mógłby kochać a drugich nie.

Czyli beznadziejne kazanie. Według zasady kazanie powinno być skupione wokół jednego tematu i praktyczne do wprowadzenia w życie. Na wykład o Słowie Bożym można pójść prywatnie po mszy św.
Jeden z moich znajomych księży mawiał jak ktoś podchodził do niego pogratulować dobrego kazania. „To znaczy ze nic do ciebie nie dotarło. I znaczy ze moje kazanie było kiepskie.”

Wt lis 21, 2017 8:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Sprostali moim oczekiwaniom: Ksiądz finezyjnie zmasakrował pogaństwo po całości ciężkim pługiem do głębokiej orki zrównując je z ziemią jak psa niczym uczony wojownik Kościoła bezlitośnie orający po wszystkim co złe bez patyczkowania.

Za dużo też niedobrze?
Czytania niedzielne, a po nich kazanie, powinno zainspirować do pracy nad sobą przez następny tydzień. Mnie osobiście smutno, kiedy list KEP jest czytany zamiast kazania. Czegoś mi w tej liturgii brakuje. To tak jakby uważano,że w kraju lud wierny jak xx lat temu mamy niepiśmienny. Listy KEP są publikowane przecież w prasie katolickiej. A wyjaśnienia Ewangelii i czytań w kościele wtedy nie ma. Ale to tylko takie moje :buja:

Wt lis 21, 2017 2:33 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona