Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 23, 2018 10:02 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kampania sexedpl - wasze refleksje na ten temat 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Kampania sexedpl - wasze refleksje na ten temat
Szczęść Boże.

Pod wpływem kampanii sexedpl zapoczątkowanej przez panią Annę Rubik którą znalazłam w intrenecie naszły mnie pewne refleksje z którymi chciałabym się z wami podzielić . W dzisiejszych czasach masowo głoszone są ideologię promujące wolność seksualną ,mentalność antykoncepcyjną czy tez dziwnie pojmowaną ludzką miłość albo odpowiedzialność za rodzicielstwo zrównaną z usuwaniem niechcianej ciąży. I zastawiam się czy Wy osoby wierzące ,deklarujące się jako katolicy próbujecie w jakiś sposób nawoływać ludzi do życia w czystość ,do jedność małżeńskiej , pokazywać tą piękna miłość którą ukazuje nam Chrystus w swoim słowie? Dlaczego zło jest tak głośne ,a dobro nie może się przez nie przebić? Ja wciąż widzę masowo głoszoną ideologię współczesnego świata a gdzieś ta wiara wciąż umyka ludziom ..

1)Czy w swoim otoczeniu ,wśród znajomych czy w środowisku jakim się poruszacie macie odwagę na otwarte wyznawanie swoich wartość ?Czy dzielicie się tym co według was jest przejawem prawdziwego dobra ?Czy dzielicie się własną wiarą z innymi ? A jeśli tak to w jaki sposób?

Pn gru 04, 2017 10:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kampania sexedpl - wasze refleksje na ten temat
Może promować czystość ale i też można celowo nie promować takich kampanii jak tej pani, która z niejednego pieca zakalcy kosztowała.

Pn gru 04, 2017 11:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Szczęść Boże.

Pod wpływem kampanii sexedpl zapoczątkowanej przez panią Annę Rubik którą znalazłam w intrenecie naszły mnie pewne refleksje z którymi chciałabym się z wami podzielić . W dzisiejszych czasach masowo głoszone są ideologię promujące wolność seksualną ,mentalność antykoncepcyjną czy tez dziwnie pojmowaną ludzką miłość albo odpowiedzialność za rodzicielstwo zrównaną z usuwaniem niechcianej ciąży. I zastawiam się czy Wy osoby wierzące ,deklarujące się jako katolicy próbujecie w jakiś sposób nawoływać ludzi do życia w czystość ,do jedność małżeńskiej , pokazywać tą piękna miłość którą ukazuje nam Chrystus w swoim słowie? Dlaczego zło jest tak głośne ,a dobro nie może się przez nie przebić? Ja wciąż widzę masowo głoszoną ideologię współczesnego świata a gdzieś ta wiara wciąż umyka ludziom ..

1)Czy w swoim otoczeniu ,wśród znajomych czy w środowisku jakim się poruszacie macie odwagę na otwarte wyznawanie swoich wartość ?Czy dzielicie się tym co według was jest przejawem prawdziwego dobra ?Czy dzielicie się własną wiarą z innymi ? A jeśli tak to w jaki sposób?

W jaki sposob promowac tewartosci? Tworzac szczeslowe malzenstwo i tym samym pokazywac ludzia ze teoria dziala wpraktyce

Wt gru 05, 2017 9:54 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Może promować czystość ale i też można celowo nie promować takich kampanii jak tej pani, która z niejednego pieca zakalcy kosztowała.

Ja takich rzeczy nie promuje ale zauważyłam ze ludzie z każdej strony bombardują innych takimi rzeczami ,każdemu chcą wcisnąć lajtowy styl życia wychwalając go w niebiosy .Zaś ze strony kościoła i osób wierzących tego nie dostrzegam ,nikt nie mówi głośno o swoich wartościach ,nie rozmawia się o tym w otoczeniu ,ani tez w żaden sposób nie próbuje się ukazać tego piękna ..myślę że wiele osób się tego boi ,najbardziej chyba krytyki i ośmieszenia się.

Wielu ludzi przez takie właśnie kampanie może się bardzo pogubić w życiu i narazić na jakieś niebezpieczeństwo ..no bo skoro cały świat mówi że to i to jest normalne, naturalne to może właśnie tak jest? skoro nie ma ludzi którzy mogą to jakoś podważyć

Wt gru 05, 2017 12:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Szczęść Boże.

W jaki sposob promowac tewartosci? Tworzac szczeslowe malzenstwo i tym samym pokazywac ludzia ze teoria dziala wpraktyce

Ok tylko ludzie z zewnątrz mogą nie wiedzieć czy nawet nie mieć świadomość jakie jest to małżeństwo ,wręcz mogą wychodzić z założenia że to jest relacja oparta na takich przesłaniach które są prezentowane często w podobnych kampaniach co sexedpl..

Wt gru 05, 2017 12:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
sachol napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Szczęść Boże.

Ok tylko ludzie z zewnątrz mogą nie wiedzieć czy nawet nie mieć świadomość jakie jest to małżeństwo ,wręcz mogą wychodzić z założenia że to jest relacja oparta na takich przesłaniach które są prezentowane często w podobnych kampaniach co sexedpl..

Ale co znaczy ludzie z zewnątrz? saisiedzi/rodzina znajomi sięz reguly znają i w takim małym gornie jak najbardziej nalezy mowić jakimi wartościami się zyje dajac do tego dobry przykald swoim zyciem.

Wt gru 05, 2017 6:43 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Każdy ma swój rozum, poza tym wielu ludzi jest już tak przesiąkniętych tymi "postępowymi" poglądami na życie, że dostają jakiejś wścieklizny na samo wspomnienie o Kościele czy wartościach typu wstrzemięźliwość seksualna, wierność, czystość przedmałżeńska, traktowanie człowieka jak podmiot a nie jak przedmiot. No cóż, trzeba robić swoje, jedyne co można robić to dawać dobry przykład, a jeżeli to kogoś nie zainspiruje, to już raczej nic się nie da zrobić.

Wt gru 05, 2017 9:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ktoś powiedział, że dziś trzeba świadków, nie nauczycieli.
Czyli przykładów, a nie mnożenia słów.
Słów, a może i gadaniny / pisaniny jest za dużo.
Także pouczeń w nienajlepszym tonie i moralizowania.

Śr gru 06, 2017 12:10 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
GreenTea napisał(a):
Każdy ma swój rozum, poza tym wielu ludzi jest już tak przesiąkniętych tymi "postępowymi" poglądami na życie, że dostają jakiejś wścieklizny na samo wspomnienie o Kościele czy wartościach typu wstrzemięźliwość seksualna, wierność, czystość przedmałżeńska, traktowanie człowieka jak podmiot a nie jak przedmiot. No cóż, trzeba robić swoje, jedyne co można robić to dawać dobry przykład, a jeżeli to kogoś nie zainspiruje, to już raczej nic się nie da zrobić.

Zdążyłam to zauważyć -ja przez to już nawet boje się cokolwiek powiedzieć żeby przypadkiem nie wywołać jakieś kłótni czy afery w środowisku . Ale mimo to można mieć nadzieje że nawet jeśli wiele osób to wyśmieje czy skrytykuje to może komuś to pomoże ,ktoś się nad tym zastanowi, poczuje że nie jest sam .Mam znajomych którzy żyją z dala od kościoła i wartość chrześcijańskich ,nawet jedna moja bliska koleżanka z którą mam dość zażyłą relacje w ten sposób funkcjonuje ale ona jest dobrą osobą ,nigdy się na niej nie zawiodłam więc też widząc niektóre rzeczy po prostu nie wypowiadam się żeby nie popsuć naszej przyjaźni .

Śr gru 06, 2017 11:59 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
GreenTea napisał(a):

Zdążyłam to zauważyć -ja przez to już nawet boje się cokolwiek powiedzieć żeby przypadkiem nie wywołać jakieś kłótni czy afery w środowisku . Ale mimo to można mieć nadzieje że nawet jeśli wiele osób to wyśmieje czy skrytykuje to może komuś to pomoże ,ktoś się nad tym zastanowi, poczuje że nie jest sam .Mam znajomych którzy żyją z dala od kościoła i wartość chrześcijańskich ,nawet jedna moja bliska koleżanka z którą mam dość zażyłą relacje w ten sposób funkcjonuje ale ona jest dobrą osobą ,nigdy się na niej nie zawiodłam więc też widząc niektóre rzeczy po prostu nie wypowiadam się żeby nie popsuć naszej przyjaźni .

Jak jest Twoją przyjaciółką zawsze mozesz deliktanie coś wspominać o Bogu i wierze, co Tobie to daje itd bez moralizowania i narzucania

Śr gru 06, 2017 5:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
moja bliska koleżanka z którą mam dość zażyłą relacje w ten sposób funkcjonuje ale ona jest dobrą osobą ,nigdy się na niej nie zawiodłam więc też widząc niektóre rzeczy po prostu nie wypowiadam się żeby nie popsuć naszej przyjaźni .

Oj Natalia, kiedy ty zrozumiesz, że bycie realnym katolikem to znaczy przerąbane życie?
Jako katolicy mamy nakaz głoszenia "w świat", którego ksieciem jest szatan a nie zamykania się w swoich ciepłych, sekciarskich kręgach. A świadczenie wiarą powoduje, że miecz wchodzi nawet pomiędzy rodzinę. A w przypadku zaparcia się Chrystusa z powodów koninturalnych, Chrystus obiecał, że i nas się zaprze. :?

Śr gru 06, 2017 5:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
moja bliska koleżanka z którą mam dość zażyłą relacje w ten sposób funkcjonuje ale ona jest dobrą osobą ,nigdy się na niej nie zawiodłam więc też widząc niektóre rzeczy po prostu nie wypowiadam się żeby nie popsuć naszej przyjaźni .

Oj Natalia, kiedy ty zrozumiesz, że bycie realnym katolikem to znaczy przerąbane życie?
Jako katolicy mamy nakaz głoszenia "w świat", którego ksieciem jest szatan a nie zamykania się w swoich ciepłych, sekciarskich kręgach. A świadczenie wiarą powoduje, że miecz wchodzi nawet pomiędzy rodzinę. A w przypadku zaparcia się Chrystusa z powodów koninturalnych, Chrystus obiecał, że i nas się zaprze. :?

Wiem że powinniśmy upominać bliźnich ale robić to przede wszystkim z miłością i delikatnością a z tego co wiem to moja znajoma nie chce nawet ślubu sakramentalnego ,żyje w konkubinacie a jakoś namówiła jednego księdza z naszej parafii żeby ochrzcił jej dziecko ...mogę jej powiedzieć że to nie do końca świadczy o jej poważnym podejściu do wiary ale wiem że na bank nie przyjmie tego dobrze ,zresztą nie mogę oceniać kogoś innego negatywnie skoro sama nie jestem idealna ...a głoszenie w każdą stronę słowa Bożego może skończyć się jedynie tym że człowiek zostanie zupełnie sam na świecie ,w mojej rodzinie też nikt nie chce słuchać o czystość przedmałżeńskiej ,zaraz jest awantura i krzyk . I co w takiej sytuacji zrobić?

Poza tym czasem jak czytam Pismo Święte i wsłuchuje się w słowo Jezusa to mam takie momenty w których myślę że ja po prostu się do tego nie nadaje ,do tego żeby być z Bogiem ..że nie doskoczę do Jego oczekiwań i wymagań ,załamuje się czasem pod ciężarem wiary i płakać mi się chce ..chciałabym dać Mu jak najwięcej ..a czasem nie umiem.

Śr gru 06, 2017 6:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Wiem że powinniśmy upominać bliźnich ale robić to przede wszystkim z miłością i delikatnością a z tego co wiem to moja znajoma nie chce nawet ślubu sakramentalnego ,żyje w konkubinacie a jakoś namówiła jednego księdza z naszej parafii żeby ochrzcił jej dziecko ...mogę jej powiedzieć że to nie do końca świadczy o jej poważnym podejściu do wiary ale wiem że na bank nie przyjmie tego dobrze ,zresztą nie mogę oceniać kogoś innego negatywnie skoro sama nie jestem idealna ...a głoszenie w każdą stronę słowa Bożego może skończyć się jedynie tym że człowiek zostanie zupełnie sam na świecie ,w mojej rodzinie też nikt nie chce słuchać o czystość przedmałżeńskiej ,zaraz jest awantura i krzyk . I co w takiej sytuacji zrobić?

Poza tym czasem jak czytam Pismo Święte i wsłuchuje się w słowo Jezusa to mam takie momenty w których myślę że ja po prostu się do tego nie nadaje ,do tego żeby być z Bogiem ..że nie doskoczę do Jego oczekiwań i wymagań ,załamuje się czasem pod ciężarem wiary i płakać mi się chce ..chciałabym dać Mu jak najwięcej ..a czasem nie umiem.

Powiedzmy sobie coś szczerze. Dzisiejsza ewangelizacja przez szeregowych katolików sprowadza się do zaszczepienia wiary swoim dzieciom. Jeśli masz przynajmniej 3 to wypuścisz w świat więcej niż było rodziców.

Nawracanie swoich niekrewniaków zdarza się prawie wyłacznie w takich wypadkach gdy żyjesz po katolicku a ten ktoś akurat przeżywa jakieś turbulencje/cierpienie w swoim życiu i nie wie jak się odnaleźć, wtedy może przyjść do ciebie i zapytać: "A dlaczego żyjesz tak?". No i jeśli jesteś świadomym katolikem to mu odpowiesz coś innego niż: "Bo z domu to wyniosłem". A jeśli mu powiesz coś racjonalnego a przy tym jesteś osobą, którą on szanuje, to może go to popchnąć w kierunku wiary.

Podsumowując: dzieci i bycie warunkowym autorytetem z powodu swojego życia i trzymania się niezmiennych zasad. Między bajki można włożyć te wabienia na "szczęście bycia katolikiem". Ludzi do Boga przyciąga najczęściej cierpienie, Kościół w biedzie i prześladowaniu rośnie a w dobrobycie i przyjemnościach gnije i kurczy się.

Śr gru 06, 2017 7:38 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Natalia22 napisał(a):

Powiedzmy sobie coś szczerze. Dzisiejsza ewangelizacja przez szeregowych katolików sprowadza się do zaszczepienia wiary swoim dzieciom. Jeśli masz przynajmniej 3 to wypuścisz w świat więcej niż było rodziców.

Nawracanie swoich niekrewniaków zdarza się prawie wyłacznie w takich wypadkach gdy żyjesz po katolicku a ten ktoś akurat przeżywa jakieś turbulencje/cierpienie w swoim życiu i nie wie jak się odnaleźć, wtedy może przyjść do ciebie i zapytać: "A dlaczego żyjesz tak?". No i jeśli jesteś świadomym katolikem to mu odpowiesz coś innego niż: "Bo z domu to wyniosłem". A jeśli mu powiesz coś racjonalnego a przy tym jesteś osobą, którą on szanuje, to może go to popchnąć w kierunku wiary.

Podsumowując: dzieci i bycie warunkowym autorytetem z powodu swojego życia i trzymania się niezmiennych zasad. Między bajki można włożyć te wabienia na "szczęście bycia katolikiem". Ludzi do Boga przyciąga najczęściej cierpienie, Kościół w biedzie i prześladowaniu rośnie a w dobrobycie i przyjemnościach gnije i kurczy się.

Moja znajoma jest osobą która dużo złego przeszła w swoim życiu ,można powiedzieć że rozumiemy się dobrze w pewnych sprawach bo mamy podobne doświadczenia -wiem że mimo swojego postępowania modli się do Pana Boga i ma jakąś relacje z Nim ,więc może gdyby trafiła na odpowiednią osobą w swoim życiu to też poznałaby głębszy sens chrześcijaństwa.

Pogrubione -osoby które wiedzą że kilkanaście lat temu przeszłam nawrócenie często twierdzą że ludzie którzy wracają do Pana Boga to zwykle osoby bardzo pokrzywdzone ,zranione ,z patologicznych rodzin ,z uzależnieniami ,molestowani w dzieciństwie ,chorzy ,narkomani ,alkoholicy, z jakimiś skrzywieniami i wiara żeruje na takich ludziach na ich słabościach ,ułomnościach .. .biedne słabe owieczki ..z wypranym mózgiem. Coś w tym stylu..

I jak odpowiedzieć na pytanie -pokaż mi świadectwo głębokiej wiary u człowieka pewnego siebie ,asertywnego ,któremu układa się w życiu ,który ma świetną rodzinę ,prace ,kontakty z ludźmi, który nie przeżył jakieś wielkiej traumy w żuciu . Bóg takim ludziom nie jest potrzebny ,a może On sam ich nie kocha ?

Śr gru 06, 2017 9:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Ktoś powiedział, że dziś trzeba świadków, nie nauczycieli.
Czyli przykładów, a nie mnożenia słów.
Słów, a może i gadaniny / pisaniny jest za dużo.
Także pouczeń w nienajlepszym tonie i moralizowania.

A ja uważam właśnie że potrzeba też nauczycieli. Takich dobrych. Nie chodzi o to aby np. pójść do ludzi "wierzących niepraktykujących" a żyjących w konkubinacie i (nawet nie wprost) ochrzanić ich z góry do dołu i z dołu do góry. Takie coś nie zadziała- tylko się obrażą. (Nie żebym był przeciwnikiem ochrzanu- jest to skuteczny środek ale tylko na osoby rzeczywiście wierzące które dopiero zaczynają włazić w jakieś bagno. Mnie samego do wiary z powrotem przywiodło to że jedna książka "przypomniała" mi że człowiek kiedyś umrze i trzeba się zastanowić co potem).

To że mamy przykład to pokazuje tylko że można żyć tak jak Kościół mówi, ale przecie to mało. Część ludzi powie że można, ale po co?
Żyjąc po światowemu jest łatwiej, prościej i przyjemniej. Wielu młodym osobom te normy dot. seksualności wydają się czymś przestarzałym i średniowiecznym albo wymysłami starych klechów którzy przecie się na seksie nie znają bo nie mają kobiet. A tak w ogóle to pedofile.
To że im pokażemy że da się żyć zgodnie z przykazaniami to tylko zadziała na tych zrozpaczonych którzy uwierzyli światu że się nie da. Myślę że nawet mało który katolik byłby w stanie sam wyjaśnić dlaczego np. seks przedmałżeński jest niedobry. "A komu to robi jakąś krzywdę? Ja chcę, ona też chcę. Oboje jesteśmy dorośli i wolni."
Po co mają przestrzegać czegoś czego celu nie znają, a nie mają motywacji aby tego przestrzegać z posłuszeństwa bo nie wierzą?

Właśnie może trzeba by pokazać że katolicka nauka nie jest jakimś utrudniającym życie zespołem kosmicznych wymogów, ale czymś co prowadzi do szczęścia.
https://www.youtube.com/watch?v=QzBFkZMBUg4
Tu jest odczytany bradzo wartościowy fragment jednego z dzieł św. Tomasza z Akwinu o sprawach płciowych. Może warto próbować tak jak on uzasadniać wartościowość katolickiej moralności za pomocą rozumowania?

Śr gru 06, 2017 11:23 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona