Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 7:09 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Nie sądzicie że katolicyzm robi z mężczyzn mięczaków? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie sądzicie że katolicyzm robi z mężczyzn mięczaków?
Gniew Jezusa jest gniewem świętym, ale On jest Bogiem i ma Boską naturę jakiej my nie posiadamy. Nie potrafimy tak rozeznać, w nasz gniew są wplątane nasze osobiste uczucia, nasz gniew jest często przyziemny, emocjonalny, na zasadzie złości, zła.

I cóż z tego że ten krzepki facet dał w pysk Czarnemu, kiedy będzie musiał się z tego wyspowiadać, czyli przegrał właściwie...

Pt gru 29, 2017 8:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Gdyby kobiety mogly być księżmi katolicyzm by zniknął.

Jesteś mizoginem? Dlaczego tak sądzisz? Czy księża leją po mordzie?

Kobiety zbyt często chcą robić tak by wszystkim było dobrze. To jest niemożliwe, a katolicyzm to walka, wpierw duchowa a później realna ze światem. A do tego instynkt macierzyński w razie konfliktu zbyt często nie pozwala im postawić czegoś wyżej od swojego dziecka.

Pt gru 29, 2017 8:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
sachol napisał(a):
a czy Pan Jezus uderzyl kogoś w twarz tak az zalal się krwią i powywlekal wszytkich za włosy jak proponujesz?

Bardzo pradopodobne, że jakiś handlarzyk doznał jakiegoś uszczerbku.

zaiste to to samo co celowo pobić kobietę i jego kochanka jako ujście złości, poczucia krzywdy i chęć zemsty

Pt gru 29, 2017 8:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Gniew Jezusa jest gniewem świętym, ale On jest Bogiem i ma Boską naturę jakiej my nie posiadamy. Nie potrafimy tak rozeznać, w nasz gniew są wplątane nasze osobiste uczucia, nasz gniew jest często przyziemny, emocjonalny, na zasadzie złości, zła.

Katolik ma naśladować Chrystusa i jak ten bił ludzi znieważających miejsce święte, tak i ja z czystm sumieniem wywalił bym z pięści w szczękę feministki bluźniącej i beszczeszczącej kościół.
equuleuss napisał(a):
I cóż z tego że ten krzepki facet dał w pysk Czarnemu, kiedy będzie musiał się z tego wyspowiadać, czyli przegrał właściwie...

Z czego ma się niby spowiadać?? Postąpił bardzo szlachetnie i dobrze. Rycerze z błogosławieństwiem papieży wypruwali takim flaki na krucjatach.

Ostatnio edytowano Pt gru 29, 2017 8:32 pm przez Wespecjan, łącznie edytowano 2 razy

Pt gru 29, 2017 8:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Czasem trzeba być męczennikiem, czasem nie trzeba. Trzeba gdy ma być to świadectwem a z drugiej strony nie zapominajmy o wspaniałym zwycięstwie cesarza Konstantyna.

Jak i wspanialym świadectwie św. Maksymiliana Kolbego czy to było niemęskie?

Był świadectwem. Tak jak świadectwem było polegnięcie w boju Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Pt gru 29, 2017 8:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Kobiety zbyt często chcą robić tak by wszystkim było dobrze. To jest niemożliwe, a katolicyzm to walka, wpierw duchowa a później realna ze światem. A do tego instynkt macierzyński w razie konfliktu zbyt często nie pozwala im postawić czegoś wyżej od swojego dziecka.

Czyżby niektóre kobiety powodowane jak najbardziej szlachetnym macierzyńskim uczuciem chciały zrobić z nauk Chrystusa niemal buddyzm, gdzie Budda w którymś z poprzednich wcieleń powodowany współczuciem dał się pożreć głodnej lwicy mającej małe? :P

Pt gru 29, 2017 8:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Kobiety zbyt często chcą robić tak by wszystkim było dobrze.

Nie wszystkie kobiety tak mają, we mnie jest raczej natura wojownika.

Cytuj:
To jest niemożliwe, a katolicyzm to walka, wpierw duchowa a później realna ze światem.

Motyw walki do mnie przemawia, ale fakt że nie do wszystkich kobiet. Tylko że walka na zasadach honorowych, a nie jest honorowe bić kobietę pięścią po twarzy.

Cytuj:
A do tego instynkt macierzyński w razie konfliktu zbyt często nie pozwala im postawić czegoś wyżej od swojego dziecka.

Nie wiem czym jest instynkt macierzyński, nigdy tego nie czułam i nie czuję a przecież kobietą jestem. I nie stawiałabym dziecka na pierwszym miejscu. Pierwsze miejsce należy się Bogu, potem mąż i dopiero dziecko. Dziecko kiedyś dorasta i ma swoje własne życie.

Cytuj:
Katolik ma naśladować Chrystusa i jak ten bił ludzi znieważających miejsce święte, tak i ja z czystm sumieniem wywalił bym z pięści w szczękę feministki bluźniącej i beszczeszczącej kościół.

Czy to byłoby honorowe i godne prawdziwego mężczyzny? Nie, bowiem taka feministka nie jest godnym przeciwnikiem, jest słabsza fizycznie i to dawałoby Ci przewagę na starcie. Stań do walki z taką Czerwoną Sonią, to wtedy będzie ok.

Cytuj:
Z czego ma się niby spowiadać?? Postąpił bardzo szlachetnie i dobrze. Rycerze z błogosławieństwiem papieży wypruwali takim flaki na krucjatach.

Spowiadać się z tego że uderzył człowieka, mogł go nawet zabić, to wszystko nie usprawiedliwia takiego czynu. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. Masz taką wizję aby wszyscy się wyrżneli na tej ziemi w imię religii? Kościół przeprosił za Krucjaty o ile mi wiadomo.

Pt gru 29, 2017 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie mówię że walenie kobiety "w ryj" jest dobrym pomysłem, tutaj raczej dobre byłoby użycie siły fizycznej w celu obezwładnienia chwytając mocno za ręce.
Można kochać wroga nie będąc dla niego "miłym" , powodując niekomfortowe uczucia u niego i w ten sposób pomagając jego Zbawieniu.

Pt gru 29, 2017 8:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Kościół przeprosił za Krucjaty o ile mi wiadomo.

Krucjaty były woja obroną a takową Kościół dopuszcza i nie Koścół nie przeprosil bo nie ma za co tak naprwde

Pt gru 29, 2017 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
nie jest honorowe bić kobietę pięścią po twarzy.

Takie coś nie jest kobietą, na bycie kobietą trzeba sobie zasłużyć a nie urodzić się ze sromem.
To takich ku#%w miłosierdzie i słowo nie przemawia, ale opadająca pięść na szczękę:
https://youtu.be/B4tyih7Lqk4?t=38
Dla świń jest bat a nie perły.

equuleuss napisał(a):
Kościół przeprosił za Krucjaty o ile mi wiadomo.

Nie rozpowszechniaj bzdur i fałszów.

Pt gru 29, 2017 8:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
equuleuss napisał(a):
nie jest honorowe bić kobietę pięścią po twarzy.

Takie coś nie jest kobietą, na bycie kobietą trzeba sobie zasłużyć a nie urodzić się ze sromem.
To takich ku#%w miłosierdzie i słowo nie przemawia, ale opadająca pięść na szczękę:
https://youtu.be/B4tyih7Lqk4?t=38
Dla świń jest bat a nie perły.

Bicie kobiety w twarz aż do krwi jest dobrym pomysłem. Jasnym dla mnei jest że tkaie feministki powinny być wyprowadzone i zakajdankowane przez policje i posłane do aresztu za jakiś czas chociazby za zaklocanie porzadku.
Ale bicie ich po gebie? no litosci. Jakis damski bokser i sędzia wszytkich co kto na co zaśługuje się nam na forum znalazł. Zwłaszczą zę te kobiety pewnie sa głeboko poranione i dlatego sie tak zachowują.
Obyś trollował.

Pt gru 29, 2017 8:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Ale bicie ich po gebie? no litosci. Jakis damski bokser i sędzia wszytkich co kto na co zaśługuje się nam na forum znalazł. Zwłaszczą zę te kobiety pewnie sa głeboko poranione i dlatego sie tak zachowują.
Obyś trollował.

Kobiety usprawiedliwią nawet najgorsze podłości.

Pt gru 29, 2017 9:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
sachol napisał(a):
Obyś trollował.

Kobiety usprawiedliwią nawet najgorsze podłości.

taa. pewnie Ty sam byś te feministki odrazu w tej katedrze lał po gębie.

po2. zacytuj całą moja wypowiedz bo wyzej napisalm ze takowa Pani powinna zostac zaaresztowana za swoje zachowanie wieć gdzie widzisz usprawiedliwianie?
manipulacje stosujesz drogi Wespecjanie

Pt gru 29, 2017 9:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjanie. To leży w ich naturze, pisałam wcześniej. W męskiej naturze leży sprawiedliwość, więc reagują inaczej. Dlatego to mężczyźni mogą być żołnierzami i idą na wojnę z błogosławieństwem wodza/papieża, któremu wierzą.
Mężczyźni i kobiety różnią się pod kątem czynników, które mogą wpływać na aktywację ich podzielanych obwodów. Podwójna strategia stosowana przez przeciętnego mężczyznę: empatyzowanie z przyjaciółmi, ale nie z wrogami bardzo dobrze służy mężczyznom na wojnie. Zdolność do niepodzielania bólu wroga sprawia, że żołnierski obowiązek zabijania wroga staje się łatwiejszy do zniesienia, zaś odczuwanie empatii wobec swoich spaja armię. Ofiary po stronie wroga stają się do zaakceptowania, te zaś wśród 'naszych' będą bolesne i powiększą dążenie odwetu. Kobietom trudno zaakceptować czarno - biały obraz wojny. Mamy więc różnice w psychologicznych mechanizmach ochronnych, które żołnierze muszą stosować, by wypełniać swój nielatwy obowiązek. Mózg społeczny mężczyzn i kobiet różni się. Inne były bowiem warunki ewolucji.
To nie sa różnice nie do pokonania, bo na mechanizmy empatii nakladają się czynniki intelektualne zmieniające decyzyjność. Mężczyzna może zaniechać zemsty a kobieta ukarać winowajcę wzbudzającego litość. Biblia to jedynie ukierunkowuje.

Pt gru 29, 2017 9:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Wespecjanie. To leży w ich naturze, pisałam wcześniej. W męskiej naturze leży sprawiedliwość, więc reagują inaczej. Dlatego to mężczyźni mogą być żołnierzami i idą na wojnę z błogosławieństwem wodza/papieża, któremu wierzą.
Mężczyźni i kobiety różnią się pod kątem czynników, które mogą wpływać na aktywację ich podzielanych obwodów. Podwójna strategia stosowana przez przeciętnego mężczyznę: empatyzowanie z przyjaciółmi, ale nie z wrogami bardzo dobrze służy mężczyznom na wojnie. Zdolność do niepodzielania bólu wroga sprawia, że żołnierski obowiązek zabijania wroga staje się łatwiejszy do zniesienia, zaś odczuwanie empatii wobec swoich spaja armię. Ofiary po stronie wroga stają się do zaakceptowania, te zaś wśród 'naszych' będą bolesne i powiększą dążenie odwetu. Kobietom trudno zaakceptować czarno - biały obraz wojny. Mamy więc różnice w psychologicznych mechanizmach ochronnych, które żołnierze muszą stosować, by wypełniać swój nielatwy obowiązek. Mózg społeczny mężczyzn i kobiet różni się. Inne były bowiem warunki ewolucji.
To nie sa różnice nie do pokonania, bo na mechanizmy empatii nakladają się czynniki intelektualne zmieniające decyzyjność. Mężczyzna może zaniechać zemsty a kobieta ukarać winowajcę wzbudzającego litość. Biblia to jedynie ukierunkowuje.

Bardzo upraszczasz i generalizujesz. Wielu mezczyzn zmiszonych do wojny ani zabijac ani byc tam nie chcielo i nie lezalo to w ich naturze. Tak samo mozna mowic o zniszcoznych psychicznie mezczuznach ktorzy widzieli okropienstwo wojny np. W Wietnami i inne.
Tak samo jest wielu mezczyzn nie potraficych stosowac przemocy a za to empatycznych.
Latwo pisac i stawiac tezy z za ekranu komputera a czasem niewiele ma to z zycie wspolnego.

Pt gru 29, 2017 9:33 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona