Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 26, 2018 7:25 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Oznaczenia PEGI a grzech. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Oznaczenia PEGI a grzech.
Z tego co przeczytałem to PEGI to tylko oznaczenia dla rodziców. Przyznam, że grałem w strzelanke od 18 lat lecz nie zauwazylem by moje zachowanie wzgledem blizniego sie jakos mega zmienilo... dla mnie to forma rozrywki. Ale wiem ze bylo to niewlasciwe chociazby przez zarabianie na tej grze poprzez skórki do broni. Wiem, ze nie nalezy grac w gry z nadmiarem seksualnosci.. ale co z brutalnoscia? Podobnie z filmami ktore sa oznaczone 16+ np horrory. Wiem ze to niewlasciwe (ogladanie, granie) ale czy to faktycznie jest grzechem?

Cz gru 14, 2017 9:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oznaczenia PEGI a grzech.
Krystian napisał(a):
Z tego co przeczytałem to PEGI to tylko oznaczenia dla rodziców. Przyznam, że grałem w strzelanke od 18 lat lecz nie zauwazylem by moje zachowanie wzgledem blizniego sie jakos mega zmienilo... dla mnie to forma rozrywki. Ale wiem ze bylo to niewlasciwe chociazby przez zarabianie na tej grze poprzez skórki do broni. Wiem, ze nie nalezy grac w gry z nadmiarem seksualnosci.. ale co z brutalnoscia? Podobnie z filmami ktore sa oznaczone 16+ np horrory. Wiem ze to niewlasciwe (ogladanie, granie) ale czy to faktycznie jest grzechem?
Skoro wiesz(masz świadomość), że takie czy inne treści są niewłaściwe dla ciebie, to korzystanie z takowych jest działaniem(aktem) przeciwnym rozumowi...patrz definicja grzechu...

Cz gru 14, 2017 9:45 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
1 Tes 5, 22
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła

Cytuj:
Mt 18, 8-9
Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny3. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła4 ognistego.

jeszcze

15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust14.

Cz gru 14, 2017 9:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zimny bądź gorący.
Sprawa dotyczy słownego kierowania człowiekiem.
Gorącemu wystarczy podpowiedzieć, a on idzie za tym i realizuje.
Zimnemu trzeba najpierw wiele wyjaśniać, by ten wziął się do działania.
Letniemu nie da się przekazać coś do działań. Bo albo nie poczuje tego że tak należy czynić, albo wyjaśnień nie wysłucha ze zrozumieniem.
Pozostaje pogonić takiego delikwenta, by nie zawracał nam głowy, bo szansy jemu na słowną pomoc nie ma.

Cz gru 14, 2017 10:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krystian napisał(a):

PEGI to informacja dla konsumentów, tudzież używających rozumu i zdrowego rozsądku ( czyli jak nie dla mnie, to nie) co w praktyce powinno oznaczać to samo, ale czy faktycznie?

Cz gru 14, 2017 10:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Krystian, dziecko, jak zwykle kombinujesz, prawda? I wydaje Ci się, że nie robisz sobie szkody. Oczywiście, wiedziałeś, co nie dla Ciebie, i wyciągasz 13-letnie łapki po zakazany owoc, ale próbujesz zbudować uzasadnienia. Świadomie robisz źle, narażasz się na szkody moralne, a próbujesz znaleźć wśród nas usprawiedliwienie. Ja Cię nie usprawiedliwię.
Szkodzisz sobie, a to nie jest niewinne.
Czy naprawdę grzechem bezie, jeśli zerwę ładnie wyglądający rajski owoc?- tak pytasz.
Brutalność szkodzi. Uwierz starszej kobiecie :) Zostaje negatywny ślad. Tylko Ty go nie widzisz, nie dorosłeś jeszcze do dostrzegania.

Pt gru 15, 2017 2:37 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
W takim razie, co mam zrobic? Lubialem ogladac horrory, grac w gry brutalne bo sprawialo mi to przyjemnosc (tzn takie granie, ogladanie zeby sie wyluzowac, pobac troche..)

Cz gru 21, 2017 2:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Po prostu nie grać w coś, co wiekowo nie jest dla Ciebie. To że Ci się podoba i jest (dla Ciebie) fajne, nie oznacza że jest dla Ciebie dobre i możesz używać. Nalewki spirytusowe też są fajne w smaku i rozweselają, ale jako 13 latkowi nie wolno Ci ich pić (tak per analogiam).

Cz gru 21, 2017 2:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Krystian, nie obruszaj się za "dzieciaka". To stwierdzenie faktu co do wieku i dojrzałości. Dorosły nie jesteś, ani metrykalnie, ani psychicznie, ani fizycznie itp.

Przy okazji: to, że czegoś nie dostrzegasz, nie musi znaczyć, ze czegoś nie ma, prawda?

Śr gru 27, 2017 3:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Jeżeli o mnie chodzi. To ja w tym nie widzę nic złego.
Nawet po kilku latach grania nic nie widzisz w tym złego. Szczerze mówiąc ja też nie. Chyba, że chodzi o gry gdzie występuję erotyka, wtedy tak. Ale co złego w strzelaniu sobie do wirtualnych przeciwników? Nawet jesli wystepuja hektolitry krwi, to nie znaczy ze wyjde z piłą motorową na zewnątrz.. a ojciec sam mi kupił CS'a.. więc nie wiem..

Cz gru 28, 2017 10:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krystian napisał(a):
Ale co złego w strzelaniu sobie do wirtualnych przeciwników? N

Tępisz w sobie jakże niezbędną do piękniejszego, lepszego, opartego na empatii życia - wrażliwość. Tę szkodę czynisz niepostrzeżenie, bo powoli, regularnie... I to nie jest Twoja prywatna sprawa, konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą dotknąć kiedyś Twoich bliskich. A może już dotykają?

Cz gru 28, 2017 10:11 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Tępisz w sobie jakże niezbędną do piękniejszego, lepszego, opartego na empatii życia - wrażliwość. Tę szkodę czynisz niepostrzeżenie, bo powoli,

Chodzi o to, że będę twardym gnojkiem? Jestem bardzo wrazliwy i delikatny, nawet przy prawie 2000 godzinach przegranych w strzelance. Wiem ze to nie zdrowe i nie odpowiednie.

Ostatnio edytowano N gru 31, 2017 6:49 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Cytowanie

N gru 31, 2017 6:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krystian napisał(a):
nawet przy prawie 2000 godzinach przegranych w strzelance.

Przegranych - w sensie straconych? No to ci się udało i może wstrzelileś się chcacy - niechcacy w sedno. Może Krystian cedzisz komary a połykasz wielbłady - tzn.oznaczenia PEGI nie są twoim głównym problemem. 2000 godzin to ponad 80 dni. Prawie trzy miesące, dwadziescia cztery godziny na dobę zużyłes na jakąś grę. Niemal trzy bite miesiace to niby nie tak wiele ale ty żyjesz raptem 14 lat... I czy to była jedyna gra? Żeby było jasne ja mam dwie konsole i ich używam bo jak to się mówi wszystko - w tym gry - jest dla ludzi. Ale nie wszystko dla dzieci.

N gru 31, 2017 6:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
bo jak to się mówi wszystko - w tym gry - jest dla ludzi. Ale nie wszystko dla dzieci.

Nie kazdy kto nie skończył 18 lat jest mentalnie dzieciakiem. Nie mówie, że jestem dorosły. Mówie, że nie jestem aż "takim" dzieckiem. Rozumiem pewne rzeczy i na prawdę nikogo nie zabiłem w "realu" strzelając do wirtualnych przeciwników.

N gru 31, 2017 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytasz i wybierasz co ci pasuje do cedzenia komarów. Oznaką dojrzałości - oczekiwanej od dorosłych - nie jest niestrzelanie do ludzi w realu.ale np. rozsądne korzystanie z używek - nie wiem czy gry stricte się do nich zaliczają ale blisko im do nich w każdym razie - czy umiejętność gospodarowania swoim czasem. I teraz zastanów się czy serio to że mając 13 czy 14 lat przegrałeś 2000 godzin w jakąś grę ale jednak nie strzelasz do ludzi jest powodem do uznania cię za bardziej dojrzałego niż wynika to z metryki. Albo jakiegoś samozadowolenia które tu prezentujesz.

N gru 31, 2017 8:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona